lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: avidemux #2102516
    lada2105
    Felhasználó
      csablak wrote:
      Visszatérve: a fent leírtak miatt a copy / copy dolog értelmét veszti. Hiszen ezek a dolgok csak mentésnél számítanak.

      Akkor nézz körül a menükben. Azthiszem van valahol egy „gyorsító” funkció, amivel mondjuk kihasználja a hangkártya közvetlen megszólítását vagy ilyesmit, míg mondjuk a videókarira ilyesmit nem használ és ezért szétcsúszik a két dolog.
      De most csak mondtam valamit, hátha a logika rávezet.

      Esetetleg nincs valami preview speed vagy ilyesmi beállítva? másik verziójú avidemux?
      Mondjuk ha csak a próba play-nél csinálja, akkor annyi baj legyen! Ha megfelelöen vágja ki, akkor a copy-copy elég gyorsan végez így mondjuk egy mplayer-ben simán le tudod csekkolni, ha jól gondolom…

      Hozzászólás: avidemux #2102517
      lada2105
      Felhasználó
        csablak wrote:
        Visszatérve: a fent leírtak miatt a copy / copy dolog értelmét veszti. Hiszen ezek a dolgok csak mentésnél számítanak.

        Akkor nézz körül a menükben. Azthiszem van valahol egy „gyorsító” funkció, amivel mondjuk kihasználja a hangkártya közvetlen megszólítását vagy ilyesmit, míg mondjuk a videókarira ilyesmit nem használ és ezért szétcsúszik a két dolog.
        De most csak mondtam valamit, hátha a logika rávezet.

        Esetetleg nincs valami preview speed vagy ilyesmi beállítva? másik verziójú avidemux?
        Mondjuk ha csak a próba play-nél csinálja, akkor annyi baj legyen! Ha megfelelöen vágja ki, akkor a copy-copy elég gyorsan végez így mondjuk egy mplayer-ben simán le tudod csekkolni, ha jól gondolom…

        Hozzászólás: avidemux #2102512
        lada2105
        Felhasználó
          l_lorincz wrote:
          Nekem is hang gondom van. Adott egy avi és ott is el van csúszva a hang, de itt a lejátszóknál is.

          Amikor megnyitom a fájlt kiírja, hogy az indexelés hibás (index not up to date). És kérdi, hogy újra csinálja e. Valahol olvastam, hogy emiatt szokott csúszni a hang és a kép. Viszont ezek után sem lesz jó. Mellékelem a kimenetet.

          Hogyan lehet ezt összehangolni? Egy ötlet kivágom csak a video-t és külön az audiot, és újra összeillesztem.
          Vagy van egyszerűbb megoldás is?

          próbáld ki:
          mencoder -idx (vagy -forceidx) -o test.avi -ovc copy -oac copy video_file.avi
          valami ilyesmi annó nekem bevállt.
          egyébként man mplayer 😉

          Hozzászólás: avidemux #2102513
          lada2105
          Felhasználó
            l_lorincz wrote:
            Nekem is hang gondom van. Adott egy avi és ott is el van csúszva a hang, de itt a lejátszóknál is.

            Amikor megnyitom a fájlt kiírja, hogy az indexelés hibás (index not up to date). És kérdi, hogy újra csinálja e. Valahol olvastam, hogy emiatt szokott csúszni a hang és a kép. Viszont ezek után sem lesz jó. Mellékelem a kimenetet.

            Hogyan lehet ezt összehangolni? Egy ötlet kivágom csak a video-t és külön az audiot, és újra összeillesztem.
            Vagy van egyszerűbb megoldás is?

            próbáld ki:
            mencoder -idx (vagy -forceidx) -o test.avi -ovc copy -oac copy video_file.avi
            valami ilyesmi annó nekem bevállt.
            egyébként man mplayer 😉

            lada2105
            Felhasználó
              ELaci wrote:
              Mi 1400 ? Mert én nem tudom mi volt benne.

              bocsi, pár hozzászólással feljebb volt egy TG-s levegö vagy valami annak látszó palackozott „üresség” megemlítve, arra válaszoltam.

              De a hozzászólás jogos. Nem idéztem…

              lada2105
              Felhasználó
                ELaci wrote:
                Mi 1400 ? Mert én nem tudom mi volt benne.

                bocsi, pár hozzászólással feljebb volt egy TG-s levegö vagy valami annak látszó palackozott „üresség” megemlítve, arra válaszoltam.

                De a hozzászólás jogos. Nem idéztem…

                Hozzászólás: avidemux #2102508
                lada2105
                Felhasználó

                  hmm, fordított esettel már ha emlékeim nem csalnak találkoztam már…

                  próbáltad már az avidemuxban a copy / copy funkciókat bekapcsolni vagy ilyen hülyeséget ne kérdezzek? 🙂

                  Hozzászólás: avidemux #2102509
                  lada2105
                  Felhasználó

                    hmm, fordított esettel már ha emlékeim nem csalnak találkoztam már…

                    próbáltad már az avidemuxban a copy / copy funkciókat bekapcsolni vagy ilyen hülyeséget ne kérdezzek? 🙂

                    lada2105
                    Felhasználó

                      1400? hol láttad te annyiért? Rohanok és veszek ezret! 🙂
                      Sajna én csak 3000 ft körüli összegekért látok, bár az ahogy elnézem talán jó is. Talán kibír több gépet is és nem csöpög belölle valami olajszármazék mint valamelyik olcsóbb példányból…

                      lada2105
                      Felhasználó

                        1400? hol láttad te annyiért? Rohanok és veszek ezret! 🙂
                        Sajna én csak 3000 ft körüli összegekért látok, bár az ahogy elnézem talán jó is. Talán kibír több gépet is és nem csöpög belölle valami olajszármazék mint valamelyik olcsóbb példányból…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 2,340