Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
scp -re gondolsz?
azzal lehet pl így:
scp /local_directory/localfile username@gepnev:/mnt/cdrom/test.filede egyébként jó megoldás az ftp is. Persze csak akkor, ha a jelszó nem egyezik a user login jelszavával, föleg ha az pl valami céges szerver stb… szóval titkosítva kellene mennie, mert a sima ftp cleartextbe küldi a usernevet és password-öt. Ezzel vigyázz! Persze ha nem nagy szervereket matatsz, akkor mindegy.
Linux -win
VNC: vncviewer , twigthvnc stb stb stb…
Remote desktop (XP is) rdesktopwin – win
VNC: vncviewer
Remote desktop (XP is): mstscremélem így még könnyebb
Söt még azt is elárulom, hogy a linuxhoz a vncviewert úgy a legyegyszerübb beizzítani, hogy leszeded a realvnc.com-ról a linuxos tar.gz-t, kicsomagolod és csak úgy egyszerüen elindítod a vncviewer-t.
Nekem már így meg évek óta 🙂 Bár az igaz, hogyha linuxot akarok elérni távolról, akkor ssh-n kívül más meg sem fordul a fejemben:)A win-en csak azokat a protokat kell engedni, amiken a vnc illetve/vagy a távoli asztal figyel (3389 asszem, 5800 és 5900 ).
A linuxodon illetve azon a gépen, amelyikRÖL eléred a másikat, azon különösebben nem kell engedni semmit, hisz a source port tudomásom szerint jóval 1000 feletti így a tüzfalak alapban nem tiltják, hisz http kérések is lehetnének akár…script wrote:Maximalisan kielegitette a valaszod a meg tartalekolt kerdeseim is.
Koszonom.Örülök, hogy egyre gondoltunk. 🙂
Vladi wrote:Mondjuk én óvatos lennék a lavoros módszerrel, egyik haverom megjárta vele. Érdekes „jelenségeket” produkált a billentyűzete utána. :rolleyes:Nem azt mondtam, hogy fürdessük meg benne, hanem a langyos vízzel, megnedvesített ronggyal való áttörlésre gondoltam 😛
Vladi wrote:A menet közbeni cserélgetés egyébként egyáltalán nem nerces, én egyszer CoDozás közben cseréltem ps/2-es egeret. Nem úgy mozgott na. 8)Naja, linux alatt ezt általában büntetlen megteheted, de win alatt… elég nagy eséllyel restartolni kell utána.
Vladi wrote:Mondjuk én óvatos lennék a lavoros módszerrel, egyik haverom megjárta vele. Érdekes „jelenségeket” produkált a billentyűzete utána. :rolleyes:Nem azt mondtam, hogy fürdessük meg benne, hanem a langyos vízzel, megnedvesített ronggyal való áttörlésre gondoltam 😛
Vladi wrote:A menet közbeni cserélgetés egyébként egyáltalán nem nerces, én egyszer CoDozás közben cseréltem ps/2-es egeret. Nem úgy mozgott na. 8)Naja, linux alatt ezt általában büntetlen megteheted, de win alatt… elég nagy eséllyel restartolni kell utána.
Nézd, nemtom eddig hogy gondoltad de tudomásom szerint 2 fajta távoli elérés létezik.
1. VNC
ezt pl feltelepítheted az összes windowsra, adsz neki egy jelszót és kész
ha a kde-ben pl bekapcsolod a távoli asztalt, akkor is asszem egy vnc-t indít a háttérben
Azokat a gépeket amiken a vnc „fut” azokat egy egyszerü vncviewer-eléred.
Egyszerüen csak gépnév + jelszó és benn vagy.
Elöny: meg tudod mutatni a program müködését a másiknak, mert látja, hogy dolgozol a gépén
hátrány: nem tud egyszerre két user dolgozni egyazon gépen, hisz mindketten ugyanazt a „képernyöt” hazsnálják2. Távoli asztal
Ez az XP illetve win2003 szerver beépített tudománya
ha bekapcsolod, a linux oldalról rdesktop-al, win oldalrol meg mstsc -vel eléred a gépet, amin ezt engedélyezted (sajátgép-tulajdonságok-távoli asztal)
Abban az esetben ha az xp-n be van jelentkezve egy user, és te egy másikkal akarsz bemenni, megkérdi öt, hogy mi legyen
Persze ilyenkor ö a login ablakot kapja meg és ha elég hülye hozzá rögtön be/visszaloginol, amivel egészen jó kis macska-egér játékba keveredtek 🙂 (volt már ilyenbe részem)
Aztán van a win2k3 szerver ahol ezt a dolgot már „javították” azaz a távoli asztallal többen is használhatják egyazon gépet egyszerre.Szumma-szummárum:
vnc- ugyanazt a képet látja mindenki
rdesktop – csak te látod a képet, a másikat vagy kijelentkezteti vagy…Jah, most jut eszembe! Xp-nél meg ugye van a távoli segítség is, amit msn esetében is be lehet kapcsolni… Nah ez már más dolog…
Meg ugyebár vannak a többi vnc-hez hasonló (pl remote admin) programok.Szóval kicsit pontosabban ha kérhetem 🙂
A kérdésedre is válaszolva:
script wrote:Mostmar csak azt kell megoldanom ,hogy a tavoli gepen ne kerjen bele egyezesta keyboard hasznalatba.Ha tudoma user nevet es a jelszot akkor had legyen mar az a gep kozvetlen felugyelet nelkul mondjuk hajnal 3 kor nekelljen elotte ulni valakinek hogy klikkeljen egy OK-t hogy persze elfogadjuk a klienst.Használj VNC-t!
