lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108563
    lada2105
    Felhasználó

      Könyvtárak jogai a linuxon rendben?
      Gondolom a samba share-nél a jogsultság rendben van…

      Hozzászólás: Új alaplap, új rendszer? #2088891
      lada2105
      Felhasználó

        [quote author=majorlacko link=topic=20805.msg236887#msg236887 A másik apró kérdésem a processzorral kapcsolatos. A szerelésnél a hűtőbordaaljazat és a processzor közt volt egy zsíros alumíniumszerű lap, ami levált és már rondácska is volt szegény. Letisztítottam a fémfelületeket és most „zsír” nélkül használom. Szükséges-e  valamivel kenegetni, vagy ne törődjek vele?  P4 Celeron 1.80-as és nem hajtom halálra, melegedést és illatot még nem érzek. 🙂 Egyáltalán: van valami jelentősége ennek az ezüstözésnek, illetve zsírozásnak?

        A „zsír” a felületi egyenetlenségeket hivatott kitölteni.
        De pl ha szépen illeszkedik a procira a hütö meg rézmag meg minden fitty-fütty akkor nem annyira fontos ez az ezüstös paszta (jobb esetben). Elmegy az anélkül is.
        A lényeg, hogy nézd meg, kb milyen hömérsékletre áll be a proci így (pl BIOS-ban).
        Ha kb 60 fok, az rossz, akkor muszáj pasztázni.
        Ha kb 40-50 az jó. Akkor szépen passzol a hütö a procira.
        Bár minden procinak más-más az alap hömérséklete és tartmoánya amit elvisel, de általánosságban ez megfelelö a tapasztalataim alapján.

        Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108558
        lada2105
        Felhasználó

          Olvasd el ezt itt, talán segít:
          http://www.slackware.hu/node/371
          vagy esetleg a szabilinux.hu -n vagy a google -> „samba domain” tájékán nézz szét.

          Az egész lényege, hogy a windows-t ha tartományba lépteted vándorprofillal, abban a pillanatban nem kell létrehozni minden egyes gépen usereket, hanem mindet a szerverröl „szedi”. Ezt inkább az NT-k tudják rendesen(rendesebben) lekezelni, a win9x-ek maradnak a „csatolós-shares” módszernél. Úgyhogy a win9x-ekhez ne füz túl sok reményt.

          Már csak az a dolgod, hogy a usernév-jelszó páros minden share-hoz ugyanaz legyen, aztán ügyesen használva a win gagyi net use parancsait felcsatolgatni úgy a share-kat automatikusa, hogy azzal ne járj így ahogy írtad, azaz ne kérjen töled autentikációt.

          Magyarán:
          samba beállítása (profiles, netlogon, share-k)
          gépnév felvesz
          user felvesz linuxra
          user felvesz sambára (a jelszó különbözhet a linuxostól, DE minden szerverhez és share-hez ajánlott azonosat használni! )
          win xp -> átállítás domain logon-ra (sajátgép-tulajdonságok)
          belép-> örül 🙂

          Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108559
          lada2105
          Felhasználó

            Olvasd el ezt itt, talán segít:
            http://www.slackware.hu/node/371
            vagy esetleg a szabilinux.hu -n vagy a google -> „samba domain” tájékán nézz szét.

            Az egész lényege, hogy a windows-t ha tartományba lépteted vándorprofillal, abban a pillanatban nem kell létrehozni minden egyes gépen usereket, hanem mindet a szerverröl „szedi”. Ezt inkább az NT-k tudják rendesen(rendesebben) lekezelni, a win9x-ek maradnak a „csatolós-shares” módszernél. Úgyhogy a win9x-ekhez ne füz túl sok reményt.

            Már csak az a dolgod, hogy a usernév-jelszó páros minden share-hoz ugyanaz legyen, aztán ügyesen használva a win gagyi net use parancsait felcsatolgatni úgy a share-kat automatikusa, hogy azzal ne járj így ahogy írtad, azaz ne kérjen töled autentikációt.

            Magyarán:
            samba beállítása (profiles, netlogon, share-k)
            gépnév felvesz
            user felvesz linuxra
            user felvesz sambára (a jelszó különbözhet a linuxostól, DE minden szerverhez és share-hez ajánlott azonosat használni! )
            win xp -> átállítás domain logon-ra (sajátgép-tulajdonságok)
            belép-> örül 🙂

            Hozzászólás: Időzített shutdown #2104813
            lada2105
            Felhasználó

              esetleg
              echo „halt -p” | at now+15min
              asszem, már ha ezt a formát elfogadja az at 🙂

              Hozzászólás: Időzített shutdown #2104814
              lada2105
              Felhasználó

                esetleg
                echo „halt -p” | at now+15min
                asszem, már ha ezt a formát elfogadja az at 🙂

                Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2105017
                lada2105
                Felhasználó
                  roleee3 wrote:
                  Igen. Köszi.

                  Elsösorban vizslának céloztam a megjegyzést, de örülök, hogy sikerült megoldanod a problémát. 🙂

                  Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2105018
                  lada2105
                  Felhasználó
                    roleee3 wrote:
                    Igen. Köszi.

                    Elsösorban vizslának céloztam a megjegyzést, de örülök, hogy sikerült megoldanod a problémát. 🙂

                    Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2105013
                    lada2105
                    Felhasználó
                      roleee3 wrote:
                      joliet support  ki van e választva

                      vizsla wrote:
                      „Az egyik (-R) a rockridge (asszem) módot jelenti, ahogyan a linux tárolja a lemezen az ékezetes/speciális karaktereket, a másik (-J) meg a joliet módot, ahogy meg a win tárolja…”
                      Ezt azért nem jelenteném így ki.

                      mondtam 😛
                      Jó, igaz, biztos nem 100-as a tudásom ilyen téren, de a lényeg végülis ez 😛

                      Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2105014
                      lada2105
                      Felhasználó
                        roleee3 wrote:
                        joliet support  ki van e választva

                        vizsla wrote:
                        „Az egyik (-R) a rockridge (asszem) módot jelenti, ahogyan a linux tárolja a lemezen az ékezetes/speciális karaktereket, a másik (-J) meg a joliet módot, ahogy meg a win tárolja…”
                        Ezt azért nem jelenteném így ki.

                        mondtam 😛
                        Jó, igaz, biztos nem 100-as a tudásom ilyen téren, de a lényeg végülis ez 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 2,340