lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Melyik Linux kell nekem? #2107131
    lada2105
    Felhasználó
      lacyc3 wrote:
      Feltelepítettem az IPcop-ot, net is van, csak egy a baj: A másik hálókártyán nem működik a dhcp, nem kap a másik gép IP-t 🙁

      a dhcpd.conf -ban tudtommal be lehet állítani, hogy melyik hálókarin/ip-tartományban figyeljen
      Default indításkor az összes kártyán „figyel”.
      Persze ehhez az kell, hogy a szerveren lehetöleg mindkét hálókártya be legyen configolva ha megoldható, akkor statikus címmel.
      A dinamikus cím nem szervernek való 🙂 Persze vannak kivételek…

      Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106720
      lada2105
      Felhasználó
        Vladi wrote:
        Most már engem is érdekel ez a történet.
        Van egy 6.06-os ubim. Azon ha grafilus felület nélkül akarom indítani akkor melyik futási szintet kell választanom?
        /etc/inittab szerint az alapértelmezett a 2 es. Ok. Tőlem…
        De ahogy elnézem az inittabban azt írja: egyes futási szintek:
        /etc/init.d/rc1-6
        Ilyen könyvtár nincs csak:
        /etc/rc1-6.d
        Na most kezdem elveszteni a fonalat. ???

        Debian alap… 😛
        ubuntu wikipedia nem mond semmit?
        http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Edgy vagy ha van újabb már, akkor az…

        Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106721
        lada2105
        Felhasználó
          Vladi wrote:
          Most már engem is érdekel ez a történet.
          Van egy 6.06-os ubim. Azon ha grafilus felület nélkül akarom indítani akkor melyik futási szintet kell választanom?
          /etc/inittab szerint az alapértelmezett a 2 es. Ok. Tőlem…
          De ahogy elnézem az inittabban azt írja: egyes futási szintek:
          /etc/init.d/rc1-6
          Ilyen könyvtár nincs csak:
          /etc/rc1-6.d
          Na most kezdem elveszteni a fonalat. ???

          Debian alap… 😛
          ubuntu wikipedia nem mond semmit?
          http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Edgy vagy ha van újabb már, akkor az…

          Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106708
          lada2105
          Felhasználó
            gendelider wrote:
            Debian, és így ubuntu alatt is 2. Ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom. A válasz valószínüleg: „csak”.

            És a debianoknál az rcS.d is másképp értendő, mint a többi linuxnál.

            Igen, tudom…
            ezért sem szeretem a debian-t igazán…

            akkor rakja be az összes alá, hátha…
            Vagy rakja be egy olyan fájlba a linket, ami tuti lefut.
            Más tippem nincs.
            Igaz, randa, de még mindig jobb ha egy szerver esetén nem indulna el…

            Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106709
            lada2105
            Felhasználó
              gendelider wrote:
              Debian, és így ubuntu alatt is 2. Ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom. A válasz valószínüleg: „csak”.

              És a debianoknál az rcS.d is másképp értendő, mint a többi linuxnál.

              Igen, tudom…
              ezért sem szeretem a debian-t igazán…

              akkor rakja be az összes alá, hátha…
              Vagy rakja be egy olyan fájlba a linket, ami tuti lefut.
              Más tippem nincs.
              Igaz, randa, de még mindig jobb ha egy szerver esetén nem indulna el…

              Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106704
              lada2105
              Felhasználó
                espero wrote:
                Semmi hiba, Starting… és [OK]
                De feltételezem, hogy a grafikus feladatkezelő is ilyet ad ki, amikor az Indítás-ra kattintok. És akkor is elindul zoxó nélkül. Csak éppen a rendszerindításkor nem. Pedig a /etc/rc2.d-ben ott van a tomcat5.5 link.

                Ha elindul az X-is akkor az tudtommal már rég nem init 2, hanem 3 vagy 4 vagy 5
                Próbáld másik alá is berakni a linket. Ha jobb nincs az összes (logikus) alá! 🙂

                Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106705
                lada2105
                Felhasználó
                  espero wrote:
                  Semmi hiba, Starting… és [OK]
                  De feltételezem, hogy a grafikus feladatkezelő is ilyet ad ki, amikor az Indítás-ra kattintok. És akkor is elindul zoxó nélkül. Csak éppen a rendszerindításkor nem. Pedig a /etc/rc2.d-ben ott van a tomcat5.5 link.

                  Ha elindul az X-is akkor az tudtommal már rég nem init 2, hanem 3 vagy 4 vagy 5
                  Próbáld másik alá is berakni a linket. Ha jobb nincs az összes (logikus) alá! 🙂

                  Hozzászólás: összetett prezentációs videó készítés #2106960
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Szimpla képeket videókká tudtommal a mencoder-el is lehet készíteni.
                    „Profibb” nah jó, több funkciós videószerkesztö: Adobe Premier esetleg Linux alá annó elérhetö volt a mainactor, amivel annó (jópár éve) csináltam én is beúszásos, feliratozós dolgokat.
                    De tessék, hátha kiidulásnak jó:
                    http://en.opensuse.org/Video_editing

                    ui: konvertálgatni meg hasonlókra ha más nem virtualdub/nandub winre vagy wine-al stabilan linuxon 🙂

                    ui2: ha a MainActor-t választod, kulcsot találsz a neten hozzá 😉 mert sajna nem free… 🙁

                    Hozzászólás: összetett prezentációs videó készítés #2106961
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Szimpla képeket videókká tudtommal a mencoder-el is lehet készíteni.
                      „Profibb” nah jó, több funkciós videószerkesztö: Adobe Premier esetleg Linux alá annó elérhetö volt a mainactor, amivel annó (jópár éve) csináltam én is beúszásos, feliratozós dolgokat.
                      De tessék, hátha kiidulásnak jó:
                      http://en.opensuse.org/Video_editing

                      ui: konvertálgatni meg hasonlókra ha más nem virtualdub/nandub winre vagy wine-al stabilan linuxon 🙂

                      ui2: ha a MainActor-t választod, kulcsot találsz a neten hozzá 😉 mert sajna nem free… 🙁

                      Hozzászólás: Ubuntu alatt Wlan beizzítása #2106918
                      lada2105
                      Felhasználó
                        Gsx wrote:
                        és a titkosítást is valahol meg kéne neki adnom, amihez szintén semmit nem tudok [titkosítsá fajtája: Shared / WEP64bit ASCII]

                        ez mostanság már elég gyengusz, nem?
                        Bár nem akarok kötöszködni, csak nehogy nyílt hálód legyen a végén…
                        Mindenesetre a „megveszem a bótban-bedugom-jééé müködik” abszolúte free hálózatoknál még mindig jobb 🙂
                        ( Bár ez sem árt ha épp az embernek kell egy net és a szomszédnál épp van 😀 )

                        Hogy a témához is szóljak:
                        google -> „linux on asus a6r” esetleg +ubuntu ha már egyszer asus… 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 2,340