Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Gsx wrote:és a titkosítást is valahol meg kéne neki adnom, amihez szintén semmit nem tudok [titkosítsá fajtája: Shared / WEP64bit ASCII]
ez mostanság már elég gyengusz, nem?
Bár nem akarok kötöszködni, csak nehogy nyílt hálód legyen a végén…
Mindenesetre a „megveszem a bótban-bedugom-jééé müködik” abszolúte free hálózatoknál még mindig jobb 🙂
( Bár ez sem árt ha épp az embernek kell egy net és a szomszédnál épp van 😀 )Hogy a témához is szóljak:
google -> „linux on asus a6r” esetleg +ubuntu ha már egyszer asus… 😛zoltan22 wrote:Az ext4-rol hol lehet olvasni ?http://en.wikipedia.org/wiki/Ext4 ? 🙂
Egyébként szerintem is ext3. Elterjedt, jó, különösebb baj nincs vele. Használható 🙂
Nekem a win-es adat particióm is ext3, csak ahhoz a gagyi winhez Ext3FS driver kell… 😛
(Nehogymá’ bízzak az MS technológiában….)zoltan22 wrote:Az ext4-rol hol lehet olvasni ?http://en.wikipedia.org/wiki/Ext4 ? 🙂
Egyébként szerintem is ext3. Elterjedt, jó, különösebb baj nincs vele. Használható 🙂
Nekem a win-es adat particióm is ext3, csak ahhoz a gagyi winhez Ext3FS driver kell… 😛
(Nehogymá’ bízzak az MS technológiában….)Pingus wrote:Szia !
Ez méginkább eltántorító információ.
(ráadásúl SuSe-ban nem is támogatott
és mint fentebb megtudtam tintazabáló is)
Vagy Epson vagy HP felé kutakodom a közel jövőben.
Köszi.Egyértelmü: HP
mostanság már 30 körül szimpla lézereseket is kapni és különösebb gond nélkül megy egyböl linuxal. A HP azért márka, és sok téren foglalkozik a linuxal/linuxosokkal, így a támogatás is megvan/volt hozzá.
Egyébként is „olcsó húsnak híg a leve”, úgyhogy inkább drágábban, de legyen jó.Esetleg még samsung-ot tudom ajánlani.Nekem az van, bár ez sem multifunkci, csak egyszerü laserprinter. Sajnos (szerencse) a samsung saját driverrel oldja meg a linuxos nyomtatást, úgyhogy ez valamennyivel bonyolítja a dolgokat, de végülis csak 1x kell felrakni 🙂
Tony Magic wrote:Nekem ezen a laptopon kellemesen ment az XP, mert semmi más nem volt telepítve, csak Firefox és openoffice.Meg OE meg egyéb farok XP-s default programok 😛
Tony Magic wrote:Nekem ezen a laptopon kellemesen ment az XP, mert semmi más nem volt telepítve, csak Firefox és openoffice.Meg OE meg egyéb farok XP-s default programok 😛
Tony Magic wrote:P-II 266 Mhz, 96 Mb Ram-al szerelt laptopra milyen Linux-ot javasoltok? Alkalmazások amiknek futnia kellene: Firefox, Openoffice,Képnéző. Nemtom, hogy az internetes flash-eket lejátssza-e ilyen lassú gép, ha nem,akkor az sem baj. Köszönöm, ha segítesz.Lehet kapni még asszem jópár helyen 128Mb-os SD ramot ami ilyen gépekbe való.
A típusazonosítóval keress rá a neten a memory-kra pl kingston.com vagy ilyesmi…
aztán usanotebook.hu meg hasonlók ahol olcsóbban akár azonnal belerakják a bövítö modult.Nekem egy P1 200Mhz-em van 256Mb(!) rammal és 20Gb(!) HDD-vel.
Ezen azé’ már az XP/win2000 is egészen türhetöen szaladgált és egy 10.1 slacki mindenestül de fluxbox/blackbox/icewm/windowmaker/xfce (azaz a kevesebbet foglaló ablakkezelök) is szépen megy.
