Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
susyp wrote:Van még valami, amit nem állítottam át, vagy rosszul állítottam be valami?
# The primary network interface
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.1.51
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.0elsö ránézésre talán a névszerver…
/etc/resolv.conf tartalma?
Van benne valami?
Ha nincs pótold!ui: Addig ne jelentsd ki, hogy nem megy a netre, amíg névre illetve IP-re(!) nem pingettél kifele! 😉
scsi emuláció esetleg?
scsi emuláció esetleg?
roleee3 wrote:A lemezeimen a 8karakternél hosszabb file neveket 8karakteresre vágva mountolja fel, a linuxom. Hogy lehet elérni hogy teljes file neveket láthassam???Jelenlegi beállítások:
/dev/hdd on /mnt/cdromD type iso9660 (ro,noexec,nosuid,nodev,utf8,user=roland)
/dev/hdc on /mnt/cdromC type iso9660 (ro,noexec,nosuid,nodev,utf8,user=roland)A felcsatolással semmi gond így ránézésre, bár én így modosítanám a sorokat:
/dev/hdd on /mnt/cdromD auto ro,noexec,nosuid,nodev,users
/dev/hdc on /mnt/cdromC auto ro,noexec,nosuid,nodev,usersAz írásnál lehetnek problémák…
Pl ha konzolból írsz (vagy a k3b-t konzolbol indítod el) akkor figyelj, hogy az mkisofs megkapja a -R -J paramétereket.
Az egyik (-R) a rockridge (asszem) módot jelenti, ahogyan a linux tárolja a lemezen az ékezetes/speciális karaktereket, a másik (-J) meg a joliet módot, ahogy meg a win tárolja…
Ha csak az egyik ill csak a másik van megadva az mkisofs-nek, akkor elöfordulhat, hogy az egyik rendszer alatt szép hosszú fájlneveid meg ékezeteid vannak, a másik alatt meg 8.3 vagy mégrosszabb…Volt már ilyen tapasztalatom, azóta tudom 🙂
roleee3 wrote:A lemezeimen a 8karakternél hosszabb file neveket 8karakteresre vágva mountolja fel, a linuxom. Hogy lehet elérni hogy teljes file neveket láthassam???Jelenlegi beállítások:
/dev/hdd on /mnt/cdromD type iso9660 (ro,noexec,nosuid,nodev,utf8,user=roland)
/dev/hdc on /mnt/cdromC type iso9660 (ro,noexec,nosuid,nodev,utf8,user=roland)A felcsatolással semmi gond így ránézésre, bár én így modosítanám a sorokat:
/dev/hdd on /mnt/cdromD auto ro,noexec,nosuid,nodev,users
/dev/hdc on /mnt/cdromC auto ro,noexec,nosuid,nodev,usersAz írásnál lehetnek problémák…
Pl ha konzolból írsz (vagy a k3b-t konzolbol indítod el) akkor figyelj, hogy az mkisofs megkapja a -R -J paramétereket.
Az egyik (-R) a rockridge (asszem) módot jelenti, ahogyan a linux tárolja a lemezen az ékezetes/speciális karaktereket, a másik (-J) meg a joliet módot, ahogy meg a win tárolja…
Ha csak az egyik ill csak a másik van megadva az mkisofs-nek, akkor elöfordulhat, hogy az egyik rendszer alatt szép hosszú fájlneveid meg ékezeteid vannak, a másik alatt meg 8.3 vagy mégrosszabb…Volt már ilyen tapasztalatom, azóta tudom 🙂
tothaa wrote:Írj spoilert, hogy miről szól, mielőtt drága időt használok fel, kérlek…röviden és tömören:
http://www.hbo.hu/hbo/series_contents/detail_itcrowd.aspx?TitleId=-56748
egyébként javaslom a google-t a magyar lapokon keresve a film címére
Egy csomó blogon meg fórumban említik, mint ahogy már említettem. Azokon idönként egy-egy részletesebb tartalom szemléltetés is feltünik.Üdv mindenkinek!
Nemtom ki és mennyire nézi a tévét és én mennyire vagyok tölle lemaradva, de van/volt az HBO-n egy IT rendszergizdákkal foglalkozó vígjátéksorozat. A címe The IT Crowd azaz kockafejek.
Akit érdekel innen viszonylag gyorsan lehúzható angolul:
http://www.snarf-it.org/downloadTorrent/678498-The+IT+Crowd.torrent
itt a felirat hozzá, hogy ne keressétek sokáig:
http://www.opensubtitles.org/en/subtitles/3116651/the-it-crowd-hu
( vagy: http://www.opensubtitles.org/en/download/sub/3116651 hátha egyböl direktbe…)Aki még nem látta és letölti annak jó szórakozást! Van benne egy-két jó poén 🙂
Szakatt wrote:Nekem Ktorrent jött be leginkább.:) FTP-hez MC. Zenét nem tudok mivel tölteni.:( Van valami SoulSeek-hez hasonló, vagy egyéb zenére nagyon jó p2p ötlete valakinek?Miért ne tudnál a bittorrenttel zenét tölteni??
http://www.torrentz.com -al találkoztál már? Igaz, csak külföldi, de legalább nincs semmi kötelezettség.l_lorincz wrote:Na, akkor légyszi valaki segítsen beállítani a valknut-ot. 0.3.7-esA lényeg még a HUB list lenne
Itt eddig ez szerepel:
http://www.hublist.org/PublicHubList.config.bz2Látszólag jó lenne…
A hublistát valahol a beállításban lehet berakni egy listába.
Aztán a beállításokból kilépve az egyik ikonra kattintva egy kis ikont megnyomva az megelenö ablak szélén szépen ki lehet csomagolni ezt a listát.
Legalábbis egy régebbi verziónál így volt.Szerintem ha hajland vagy idöt szakítani rá és logikusan végiggondolod, akkor már nem sok választ el a valknutal való dc-zéstöl.
balev wrote:Hanggal mi a helyzet? Elég gánya ez az új intel hang (HDA).
http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=233678#p233678Okés, akkor finomítok: a régebbi thinkpad-ekben (t41, r50, r51,r52 stb…) szimpla ac97-es audióval megy minden gond nélkül. Gondolom a lenovo-k audioit is meg lehet hajtani valahogy ezzel a szimpla ac97-el vagy tévedek?
-
SzerzőBejegyzés