lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu alatt Wlan beizzítása #2106919
    lada2105
    Felhasználó
      Gsx wrote:
      és a titkosítást is valahol meg kéne neki adnom, amihez szintén semmit nem tudok [titkosítsá fajtája: Shared / WEP64bit ASCII]

      ez mostanság már elég gyengusz, nem?
      Bár nem akarok kötöszködni, csak nehogy nyílt hálód legyen a végén…
      Mindenesetre a „megveszem a bótban-bedugom-jééé müködik” abszolúte free hálózatoknál még mindig jobb 🙂
      ( Bár ez sem árt ha épp az embernek kell egy net és a szomszédnál épp van 😀 )

      Hogy a témához is szóljak:
      google -> „linux on asus a6r” esetleg +ubuntu ha már egyszer asus… 😛

      Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106818
      lada2105
      Felhasználó
        zoltan22 wrote:
        Az ext4-rol hol lehet olvasni ?

        http://en.wikipedia.org/wiki/Ext4 ? 🙂

        Egyébként szerintem is ext3. Elterjedt, jó, különösebb baj nincs vele. Használható 🙂
        Nekem a win-es adat particióm is ext3, csak ahhoz a gagyi winhez Ext3FS driver kell… 😛
        (Nehogymá’ bízzak az MS technológiában….)

        Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106819
        lada2105
        Felhasználó
          zoltan22 wrote:
          Az ext4-rol hol lehet olvasni ?

          http://en.wikipedia.org/wiki/Ext4 ? 🙂

          Egyébként szerintem is ext3. Elterjedt, jó, különösebb baj nincs vele. Használható 🙂
          Nekem a win-es adat particióm is ext3, csak ahhoz a gagyi winhez Ext3FS driver kell… 😛
          (Nehogymá’ bízzak az MS technológiában….)

          Hozzászólás: Mik a Lexmark-al kapcsolatos tapasztalatok ? #2081828
          lada2105
          Felhasználó
            Pingus wrote:
            Szia !
            Ez méginkább eltántorító információ.
            (ráadásúl SuSe-ban nem is támogatott
            és mint fentebb megtudtam tintazabáló is)
            Vagy Epson vagy HP felé kutakodom a közel jövőben.
            Köszi.

            Egyértelmü: HP
            mostanság már 30 körül szimpla lézereseket is kapni és különösebb gond nélkül megy egyböl linuxal. A HP azért márka, és sok téren foglalkozik a linuxal/linuxosokkal, így a támogatás is megvan/volt hozzá.
            Egyébként is „olcsó húsnak híg a leve”, úgyhogy inkább drágábban, de legyen jó.

            Esetleg még samsung-ot tudom ajánlani.Nekem az van, bár ez sem multifunkci, csak egyszerü laserprinter. Sajnos (szerencse) a samsung saját driverrel oldja meg a linuxos nyomtatást, úgyhogy ez valamennyivel bonyolítja a dolgokat, de végülis csak 1x kell felrakni 🙂

            Hozzászólás: P-II laptopra milyen Linuxot? #2105824
            lada2105
            Felhasználó
              Tony Magic wrote:
              Nekem ezen a laptopon kellemesen ment az XP, mert semmi más nem volt telepítve, csak Firefox és openoffice.

              Meg OE meg egyéb farok XP-s default programok 😛

              Hozzászólás: P-II laptopra milyen Linuxot? #2105825
              lada2105
              Felhasználó
                Tony Magic wrote:
                Nekem ezen a laptopon kellemesen ment az XP, mert semmi más nem volt telepítve, csak Firefox és openoffice.

                Meg OE meg egyéb farok XP-s default programok 😛

                Hozzászólás: P-II laptopra milyen Linuxot? #2105820
                lada2105
                Felhasználó
                  Tony Magic wrote:
                  P-II 266 Mhz, 96 Mb Ram-al szerelt laptopra milyen Linux-ot javasoltok? Alkalmazások amiknek futnia kellene: Firefox, Openoffice,Képnéző. Nemtom, hogy az internetes flash-eket lejátssza-e ilyen lassú gép, ha nem,akkor az sem baj. Köszönöm, ha segítesz.

                  Lehet kapni még asszem jópár helyen 128Mb-os SD ramot ami ilyen gépekbe való.
                  A típusazonosítóval keress rá a neten a memory-kra pl kingston.com vagy ilyesmi…
                  aztán usanotebook.hu meg hasonlók ahol olcsóbban akár azonnal belerakják a bövítö modult.

