lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: rdesktop #2101864
    lada2105
    Felhasználó

      scp -re gondolsz?
      azzal lehet pl így:
      scp /local_directory/localfile username@gepnev:/mnt/cdrom/test.file

      de egyébként jó megoldás az ftp is. Persze csak akkor, ha a jelszó nem egyezik a user login jelszavával, föleg ha az pl valami céges szerver stb… szóval titkosítva kellene mennie, mert a sima ftp cleartextbe küldi a usernevet és password-öt. Ezzel vigyázz! Persze ha nem nagy szervereket matatsz, akkor mindegy.

      Hozzászólás: rdesktop #2101861
      lada2105
      Felhasználó

        Linux -win
        VNC: vncviewer , twigthvnc stb stb stb…
        Remote desktop (XP is) rdesktop

        win – win
        VNC: vncviewer
        Remote desktop (XP is): mstsc

        remélem így még könnyebb

        Söt még azt is elárulom, hogy a linuxhoz a vncviewert úgy a legyegyszerübb beizzítani, hogy leszeded a realvnc.com-ról a linuxos tar.gz-t, kicsomagolod és csak úgy egyszerüen elindítod a vncviewer-t.
        Nekem már így meg évek óta 🙂 Bár az igaz, hogyha linuxot akarok elérni távolról, akkor ssh-n kívül más meg sem fordul a fejemben:)

        Hozzászólás: rdesktop #2101860
        lada2105
        Felhasználó

          A win-en csak azokat a protokat kell engedni, amiken a vnc illetve/vagy a távoli asztal figyel (3389 asszem, 5800 és 5900 ).
          A linuxodon illetve azon a gépen, amelyikRÖL eléred a másikat, azon különösebben nem kell engedni semmit, hisz a source port tudomásom szerint jóval 1000 feletti így a tüzfalak alapban nem tiltják, hisz http kérések is lehetnének akár…

          Hozzászólás: rdesktop #2101857
          lada2105
          Felhasználó
            script wrote:
            Maximalisan kielegitette a valaszod a meg tartalekolt kerdeseim is.
            Koszonom.

            Örülök, hogy egyre gondoltunk. 🙂

            lada2105
            Felhasználó
              Vladi wrote:
              Mondjuk én óvatos lennék a lavoros módszerrel, egyik haverom megjárta vele. Érdekes „jelenségeket” produkált a billentyűzete utána. :rolleyes:

              Nem azt mondtam, hogy fürdessük meg benne, hanem a langyos vízzel, megnedvesített ronggyal való áttörlésre gondoltam 😛

              Vladi wrote:
              A menet közbeni cserélgetés egyébként egyáltalán nem nerces, én egyszer CoDozás közben cseréltem ps/2-es egeret. Nem úgy mozgott na. 8)

              Naja, linux alatt ezt általában büntetlen megteheted, de win alatt… elég nagy eséllyel restartolni kell utána.

              lada2105
              Felhasználó
                Vladi wrote:
                Mondjuk én óvatos lennék a lavoros módszerrel, egyik haverom megjárta vele. Érdekes „jelenségeket” produkált a billentyűzete utána. :rolleyes:

                Nem azt mondtam, hogy fürdessük meg benne, hanem a langyos vízzel, megnedvesített ronggyal való áttörlésre gondoltam 😛

                Vladi wrote:
                A menet közbeni cserélgetés egyébként egyáltalán nem nerces, én egyszer CoDozás közben cseréltem ps/2-es egeret. Nem úgy mozgott na. 8)

                Naja, linux alatt ezt általában büntetlen megteheted, de win alatt… elég nagy eséllyel restartolni kell utána.

                Hozzászólás: rdesktop #2101855
                lada2105
                Felhasználó

                  Nézd, nemtom eddig hogy gondoltad de tudomásom szerint 2 fajta távoli elérés létezik.
                  1. VNC
                  ezt pl feltelepítheted az összes windowsra, adsz neki egy jelszót és kész
                  ha a kde-ben pl bekapcsolod a távoli asztalt, akkor is asszem egy vnc-t indít a háttérben
                  Azokat a gépeket amiken a vnc „fut” azokat egy egyszerü vncviewer-eléred.
                  Egyszerüen csak gépnév + jelszó és benn vagy.
                  Elöny: meg tudod mutatni a program müködését a másiknak, mert látja, hogy dolgozol a gépén
                  hátrány: nem tud egyszerre két user dolgozni egyazon gépen, hisz mindketten ugyanazt a „képernyöt” hazsnálják

                  2. Távoli asztal
                  Ez az XP illetve win2003 szerver beépített tudománya
                  ha bekapcsolod, a linux oldalról rdesktop-al, win oldalrol meg mstsc -vel eléred a gépet, amin ezt engedélyezted (sajátgép-tulajdonságok-távoli asztal)
                  Abban az esetben ha az xp-n be van jelentkezve egy user, és te egy másikkal akarsz bemenni, megkérdi öt, hogy mi legyen
                  Persze ilyenkor ö a login ablakot kapja meg és ha elég hülye hozzá rögtön be/visszaloginol, amivel egészen jó kis macska-egér játékba keveredtek 🙂 (volt már ilyenbe részem)
                  Aztán van a win2k3 szerver ahol ezt a dolgot már „javították” azaz a távoli asztallal többen is használhatják egyazon gépet egyszerre.

