lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Szükségem lenne egy scriptre… #2100949
    lada2105
    Felhasználó
      enyac wrote:
      Kipróbáltam ezeket a scripteket, de nem akarnak működni… Egyszerűen kidobja a cjb2 help oldalát… Próbáltam echo-val helyettesíteni, de nem akarja az igazságot…

      Hogy írtad be?
      Kisbetü nagybetü a fájlnevekben?

      ezt egy fájlba kell írni:

      masterminds wrote:
      Code:
      #!/bin/bash

      for i in *.tif

      do
      cjb2 $i $i.djvu
      done

      és így futtatni a fájlt pl a bash fajlnev paranccsal.
      Legegyszerübb, ha szimplán kimásolod innen és beilleszted mondjuk egy x-es szövegszerkesztöbe amivel elmented valailyen néven.
      Aztán ha a már említett bash fájlnév módon hívod meg, akkor futtatási jogot sem kell rá adni. (Természetesen a scriptet a tif-ek közé kell rakni és ott indítani, abban a könyvtárban állva)

      ui: Bocs masterminds, hogy belejavítottam a scriptbe! De elég csak a *.tif is, nem kell az ls is.

      Hozzászólás: Szükségem lenne egy scriptre… #2100950
      lada2105
      Felhasználó
        enyac wrote:
        Kipróbáltam ezeket a scripteket, de nem akarnak működni… Egyszerűen kidobja a cjb2 help oldalát… Próbáltam echo-val helyettesíteni, de nem akarja az igazságot…

        Hogy írtad be?
        Kisbetü nagybetü a fájlnevekben?

        ezt egy fájlba kell írni:

        masterminds wrote:
        Code:
        #!/bin/bash

        for i in *.tif

        do
        cjb2 $i $i.djvu
        done

        és így futtatni a fájlt pl a bash fajlnev paranccsal.
        Legegyszerübb, ha szimplán kimásolod innen és beilleszted mondjuk egy x-es szövegszerkesztöbe amivel elmented valailyen néven.
        Aztán ha a már említett bash fájlnév módon hívod meg, akkor futtatási jogot sem kell rá adni. (Természetesen a scriptet a tif-ek közé kell rakni és ott indítani, abban a könyvtárban állva)

        ui: Bocs masterminds, hogy belejavítottam a scriptbe! De elég csak a *.tif is, nem kell az ls is.

        Hozzászólás: Asztali dvd író mínuszos dvdRW #2101546
        lada2105
        Felhasználó

          próbáltad így?
          mount /dev/cdrom /mnt/cdrom
          azaz nem adsz meg semmilyen fájlrendszer típust?

          Amivel eddig találkoztam asztali dvd író, azok egyike se zárta le a dvd-t. Lehet ilyesmi probléma van ezzel is. Kicsit kétlem, de tuti kevesebb szenvedés lenne ha le lenne zárva…
          growisofs -fix valami ilyesmi … vagy szerintem a k3b-vel is le lehetne zárni és akkor talán müködne.
          Mindenesetre egy próbát megér, hisz rw 🙂

          Hozzászólás: Asztali dvd író mínuszos dvdRW #2101547
          lada2105
          Felhasználó

            próbáltad így?
            mount /dev/cdrom /mnt/cdrom
            azaz nem adsz meg semmilyen fájlrendszer típust?

            Amivel eddig találkoztam asztali dvd író, azok egyike se zárta le a dvd-t. Lehet ilyesmi probléma van ezzel is. Kicsit kétlem, de tuti kevesebb szenvedés lenne ha le lenne zárva…
            growisofs -fix valami ilyesmi … vagy szerintem a k3b-vel is le lehetne zárni és akkor talán müködne.
            Mindenesetre egy próbát megér, hisz rw 🙂

            Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100893
            lada2105
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              Mert a tököm tele volt a win95-tel, hogy 6 CD-t meg floppyt kellett cserberélgetve berakosgatni, hogy feltegyem az oprendszert.
              Aztán meg ha a rendszer fenn volt, akkor jöhettek a vírusirtók, tűzfalak, adatbázisfrissítés. A progi megszűnt, a másik csak demo… áh, gáz az egész.

