Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha meg nem switch-et használsz, hanem ahogy írtad, 4 hálókártyát, akkor kissé kicseszel magaddal, föleg mivel ahogy mondtad kezdö vagy e téren.
Segítek azért (bár a switch-el való további osztást jobbnak találom)
minden kliens géphez ugyebár a szervern tartozik egy hálókártya.
pl: eth2 a 192.168.0.2-es géphez
eth3 a 192.168.0.3-ashoz
stba szerveren kell akkor egy ilyet szabályt felvenni:
route add -host 192.168.0.2 dev eth2
route add -host 192.168.0.3 dev eth3
route add -host 192.168.0.4 dev eth1
ekkor a szervered tudja, hogy melyik gépet melyik kártyán fogja elérni és elképzelhetö, hogy a gépeid is látják egymást a szerveren keresztülHa meg nem switch-et használsz, hanem ahogy írtad, 4 hálókártyát, akkor kissé kicseszel magaddal, föleg mivel ahogy mondtad kezdö vagy e téren.
Segítek azért (bár a switch-el való további osztást jobbnak találom)
minden kliens géphez ugyebár a szervern tartozik egy hálókártya.
pl: eth2 a 192.168.0.2-es géphez
eth3 a 192.168.0.3-ashoz
stba szerveren kell akkor egy ilyet szabályt felvenni:
route add -host 192.168.0.2 dev eth2
route add -host 192.168.0.3 dev eth3
route add -host 192.168.0.4 dev eth1
ekkor a szervered tudja, hogy melyik gépet melyik kártyán fogja elérni és elképzelhetö, hogy a gépeid is látják egymást a szerveren keresztülfanti wrote:Probáltam elösször (nem röhög kitartó probálkozások :D):
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth1 -j MASQUERADEeddig jó, máris osztod a netet ami az eth1-en jön be. Bár ha adls-ed van akkor lehetne ppp0 is. De ezt majd te meglátod, hogy hogyan szereti jobban.
a többire rákereshetnél a forumon, már kismilliószor volt róla szó, de mivel most kivételesen ráérek lefirkantom neked ide a lényeget:
ha a 4 hálókariból csak 2 megy akkor okés, akkor viszonylag egyszerü dolog van. De egyébként minek 4?Nah mindegy.
tehát – eth1-en jön be a net
eth2-n meg a többi gép felé
az eth2-t pl beállítod 192.168.0.1 / 255.255.0.0 ra
a /etc/resolv.conf-ba beírod a szolgáltatód névszerereit ha azt aumoatikusan a linux nem tette volna meg.
Most jönne a fentebb kiadott iptables parancs…
a szerver kész.A kliensek:
192.168.0.x / 255.255.0.0
átjáró: 192.168.0.1
névszerver: szintén a szolgáltatód névszervereikész. mennie kell.
ha van 80000 kliens a szerver után, akkor egy névszervert illetve dhcp szervert is beizzithatnál esetleg a szerver gépeden és akkor csak a configba kell beírni egyszer a megfelelö értékeket 🙂
Hajrá!
ha nagyon elcseszel valamit:
iptables -F
iptables -F -t nat
ifconfig eth0…4 down (kapcsold le az összes karit)
majd vissza:
net
ifconfig…
iptables…
és próbálkozhatsz újra.
Így legalább nem kell állandóan újraindítgatni a szervert.fanti wrote:Probáltam elösször (nem röhög kitartó probálkozások :D):
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth1 -j MASQUERADEeddig jó, máris osztod a netet ami az eth1-en jön be. Bár ha adls-ed van akkor lehetne ppp0 is. De ezt majd te meglátod, hogy hogyan szereti jobban.
a többire rákereshetnél a forumon, már kismilliószor volt róla szó, de mivel most kivételesen ráérek lefirkantom neked ide a lényeget:
ha a 4 hálókariból csak 2 megy akkor okés, akkor viszonylag egyszerü dolog van. De egyébként minek 4?Nah mindegy.
tehát – eth1-en jön be a net
eth2-n meg a többi gép felé
az eth2-t pl beállítod 192.168.0.1 / 255.255.0.0 ra
a /etc/resolv.conf-ba beírod a szolgáltatód névszerereit ha azt aumoatikusan a linux nem tette volna meg.
