lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Routergép segítség #2107997
    lada2105
    Felhasználó

      Ha meg nem switch-et használsz, hanem ahogy írtad, 4 hálókártyát, akkor kissé kicseszel magaddal, föleg mivel ahogy mondtad kezdö vagy e téren.
      Segítek azért (bár a switch-el való további osztást jobbnak találom)
      minden kliens géphez ugyebár a szervern tartozik egy hálókártya.
      pl: eth2 a 192.168.0.2-es géphez
      eth3 a 192.168.0.3-ashoz
      stb

      a szerveren kell akkor egy ilyet szabályt felvenni:
      route add -host 192.168.0.2 dev eth2
      route add -host 192.168.0.3 dev eth3
      route add -host 192.168.0.4 dev eth1
      ekkor a szervered tudja, hogy melyik gépet melyik kártyán fogja elérni és elképzelhetö, hogy a gépeid is látják egymást a szerveren keresztül

      Hozzászólás: Routergép segítség #2107998
      lada2105
      Felhasználó

        Ha meg nem switch-et használsz, hanem ahogy írtad, 4 hálókártyát, akkor kissé kicseszel magaddal, föleg mivel ahogy mondtad kezdö vagy e téren.
        Segítek azért (bár a switch-el való további osztást jobbnak találom)
        minden kliens géphez ugyebár a szervern tartozik egy hálókártya.
        pl: eth2 a 192.168.0.2-es géphez
        eth3 a 192.168.0.3-ashoz
        stb

        a szerveren kell akkor egy ilyet szabályt felvenni:
        route add -host 192.168.0.2 dev eth2
        route add -host 192.168.0.3 dev eth3
        route add -host 192.168.0.4 dev eth1
        ekkor a szervered tudja, hogy melyik gépet melyik kártyán fogja elérni és elképzelhetö, hogy a gépeid is látják egymást a szerveren keresztül

        Hozzászólás: Routergép segítség #2107995
        lada2105
        Felhasználó
          fanti wrote:
          Probáltam elösször (nem röhög kitartó probálkozások :D):
          echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
          iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth1 -j MASQUERADE

          eddig jó, máris osztod a netet ami az eth1-en jön be. Bár ha adls-ed van akkor lehetne ppp0 is. De ezt majd te meglátod, hogy hogyan szereti jobban.

          a többire rákereshetnél a forumon, már kismilliószor volt róla szó, de mivel most kivételesen ráérek lefirkantom neked ide a lényeget:
          ha a 4 hálókariból csak 2 megy akkor okés, akkor viszonylag egyszerü dolog van. De egyébként minek 4?

          Nah mindegy.
          tehát – eth1-en jön be a net
          eth2-n meg a többi gép felé
          az eth2-t pl beállítod 192.168.0.1 / 255.255.0.0 ra
          a /etc/resolv.conf-ba beírod a szolgáltatód névszerereit ha azt aumoatikusan a linux nem tette volna meg.
          Most jönne a fentebb kiadott iptables parancs…
          a szerver kész.

          A kliensek:
          192.168.0.x / 255.255.0.0
          átjáró: 192.168.0.1
          névszerver: szintén a szolgáltatód névszerverei

          kész. mennie kell.

          ha van 80000 kliens a szerver után, akkor egy névszervert illetve dhcp szervert is beizzithatnál esetleg a szerver gépeden és akkor csak a configba kell beírni egyszer a megfelelö értékeket 🙂

          Hajrá!

          ha nagyon elcseszel valamit:
          iptables -F
          iptables -F -t nat
          ifconfig eth0…4 down (kapcsold le az összes karit)
          majd vissza:
          net
          ifconfig…
          iptables…
          és próbálkozhatsz újra.
          Így legalább nem kell állandóan újraindítgatni a szervert.

          Hozzászólás: Routergép segítség #2107996
          lada2105
          Felhasználó
            fanti wrote:
            Probáltam elösször (nem röhög kitartó probálkozások :D):
            echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
            iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth1 -j MASQUERADE

            eddig jó, máris osztod a netet ami az eth1-en jön be. Bár ha adls-ed van akkor lehetne ppp0 is. De ezt majd te meglátod, hogy hogyan szereti jobban.

            a többire rákereshetnél a forumon, már kismilliószor volt róla szó, de mivel most kivételesen ráérek lefirkantom neked ide a lényeget:
            ha a 4 hálókariból csak 2 megy akkor okés, akkor viszonylag egyszerü dolog van. De egyébként minek 4?

