Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
l_lorincz wrote:Szerk: Másik klienst (pl valknut) eddig nem tudtam beállítani, hogy működjön. 🙁
Pedig az nagyon jó! Az simán tud ilyet!
Söt annak még a régi dcgui-qt verziója is tudott!
Nem nehéz beállítani, csak felesleges megbolygatni a gyári beállításokat!Már régóta nem használok dc-t, de asszem a hublist.org-ról kellett a teljes hublista linkjét megadni a valknutnak valamelyik menüpontban a beállítások alatt, majd elméletileg passiv-ra állítani magad (ekkor nem kért semmilyen ip meg port beállításokat) és kicsomagoltatni a hublistát. Rányomni a keresésre és kész.
Máris tudtad húzni amit akartál bármelyik hubról, ugyanis amelyik hub beengedett, azokon gond nélkül keresett a valknut, amit asszem a dc annó pl nem tudott.Tessék, talán egyszerübb:
http://linuxbox.hu/screenegyszerü egyébként:
beírod: screen
mi történik? beléptél a screenbe.
Hogyan ismered meg?
Általában ha semmi nem volt még beírva (nem volt még elindítva progi a screen „ablakán”) akkor felül villog a kurzor és nem alul.
Hogyan indítod a parancsot?
egyszerüen mint konzolon. Írd be.
Hogyan tudom a programot futni hagyni?
Viszonylag gyors egymás utánba nyomd le a CTRL a d gombokat, amivel a screen DETACHED-eled, azaz kilépsz belölle.
Hogyan tudok kilépni a screenböl, úgy hogy bezárjam?
exit, vagy szimplán ctrl d mint a konzolban.
Hogyan tudok mégegy progit elindítani a screenben?
ctrl a c és új ablakot kapsz a screenben és hasonlóan mint fentebb: beírod.
Hogyan tudok az ablakok közt váltani?
ctrl a space gombok megnyomásávalui: a ctrl-t asszem nyomva kell tartani, de nem biztos… próbáld ki, én már nem emlékszem, annyiszor csináltam.
Remélem így egyértelmübb.
Sok sikert zentus!VectoR wrote:Mint gyártó támogatom a Linux kernelt de akkor sem működik minden 100%-on. Pl:
Egyes típusokon a hibernálás után mikor visszatér a gép, a loginmanager-ig áll fel a rendszer, í]y olyan mintha nem is menne.
Vagy a multimédia gombokból van, hogy 1-1 gombra nem lehet műveletet társítani…
A DVD-ram kezelésre egyszerűen nincs elfogadható megoldás.
Így lesz náluink is 90%-os a ráta. Kompromisszumokat, konzolos gányolást nem fogadok el….Nah jó, okés. De mondjuk ami egy Thinkpad T41-en multimédia gomb néven van az gyakorlatilag semmi, illetve esetleg a hangeröszabályzó. Az meg ha nem is jelenik meg a kijelzön, hogy épp hol van a hangerö, attól független gyönyörüen müködik mindenféle utólagos hekkelés nélkül. Az „Access IBM” gomb meg amúgy is leginkább a BIOSba való belépést szolgálja 🙂
Az elalvás nálam egyszerü suspend, hibernálásba nem engedem soha a gépem, mert csak rossz tapasztalataim vannak vele. Win-ben 80% hogy nem tér vissza, vagy hibával belölle, linux alatt meg nem is próbálom, mert minek?
Szóval mondhatni ez az én szempontomból kipipálva 🙂
Maradt az esetleges DVD-RAM probléma, ami talán 2%, akkor 98%-os még mindig a támogatottság 😛
De azért ne vitázzunk.
A lényeg a lényeg, nevesebb gyártótól kell azt a notit venni, aki ha lehet támogatja is a linuxot, mert akkor nagyobb eséllyel meg a gép vele.Most hirdetik ha érdekel:
http://www.edigital.hu/home.php?partner=185922&bid=212&cat=917
Még a 99-ért kapható HP-val is jobban jársz szerintem mint a FS-el.
De talán a DELL mégjobb lenne…Ha meg nem akkor nézz szét a már elöbbiekben általam belinkelt oldalon, ott mint mondtam ki lehet fogni jó akciókat.
De itt is körülnézhetsz:
http://www.usanotebook.hu/instock.php
200 alatt egész jók vannak úgy hirtelen ránézésre, persze csak azokra a már fentebb említett célokra.VectoR wrote:Van egyáltalán olyan laptop amin minden elérhető szolgáltatás 100%-an működik valamilyen disztri alatt?Disztritöl is függ, de a Lenovok/IBM-ek szintén 95 söt talán 100%-ot is elérnek.
Legalábbis az én Thinkpad T41-emen müködik minden 😛
Nah jó, az ATI gyári driverét még nem raktam fel, mert nem kellett… elég nekem a sima ‘ati’ az xorg-ba.Tudtommal ráadásul a gyártó is alapban támogatja a linuxot (mint pl a HP-is) már régóta, úgyhogy túl nagy problémák emiatt sem lehetnek.
A több gyártó (Acer, Asus, FujiSi stb) tudtommal nem igazán hangoskodik, hogy ö mennyire támogatja a linuxot. Max azt rak rá a forgalmazó, de hogy az már mennyire életképes az másik kérdés…milfer wrote:Lada2105 :
Lehet, hogy igazad van. De én nem akarok komolyabb gépet. Nem akartam túlságosan belemenni a családi részletek taglalásába. De van egy Desktop PC a házban (elég jól felszerelt, igaz már nem egy csúcs model), ezen kívűl van már egy Acer noti. Ennek a gépnek az lenne a feladata, hogy naponta 2-3 órát „fut” rajta az amsn, + 1 böngésző .
