Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Vladi wrote:lada2105!
/etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁
Nézem a többit.
Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!
Akkor usermod -e
( man usermod )
és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.Azé beidézem a sorokat:
-e expire_date
The date on which the user account will be disabled. The date
is specified in the format YYYY-MM-DD.Vladi wrote:lada2105!/etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁
Nézem a többit.
Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!
Akkor usermod -e
( man usermod )
és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.Azé beidézem a sorokat:
-e expire_date
The date on which the user account will be disabled. The date
is specified in the format YYYY-MM-DD.Vladi wrote:lada2105!/etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁
Nézem a többit.
Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!
Akkor usermod -e
( man usermod )
és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.Azé beidézem a sorokat:
-e expire_date
The date on which the user account will be disabled. The date
is specified in the format YYYY-MM-DD.Vladi wrote:lada2105!/etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁
Nézem a többit.
Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!
Akkor usermod -e
( man usermod )
és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.Azé beidézem a sorokat:
-e expire_date
The date on which the user account will be disabled. The date
is specified in the format YYYY-MM-DD.Vladi wrote:lada2105!/etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁
Nézem a többit.
Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!
Akkor usermod -e
( man usermod )
és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.Azé beidézem a sorokat:
-e expire_date
The date on which the user account will be disabled. The date
is specified in the format YYYY-MM-DD.Vladi wrote:lada2105!/etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁
Nézem a többit.
Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!
Akkor usermod -e
( man usermod )
és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.Azé beidézem a sorokat:
-e expire_date
The date on which the user account will be disabled. The date
is specified in the format YYYY-MM-DD.ata843 wrote:Én nem találtam ilyen funkciót. Ír egy olyat, hogyha menteni szeretném a jelenlegi állást, akkor a configsave parancsot kell használni. Látszólag le is fut, de aztán megint minden marad a régiben…Ok-ok, configsave, de hova? Azt nem lehet megadni neki?
man configsave?
Valószínüsítem, valami jogi problémája vagy útvonal problémája lesz.ata843 wrote:Én nem találtam ilyen funkciót. Ír egy olyat, hogyha menteni szeretném a jelenlegi állást, akkor a configsave parancsot kell használni. Látszólag le is fut, de aztán megint minden marad a régiben…Ok-ok, configsave, de hova? Azt nem lehet megadni neki?
man configsave?
Valószínüsítem, valami jogi problémája vagy útvonal problémája lesz.nem tudom „pendrájv” esetén hogy müködik, de ha a live cdhez hasonlóan akkor a boot elött van egy (több) segítö képernyö ( F1, F2, F3 …) amin leírja mit miért és talán hogyan. Szerintem elsönek ott nézz szét!
Hirtelen nincs más tippem. Én megelégszem a live cd-s változattal is 🙂nem tudom „pendrájv” esetén hogy müködik, de ha a live cdhez hasonlóan akkor a boot elött van egy (több) segítö képernyö ( F1, F2, F3 …) amin leírja mit miért és talán hogyan. Szerintem elsönek ott nézz szét!
Hirtelen nincs más tippem. Én megelégszem a live cd-s változattal is 🙂 -
SzerzőBejegyzés