lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: scsi de miért?? #2104974
    lada2105
    Felhasználó
      kukacomone wrote:
      Én is alternate-el telepitettem csak a minimal/base-t vagy mi itt a neve. Nekem végülis akkor az a kérdésem lenne h mivel scsit emulal akkor végülis kell az scsi támogatás a kernelbe nem? És azonbelül csak a support vagy kell disk support is, vagy mi kell belöle?
      Én 21es kernelt forgatnék de ha ez bonyolitja jo nekem a 20as is csak h kell e az scsi azt nemtom.

      A támogatás tudtommal kell az usb-s eszközök miatt. pl: sda -> pendrive
      Max az emuláció nem kell a cdírónak meg véletlen a hdd-knek bekapcsolni.

      Bár ezt egy profi úgyis jobban tudja 🙂

      Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2105007
      lada2105
      Felhasználó
        roleee3 wrote:
        Azokat a cdket néróval írtam ki és win alatt jók a nevek, csak linux alatt nem. => rajta van. Kérdés hogy csaljam elő linux alatt?

        Attól függ melyik Nero, mit állítotttál be a fájlnevek kapcsán. Az express-el vagy a burning rom-al írtad.
        Annó egy régebbi változatban (már nemtom melyik verzió) alapban valamelyik írás elötti ablakon rákérdezett a fájlnevekre meg egy-két ilyen „apróbb” beállításokra, és ha azon csak úgy átlagos win userként átsiklott az ember, akkor megszívhatta…
        Lehet most te is … 🙂
        Bár mint mondtam, nemtom milyen default beállításokkal dolgoztál, miket állítottál át, illetve melyik verzióval, mert ugyanis ezektöl nagyban függ és lehet rá esélyed, hogy emiatt nem látod a fájlneveket rendesen.

        Ha nem sok az ilyen CD-d, akkor másold le ami rajta van (nem ISO!!) és írd ki újra egy újabb nero default beállításaival (elég a 6-os nem kell a 7-es meg mittomén) mondjuk egy rw-re, hogyha rossz, ne b bánja CD-d és próbáld ki! Hátha…

        Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2105008
        lada2105
        Felhasználó
          roleee3 wrote:
          Azokat a cdket néróval írtam ki és win alatt jók a nevek, csak linux alatt nem. => rajta van. Kérdés hogy csaljam elő linux alatt?

          Attól függ melyik Nero, mit állítotttál be a fájlnevek kapcsán. Az express-el vagy a burning rom-al írtad.
          Annó egy régebbi változatban (már nemtom melyik verzió) alapban valamelyik írás elötti ablakon rákérdezett a fájlnevekre meg egy-két ilyen „apróbb” beállításokra, és ha azon csak úgy átlagos win userként átsiklott az ember, akkor megszívhatta…
          Lehet most te is … 🙂
          Bár mint mondtam, nemtom milyen default beállításokkal dolgoztál, miket állítottál át, illetve melyik verzióval, mert ugyanis ezektöl nagyban függ és lehet rá esélyed, hogy emiatt nem látod a fájlneveket rendesen.

          Ha nem sok az ilyen CD-d, akkor másold le ami rajta van (nem ISO!!) és írd ki újra egy újabb nero default beállításaival (elég a 6-os nem kell a 7-es meg mittomén) mondjuk egy rw-re, hogyha rossz, ne b bánja CD-d és próbáld ki! Hátha…

          Hozzászólás: Virtual CD drive #2081086
          lada2105
          Felhasználó
            l_lorincz wrote:
            Egyáltalán linuxos progit akarsz telepíteni?
            OFF: Lehet ez a kulcskérdés.  🙂 🙂

            Nem windows-os a program 😀 😀

            teo77 wrote:
            Nem!

            Van egy windózos térképprogram, ami csak cd-ről fut. Miután feltelepítettem a programot a pc-re, nem tudom használni, csak ha berakom a cd-t, mivel ez valamiért kell neki. Szóval csak úgy fut a már telepített tárképprogram, ha bent van a telepítője a meghajtóban. Ha isoval akarom használni a következő hibát produlálja: „A meghajtó nem megfelelő, nem elérhető vagy hibás a lemez.”
            Azt szeretném elérni, ha nem kérné a lemezt a futáshoz, hanem át lehetne verni e progit a könyvtárba mountolt Utbongeszo.iso-val, mintha bent lenne a lemez a meghajtóban.
            Bocs, ha nem voltam egyértelmű eddig!

            winecfg -vel állítsd be a linuxos könyvtárak windows megfelelöit betüjel viszonylatban.
            Azaz pl: /media/cdrom  legyen a D: vagy ahonnan telepítetted a programot, mondván biztos ott keresi a CD-t…

            Hozzászólás: IPCop és Squid finomságok… #2002272
            lada2105
            Felhasználó
              susyp wrote:
              –off–
              Nem kezdő vagyok, csak tudatlan amatőr.  ;D
              Szerinted a kezdők és a tudatlan amatőrök hogyan okosodnak meg?  🙂
              –off–

              Ok-ok, nem is sértésnek szántam egyébként nem „smiléztam” volna 🙂

              Hozzászólás: torrent #2101670
              lada2105
              Felhasználó
                Zsombe wrote:
                Vladi wrote:
                Ígérnek hozzá (már egy jó ideje ígérik) egyéb hasznos dolgot pl: deamon funkció és távoli elérés. Ezekre roppant kíváncsi vagyok/leszek.

                Távoli elérés tényleg nem lenne rossz hozzá.

                a linuxos screen egy ssh eléréssel mibe tartozik egy bittornado-val? 🙂

                Hozzászólás: torrent #2101671
                lada2105
                Felhasználó
                  Zsombe wrote:
                  Vladi wrote:
                  Ígérnek hozzá (már egy jó ideje ígérik) egyéb hasznos dolgot pl: deamon funkció és távoli elérés. Ezekre roppant kíváncsi vagyok/leszek.

                  Távoli elérés tényleg nem lenne rossz hozzá.

                  a linuxos screen egy ssh eléréssel mibe tartozik egy bittornado-val? 🙂

                  Hozzászólás: IPCop és Squid finomságok… #2002270
                  lada2105
                  Felhasználó

                    naná, mert a router admin felületét szerintem IP-vel éred el! (szerintem / gondolom)

                    Van amelyik disztró pl kitörli mindig a resolv.conf tartalmát, ergó ha nem kap dhcp címet, üresen marad.
                    Asszem a debian pont egy ilyen disztró.
                    De ugyebár az nem kezdöknek való és azok meg gondolnak erre a fájlra 😉

                    Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2104999
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Szerintem be lehet. (Valahogy biztos :))
                      Az fstab sorokat módosítsd ahogy írtam, hátha úgy jobb lesz

                      Bár tudtommal a win-es Nero is helyesen írja a cd-ket, hasonló „kapcsolókkal”.
                      Hogy Linuxban hogyan írtad annó a cd-ket az már más probléma…

                      Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2105000
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Szerintem be lehet. (Valahogy biztos :))
                        Az fstab sorokat módosítsd ahogy írtam, hátha úgy jobb lesz

                        Bár tudtommal a win-es Nero is helyesen írja a cd-ket, hasonló „kapcsolókkal”.
                        Hogy Linuxban hogyan írtad annó a cd-ket az már más probléma…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,340