Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
enyac wrote:Kipróbáltam ezeket a scripteket, de nem akarnak működni… Egyszerűen kidobja a cjb2 help oldalát… Próbáltam echo-val helyettesíteni, de nem akarja az igazságot…
Hogy írtad be?
Kisbetü nagybetü a fájlnevekben?ezt egy fájlba kell írni:
masterminds wrote:Code:#!/bin/bashfor i in *.tif
do
cjb2 $i $i.djvu
doneés így futtatni a fájlt pl a bash fajlnev paranccsal.
Legegyszerübb, ha szimplán kimásolod innen és beilleszted mondjuk egy x-es szövegszerkesztöbe amivel elmented valailyen néven.
Aztán ha a már említett bash fájlnév módon hívod meg, akkor futtatási jogot sem kell rá adni. (Természetesen a scriptet a tif-ek közé kell rakni és ott indítani, abban a könyvtárban állva)ui: Bocs masterminds, hogy belejavítottam a scriptbe! De elég csak a *.tif is, nem kell az ls is.
enyac wrote:Kipróbáltam ezeket a scripteket, de nem akarnak működni… Egyszerűen kidobja a cjb2 help oldalát… Próbáltam echo-val helyettesíteni, de nem akarja az igazságot…Hogy írtad be?
Kisbetü nagybetü a fájlnevekben?ezt egy fájlba kell írni:
masterminds wrote:Code:#!/bin/bashfor i in *.tif
do
cjb2 $i $i.djvu
doneés így futtatni a fájlt pl a bash fajlnev paranccsal.
Legegyszerübb, ha szimplán kimásolod innen és beilleszted mondjuk egy x-es szövegszerkesztöbe amivel elmented valailyen néven.
Aztán ha a már említett bash fájlnév módon hívod meg, akkor futtatási jogot sem kell rá adni. (Természetesen a scriptet a tif-ek közé kell rakni és ott indítani, abban a könyvtárban állva)ui: Bocs masterminds, hogy belejavítottam a scriptbe! De elég csak a *.tif is, nem kell az ls is.
próbáltad így?
mount /dev/cdrom /mnt/cdrom
azaz nem adsz meg semmilyen fájlrendszer típust?Amivel eddig találkoztam asztali dvd író, azok egyike se zárta le a dvd-t. Lehet ilyesmi probléma van ezzel is. Kicsit kétlem, de tuti kevesebb szenvedés lenne ha le lenne zárva…
growisofs -fix valami ilyesmi … vagy szerintem a k3b-vel is le lehetne zárni és akkor talán müködne.
Mindenesetre egy próbát megér, hisz rw 🙂próbáltad így?
mount /dev/cdrom /mnt/cdrom
azaz nem adsz meg semmilyen fájlrendszer típust?Amivel eddig találkoztam asztali dvd író, azok egyike se zárta le a dvd-t. Lehet ilyesmi probléma van ezzel is. Kicsit kétlem, de tuti kevesebb szenvedés lenne ha le lenne zárva…
growisofs -fix valami ilyesmi … vagy szerintem a k3b-vel is le lehetne zárni és akkor talán müködne.
Mindenesetre egy próbát megér, hisz rw 🙂kisbetu wrote:Mert a tököm tele volt a win95-tel, hogy 6 CD-t meg floppyt kellett cserberélgetve berakosgatni, hogy feltegyem az oprendszert.
Aztán meg ha a rendszer fenn volt, akkor jöhettek a vírusirtók, tűzfalak, adatbázisfrissítés. A progi megszűnt, a másik csak demo… áh, gáz az egész.Megértelek 🙂
Annó én is pont ezzel a disztróval kezdtem, egy nagy win-es vírus miatt, ami tönkretette az egész vinyómat, azaz amik azon voltak, pedig csak egy nyomorult audio cd-t akartam lejátszani.
Akkor asszem valami computer panorama vagy valami ilyesmi cd mellékleten volt fenn az akkori egyetlen cd-böl álló telepítö.
Na de már azóta…A YAST jó dolog. Kezdöknek meg föleg. Véleményem szerint sokkal-sokkal jobban használható mint a win vezérlöpultja. Ha meg valamire mégsem akkor arra meg ott a konzol :))))) míg winen meg a tweakui meg hasonló progik tömkelege…
Na de mindegy, ezen már túl vagyunk.
Azóta már kijött a suse 7.3 is 😀 😀kisbetu wrote:Mert a tököm tele volt a win95-tel, hogy 6 CD-t meg floppyt kellett cserberélgetve berakosgatni, hogy feltegyem az oprendszert.
Aztán meg ha a rendszer fenn volt, akkor jöhettek a vírusirtók, tűzfalak, adatbázisfrissítés. A progi megszűnt, a másik csak demo… áh, gáz az egész.Megértelek 🙂
Annó én is pont ezzel a disztróval kezdtem, egy nagy win-es vírus miatt, ami tönkretette az egész vinyómat, azaz amik azon voltak, pedig csak egy nyomorult audio cd-t akartam lejátszani.
Akkor asszem valami computer panorama vagy valami ilyesmi cd mellékleten volt fenn az akkori egyetlen cd-böl álló telepítö.
Na de már azóta…A YAST jó dolog. Kezdöknek meg föleg. Véleményem szerint sokkal-sokkal jobban használható mint a win vezérlöpultja. Ha meg valamire mégsem akkor arra meg ott a konzol :))))) míg winen meg a tweakui meg hasonló progik tömkelege…
Na de mindegy, ezen már túl vagyunk.
Azóta már kijött a suse 7.3 is 😀 😀Jó látni, hogy azért a megrögzött win userek körében is idönként meg megjelenik a linux valamilyen formában.
Mégha csak az összeomlott rendszerük (meg)mentöjeként 🙂Végülis okés, nem szoktak a dologhoz, érthetö a „fanyar mellékíz”, de legalább foglalkoznak vele és „hírül adják”, hogy ilyen is van. Nézzük a jobb oldalát!
Az persze nem baj, hogy már jó ideje 😀 😀
(Söt asszem ezen linux disztrók jó oldalait látva a winböl is készítettek vagy próbáltak valami live verziót csinálni a ms-nél, de ez már másik téma…)Jó látni, hogy azért a megrögzött win userek körében is idönként meg megjelenik a linux valamilyen formában.
Mégha csak az összeomlott rendszerük (meg)mentöjeként 🙂Végülis okés, nem szoktak a dologhoz, érthetö a „fanyar mellékíz”, de legalább foglalkoznak vele és „hírül adják”, hogy ilyen is van. Nézzük a jobb oldalát!
Az persze nem baj, hogy már jó ideje 😀 😀
(Söt asszem ezen linux disztrók jó oldalait látva a winböl is készítettek vagy próbáltak valami live verziót csinálni a ms-nél, de ez már másik téma…)Sorry, agyatlankodott a fórum, azért írodott be a hozzászólásom kétszer.
Örülök, hogy sikerült.
Én sem értem, miért engedett be akkor grafikusan, de elképzelhetö, hogy az nem vagy másképp olvassa a user tulajdonságait.
Mindenesetre jó tudni, hogy nem csak én (mi) jártunk így 😀További jó zenwalkozást!
Sorry, agyatlankodott a fórum, azért írodott be a hozzászólásom kétszer.
Örülök, hogy sikerült.
Én sem értem, miért engedett be akkor grafikusan, de elképzelhetö, hogy az nem vagy másképp olvassa a user tulajdonságait.
Mindenesetre jó tudni, hogy nem csak én (mi) jártunk így 😀További jó zenwalkozást!
-
SzerzőBejegyzés