Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A router olyan legyen ami neked tetszik, csak nem a noname kategória
pl a jók: dlink, linksys, asus stb…
Mindenki mást fog mondani, hisz mindenkinek más vált be, és mindenkinek másikkal voltak rossz tapasztalatai. Az alapelv viszont a már fentebb említett: NONAME-t ne! Maradj a nevesebb gyártóknál, annál kisebb a rizikó veszélye, de mindenképp fennáll.Ha megengeded írok egy saját példát egy másik router/noti összeállításról:
Nekem egy Dlink DI524-esem van. Sajnos/szerencsére egy 1 emeletes családi házban lakom, ahol is a beton falak még régi építésüek és ezzel már nehézkesen boldogul(t) a router. De megtaláltam a tökéletes pontot a lakásban, ahol mindkét szint megkapja a tökéletes 54Mbit-es jelet.
Ehhez van egy Asus 107g-s ralink 2500 -ös chipes pcmcia hálókarim ( kb <5000ft) és WPA-val pikk-pakk tökéletesen megy a dolog. Persze mivel a win is fontos neked, win-el is megy.
Úgyhogy ezeket az eszközöket szívböl tudom neked ajánlani.Linksys routerrel már volt dolgom, szintén a már említett szériából. Hááát nemtom ki hogy van vele, de szerintem a beállító felület egy kicsit túlbonyolított. Nem azt mondom, hogy huh, de bonyolult, de egy dlink-hez képest bonyolultnak látszik, holott valamiben a 12e ft körül mozgó említett dlink wlan router többet tud ahogy láttam.
Ha asztali géped van, akkor szerintem olyan kártyát vegyél hozzá (wlan), amihez tuti van linuxos támogatás, mert különben….
Szóval a fórumokat, leírásokat ajánlom figyelmedbe.Hajrá!
A router olyan legyen ami neked tetszik, csak nem a noname kategória
pl a jók: dlink, linksys, asus stb…
Mindenki mást fog mondani, hisz mindenkinek más vált be, és mindenkinek másikkal voltak rossz tapasztalatai. Az alapelv viszont a már fentebb említett: NONAME-t ne! Maradj a nevesebb gyártóknál, annál kisebb a rizikó veszélye, de mindenképp fennáll.Ha megengeded írok egy saját példát egy másik router/noti összeállításról:
Nekem egy Dlink DI524-esem van. Sajnos/szerencsére egy 1 emeletes családi házban lakom, ahol is a beton falak még régi építésüek és ezzel már nehézkesen boldogul(t) a router. De megtaláltam a tökéletes pontot a lakásban, ahol mindkét szint megkapja a tökéletes 54Mbit-es jelet.
Ehhez van egy Asus 107g-s ralink 2500 -ös chipes pcmcia hálókarim ( kb <5000ft) és WPA-val pikk-pakk tökéletesen megy a dolog. Persze mivel a win is fontos neked, win-el is megy.
Úgyhogy ezeket az eszközöket szívböl tudom neked ajánlani.Linksys routerrel már volt dolgom, szintén a már említett szériából. Hááát nemtom ki hogy van vele, de szerintem a beállító felület egy kicsit túlbonyolított. Nem azt mondom, hogy huh, de bonyolult, de egy dlink-hez képest bonyolultnak látszik, holott valamiben a 12e ft körül mozgó említett dlink wlan router többet tud ahogy láttam.
Ha asztali géped van, akkor szerintem olyan kártyát vegyél hozzá (wlan), amihez tuti van linuxos támogatás, mert különben….
Szóval a fórumokat, leírásokat ajánlom figyelmedbe.Hajrá!
vizsla wrote:A csomagok optimalizálására is van(nak) opciók a kernelben.Köszi! Majd utánanézek. Egyelöre még elvagyok így, meg inkább „kábelezek”, a wlan csak a mobilitás fokozásáért van beállítva. Így ha nincs kedvem leülni az asztalhoz mászkálhatok a lakásban és mindenhol van netem. Egy 1.6-os illetve 600-as procinál (mert ugye speedstep meg mobil pentium bla-bla-bla) nem tünik fel annyira a terheltség egy kis böngészésnél, csak fura, hogy a gkrellm elég magas értékeket mutat a procira.
Végülis csak tippnek szántam, illetve egy oknak, hogy miért lehet lassú a wlan.
