Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nézd meg root-al a /etc/passwd fájlt!
Lehet valami ilyesmi van a parancsértelmezöként bejegyezve: /bin/false
mindenesetre ahol egyértelmü lenne, ott írd át /bin/bash-ra hátha.Bár lehet az is, hogy a user-t telepítéskor kizártad.
Velem illetve zenwalk imádó kollegámmal is fordult ilyen elö, mikor együtt telepítettünk. Persze szakadtunk a röhögéstöl kínunkban, mikor kiderült, hogy a telepítési ablakon amikor a userhez valami naptárat jelenített meg, ott nem a napot kellett volna kiválasztani, hanem azt hogy (asszem) „never”.
Szóval jó buli volt 😀Asszem ez utóbbi esetén a usermod-al talán vissza tudod engedélyezni a user-t.
man usermod
valamilyen expirence értéket/beállítást keress.
Vagy egyszerüen töröld le a usert, hagyd meg a mappáját. Konzolból a useradd paranccsal hozd létre újra és add meg a jogot a régi mappájára újra.Valamelyik járható út az tuti.
Nézd meg root-al a /etc/passwd fájlt!
Lehet valami ilyesmi van a parancsértelmezöként bejegyezve: /bin/false
mindenesetre ahol egyértelmü lenne, ott írd át /bin/bash-ra hátha.Bár lehet az is, hogy a user-t telepítéskor kizártad.
Velem illetve zenwalk imádó kollegámmal is fordult ilyen elö, mikor együtt telepítettünk. Persze szakadtunk a röhögéstöl kínunkban, mikor kiderült, hogy a telepítési ablakon amikor a userhez valami naptárat jelenített meg, ott nem a napot kellett volna kiválasztani, hanem azt hogy (asszem) „never”.
Szóval jó buli volt 😀Asszem ez utóbbi esetén a usermod-al talán vissza tudod engedélyezni a user-t.
man usermod
valamilyen expirence értéket/beállítást keress.
Vagy egyszerüen töröld le a usert, hagyd meg a mappáját. Konzolból a useradd paranccsal hozd létre újra és add meg a jogot a régi mappájára újra.Valamelyik járható út az tuti.
Samsungos kijelentésekhez (mármint a jókhoz) csatlakozom. Nekem is az van már egy jó ideje, de semmi baj vele.
Egy P1-esben megy linux adatvinyójaként és gondolkozom, hogy veszek mellé egy raid vezérlöt, mert elfogyott a IDE csati a gépemben és jó lenne még 160-200Gb :))Egyébként tulzottan egyik vinyómmal sem volt semmi baj, de sosem a Mistralban vettem direkt 😀
Volt már Seagate, Quantum, Maxtor, és most egy Samsung. Söt WD is volt, de még nem ebböl az „évszázadból”, mert csak 150Mb-os, de még mindig müködik! 😀
A segatem megjárt egy gépbelerúgást (akkor még win volt rajta) azóta van 500Mb Bad block a vinyón, de „leparticionálva” szépen müködik linux rendszervinyóként. 😀Egyébként mindegy szerintem mit veszel. Vedd azt ami tetszik!
Ha samsung, akkor samsung, ha WD akkor wd… teljesen mindegy.
Mennyit nyersz sebességben? 0,00000005ms-et? Megéri?? Nem! Hát akkor?
Vedd azt ami tetszik! 😛Uff, én szóltam.
/tmp -t nézted már?
/tmp -t nézted már?
Mplayer-el játszod le a filmet?
akkor van egy jó kis kapcsoló ami általában müködik:
-stop-xscreensaver
😉violazoli wrote:…De ezesetben belátható, hogy amíg a Linux nem lesz e téren is NEMZETKÖZI (pontosabban jól internacionalizált) és nem angolspecifikus, addig óriási hátrányban marad az aránylag elég jól dokumentált winfossal szemben, és rém nehezen fog a mostaninál nagyobb mértékben elterjedni. Nem azért mert ő maga a Linux nehéz, mert nem az. Hanem azért, mert ez egy nemkívánt árukapcsolás, és a Linux mellé mintegy kötelezően előírt angol nyelv felvállalása már sokaknak megfekszi a gyomrát, ilyen-olyan okokból, akik különben pedig kiváló linuxosok lennének, s még talán a fejlesztésbe is bekapcsolódnának.Azé’ ez szerintem így nem korrekt.
Ha mondjuk ugyanazt a problémamegoldó szintet (alap) hasonlítjuk össze a két rendszer esetén, akkor mindkettö jól dokumentált. (Legalábbis fogjuk rá)
Söt talán a linux jobban, hisz a fórumokban rengeteg megoldás (akár több is egy témához) található.Ha már valami rendszermüködéssel kapcsolatos dologra kíváncsi az ember, akkor még az állítólag MAGYAR windows-hoz is csak angol doksit fog találni.