                  Nekem egy P1 200Mhz-em van 256Mb(!) rammal és 20Gb(!) HDD-vel.
                  Ezen azé’ már az XP/win2000 is egészen türhetöen szaladgált és egy 10.1 slacki mindenestül de fluxbox/blackbox/icewm/windowmaker/xfce (azaz a kevesebbet foglaló ablakkezelök) is szépen megy.
                  Mondjuk ha kattintgatós kell, akkor gnome talán…
                  Az valamivel azért mégiscsak kevesebb/gyorsabb mint a KDE, és azért egy ekkora gépen még talán megy rendesebben.
                  Szóval próbáld kicsit feljebb tornázni a RAM-ját a gépnek, ha nem megy, akkor mindenképp tedd a SWAP méretét 1Gb körülire, ha megteheted. Tapasztalat, hogy jobban megy úgy kevesebb rammal a gép.

                  Esetleg egy ubuntuval/zenwalk-al megpróbálkozhatsz. Hasonló adottságú gépeken mindkettö jól megy tapasztalataim szerint.
                  A zenwalk xfce-vel jön default (egyetlen cd) az ubuntu meg gnomeval (szintén egyetlen cd) és legalább ez utóbbit a live-os telepítés miatt még telepítés elött megnézheted, hogy kb hogyan is futna… és ugyebár gnome, úgyhogy kattintgatva könnyü lesz használni 🙂

                  Sok sikert!

                  Hozzászólás: P-II laptopra milyen Linuxot? #2105821
                  lada2105
                  Felhasználó
                    Tony Magic wrote:
                    P-II 266 Mhz, 96 Mb Ram-al szerelt laptopra milyen Linux-ot javasoltok? Alkalmazások amiknek futnia kellene: Firefox, Openoffice,Képnéző. Nemtom, hogy az internetes flash-eket lejátssza-e ilyen lassú gép, ha nem,akkor az sem baj. Köszönöm, ha segítesz.

                    Lehet kapni még asszem jópár helyen 128Mb-os SD ramot ami ilyen gépekbe való.
                    A típusazonosítóval keress rá a neten a memory-kra pl kingston.com vagy ilyesmi…
                    aztán usanotebook.hu meg hasonlók ahol olcsóbban akár azonnal belerakják a bövítö modult.

                    Nekem egy P1 200Mhz-em van 256Mb(!) rammal és 20Gb(!) HDD-vel.
                    Ezen azé’ már az XP/win2000 is egészen türhetöen szaladgált és egy 10.1 slacki mindenestül de fluxbox/blackbox/icewm/windowmaker/xfce (azaz a kevesebbet foglaló ablakkezelök) is szépen megy.
                    Mondjuk ha kattintgatós kell, akkor gnome talán…
                    Az valamivel azért mégiscsak kevesebb/gyorsabb mint a KDE, és azért egy ekkora gépen még talán megy rendesebben.
                    Szóval próbáld kicsit feljebb tornázni a RAM-ját a gépnek, ha nem megy, akkor mindenképp tedd a SWAP méretét 1Gb körülire, ha megteheted. Tapasztalat, hogy jobban megy úgy kevesebb rammal a gép.

                    Esetleg egy ubuntuval/zenwalk-al megpróbálkozhatsz. Hasonló adottságú gépeken mindkettö jól megy tapasztalataim szerint.
                    A zenwalk xfce-vel jön default (egyetlen cd) az ubuntu meg gnomeval (szintén egyetlen cd) és legalább ez utóbbit a live-os telepítés miatt még telepítés elött megnézheted, hogy kb hogyan is futna… és ugyebár gnome, úgyhogy kattintgatva könnyü lesz használni 🙂

                    Sok sikert!

                    Hozzászólás: IPCop és Squid finomságok… #2002274
                    lada2105
                    Felhasználó
                      susyp wrote:
                      Köszi a segítséget.

                      Nekem ugyan nincs mit 🙂

                      Hozzászólás: scsi de miért?? #2104973
                      lada2105
                      Felhasználó
                        kukacomone wrote:
                        Én is alternate-el telepitettem csak a minimal/base-t vagy mi itt a neve. Nekem végülis akkor az a kérdésem lenne h mivel scsit emulal akkor végülis kell az scsi támogatás a kernelbe nem? És azonbelül csak a support vagy kell disk support is, vagy mi kell belöle?
                        Én 21es kernelt forgatnék de ha ez bonyolitja jo nekem a 20as is csak h kell e az scsi azt nemtom.

                        A támogatás tudtommal kell az usb-s eszközök miatt. pl: sda -> pendrive
                        Max az emuláció nem kell a cdírónak meg véletlen a hdd-knek bekapcsolni.

                        Bár ezt egy profi úgyis jobban tudja 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 2,340