Most jönne a fentebb kiadott iptables parancs…
a szerver kész.A kliensek:
192.168.0.x / 255.255.0.0
átjáró: 192.168.0.1
névszerver: szintén a szolgáltatód névszervereikész. mennie kell.
ha van 80000 kliens a szerver után, akkor egy névszervert illetve dhcp szervert is beizzithatnál esetleg a szerver gépeden és akkor csak a configba kell beírni egyszer a megfelelö értékeket 🙂
Hajrá!
ha nagyon elcseszel valamit:
iptables -F
iptables -F -t nat
ifconfig eth0…4 down (kapcsold le az összes karit)
majd vissza:
net
ifconfig…
iptables…
és próbálkozhatsz újra.
Így legalább nem kell állandóan újraindítgatni a szervert.dhcp-n kaptál IP címet?
van olyan, hogy nem kapsz azonnal, ha wlanról kábelre „rakod a netet” vagy fordítva hirtelen.elsönek yast2 hálózat
másodikra /etc/resolv.conf
harmadikra route
aztán meglátjuk… meglátod…dhcp-n kaptál IP címet?
van olyan, hogy nem kapsz azonnal, ha wlanról kábelre „rakod a netet” vagy fordítva hirtelen.elsönek yast2 hálózat
másodikra /etc/resolv.conf
harmadikra route
aztán meglátjuk… meglátod…mondjuk a NAS-on ha linux fut (mert fogalmam sincs ezekröl az eszközökröl) akkor a share-k könyvtáraira adj egy chmod -R 777 parancsot.
Lehet brutális, de a célnak megfelel 🙂
Vagy ha smb.conf alapján megy a dolog, akkor nézd meg milyen jogosultság kezelés van abban beállítva. pl: user, share stb…mondjuk a NAS-on ha linux fut (mert fogalmam sincs ezekröl az eszközökröl) akkor a share-k könyvtáraira adj egy chmod -R 777 parancsot.
Lehet brutális, de a célnak megfelel 🙂
Vagy ha smb.conf alapján megy a dolog, akkor nézd meg milyen jogosultság kezelés van abban beállítva. pl: user, share stb…Hybrid wrote:na ujra fut a Zen (4.4) es kerdesem lenne a slapt-get -el kapcsolatban, letoltottem es feltettem, de mikro valamit fel akarok instalalni vele akor nem kene a fuggoseget is rakja magatol ?? 🙂 mint ubuntu -nal. de attol meg mukodik es jo 🙂Nem feltétlen. Söt! nem 🙂
Ha kell valamilyen függöség, akkor azt is lehúzod, kitalálod, felrakod.
Megoldható.
Söt, személy szerint én ezt jobban szeretem, mert pl ok a progi debian alapú rendszerek esetén mondjuk függ 6 masáiktól, de elöfordul, hogy a „6. másik” program mégsem kell hozzá, de azért leránt neked 60Mb-ot mert az is függ… szóval majd én eldöntöm. 😛De azthiszem olvastam valami ilyesmi projektröl is, ami a függöségeket is kezeli.
Nézz szét a sourceforge-n vagy a slackware.com-on!lacyc3 wrote:Feltelepítettem az IPcop-ot, net is van, csak egy a baj: A másik hálókártyán nem működik a dhcp, nem kap a másik gép IP-t 🙁a dhcpd.conf -ban tudtommal be lehet állítani, hogy melyik hálókarin/ip-tartományban figyeljen
Default indításkor az összes kártyán „figyel”.
Persze ehhez az kell, hogy a szerveren lehetöleg mindkét hálókártya be legyen configolva ha megoldható, akkor statikus címmel.
A dinamikus cím nem szervernek való 🙂 Persze vannak kivételek… -
SzerzőBejegyzés