Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
lacyc3 wrote:Feltelepítettem az IPcop-ot, net is van, csak egy a baj: A másik hálókártyán nem működik a dhcp, nem kap a másik gép IP-t 🙁
a dhcpd.conf -ban tudtommal be lehet állítani, hogy melyik hálókarin/ip-tartományban figyeljen
Default indításkor az összes kártyán „figyel”.
Persze ehhez az kell, hogy a szerveren lehetöleg mindkét hálókártya be legyen configolva ha megoldható, akkor statikus címmel.
A dinamikus cím nem szervernek való 🙂 Persze vannak kivételek…Vladi wrote:Most már engem is érdekel ez a történet.
Van egy 6.06-os ubim. Azon ha grafilus felület nélkül akarom indítani akkor melyik futási szintet kell választanom?
/etc/inittab szerint az alapértelmezett a 2 es. Ok. Tőlem…
De ahogy elnézem az inittabban azt írja: egyes futási szintek:
/etc/init.d/rc1-6
Ilyen könyvtár nincs csak:
/etc/rc1-6.d
Na most kezdem elveszteni a fonalat. ???Debian alap… 😛
ubuntu wikipedia nem mond semmit?
http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Edgy vagy ha van újabb már, akkor az…Vladi wrote:Most már engem is érdekel ez a történet.
Van egy 6.06-os ubim. Azon ha grafilus felület nélkül akarom indítani akkor melyik futási szintet kell választanom?
/etc/inittab szerint az alapértelmezett a 2 es. Ok. Tőlem…
De ahogy elnézem az inittabban azt írja: egyes futási szintek:
/etc/init.d/rc1-6
Ilyen könyvtár nincs csak:
/etc/rc1-6.d
Na most kezdem elveszteni a fonalat. ???Debian alap… 😛
ubuntu wikipedia nem mond semmit?
http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Edgy vagy ha van újabb már, akkor az…gendelider wrote:Debian, és így ubuntu alatt is 2. Ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom. A válasz valószínüleg: „csak”.És a debianoknál az rcS.d is másképp értendő, mint a többi linuxnál.
Igen, tudom…
ezért sem szeretem a debian-t igazán…akkor rakja be az összes alá, hátha…
Vagy rakja be egy olyan fájlba a linket, ami tuti lefut.
Más tippem nincs.
Igaz, randa, de még mindig jobb ha egy szerver esetén nem indulna el…gendelider wrote:Debian, és így ubuntu alatt is 2. Ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom. A válasz valószínüleg: „csak”.És a debianoknál az rcS.d is másképp értendő, mint a többi linuxnál.
Igen, tudom…
ezért sem szeretem a debian-t igazán…akkor rakja be az összes alá, hátha…
Vagy rakja be egy olyan fájlba a linket, ami tuti lefut.
Más tippem nincs.
Igaz, randa, de még mindig jobb ha egy szerver esetén nem indulna el…espero wrote:Semmi hiba, Starting… és [OK]
De feltételezem, hogy a grafikus feladatkezelő is ilyet ad ki, amikor az Indítás-ra kattintok. És akkor is elindul zoxó nélkül. Csak éppen a rendszerindításkor nem. Pedig a /etc/rc2.d-ben ott van a tomcat5.5 link.Ha elindul az X-is akkor az tudtommal már rég nem init 2, hanem 3 vagy 4 vagy 5
Próbáld másik alá is berakni a linket. Ha jobb nincs az összes (logikus) alá! 🙂espero wrote:Semmi hiba, Starting… és [OK]
De feltételezem, hogy a grafikus feladatkezelő is ilyet ad ki, amikor az Indítás-ra kattintok. És akkor is elindul zoxó nélkül. Csak éppen a rendszerindításkor nem. Pedig a /etc/rc2.d-ben ott van a tomcat5.5 link.Ha elindul az X-is akkor az tudtommal már rég nem init 2, hanem 3 vagy 4 vagy 5
Próbáld másik alá is berakni a linket. Ha jobb nincs az összes (logikus) alá! 🙂Szimpla képeket videókká tudtommal a mencoder-el is lehet készíteni.
„Profibb” nah jó, több funkciós videószerkesztö: Adobe Premier esetleg Linux alá annó elérhetö volt a mainactor, amivel annó (jópár éve) csináltam én is beúszásos, feliratozós dolgokat.
De tessék, hátha kiidulásnak jó:
http://en.opensuse.org/Video_editingui: konvertálgatni meg hasonlókra ha más nem virtualdub/nandub winre vagy wine-al stabilan linuxon 🙂
ui2: ha a MainActor-t választod, kulcsot találsz a neten hozzá 😉 mert sajna nem free… 🙁
Szimpla képeket videókká tudtommal a mencoder-el is lehet készíteni.
„Profibb” nah jó, több funkciós videószerkesztö: Adobe Premier esetleg Linux alá annó elérhetö volt a mainactor, amivel annó (jópár éve) csináltam én is beúszásos, feliratozós dolgokat.
De tessék, hátha kiidulásnak jó:
http://en.opensuse.org/Video_editingui: konvertálgatni meg hasonlókra ha más nem virtualdub/nandub winre vagy wine-al stabilan linuxon 🙂
ui2: ha a MainActor-t választod, kulcsot találsz a neten hozzá 😉 mert sajna nem free… 🙁
Gsx wrote:és a titkosítást is valahol meg kéne neki adnom, amihez szintén semmit nem tudok [titkosítsá fajtája: Shared / WEP64bit ASCII]ez mostanság már elég gyengusz, nem?
Bár nem akarok kötöszködni, csak nehogy nyílt hálód legyen a végén…
Mindenesetre a „megveszem a bótban-bedugom-jééé müködik” abszolúte free hálózatoknál még mindig jobb 🙂
( Bár ez sem árt ha épp az embernek kell egy net és a szomszédnál épp van 😀 )Hogy a témához is szóljak:
google -> „linux on asus a6r” esetleg +ubuntu ha már egyszer asus… 😛 -
SzerzőBejegyzés