Mondjuk ha kattintgatós kell, akkor gnome talán…
Az valamivel azért mégiscsak kevesebb/gyorsabb mint a KDE, és azért egy ekkora gépen még talán megy rendesebben.
Szóval próbáld kicsit feljebb tornázni a RAM-ját a gépnek, ha nem megy, akkor mindenképp tedd a SWAP méretét 1Gb körülire, ha megteheted. Tapasztalat, hogy jobban megy úgy kevesebb rammal a gép.Esetleg egy ubuntuval/zenwalk-al megpróbálkozhatsz. Hasonló adottságú gépeken mindkettö jól megy tapasztalataim szerint.
A zenwalk xfce-vel jön default (egyetlen cd) az ubuntu meg gnomeval (szintén egyetlen cd) és legalább ez utóbbit a live-os telepítés miatt még telepítés elött megnézheted, hogy kb hogyan is futna… és ugyebár gnome, úgyhogy kattintgatva könnyü lesz használni 🙂Sok sikert!
Tony Magic wrote:P-II 266 Mhz, 96 Mb Ram-al szerelt laptopra milyen Linux-ot javasoltok? Alkalmazások amiknek futnia kellene: Firefox, Openoffice,Képnéző. Nemtom, hogy az internetes flash-eket lejátssza-e ilyen lassú gép, ha nem,akkor az sem baj. Köszönöm, ha segítesz.Lehet kapni még asszem jópár helyen 128Mb-os SD ramot ami ilyen gépekbe való.
A típusazonosítóval keress rá a neten a memory-kra pl kingston.com vagy ilyesmi…
aztán usanotebook.hu meg hasonlók ahol olcsóbban akár azonnal belerakják a bövítö modult.Nekem egy P1 200Mhz-em van 256Mb(!) rammal és 20Gb(!) HDD-vel.
Ezen azé’ már az XP/win2000 is egészen türhetöen szaladgált és egy 10.1 slacki mindenestül de fluxbox/blackbox/icewm/windowmaker/xfce (azaz a kevesebbet foglaló ablakkezelök) is szépen megy.
Mondjuk ha kattintgatós kell, akkor gnome talán…
Az valamivel azért mégiscsak kevesebb/gyorsabb mint a KDE, és azért egy ekkora gépen még talán megy rendesebben.
Szóval próbáld kicsit feljebb tornázni a RAM-ját a gépnek, ha nem megy, akkor mindenképp tedd a SWAP méretét 1Gb körülire, ha megteheted. Tapasztalat, hogy jobban megy úgy kevesebb rammal a gép.Esetleg egy ubuntuval/zenwalk-al megpróbálkozhatsz. Hasonló adottságú gépeken mindkettö jól megy tapasztalataim szerint.
A zenwalk xfce-vel jön default (egyetlen cd) az ubuntu meg gnomeval (szintén egyetlen cd) és legalább ez utóbbit a live-os telepítés miatt még telepítés elött megnézheted, hogy kb hogyan is futna… és ugyebár gnome, úgyhogy kattintgatva könnyü lesz használni 🙂Sok sikert!
susyp wrote:Köszi a segítséget.Nekem ugyan nincs mit 🙂
kukacomone wrote:Én is alternate-el telepitettem csak a minimal/base-t vagy mi itt a neve. Nekem végülis akkor az a kérdésem lenne h mivel scsit emulal akkor végülis kell az scsi támogatás a kernelbe nem? És azonbelül csak a support vagy kell disk support is, vagy mi kell belöle?
Én 21es kernelt forgatnék de ha ez bonyolitja jo nekem a 20as is csak h kell e az scsi azt nemtom.A támogatás tudtommal kell az usb-s eszközök miatt. pl: sda -> pendrive
Max az emuláció nem kell a cdírónak meg véletlen a hdd-knek bekapcsolni.Bár ezt egy profi úgyis jobban tudja 🙂
-
SzerzőBejegyzés