lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101238
    lada2105
    Felhasználó
      Vladi wrote:
      lada2105!

      /etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁

      Nézem a többit.

      Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!

      Akkor usermod -e
      ( man usermod )
      és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
      Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.

      Azé beidézem a sorokat:
            -e expire_date
                    The date on which the user account will be disabled.  The  date
                    is specified in the format YYYY-MM-DD.

      Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101239
      lada2105
      Felhasználó
        Vladi wrote:
        lada2105!

        /etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁

        Nézem a többit.

        Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!

        Akkor usermod -e
        ( man usermod )
        és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
        Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.

        Azé beidézem a sorokat:
              -e expire_date
                      The date on which the user account will be disabled.  The  date
                      is specified in the format YYYY-MM-DD.

        Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101234
        lada2105
        Felhasználó
          Vladi wrote:
          lada2105!

          /etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁

          Nézem a többit.

          Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!

          Akkor usermod -e
          ( man usermod )
          és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
          Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.

          Azé beidézem a sorokat:
                -e expire_date
                        The date on which the user account will be disabled.  The  date
                        is specified in the format YYYY-MM-DD.

          Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101235
          lada2105
          Felhasználó
            Vladi wrote:
            lada2105!

            /etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁

            Nézem a többit.

            Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!

            Akkor usermod -e
            ( man usermod )
            és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
            Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.

            Azé beidézem a sorokat:
                  -e expire_date
                          The date on which the user account will be disabled.  The  date
                          is specified in the format YYYY-MM-DD.

            Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101230
            lada2105
            Felhasználó
              Vladi wrote:
              lada2105!

              /etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁

              Nézem a többit.

              Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!

              Akkor usermod -e
              ( man usermod )
              és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
              Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.

              Azé beidézem a sorokat:
                    -e expire_date
                            The date on which the user account will be disabled.  The  date
                            is specified in the format YYYY-MM-DD.

              Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101231
              lada2105
              Felhasználó
                Vladi wrote:
                lada2105!

                /etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁

                Nézem a többit.

                Azé’ vigyázz kinek módosítod azt /bin/bash-ra mert nem mindegy!

                Akkor usermod -e
                ( man usermod )
                és próbáld ki, hogy vagy másik dátumot állítasz be neki (pl jövö évit) vagy nem állítasz dtáumot neki
                Nemtom illetve kevés hozzá az angoldásgom, hogy megértsem mit takar.

                Azé beidézem a sorokat:
                      -e expire_date
                              The date on which the user account will be disabled.  The  date
                              is specified in the format YYYY-MM-DD.

                lada2105
                Felhasználó
                  ata843 wrote:
                  Én nem találtam ilyen funkciót. Ír egy olyat, hogyha menteni szeretném a jelenlegi állást, akkor a configsave parancsot kell használni. Látszólag le is fut, de aztán megint minden marad a régiben…

                  Ok-ok, configsave, de hova? Azt nem lehet megadni neki?
                  man configsave?
                  Valószínüsítem, valami jogi problémája vagy útvonal problémája lesz.

                  lada2105
                  Felhasználó
                    ata843 wrote:
                    Én nem találtam ilyen funkciót. Ír egy olyat, hogyha menteni szeretném a jelenlegi állást, akkor a configsave parancsot kell használni. Látszólag le is fut, de aztán megint minden marad a régiben…

                    Ok-ok, configsave, de hova? Azt nem lehet megadni neki?
                    man configsave?
                    Valószínüsítem, valami jogi problémája vagy útvonal problémája lesz.

                    lada2105
                    Felhasználó

                      nem tudom „pendrájv” esetén hogy müködik, de ha a live cdhez hasonlóan akkor a boot elött van egy (több) segítö képernyö ( F1, F2, F3 …) amin leírja mit miért és talán hogyan. Szerintem elsönek ott nézz szét!
                      Hirtelen nincs más tippem. Én megelégszem a live cd-s változattal is 🙂

                      lada2105
                      Felhasználó

                        nem tudom „pendrájv” esetén hogy müködik, de ha a live cdhez hasonlóan akkor a boot elött van egy (több) segítö képernyö ( F1, F2, F3 …) amin leírja mit miért és talán hogyan. Szerintem elsönek ott nézz szét!
                        Hirtelen nincs más tippem. Én megelégszem a live cd-s változattal is 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 2,340