lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: IPCop és Squid finomságok… #2002268
    lada2105
    Felhasználó
      susyp wrote:
      Van még valami, amit nem állítottam át, vagy rosszul állítottam be valami?
      # The primary network interface
      allow-hotplug eth0
      iface eth0 inet static
      address 192.168.1.51
      netmask 255.255.255.0
      gateway 192.168.1.0

      elsö ránézésre talán a névszerver…
      /etc/resolv.conf tartalma?
      Van benne valami?
      Ha nincs pótold!

      ui: Addig ne jelentsd ki, hogy nem megy a netre, amíg névre illetve IP-re(!) nem pingettél kifele! 😉

      Hozzászólás: scsi de miért?? #2104945
      lada2105
      Felhasználó

        scsi emuláció esetleg?

        Hozzászólás: scsi de miért?? #2104946
        lada2105
        Felhasználó

          scsi emuláció esetleg?

          Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2104995
          lada2105
          Felhasználó
            roleee3 wrote:
            A lemezeimen a 8karakternél hosszabb file neveket 8karakteresre vágva mountolja fel, a linuxom. Hogy lehet elérni hogy teljes file neveket láthassam???

            Jelenlegi beállítások:
            /dev/hdd on /mnt/cdromD type iso9660 (ro,noexec,nosuid,nodev,utf8,user=roland)
            /dev/hdc on /mnt/cdromC type iso9660 (ro,noexec,nosuid,nodev,utf8,user=roland)

            A felcsatolással semmi gond így ránézésre, bár én így modosítanám a sorokat:

            /dev/hdd on /mnt/cdromD auto ro,noexec,nosuid,nodev,users
            /dev/hdc on /mnt/cdromC auto ro,noexec,nosuid,nodev,users

            Az írásnál lehetnek problémák…
            Pl ha konzolból írsz (vagy a k3b-t konzolbol indítod el) akkor figyelj, hogy az mkisofs megkapja a -R -J paramétereket.
            Az egyik (-R) a rockridge (asszem) módot jelenti, ahogyan a linux tárolja a lemezen az ékezetes/speciális karaktereket, a másik (-J) meg a joliet módot, ahogy meg a win tárolja…
            Ha csak az egyik ill csak a másik van megadva az mkisofs-nek, akkor elöfordulhat, hogy az egyik rendszer alatt szép hosszú fájlneveid meg ékezeteid vannak, a másik alatt meg 8.3 vagy mégrosszabb…

            Volt már ilyen tapasztalatom, azóta tudom 🙂

            Hozzászólás: cd/dvd file nevek #2104996
            lada2105
            Felhasználó
              roleee3 wrote:
              A lemezeimen a 8karakternél hosszabb file neveket 8karakteresre vágva mountolja fel, a linuxom. Hogy lehet elérni hogy teljes file neveket láthassam???

              Jelenlegi beállítások:
              /dev/hdd on /mnt/cdromD type iso9660 (ro,noexec,nosuid,nodev,utf8,user=roland)
              /dev/hdc on /mnt/cdromC type iso9660 (ro,noexec,nosuid,nodev,utf8,user=roland)

              A felcsatolással semmi gond így ránézésre, bár én így modosítanám a sorokat:

              /dev/hdd on /mnt/cdromD auto ro,noexec,nosuid,nodev,users
              /dev/hdc on /mnt/cdromC auto ro,noexec,nosuid,nodev,users

              Az írásnál lehetnek problémák…
              Pl ha konzolból írsz (vagy a k3b-t konzolbol indítod el) akkor figyelj, hogy az mkisofs megkapja a -R -J paramétereket.
              Az egyik (-R) a rockridge (asszem) módot jelenti, ahogyan a linux tárolja a lemezen az ékezetes/speciális karaktereket, a másik (-J) meg a joliet módot, ahogy meg a win tárolja…
              Ha csak az egyik ill csak a másik van megadva az mkisofs-nek, akkor elöfordulhat, hogy az egyik rendszer alatt szép hosszú fájlneveid meg ékezeteid vannak, a másik alatt meg 8.3 vagy mégrosszabb…

              Volt már ilyen tapasztalatom, azóta tudom 🙂

              Hozzászólás: vicc #1923630
              lada2105
              Felhasználó
                tothaa wrote:
                Írj spoilert, hogy miről szól, mielőtt drága időt használok fel, kérlek…

                röviden és tömören:
                http://www.hbo.hu/hbo/series_contents/detail_itcrowd.aspx?TitleId=-56748
                egyébként javaslom a google-t a magyar lapokon keresve a film címére
                Egy csomó blogon meg fórumban említik, mint ahogy már említettem. Azokon idönként egy-egy részletesebb tartalom szemléltetés is feltünik.

                Hozzászólás: vicc #1923628
                lada2105
                Felhasználó

                  Üdv mindenkinek!

                  Nemtom ki és mennyire nézi a tévét és én mennyire vagyok tölle lemaradva, de van/volt az HBO-n egy IT rendszergizdákkal foglalkozó vígjátéksorozat. A címe The IT Crowd azaz kockafejek.
                  Akit érdekel innen viszonylag gyorsan lehúzható angolul:
                  http://www.snarf-it.org/downloadTorrent/678498-The+IT+Crowd.torrent
                  itt a felirat hozzá, hogy ne keressétek sokáig:
                  http://www.opensubtitles.org/en/subtitles/3116651/the-it-crowd-hu
                  ( vagy: http://www.opensubtitles.org/en/download/sub/3116651 hátha egyböl direktbe…)

                  Aki még nem látta és letölti annak jó szórakozást! Van benne egy-két jó poén 🙂

                  Hozzászólás: Linux és a DC++ #2022109
                  lada2105
                  Felhasználó
                    Szakatt wrote:
                    Nekem Ktorrent jött be leginkább.:) FTP-hez MC. Zenét nem tudok mivel tölteni.:( Van valami SoulSeek-hez hasonló, vagy egyéb zenére nagyon jó p2p ötlete valakinek?

                    Miért ne tudnál a bittorrenttel zenét tölteni??
                    http://www.torrentz.com -al találkoztál már? Igaz, csak külföldi, de legalább nincs semmi kötelezettség.

                    Hozzászólás: Linux és a DC++ #2022101
                    lada2105
                    Felhasználó
                      l_lorincz wrote:
                      Na, akkor légyszi valaki segítsen beállítani a valknut-ot. 0.3.7-es

                      A lényeg még a HUB list lenne
                      Itt eddig ez szerepel:
                      http://www.hublist.org/PublicHubList.config.bz2

                      Látszólag jó lenne…
                      A hublistát valahol a beállításban lehet berakni egy listába.
                      Aztán a beállításokból kilépve az egyik ikonra kattintva egy kis ikont megnyomva az megelenö ablak szélén szépen ki lehet csomagolni ezt a listát.
                      Legalábbis egy régebbi verziónál így volt.

                      Szerintem ha hajland vagy idöt szakítani rá és logikusan végiggondolod, akkor már nem sok választ el a valknutal való dc-zéstöl.

                      Hozzászólás: laptop vasarlas #2065651
                      lada2105
                      Felhasználó
                        balev wrote:
                        Hanggal mi a helyzet? Elég gánya ez az új intel hang (HDA).
                        http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=233678#p233678

                        Okés, akkor finomítok: a régebbi thinkpad-ekben (t41, r50, r51,r52 stb…) szimpla ac97-es audióval megy minden gond nélkül. Gondolom a lenovo-k audioit is meg lehet hajtani valahogy ezzel a szimpla ac97-el vagy tévedek?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 2,340