http://www.realvnc.com a free is elég lesz neked.Ha meg úgyis ki van lépve a user, akkor meg távoli asztalt!
Akkor gyakorlatilag XP-n is egy win2000-hez hasonló login ablakot kapsz távolról és ha azon rendszergizdával beloginolsz (vagy a userrel akié a gép) máris átveheted kérdés nélkül a hatalmat.
Persze csak akkor ha a gépen nincs senki bejelentkezve, különben vnc… a már fentebb említett okból.vnc: 5800 és 5900-en figyel a szerver, azaz azon a gépen, amit meg akarsz vnc-zni
5800 a http-s vnc. Jópofa dolog! Érdemes kipróbálni 🙂egyébként, hogy lássátok milyen rendes vagyok íme egy jó kis link:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_TCP_and_UDP_port_numbersAz is megteszi, ha nem csak évente pucolja át az ember a billemtyüzetét, hanem már akkor, mikor kezdenek szürkébb foltok megjelenni a töbször leütött billentyükön.
Ilyenkor még elég akár egy nedves, langyos vizes ruha is amivel a gép kikapcsolt állapotában (hogy a lenyomott billentyük ne okozzanak semmi problémát) kicsit megdörzsölgeti a billentyüket.
A morzsákat meg mondjuk levegövel vagy ventillátorral vagy ügyes fújásra állított porszívóval vagy szimpla fejjel lefelé fordított rázással el lehet távolítani.
(A linux kibírja ahogy tapasztaltam, hogy a gép müködése közben lehúzzuk és visszadugjuk a billentyüzetet illetve egeret, max az X-ból kell ki majd belépni egy ctrl-alt-f1/ctrl-f7 v ctrl-f8 -al)Ha ennél több kell, akkor ajánlottabb a fentebb említett módszer: vegyél új billentyüt! 🙂
Bontottam már vissza fóliáig billentyüzetet és nem egy leányálom utána osszerakni. Pár órás próbálkozás után inkább bementem a tescóba és vettem egy jó mitsumi billentyüzetet 🙂
Egyébként még használható a fólia is ha a vezérlöchipet rá tudod megfelelöen szigszalagozni, és akkor van egy érintös billentyüzeted, ami mellesleg vizálló is a chip vonaláig 😀Az is megteszi, ha nem csak évente pucolja át az ember a billemtyüzetét, hanem már akkor, mikor kezdenek szürkébb foltok megjelenni a töbször leütött billentyükön.
Ilyenkor még elég akár egy nedves, langyos vizes ruha is amivel a gép kikapcsolt állapotában (hogy a lenyomott billentyük ne okozzanak semmi problémát) kicsit megdörzsölgeti a billentyüket.
A morzsákat meg mondjuk levegövel vagy ventillátorral vagy ügyes fújásra állított porszívóval vagy szimpla fejjel lefelé fordított rázással el lehet távolítani.
(A linux kibírja ahogy tapasztaltam, hogy a gép müködése közben lehúzzuk és visszadugjuk a billentyüzetet illetve egeret, max az X-ból kell ki majd belépni egy ctrl-alt-f1/ctrl-f7 v ctrl-f8 -al)Ha ennél több kell, akkor ajánlottabb a fentebb említett módszer: vegyél új billentyüt! 🙂
Bontottam már vissza fóliáig billentyüzetet és nem egy leányálom utána osszerakni. Pár órás próbálkozás után inkább bementem a tescóba és vettem egy jó mitsumi billentyüzetet 🙂
Egyébként még használható a fólia is ha a vezérlöchipet rá tudod megfelelöen szigszalagozni, és akkor van egy érintös billentyüzeted, ami mellesleg vizálló is a chip vonaláig 😀 -
SzerzőBejegyzés