                  Szumma-szummárum:
                  vnc- ugyanazt a képet látja mindenki
                  rdesktop – csak te látod a képet, a másikat vagy kijelentkezteti vagy…

                  Jah, most jut eszembe! Xp-nél meg ugye van a távoli segítség is, amit msn esetében is be lehet kapcsolni… Nah ez már más dolog…
                  Meg ugyebár vannak a többi vnc-hez hasonló (pl remote admin) programok.

                  Szóval kicsit pontosabban ha kérhetem 🙂

                  A kérdésedre is válaszolva:

                  script wrote:
                  Mostmar csak azt kell megoldanom ,hogy a tavoli gepen ne kerjen bele egyezesta keyboard hasznalatba.Ha tudoma user nevet es a jelszot akkor had legyen mar az a gep kozvetlen felugyelet nelkul mondjuk hajnal 3  kor nekelljen elotte ulni valakinek hogy klikkeljen egy OK-t hogy persze elfogadjuk a klienst.

                  Használj VNC-t!
                  http://www.realvnc.com a free is elég lesz neked.

                  Ha meg úgyis ki van lépve a user, akkor meg távoli asztalt!
                  Akkor gyakorlatilag XP-n is egy win2000-hez hasonló login ablakot kapsz távolról és ha azon rendszergizdával beloginolsz (vagy a userrel akié a gép) máris átveheted kérdés nélkül a hatalmat.
                  Persze csak akkor ha a gépen nincs senki bejelentkezve, különben vnc… a már fentebb említett okból.

                  Hozzászólás: rdesktop #2101852
                  lada2105
                  Felhasználó

                    vnc: 5800 és 5900-en figyel a szerver, azaz azon a gépen, amit meg akarsz vnc-zni
                    5800 a http-s vnc. Jópofa dolog! Érdemes kipróbálni 🙂

                    egyébként, hogy lássátok milyen rendes vagyok íme egy jó kis link:
                    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_TCP_and_UDP_port_numbers

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Az is megteszi, ha nem csak évente pucolja át az ember a billemtyüzetét, hanem már akkor, mikor kezdenek szürkébb foltok megjelenni a töbször leütött billentyükön.
                      Ilyenkor még elég akár egy nedves, langyos vizes ruha is amivel a gép kikapcsolt állapotában (hogy a lenyomott billentyük ne okozzanak semmi problémát) kicsit megdörzsölgeti a billentyüket.
                      A morzsákat meg mondjuk levegövel vagy ventillátorral vagy ügyes fújásra állított porszívóval vagy szimpla fejjel lefelé fordított rázással el lehet távolítani.
                      (A linux kibírja ahogy tapasztaltam, hogy a gép müködése közben lehúzzuk és visszadugjuk a billentyüzetet illetve egeret, max az X-ból kell ki majd belépni egy ctrl-alt-f1/ctrl-f7 v ctrl-f8 -al)

                      Ha ennél több kell, akkor ajánlottabb a fentebb említett módszer: vegyél új billentyüt! 🙂

                      Bontottam már vissza fóliáig billentyüzetet és nem egy leányálom utána osszerakni. Pár órás próbálkozás után inkább bementem a tescóba és vettem egy jó mitsumi billentyüzetet 🙂
                      Egyébként még használható a fólia is ha a vezérlöchipet rá tudod megfelelöen szigszalagozni, és akkor van egy érintös billentyüzeted, ami mellesleg vizálló is a chip vonaláig 😀

                      lada2105
                      Felhasználó

                        Az is megteszi, ha nem csak évente pucolja át az ember a billemtyüzetét, hanem már akkor, mikor kezdenek szürkébb foltok megjelenni a töbször leütött billentyükön.
                        Ilyenkor még elég akár egy nedves, langyos vizes ruha is amivel a gép kikapcsolt állapotában (hogy a lenyomott billentyük ne okozzanak semmi problémát) kicsit megdörzsölgeti a billentyüket.
                        A morzsákat meg mondjuk levegövel vagy ventillátorral vagy ügyes fújásra állított porszívóval vagy szimpla fejjel lefelé fordított rázással el lehet távolítani.
                        (A linux kibírja ahogy tapasztaltam, hogy a gép müködése közben lehúzzuk és visszadugjuk a billentyüzetet illetve egeret, max az X-ból kell ki majd belépni egy ctrl-alt-f1/ctrl-f7 v ctrl-f8 -al)

                        Ha ennél több kell, akkor ajánlottabb a fentebb említett módszer: vegyél új billentyüt! 🙂

                        Bontottam már vissza fóliáig billentyüzetet és nem egy leányálom utána osszerakni. Pár órás próbálkozás után inkább bementem a tescóba és vettem egy jó mitsumi billentyüzetet 🙂
                        Egyébként még használható a fólia is ha a vezérlöchipet rá tudod megfelelöen szigszalagozni, és akkor van egy érintös billentyüzeted, ami mellesleg vizálló is a chip vonaláig 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 2,340