            Nah mindegy.
            tehát – eth1-en jön be a net
            eth2-n meg a többi gép felé
            az eth2-t pl beállítod 192.168.0.1 / 255.255.0.0 ra
            a /etc/resolv.conf-ba beírod a szolgáltatód névszerereit ha azt aumoatikusan a linux nem tette volna meg.
            Most jönne a fentebb kiadott iptables parancs…
            a szerver kész.

            A kliensek:
            192.168.0.x / 255.255.0.0
            átjáró: 192.168.0.1
            névszerver: szintén a szolgáltatód névszerverei

            kész. mennie kell.

            ha van 80000 kliens a szerver után, akkor egy névszervert illetve dhcp szervert is beizzithatnál esetleg a szerver gépeden és akkor csak a configba kell beírni egyszer a megfelelö értékeket 🙂

            Hajrá!

            ha nagyon elcseszel valamit:
            iptables -F
            iptables -F -t nat
            ifconfig eth0…4 down (kapcsold le az összes karit)
            majd vissza:
            net
            ifconfig…
            iptables…
            és próbálkozhatsz újra.
            Így legalább nem kell állandóan újraindítgatni a szervert.

            Hozzászólás: router gond ? (OpenSuse 10.2) #2108005
            lada2105
            Felhasználó

              dhcp-n kaptál IP címet?
              van olyan, hogy nem kapsz azonnal, ha wlanról kábelre „rakod a netet” vagy fordítva hirtelen.

              elsönek yast2 hálózat
              másodikra /etc/resolv.conf
              harmadikra route
              aztán meglátjuk… meglátod…

              Hozzászólás: router gond ? (OpenSuse 10.2) #2108006
              lada2105
              Felhasználó

                dhcp-n kaptál IP címet?
                van olyan, hogy nem kapsz azonnal, ha wlanról kábelre „rakod a netet” vagy fordítva hirtelen.

                elsönek yast2 hálózat
                másodikra /etc/resolv.conf
                harmadikra route
                aztán meglátjuk… meglátod…

                Hozzászólás: Samba logelemzéshez kérek segítséget #2107503
                lada2105
                Felhasználó

                  mondjuk a NAS-on ha linux fut (mert fogalmam sincs ezekröl az eszközökröl) akkor a share-k könyvtáraira adj egy chmod -R 777 parancsot.
                  Lehet brutális, de a célnak megfelel 🙂
                  Vagy ha smb.conf alapján megy a dolog, akkor nézd meg milyen jogosultság kezelés van abban beállítva. pl: user, share stb…

                  Hozzászólás: Samba logelemzéshez kérek segítséget #2107504
                  lada2105
                  Felhasználó

                    mondjuk a NAS-on ha linux fut (mert fogalmam sincs ezekröl az eszközökröl) akkor a share-k könyvtáraira adj egy chmod -R 777 parancsot.
                    Lehet brutális, de a célnak megfelel 🙂
                    Vagy ha smb.conf alapján megy a dolog, akkor nézd meg milyen jogosultság kezelés van abban beállítva. pl: user, share stb…

                    Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072292
                    lada2105
                    Felhasználó
                      Hybrid wrote:
                      na ujra fut a Zen (4.4) es kerdesem lenne a slapt-get -el kapcsolatban, letoltottem es feltettem, de mikro valamit fel akarok instalalni vele akor nem kene a fuggoseget is rakja magatol ?? 🙂 mint ubuntu -nal. de attol meg mukodik es jo 🙂

                      Nem feltétlen. Söt! nem 🙂
                      Ha kell valamilyen függöség, akkor azt is lehúzod, kitalálod, felrakod.
                      Megoldható.
                      Söt, személy szerint én ezt jobban szeretem, mert pl ok a progi debian alapú rendszerek esetén mondjuk függ 6 masáiktól, de elöfordul, hogy a „6. másik” program mégsem kell hozzá, de azért leránt neked 60Mb-ot mert az is függ… szóval majd én eldöntöm. 😛

                      De azthiszem olvastam valami ilyesmi projektröl is, ami a függöségeket is kezeli.
                      Nézz szét a sourceforge-n vagy a slackware.com-on!

                      Hozzászólás: Melyik Linux kell nekem? #2107130
                      lada2105
                      Felhasználó
                        lacyc3 wrote:
                        Feltelepítettem az IPcop-ot, net is van, csak egy a baj: A másik hálókártyán nem működik a dhcp, nem kap a másik gép IP-t 🙁

                        a dhcpd.conf -ban tudtommal be lehet állítani, hogy melyik hálókarin/ip-tartományban figyeljen
                        Default indításkor az összes kártyán „figyel”.
                        Persze ehhez az kell, hogy a szerveren lehetöleg mindkét hálókártya be legyen configolva ha megoldható, akkor statikus címmel.
                        A dinamikus cím nem szervernek való 🙂 Persze vannak kivételek…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 2,340