lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Openoffice.hu #2102066
    lada2105
    Felhasználó

      Asszem meg a rpm -i *.rpm is müködik 🙂
      Legalábbis akkor valahogy felfogja hogy mindkettöt telepíteni akarod/fogod és nem nyafog.

      Hozzászólás: Openoffice.hu #2102067
      lada2105
      Felhasználó

        Asszem meg a rpm -i *.rpm is müködik 🙂
        Legalábbis akkor valahogy felfogja hogy mindkettöt telepíteni akarod/fogod és nem nyafog.

        Hozzászólás: Szakad a net #2102022
        lada2105
        Felhasználó

          Nem lehet, hogy a szolgáltatód „dob le” a szokásos timeoutal? Pontosabban arra gondolok, hogy adsl-el idönként bontja a kapcsolatot és egy új ipvel pár perccel utána folytatod.
          Nekem szerencsére nem a T csoport tagja szolgáltat, de ennél is úgy van hogy pl 24 óránként szakad a net majd újra van csak általában másik IP-vel. Persze sokat nem venni észre ebböl, hisz router mögött (linuxos gép) vagyok, így az sokszor 1 sec alatt elintézi az újratárcsázást.

          Be van neked állítva az újratárcsázás?
          Nézz szét a pppd configjaidban elsö lépésként! Hátha…

          Hozzászólás: Szakad a net #2102023
          lada2105
          Felhasználó

            Nem lehet, hogy a szolgáltatód „dob le” a szokásos timeoutal? Pontosabban arra gondolok, hogy adsl-el idönként bontja a kapcsolatot és egy új ipvel pár perccel utána folytatod.
            Nekem szerencsére nem a T csoport tagja szolgáltat, de ennél is úgy van hogy pl 24 óránként szakad a net majd újra van csak általában másik IP-vel. Persze sokat nem venni észre ebböl, hisz router mögött (linuxos gép) vagyok, így az sokszor 1 sec alatt elintézi az újratárcsázást.

            Be van neked állítva az újratárcsázás?
            Nézz szét a pppd configjaidban elsö lépésként! Hátha…

            Hozzászólás: mencoderrel sokminden :) #2101774
            lada2105
            Felhasználó

              avidemux2 😛
              -endpos a vége és talán -startpos az eleje (bár a manban nem találtam)
              ezeknek, ha jól tudom mbyte-ot, idöt és frame-t is meg lehet adni.
              -nosound kapcsolóval ki lehet kapcsolni a hangot vagy az -avc kapcsolót kihagyod

              Egyébként meg ajánlom a man-t a figyelmedbe! 😉

              Hozzászólás: mencoderrel sokminden :) #2101775
              lada2105
              Felhasználó

                avidemux2 😛
                -endpos a vége és talán -startpos az eleje (bár a manban nem találtam)
                ezeknek, ha jól tudom mbyte-ot, idöt és frame-t is meg lehet adni.
                -nosound kapcsolóval ki lehet kapcsolni a hangot vagy az -avc kapcsolót kihagyod

                Egyébként meg ajánlom a man-t a figyelmedbe! 😉

                Hozzászólás: Szükségem lenne egy scriptre… #2100961
                lada2105
                Felhasználó
                  enyac wrote:
                  for i in $(ls *.tif); do cjb2 $i $i.djvu; done

                  minek az az ls rész?
                  a *.tif nem müködik?
                  Nálam simán „megeszi”.

                  egyébként meg a fordított aposztrófot kellene használni, hogy elöbb hozd létre a változót, mint ahogy dolgozni szeretnél vele.
                  Mert így ahogy most ideírtad úgy néz ki, hogy elöször hivatkozol rá, mint ahogy értéket kapna…
                  Próbáld ki a *.tif-el vagy mivel. Írhatod egyetlen sorba is ha jól esik, mennie kell!

                  Hozzászólás: Szükségem lenne egy scriptre… #2100962
                  lada2105
                  Felhasználó
                    enyac wrote:
                    for i in $(ls *.tif); do cjb2 $i $i.djvu; done

                    minek az az ls rész?
                    a *.tif nem müködik?
                    Nálam simán „megeszi”.

                    egyébként meg a fordított aposztrófot kellene használni, hogy elöbb hozd létre a változót, mint ahogy dolgozni szeretnél vele.
                    Mert így ahogy most ideírtad úgy néz ki, hogy elöször hivatkozol rá, mint ahogy értéket kapna…
                    Próbáld ki a *.tif-el vagy mivel. Írhatod egyetlen sorba is ha jól esik, mennie kell!

                    Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100909
                    lada2105
                    Felhasználó
                      Pingus wrote:
                      kisbetu wrote:
                      Elvakult vindózosokkal körülvéve, akik azon drukkolnak, hogy ne sikerüljön…

                      Remélem, pofára is esnek. 😀 😛

                      Minden esetre nem lehet könnyű.

                      Kitartás kisbetu! 🙂

                      Hasonló nálam is a helyzet, de szerencsére a hálózat felügyelök magja már linuxot használ desktop-on is 🙂
                      Inkább a klienseken futó progikkal vagyunk bajban, mert nincs vagy nem lehet lecserélni linuxosra, mert megrögzött winesek írták. Sokszor olyanok akik csak kattintgatva tudnak programozni… Grrrr!

                      De olyankor itt is leesik az áll és tátva marad a száj, mikor egy squid access logból 2perc awk-val kiderítem a hirtelen megtudni szándékozott adatokat.
                      (épp a napokban kellett egy ilyen)
                      Ami ugye win alatt úgy nézne ki, hogy elöször találni kell egy erre való progit vagy megírni… szóval hosszadalmas 🙂

                      Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100910
                      lada2105
                      Felhasználó
                        Pingus wrote:
                        kisbetu wrote:
                        Elvakult vindózosokkal körülvéve, akik azon drukkolnak, hogy ne sikerüljön…

                        Remélem, pofára is esnek. 😀 😛

                        Minden esetre nem lehet könnyű.

                        Kitartás kisbetu! 🙂

                        Hasonló nálam is a helyzet, de szerencsére a hálózat felügyelök magja már linuxot használ desktop-on is 🙂
                        Inkább a klienseken futó progikkal vagyunk bajban, mert nincs vagy nem lehet lecserélni linuxosra, mert megrögzött winesek írták. Sokszor olyanok akik csak kattintgatva tudnak programozni… Grrrr!

                        De olyankor itt is leesik az áll és tátva marad a száj, mikor egy squid access logból 2perc awk-val kiderítem a hirtelen megtudni szándékozott adatokat.
                        (épp a napokban kellett egy ilyen)
                        Ami ugye win alatt úgy nézne ki, hogy elöször találni kell egy erre való progit vagy megírni… szóval hosszadalmas 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 2,340