SMC wlan routerem meg nekem is volt. Csak sok volt viszonylag vele a gond és le lett cserélve egy dlink-re. Azóta minden ok 🙂 (de gyorsan lekopogom)vizsla wrote:A csomagok optimalizálására is van(nak) opciók a kernelben.Köszi! Majd utánanézek. Egyelöre még elvagyok így, meg inkább „kábelezek”, a wlan csak a mobilitás fokozásáért van beállítva. Így ha nincs kedvem leülni az asztalhoz mászkálhatok a lakásban és mindenhol van netem. Egy 1.6-os illetve 600-as procinál (mert ugye speedstep meg mobil pentium bla-bla-bla) nem tünik fel annyira a terheltség egy kis böngészésnél, csak fura, hogy a gkrellm elég magas értékeket mutat a procira.
Végülis csak tippnek szántam, illetve egy oknak, hogy miért lehet lassú a wlan.
SMC wlan routerem meg nekem is volt. Csak sok volt viszonylag vele a gond és le lett cserélve egy dlink-re. Azóta minden ok 🙂 (de gyorsan lekopogom)Hány MBit-el mennek a kártyák? Hány Mbit-es a router?
Tüzfal be/kikapcsolva?
Gépek teljesítménye (cpu, memória elég)
A wlan másolás során a cpu terheltségek?
Routeren hogy villognak a ledek?
Titkosítási mehanizmus? (WEP/WPA)Ilyesmiket nézz meg!
De azért mondok egy példát:
Hiába 54Mbit, nálam megeszi a WPA a procim 40-50%át fájl nagyságától függöen, ha másolok, így az elméleti 4-5Mbyte/sec-et nem éri el, max 2,5-3al karistol a hálón a cucc…. Ez meg ugye egy cd-hez azért annyira nem rossz, de egy dvd-nél már nem annyira nyerö…
Együtt kell vele élni…Hány MBit-el mennek a kártyák? Hány Mbit-es a router?
Tüzfal be/kikapcsolva?
Gépek teljesítménye (cpu, memória elég)
A wlan másolás során a cpu terheltségek?
Routeren hogy villognak a ledek?
Titkosítási mehanizmus? (WEP/WPA)Ilyesmiket nézz meg!
De azért mondok egy példát:
Hiába 54Mbit, nálam megeszi a WPA a procim 40-50%át fájl nagyságától függöen, ha másolok, így az elméleti 4-5Mbyte/sec-et nem éri el, max 2,5-3al karistol a hálón a cucc…. Ez meg ugye egy cd-hez azért annyira nem rossz, de egy dvd-nél már nem annyira nyerö…
Együtt kell vele élni…2007-04-19-09:21 Hozzászólás: ! Uj Intel procik: 45nm, (quad) negy mag, 3.33 GHz, 1333MHz FSB, 12MB L2 cache ! #2102546Jó lenne egy a sarokba 🙂 De biztos qva drága lesz…
Ha kötöszködni akarnék már csak azt kérdezném meg, hogy miért pont Vistával „tesztelték”?
Bár ez költöi kérdés akart lenni így választ nem várok rá, csakhát akkor is…2007-04-19-09:21 Hozzászólás: ! Uj Intel procik: 45nm, (quad) negy mag, 3.33 GHz, 1333MHz FSB, 12MB L2 cache ! #2102547Jó lenne egy a sarokba 🙂 De biztos qva drága lesz…
Ha kötöszködni akarnék már csak azt kérdezném meg, hogy miért pont Vistával „tesztelték”?
Bár ez költöi kérdés akart lenni így választ nem várok rá, csakhát akkor is…gendelider wrote:Óvatos ember sör- és vacsoraálló billentyűzetet használ. (A képet most csináltam.)de ha szétszed az ember egy billentyüt (amit aztán nem tud összerakni) akkor annak az érzékelö lapját is használhatja pötyögésre, ami viszont még vékonyabb 😛
( Csak hogy kötöszködjek 🙂 )gendelider wrote:Óvatos ember sör- és vacsoraálló billentyűzetet használ. (A képet most csináltam.)de ha szétszed az ember egy billentyüt (amit aztán nem tud összerakni) akkor annak az érzékelö lapját is használhatja pötyögésre, ami viszont még vékonyabb 😛
( Csak hogy kötöszködjek 🙂 ) -
SzerzőBejegyzés