Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Könyvtárak jogai a linuxon rendben?
Gondolom a samba share-nél a jogsultság rendben van…[quote author=majorlacko link=topic=20805.msg236887#msg236887 A másik apró kérdésem a processzorral kapcsolatos. A szerelésnél a hűtőbordaaljazat és a processzor közt volt egy zsíros alumíniumszerű lap, ami levált és már rondácska is volt szegény. Letisztítottam a fémfelületeket és most „zsír” nélkül használom. Szükséges-e valamivel kenegetni, vagy ne törődjek vele? P4 Celeron 1.80-as és nem hajtom halálra, melegedést és illatot még nem érzek. 🙂 Egyáltalán: van valami jelentősége ennek az ezüstözésnek, illetve zsírozásnak?
A „zsír” a felületi egyenetlenségeket hivatott kitölteni.
De pl ha szépen illeszkedik a procira a hütö meg rézmag meg minden fitty-fütty akkor nem annyira fontos ez az ezüstös paszta (jobb esetben). Elmegy az anélkül is.
A lényeg, hogy nézd meg, kb milyen hömérsékletre áll be a proci így (pl BIOS-ban).
Ha kb 60 fok, az rossz, akkor muszáj pasztázni.
Ha kb 40-50 az jó. Akkor szépen passzol a hütö a procira.
Bár minden procinak más-más az alap hömérséklete és tartmoánya amit elvisel, de általánosságban ez megfelelö a tapasztalataim alapján.Olvasd el ezt itt, talán segít:
http://www.slackware.hu/node/371
vagy esetleg a szabilinux.hu -n vagy a google -> „samba domain” tájékán nézz szét.Az egész lényege, hogy a windows-t ha tartományba lépteted vándorprofillal, abban a pillanatban nem kell létrehozni minden egyes gépen usereket, hanem mindet a szerverröl „szedi”. Ezt inkább az NT-k tudják rendesen(rendesebben) lekezelni, a win9x-ek maradnak a „csatolós-shares” módszernél. Úgyhogy a win9x-ekhez ne füz túl sok reményt.
Már csak az a dolgod, hogy a usernév-jelszó páros minden share-hoz ugyanaz legyen, aztán ügyesen használva a win gagyi net use parancsait felcsatolgatni úgy a share-kat automatikusa, hogy azzal ne járj így ahogy írtad, azaz ne kérjen töled autentikációt.
Magyarán:
samba beállítása (profiles, netlogon, share-k)
gépnév felvesz
user felvesz linuxra
user felvesz sambára (a jelszó különbözhet a linuxostól, DE minden szerverhez és share-hez ajánlott azonosat használni! )
win xp -> átállítás domain logon-ra (sajátgép-tulajdonságok)
belép-> örül 🙂Olvasd el ezt itt, talán segít:
http://www.slackware.hu/node/371
vagy esetleg a szabilinux.hu -n vagy a google -> „samba domain” tájékán nézz szét.Az egész lényege, hogy a windows-t ha tartományba lépteted vándorprofillal, abban a pillanatban nem kell létrehozni minden egyes gépen usereket, hanem mindet a szerverröl „szedi”. Ezt inkább az NT-k tudják rendesen(rendesebben) lekezelni, a win9x-ek maradnak a „csatolós-shares” módszernél. Úgyhogy a win9x-ekhez ne füz túl sok reményt.
Már csak az a dolgod, hogy a usernév-jelszó páros minden share-hoz ugyanaz legyen, aztán ügyesen használva a win gagyi net use parancsait felcsatolgatni úgy a share-kat automatikusa, hogy azzal ne járj így ahogy írtad, azaz ne kérjen töled autentikációt.
Magyarán:
samba beállítása (profiles, netlogon, share-k)
gépnév felvesz
user felvesz linuxra
user felvesz sambára (a jelszó különbözhet a linuxostól, DE minden szerverhez és share-hez ajánlott azonosat használni! )
win xp -> átállítás domain logon-ra (sajátgép-tulajdonságok)
belép-> örül 🙂esetleg
echo „halt -p” | at now+15min
asszem, már ha ezt a formát elfogadja az at 🙂esetleg
echo „halt -p” | at now+15min
asszem, már ha ezt a formát elfogadja az at 🙂roleee3 wrote:Igen. Köszi.Elsösorban vizslának céloztam a megjegyzést, de örülök, hogy sikerült megoldanod a problémát. 🙂
roleee3 wrote:Igen. Köszi.Elsösorban vizslának céloztam a megjegyzést, de örülök, hogy sikerült megoldanod a problémát. 🙂
roleee3 wrote:joliet support ki van e választvavizsla wrote:„Az egyik (-R) a rockridge (asszem) módot jelenti, ahogyan a linux tárolja a lemezen az ékezetes/speciális karaktereket, a másik (-J) meg a joliet módot, ahogy meg a win tárolja…”
Ezt azért nem jelenteném így ki.mondtam 😛
Jó, igaz, biztos nem 100-as a tudásom ilyen téren, de a lényeg végülis ez 😛roleee3 wrote:joliet support ki van e választvavizsla wrote:„Az egyik (-R) a rockridge (asszem) módot jelenti, ahogyan a linux tárolja a lemezen az ékezetes/speciális karaktereket, a másik (-J) meg a joliet módot, ahogy meg a win tárolja…”
Ezt azért nem jelenteném így ki.mondtam 😛
Jó, igaz, biztos nem 100-as a tudásom ilyen téren, de a lényeg végülis ez 😛 -
SzerzőBejegyzés