Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kukacomone wrote:Én is alternate-el telepitettem csak a minimal/base-t vagy mi itt a neve. Nekem végülis akkor az a kérdésem lenne h mivel scsit emulal akkor végülis kell az scsi támogatás a kernelbe nem? És azonbelül csak a support vagy kell disk support is, vagy mi kell belöle?
Én 21es kernelt forgatnék de ha ez bonyolitja jo nekem a 20as is csak h kell e az scsi azt nemtom.A támogatás tudtommal kell az usb-s eszközök miatt. pl: sda -> pendrive
Max az emuláció nem kell a cdírónak meg véletlen a hdd-knek bekapcsolni.Bár ezt egy profi úgyis jobban tudja 🙂
roleee3 wrote:Azokat a cdket néróval írtam ki és win alatt jók a nevek, csak linux alatt nem. => rajta van. Kérdés hogy csaljam elő linux alatt?Attól függ melyik Nero, mit állítotttál be a fájlnevek kapcsán. Az express-el vagy a burning rom-al írtad.
Annó egy régebbi változatban (már nemtom melyik verzió) alapban valamelyik írás elötti ablakon rákérdezett a fájlnevekre meg egy-két ilyen „apróbb” beállításokra, és ha azon csak úgy átlagos win userként átsiklott az ember, akkor megszívhatta…
Lehet most te is … 🙂
Bár mint mondtam, nemtom milyen default beállításokkal dolgoztál, miket állítottál át, illetve melyik verzióval, mert ugyanis ezektöl nagyban függ és lehet rá esélyed, hogy emiatt nem látod a fájlneveket rendesen.Ha nem sok az ilyen CD-d, akkor másold le ami rajta van (nem ISO!!) és írd ki újra egy újabb nero default beállításaival (elég a 6-os nem kell a 7-es meg mittomén) mondjuk egy rw-re, hogyha rossz, ne b bánja CD-d és próbáld ki! Hátha…
roleee3 wrote:Azokat a cdket néróval írtam ki és win alatt jók a nevek, csak linux alatt nem. => rajta van. Kérdés hogy csaljam elő linux alatt?Attól függ melyik Nero, mit állítotttál be a fájlnevek kapcsán. Az express-el vagy a burning rom-al írtad.
Annó egy régebbi változatban (már nemtom melyik verzió) alapban valamelyik írás elötti ablakon rákérdezett a fájlnevekre meg egy-két ilyen „apróbb” beállításokra, és ha azon csak úgy átlagos win userként átsiklott az ember, akkor megszívhatta…
Lehet most te is … 🙂
Bár mint mondtam, nemtom milyen default beállításokkal dolgoztál, miket állítottál át, illetve melyik verzióval, mert ugyanis ezektöl nagyban függ és lehet rá esélyed, hogy emiatt nem látod a fájlneveket rendesen.Ha nem sok az ilyen CD-d, akkor másold le ami rajta van (nem ISO!!) és írd ki újra egy újabb nero default beállításaival (elég a 6-os nem kell a 7-es meg mittomén) mondjuk egy rw-re, hogyha rossz, ne b bánja CD-d és próbáld ki! Hátha…
l_lorincz wrote:Egyáltalán linuxos progit akarsz telepíteni?
OFF: Lehet ez a kulcskérdés. 🙂 🙂Nem windows-os a program 😀 😀
teo77 wrote:Nem!Van egy windózos térképprogram, ami csak cd-ről fut. Miután feltelepítettem a programot a pc-re, nem tudom használni, csak ha berakom a cd-t, mivel ez valamiért kell neki. Szóval csak úgy fut a már telepített tárképprogram, ha bent van a telepítője a meghajtóban. Ha isoval akarom használni a következő hibát produlálja: „A meghajtó nem megfelelő, nem elérhető vagy hibás a lemez.”
Azt szeretném elérni, ha nem kérné a lemezt a futáshoz, hanem át lehetne verni e progit a könyvtárba mountolt Utbongeszo.iso-val, mintha bent lenne a lemez a meghajtóban.
Bocs, ha nem voltam egyértelmű eddig!winecfg -vel állítsd be a linuxos könyvtárak windows megfelelöit betüjel viszonylatban.
Azaz pl: /media/cdrom legyen a D: vagy ahonnan telepítetted a programot, mondván biztos ott keresi a CD-t…susyp wrote:–off–
Nem kezdő vagyok, csak tudatlan amatőr. ;D
Szerinted a kezdők és a tudatlan amatőrök hogyan okosodnak meg? 🙂
–off–Ok-ok, nem is sértésnek szántam egyébként nem „smiléztam” volna 🙂
Zsombe wrote:Vladi wrote:Ígérnek hozzá (már egy jó ideje ígérik) egyéb hasznos dolgot pl: deamon funkció és távoli elérés. Ezekre roppant kíváncsi vagyok/leszek.Távoli elérés tényleg nem lenne rossz hozzá.
a linuxos screen egy ssh eléréssel mibe tartozik egy bittornado-val? 🙂
Zsombe wrote:Vladi wrote:Ígérnek hozzá (már egy jó ideje ígérik) egyéb hasznos dolgot pl: deamon funkció és távoli elérés. Ezekre roppant kíváncsi vagyok/leszek.Távoli elérés tényleg nem lenne rossz hozzá.
a linuxos screen egy ssh eléréssel mibe tartozik egy bittornado-val? 🙂
naná, mert a router admin felületét szerintem IP-vel éred el! (szerintem / gondolom)
Van amelyik disztró pl kitörli mindig a resolv.conf tartalmát, ergó ha nem kap dhcp címet, üresen marad.
Asszem a debian pont egy ilyen disztró.
De ugyebár az nem kezdöknek való és azok meg gondolnak erre a fájlra 😉Szerintem be lehet. (Valahogy biztos :))
Az fstab sorokat módosítsd ahogy írtam, hátha úgy jobb leszBár tudtommal a win-es Nero is helyesen írja a cd-ket, hasonló „kapcsolókkal”.
Hogy Linuxban hogyan írtad annó a cd-ket az már más probléma…Szerintem be lehet. (Valahogy biztos :))
Az fstab sorokat módosítsd ahogy írtam, hátha úgy jobb leszBár tudtommal a win-es Nero is helyesen írja a cd-ket, hasonló „kapcsolókkal”.
Hogy Linuxban hogyan írtad annó a cd-ket az már más probléma… -
SzerzőBejegyzés