Linux lesz rajta az biztos. Azt nem tudom mivel árulják, de valszeg Ubuntu-t teszek rá.
Na ennyit csak kibír egy FS is. 😀Ebben az esetben inkább egy olcsóbb Intel-es Lenovo-t ajánlanék az alsó kategóriából. Ha emlékeim nem csalnak 150 körül megkapod. Úgyhogy nem sokat kell hozzáraknod az FS árához.
Ubuntu meg simán fel fog menni egy inteles videókarival szerelt gépre is, és elméletileg semmi problémád nem lesz vele jó ideig.Egyébként pont az a lényeg, hogy a legtöbb ilyen olcsó laptopiba (pl az amelített FS) kifejezetten olyan cuccokat raknak ami úgymond valami szoftveres úton csak win-el megy megfelelöen. (mint pl a PCI modemek a PC-k esetén)
Úgyhogy elöreláthatólag sem lesz túl egyszerü mindent behergelni linux alatt, föleg ha a gépet elsösorban win-el ajánlják.nastjakam wrote:Akkor most mar, miutan masodik alkalom es eppen ezert kezdek rossz hangulatu lenni, leirom.
Asus A6M-Q048, oktoberi vetel, egyszer februar 12-en vittem vissza, akkor alaplapot csereltek, masodszorra aprilis 12-en, megint alaplapot csereltek.
Nalam bekerult a gep a megbizhatatlan kategoriaba 🙁Volt egy A6R egyszer nálam, hogy telepítsek. Egy napnyi szívás után inkább felraktam rá egy windowst mert a sok-sok speckó megoldás egyik linux alatt sem akart megfelelöen menni. Úgyhogy emiatt nálam is bekerült a „nem ajánlott” kategóriába.
Bezzeg egy Lenovo/IBM notira két katt és minden rendben megy rajta 🙂
Bár eddig inkább csak Thinkpad-ekkel volt dolgom, de nincs rájuk panasz. Minden megy a legtöbb linux alatt elsöre. Gondolom a Lenovo alsó kategóriás gépei is hasonlók, mivel nagyjából ugyanaz az alkatrész illetve ugyanaz a cég…MajorosAndras wrote:D-LINK: erről annyit, hogy kb fél évente cserélem garanciában a DI-604-es routerünket (most ez már a harmadik). Míg ugyanez a típus az albérlőtársam nővérééknél évek óta tökéletesen müködik.Naja. Sajnos ki lehet fogni a dlinkböl is hibásat, de én eddig ebböl a márkából nagyon keveset láttam.
Az USB-s küttyök nem rosszak. Természetesen az antennájuk sokkal gyengébb, mint mondjuk egy notiba integrált kütyünek, így csodát ne várj. Esetleg 1-2 szobát/falat átvihet, többet nem hiszem.
Ráadásul kicsit nehezebb is talán linux alatt müködésre bírni öket. (Legalábbis a fórumok írásai alapján így láttam, mikor még én is wlan kártyát kerestem. )MajorosAndras wrote:D-LINK: erről annyit, hogy kb fél évente cserélem garanciában a DI-604-es routerünket (most ez már a harmadik). Míg ugyanez a típus az albérlőtársam nővérééknél évek óta tökéletesen müködik.Naja. Sajnos ki lehet fogni a dlinkböl is hibásat, de én eddig ebböl a márkából nagyon keveset láttam.
Az USB-s küttyök nem rosszak. Természetesen az antennájuk sokkal gyengébb, mint mondjuk egy notiba integrált kütyünek, így csodát ne várj. Esetleg 1-2 szobát/falat átvihet, többet nem hiszem.
Ráadásul kicsit nehezebb is talán linux alatt müködésre bírni öket. (Legalábbis a fórumok írásai alapján így láttam, mikor még én is wlan kártyát kerestem. )már megint belassult a linuxforum…
már megint 2x akarta hozzáadni a hozzászólásom.
Elnézést mindenkitöl, akit megkavart!milfer wrote:Sziasztok.
Erről a masináról mi a véleményetek?
FS Amilo Pro V3405Érdemes ilyet venni ? Talán az egyik legfőbb érv mellette az ára. Máshol 119900 HUF-ért is hirdetik.
Csatlakoznék – már megint – VektoR kijelentéséhez: Inkább ne.
Ha baj van vele nagy a szívás.
Hozzáadsz még pár ezer forintot és vehetsz egy állat Lenovo-t, ami ha nem is überbrutál telejsítmény és hatszázezer fitty-fütty dolgot tud, de egy élten át hü társad lesz!
Vagy nézz szét itt: http://www.notebookstore.hu
Ha szerencséd van olcsón ki tudsz fogni HP notikat, amik max külföldi billentyüzettel vannak ellátva illetve úgymond kifutó termékek.
Pl ahogy nemrég néztem egy HP nx8220 kb 160E-ért!
Ehhez hozzájön esetleg – bár nem biztos – egy billentyüzetcsere 15E-ért és 200 alatt van egy überbrutál géped, ami szintén mint az IBM/Lenovo szolgál az életed végéig is akár.Ezt ajánlom. Az FS-t meg az AMD-t illetve integrált Intel és Shared memóriás videókarikat kerüld el messze ha jót akarsz magadnak. ( Persze itt megint jönne pár AMD fan, meg hasonló notik fanjai, úgyhogy ne érezzék sértésnek és ellenük való fellépésnek, ez csak az ÉN véleményes és tapasztalatom. Mindenki használja azt ami jólesik. )
-
SzerzőBejegyzés