Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csablak wrote:Visszatérve: a fent leírtak miatt a copy / copy dolog értelmét veszti. Hiszen ezek a dolgok csak mentésnél számítanak.
Akkor nézz körül a menükben. Azthiszem van valahol egy „gyorsító” funkció, amivel mondjuk kihasználja a hangkártya közvetlen megszólítását vagy ilyesmit, míg mondjuk a videókarira ilyesmit nem használ és ezért szétcsúszik a két dolog.
De most csak mondtam valamit, hátha a logika rávezet.Esetetleg nincs valami preview speed vagy ilyesmi beállítva? másik verziójú avidemux?
Mondjuk ha csak a próba play-nél csinálja, akkor annyi baj legyen! Ha megfelelöen vágja ki, akkor a copy-copy elég gyorsan végez így mondjuk egy mplayer-ben simán le tudod csekkolni, ha jól gondolom…csablak wrote:Visszatérve: a fent leírtak miatt a copy / copy dolog értelmét veszti. Hiszen ezek a dolgok csak mentésnél számítanak.Akkor nézz körül a menükben. Azthiszem van valahol egy „gyorsító” funkció, amivel mondjuk kihasználja a hangkártya közvetlen megszólítását vagy ilyesmit, míg mondjuk a videókarira ilyesmit nem használ és ezért szétcsúszik a két dolog.
De most csak mondtam valamit, hátha a logika rávezet.Esetetleg nincs valami preview speed vagy ilyesmi beállítva? másik verziójú avidemux?
Mondjuk ha csak a próba play-nél csinálja, akkor annyi baj legyen! Ha megfelelöen vágja ki, akkor a copy-copy elég gyorsan végez így mondjuk egy mplayer-ben simán le tudod csekkolni, ha jól gondolom…l_lorincz wrote:Nekem is hang gondom van. Adott egy avi és ott is el van csúszva a hang, de itt a lejátszóknál is.Amikor megnyitom a fájlt kiírja, hogy az indexelés hibás (index not up to date). És kérdi, hogy újra csinálja e. Valahol olvastam, hogy emiatt szokott csúszni a hang és a kép. Viszont ezek után sem lesz jó. Mellékelem a kimenetet.
Hogyan lehet ezt összehangolni? Egy ötlet kivágom csak a video-t és külön az audiot, és újra összeillesztem.
Vagy van egyszerűbb megoldás is?próbáld ki:
mencoder -idx (vagy -forceidx) -o test.avi -ovc copy -oac copy video_file.avi
valami ilyesmi annó nekem bevállt.
egyébként man mplayer 😉l_lorincz wrote:Nekem is hang gondom van. Adott egy avi és ott is el van csúszva a hang, de itt a lejátszóknál is.Amikor megnyitom a fájlt kiírja, hogy az indexelés hibás (index not up to date). És kérdi, hogy újra csinálja e. Valahol olvastam, hogy emiatt szokott csúszni a hang és a kép. Viszont ezek után sem lesz jó. Mellékelem a kimenetet.
Hogyan lehet ezt összehangolni? Egy ötlet kivágom csak a video-t és külön az audiot, és újra összeillesztem.
Vagy van egyszerűbb megoldás is?próbáld ki:
mencoder -idx (vagy -forceidx) -o test.avi -ovc copy -oac copy video_file.avi
valami ilyesmi annó nekem bevállt.
egyébként man mplayer 😉ELaci wrote:Mi 1400 ? Mert én nem tudom mi volt benne.bocsi, pár hozzászólással feljebb volt egy TG-s levegö vagy valami annak látszó palackozott „üresség” megemlítve, arra válaszoltam.
De a hozzászólás jogos. Nem idéztem…
ELaci wrote:Mi 1400 ? Mert én nem tudom mi volt benne.bocsi, pár hozzászólással feljebb volt egy TG-s levegö vagy valami annak látszó palackozott „üresség” megemlítve, arra válaszoltam.
De a hozzászólás jogos. Nem idéztem…
hmm, fordított esettel már ha emlékeim nem csalnak találkoztam már…
próbáltad már az avidemuxban a copy / copy funkciókat bekapcsolni vagy ilyen hülyeséget ne kérdezzek? 🙂
hmm, fordított esettel már ha emlékeim nem csalnak találkoztam már…
próbáltad már az avidemuxban a copy / copy funkciókat bekapcsolni vagy ilyen hülyeséget ne kérdezzek? 🙂
1400? hol láttad te annyiért? Rohanok és veszek ezret! 🙂
Sajna én csak 3000 ft körüli összegekért látok, bár az ahogy elnézem talán jó is. Talán kibír több gépet is és nem csöpög belölle valami olajszármazék mint valamelyik olcsóbb példányból…1400? hol láttad te annyiért? Rohanok és veszek ezret! 🙂
Sajna én csak 3000 ft körüli összegekért látok, bár az ahogy elnézem talán jó is. Talán kibír több gépet is és nem csöpög belölle valami olajszármazék mint valamelyik olcsóbb példányból… -
SzerzőBejegyzés