              Megértelek 🙂
              Annó én is pont ezzel a disztróval kezdtem, egy nagy win-es vírus miatt, ami tönkretette az egész vinyómat, azaz amik azon voltak, pedig csak egy nyomorult audio cd-t akartam lejátszani.
              Akkor asszem valami computer panorama vagy valami ilyesmi cd mellékleten volt fenn az akkori egyetlen cd-böl álló telepítö.
              Na de már azóta…

              A YAST jó dolog. Kezdöknek meg föleg. Véleményem szerint sokkal-sokkal jobban használható mint a win vezérlöpultja. Ha meg valamire mégsem akkor arra meg ott a konzol :))))) míg winen meg a tweakui meg hasonló progik tömkelege…
              Na de mindegy, ezen már túl vagyunk.
              Azóta már kijött a suse 7.3 is 😀 😀

              Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100894
              lada2105
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Mert a tököm tele volt a win95-tel, hogy 6 CD-t meg floppyt kellett cserberélgetve berakosgatni, hogy feltegyem az oprendszert.
                Aztán meg ha a rendszer fenn volt, akkor jöhettek a vírusirtók, tűzfalak, adatbázisfrissítés. A progi megszűnt, a másik csak demo… áh, gáz az egész.

                Megértelek 🙂
                Annó én is pont ezzel a disztróval kezdtem, egy nagy win-es vírus miatt, ami tönkretette az egész vinyómat, azaz amik azon voltak, pedig csak egy nyomorult audio cd-t akartam lejátszani.
                Akkor asszem valami computer panorama vagy valami ilyesmi cd mellékleten volt fenn az akkori egyetlen cd-böl álló telepítö.
                Na de már azóta…

                A YAST jó dolog. Kezdöknek meg föleg. Véleményem szerint sokkal-sokkal jobban használható mint a win vezérlöpultja. Ha meg valamire mégsem akkor arra meg ott a konzol :))))) míg winen meg a tweakui meg hasonló progik tömkelege…
                Na de mindegy, ezen már túl vagyunk.
                Azóta már kijött a suse 7.3 is 😀 😀

                Hozzászólás: Zseb-Linuxot ajánl az Origó #2101306
                lada2105
                Felhasználó

                  Jó látni, hogy azért a megrögzött win userek körében is idönként meg megjelenik a linux valamilyen formában.
                  Mégha csak az összeomlott rendszerük (meg)mentöjeként 🙂

                  Végülis okés, nem szoktak a dologhoz, érthetö a „fanyar mellékíz”, de legalább foglalkoznak vele és „hírül adják”, hogy ilyen is van. Nézzük a jobb oldalát!
                  Az persze nem baj, hogy már jó ideje 😀 😀
                  (Söt asszem ezen linux disztrók jó oldalait látva a winböl is készítettek vagy próbáltak valami live verziót csinálni a ms-nél, de ez már másik téma…)

                  Hozzászólás: Zseb-Linuxot ajánl az Origó #2101307
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Jó látni, hogy azért a megrögzött win userek körében is idönként meg megjelenik a linux valamilyen formában.
                    Mégha csak az összeomlott rendszerük (meg)mentöjeként 🙂

                    Végülis okés, nem szoktak a dologhoz, érthetö a „fanyar mellékíz”, de legalább foglalkoznak vele és „hírül adják”, hogy ilyen is van. Nézzük a jobb oldalát!
                    Az persze nem baj, hogy már jó ideje 😀 😀
                    (Söt asszem ezen linux disztrók jó oldalait látva a winböl is készítettek vagy próbáltak valami live verziót csinálni a ms-nél, de ez már másik téma…)

                    Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101240
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Sorry, agyatlankodott a fórum, azért írodott be a hozzászólásom kétszer.

                      Örülök, hogy sikerült.
                      Én sem értem, miért engedett be akkor grafikusan, de elképzelhetö, hogy az nem vagy másképp olvassa a user tulajdonságait.
                      Mindenesetre jó tudni, hogy nem csak én (mi) jártunk így 😀

                      További jó zenwalkozást!

                      Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101241
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Sorry, agyatlankodott a fórum, azért írodott be a hozzászólásom kétszer.

                        Örülök, hogy sikerült.
                        Én sem értem, miért engedett be akkor grafikusan, de elképzelhetö, hogy az nem vagy másképp olvassa a user tulajdonságait.
                        Mindenesetre jó tudni, hogy nem csak én (mi) jártunk így 😀

                        További jó zenwalkozást!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 2,340