A konzolos felületekröl nem is beszélve 😛
Pl egy net use sokszor jobb cmd-böl windowsban mint kattintgatva.
Meg egy csomó ilyen apróság.
Most jöhetnék példákkal, de mondjuk csak képzeljük általánosságban.
Windows – Linux: apache/mysql/smtp/pop3/ftp szerver.
Nagyjából mindkét OP rendszerhez azonos szintü leírások vannak a neten.
DE ha bármi nem megy akár hardweres konfliktus akár szoftveres probléma miatt, a megoldás 99,9%, hogy angolul lesz fenn a neten.Szerintem ennyit az MS magyar támogatottságáról.
ui: én angolul használom a rendszert, mert utálom és a hideg futkos a hátamon ha különbözö hülye vagy hülyén hangzó magyar megfogalmazásokba ütközöm a magyar windowsos vagy linuxos felülteteken.
pl ami most eszemben van: zenwalk a home magyarul hon – ???? Oké, végülis érthetö, de elég durva lássuk be…Nah szóltam. Ufff! 🙂
violazoli wrote:…De ezesetben belátható, hogy amíg a Linux nem lesz e téren is NEMZETKÖZI (pontosabban jól internacionalizált) és nem angolspecifikus, addig óriási hátrányban marad az aránylag elég jól dokumentált winfossal szemben, és rém nehezen fog a mostaninál nagyobb mértékben elterjedni. Nem azért mert ő maga a Linux nehéz, mert nem az. Hanem azért, mert ez egy nemkívánt árukapcsolás, és a Linux mellé mintegy kötelezően előírt angol nyelv felvállalása már sokaknak megfekszi a gyomrát, ilyen-olyan okokból, akik különben pedig kiváló linuxosok lennének, s még talán a fejlesztésbe is bekapcsolódnának.Azé’ ez szerintem így nem korrekt.
Ha mondjuk ugyanazt a problémamegoldó szintet (alap) hasonlítjuk össze a két rendszer esetén, akkor mindkettö jól dokumentált. (Legalábbis fogjuk rá)
Söt talán a linux jobban, hisz a fórumokban rengeteg megoldás (akár több is egy témához) található.Ha már valami rendszermüködéssel kapcsolatos dologra kíváncsi az ember, akkor még az állítólag MAGYAR windows-hoz is csak angol doksit fog találni.
A konzolos felületekröl nem is beszélve 😛
Pl egy net use sokszor jobb cmd-böl windowsban mint kattintgatva.
Meg egy csomó ilyen apróság.
Most jöhetnék példákkal, de mondjuk csak képzeljük általánosságban.
Windows – Linux: apache/mysql/smtp/pop3/ftp szerver.
Nagyjából mindkét OP rendszerhez azonos szintü leírások vannak a neten.
DE ha bármi nem megy akár hardweres konfliktus akár szoftveres probléma miatt, a megoldás 99,9%, hogy angolul lesz fenn a neten.Szerintem ennyit az MS magyar támogatottságáról.
ui: én angolul használom a rendszert, mert utálom és a hideg futkos a hátamon ha különbözö hülye vagy hülyén hangzó magyar megfogalmazásokba ütközöm a magyar windowsos vagy linuxos felülteteken.
pl ami most eszemben van: zenwalk a home magyarul hon – ???? Oké, végülis érthetö, de elég durva lássuk be…Nah szóltam. Ufff! 🙂
ako17 wrote:hát… van rajta minden, 100gigányi videó,zene,kép és egyéb dokumentumok…
gondolkoztam rajta,h átrakom ext3-ba… de arról a plug-in-ról még nem hallottam,ami kezeli,így viszont valószínű,h átteszem…A kérdés hangsúlya a legnagyobb fájlméreten volt, nem a fájlok össz méretén 😛
Ha van 2Gb-nál nagyobb méretü fájlod (általában dvd iso-k), akkor ext3 javasolt, ha nincs akkor FAT32.egyébként
xp ext2/3 driver:
http://www.fs-driver.org/download.html
tcmd plugin:
http://www.totalcmd.net/plugring/ext2fsreiser.htmlremélem így már könnyebb 😉
ako17 wrote:hát… van rajta minden, 100gigányi videó,zene,kép és egyéb dokumentumok…
gondolkoztam rajta,h átrakom ext3-ba… de arról a plug-in-ról még nem hallottam,ami kezeli,így viszont valószínű,h átteszem…A kérdés hangsúlya a legnagyobb fájlméreten volt, nem a fájlok össz méretén 😛
Ha van 2Gb-nál nagyobb méretü fájlod (általában dvd iso-k), akkor ext3 javasolt, ha nincs akkor FAT32.egyébként
xp ext2/3 driver:
http://www.fs-driver.org/download.html
tcmd plugin:
http://www.totalcmd.net/plugring/ext2fsreiser.htmlremélem így már könnyebb 😉
-
SzerzőBejegyzés