Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Asszem meg a rpm -i *.rpm is müködik 🙂
Legalábbis akkor valahogy felfogja hogy mindkettöt telepíteni akarod/fogod és nem nyafog.Asszem meg a rpm -i *.rpm is müködik 🙂
Legalábbis akkor valahogy felfogja hogy mindkettöt telepíteni akarod/fogod és nem nyafog.Nem lehet, hogy a szolgáltatód „dob le” a szokásos timeoutal? Pontosabban arra gondolok, hogy adsl-el idönként bontja a kapcsolatot és egy új ipvel pár perccel utána folytatod.
Nekem szerencsére nem a T csoport tagja szolgáltat, de ennél is úgy van hogy pl 24 óránként szakad a net majd újra van csak általában másik IP-vel. Persze sokat nem venni észre ebböl, hisz router mögött (linuxos gép) vagyok, így az sokszor 1 sec alatt elintézi az újratárcsázást.Be van neked állítva az újratárcsázás?
Nézz szét a pppd configjaidban elsö lépésként! Hátha…Nem lehet, hogy a szolgáltatód „dob le” a szokásos timeoutal? Pontosabban arra gondolok, hogy adsl-el idönként bontja a kapcsolatot és egy új ipvel pár perccel utána folytatod.
Nekem szerencsére nem a T csoport tagja szolgáltat, de ennél is úgy van hogy pl 24 óránként szakad a net majd újra van csak általában másik IP-vel. Persze sokat nem venni észre ebböl, hisz router mögött (linuxos gép) vagyok, így az sokszor 1 sec alatt elintézi az újratárcsázást.Be van neked állítva az újratárcsázás?
Nézz szét a pppd configjaidban elsö lépésként! Hátha…avidemux2 😛
-endpos a vége és talán -startpos az eleje (bár a manban nem találtam)
ezeknek, ha jól tudom mbyte-ot, idöt és frame-t is meg lehet adni.
-nosound kapcsolóval ki lehet kapcsolni a hangot vagy az -avc kapcsolót kihagyodEgyébként meg ajánlom a man-t a figyelmedbe! 😉
avidemux2 😛
-endpos a vége és talán -startpos az eleje (bár a manban nem találtam)
ezeknek, ha jól tudom mbyte-ot, idöt és frame-t is meg lehet adni.
-nosound kapcsolóval ki lehet kapcsolni a hangot vagy az -avc kapcsolót kihagyodEgyébként meg ajánlom a man-t a figyelmedbe! 😉
enyac wrote:for i in $(ls *.tif); do cjb2 $i $i.djvu; doneminek az az ls rész?
a *.tif nem müködik?
Nálam simán „megeszi”.egyébként meg a fordított aposztrófot kellene használni, hogy elöbb hozd létre a változót, mint ahogy dolgozni szeretnél vele.
Mert így ahogy most ideírtad úgy néz ki, hogy elöször hivatkozol rá, mint ahogy értéket kapna…
Próbáld ki a *.tif-el vagy mivel. Írhatod egyetlen sorba is ha jól esik, mennie kell!enyac wrote:for i in $(ls *.tif); do cjb2 $i $i.djvu; doneminek az az ls rész?
a *.tif nem müködik?
Nálam simán „megeszi”.egyébként meg a fordított aposztrófot kellene használni, hogy elöbb hozd létre a változót, mint ahogy dolgozni szeretnél vele.
Mert így ahogy most ideírtad úgy néz ki, hogy elöször hivatkozol rá, mint ahogy értéket kapna…
Próbáld ki a *.tif-el vagy mivel. Írhatod egyetlen sorba is ha jól esik, mennie kell!Pingus wrote:kisbetu wrote:Elvakult vindózosokkal körülvéve, akik azon drukkolnak, hogy ne sikerüljön…Remélem, pofára is esnek. 😀 😛
Minden esetre nem lehet könnyű.
Kitartás kisbetu! 🙂
Hasonló nálam is a helyzet, de szerencsére a hálózat felügyelök magja már linuxot használ desktop-on is 🙂
Inkább a klienseken futó progikkal vagyunk bajban, mert nincs vagy nem lehet lecserélni linuxosra, mert megrögzött winesek írták. Sokszor olyanok akik csak kattintgatva tudnak programozni… Grrrr!De olyankor itt is leesik az áll és tátva marad a száj, mikor egy squid access logból 2perc awk-val kiderítem a hirtelen megtudni szándékozott adatokat.
(épp a napokban kellett egy ilyen)
Ami ugye win alatt úgy nézne ki, hogy elöször találni kell egy erre való progit vagy megírni… szóval hosszadalmas 🙂Pingus wrote:kisbetu wrote:Elvakult vindózosokkal körülvéve, akik azon drukkolnak, hogy ne sikerüljön…Remélem, pofára is esnek. 😀 😛
Minden esetre nem lehet könnyű.
Kitartás kisbetu! 🙂
Hasonló nálam is a helyzet, de szerencsére a hálózat felügyelök magja már linuxot használ desktop-on is 🙂
Inkább a klienseken futó progikkal vagyunk bajban, mert nincs vagy nem lehet lecserélni linuxosra, mert megrögzött winesek írták. Sokszor olyanok akik csak kattintgatva tudnak programozni… Grrrr!De olyankor itt is leesik az áll és tátva marad a száj, mikor egy squid access logból 2perc awk-val kiderítem a hirtelen megtudni szándékozott adatokat.
(épp a napokban kellett egy ilyen)
Ami ugye win alatt úgy nézne ki, hogy elöször találni kell egy erre való progit vagy megírni… szóval hosszadalmas 🙂 -
SzerzőBejegyzés