lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101226
    lada2105
    Felhasználó

      Nézd meg root-al a /etc/passwd fájlt!
      Lehet valami ilyesmi van a parancsértelmezöként bejegyezve: /bin/false
      mindenesetre ahol egyértelmü lenne, ott írd át /bin/bash-ra hátha.

      Bár lehet az is, hogy a user-t telepítéskor kizártad.
      Velem illetve zenwalk imádó kollegámmal is fordult ilyen elö, mikor együtt telepítettünk. Persze szakadtunk a röhögéstöl kínunkban, mikor kiderült, hogy a telepítési ablakon amikor a userhez valami naptárat jelenített meg, ott nem a napot kellett volna kiválasztani, hanem azt hogy (asszem) „never”.
      Szóval jó buli volt 😀

      Asszem ez utóbbi esetén a usermod-al talán vissza tudod engedélyezni a user-t.
      man usermod
      valamilyen expirence értéket/beállítást keress.
      Vagy egyszerüen töröld le a usert, hagyd meg a mappáját. Konzolból a useradd paranccsal hozd létre újra és add meg a jogot a régi mappájára újra.

      Valamelyik járható út az tuti.

      Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101227
      lada2105
      Felhasználó

        Nézd meg root-al a /etc/passwd fájlt!
        Lehet valami ilyesmi van a parancsértelmezöként bejegyezve: /bin/false
        mindenesetre ahol egyértelmü lenne, ott írd át /bin/bash-ra hátha.

        Bár lehet az is, hogy a user-t telepítéskor kizártad.
        Velem illetve zenwalk imádó kollegámmal is fordult ilyen elö, mikor együtt telepítettünk. Persze szakadtunk a röhögéstöl kínunkban, mikor kiderült, hogy a telepítési ablakon amikor a userhez valami naptárat jelenített meg, ott nem a napot kellett volna kiválasztani, hanem azt hogy (asszem) „never”.
        Szóval jó buli volt 😀

        Asszem ez utóbbi esetén a usermod-al talán vissza tudod engedélyezni a user-t.
        man usermod
        valamilyen expirence értéket/beállítást keress.
        Vagy egyszerüen töröld le a usert, hagyd meg a mappáját. Konzolból a useradd paranccsal hozd létre újra és add meg a jogot a régi mappájára újra.

        Valamelyik járható út az tuti.

        Hozzászólás: milyen vinyót?? #2084084
        lada2105
        Felhasználó

          Samsungos kijelentésekhez (mármint a jókhoz) csatlakozom. Nekem is az van már egy jó ideje, de semmi baj vele.
          Egy P1-esben megy linux adatvinyójaként és gondolkozom, hogy veszek mellé egy raid vezérlöt, mert elfogyott a IDE csati a gépemben és jó lenne még 160-200Gb :))

          Egyébként tulzottan egyik vinyómmal sem volt semmi baj, de sosem a Mistralban vettem direkt 😀
          Volt már Seagate, Quantum, Maxtor, és most egy Samsung. Söt WD is volt, de még nem ebböl az „évszázadból”, mert csak 150Mb-os, de még mindig müködik! 😀
          A segatem megjárt egy gépbelerúgást (akkor még win volt rajta) azóta van 500Mb Bad block a vinyón, de „leparticionálva” szépen müködik linux rendszervinyóként. 😀

          Egyébként mindegy szerintem mit veszel. Vedd azt ami tetszik!
          Ha samsung, akkor samsung, ha WD akkor wd… teljesen mindegy.
          Mennyit nyersz sebességben? 0,00000005ms-et? Megéri?? Nem! Hát akkor?
          Vedd azt ami tetszik! 😛

          Uff, én szóltam.

          Hozzászólás: root partíció kukája #2101183
          lada2105
          Felhasználó

            /tmp -t nézted már?

            Hozzászólás: root partíció kukája #2101184
            lada2105
            Felhasználó

              /tmp -t nézted már?

              Hozzászólás: Ubuntu Linux telepítés #2010128
              lada2105
              Felhasználó

                Mplayer-el játszod le a filmet?
                akkor van egy jó kis kapcsoló ami általában müködik:
                -stop-xscreensaver
                😉

                Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100691
                lada2105
                Felhasználó
                  violazoli wrote:
                  …De ezesetben belátható, hogy amíg a Linux nem lesz e téren is NEMZETKÖZI (pontosabban jól internacionalizált) és nem angolspecifikus, addig óriási hátrányban marad az aránylag elég jól dokumentált winfossal szemben, és rém nehezen fog a mostaninál nagyobb mértékben elterjedni. Nem azért mert ő maga a Linux nehéz, mert nem az. Hanem azért, mert ez egy nemkívánt árukapcsolás, és a Linux mellé mintegy kötelezően előírt angol nyelv felvállalása már sokaknak megfekszi a gyomrát, ilyen-olyan okokból, akik különben pedig kiváló linuxosok lennének, s még talán a fejlesztésbe is bekapcsolódnának.

                  Azé’ ez szerintem így nem korrekt.
                  Ha mondjuk ugyanazt a problémamegoldó szintet (alap) hasonlítjuk össze a két rendszer esetén, akkor mindkettö jól dokumentált. (Legalábbis fogjuk rá)
                  Söt talán a linux jobban, hisz a fórumokban rengeteg megoldás (akár több is egy témához) található.

                  Ha már valami rendszermüködéssel kapcsolatos dologra kíváncsi az ember, akkor még az állítólag MAGYAR windows-hoz is csak angol doksit fog találni.
                  A konzolos felületekröl nem is beszélve 😛
                  Pl egy net use sokszor jobb cmd-böl windowsban mint kattintgatva.
                  Meg egy csomó ilyen apróság.
                  Most jöhetnék példákkal, de mondjuk csak képzeljük általánosságban.
                  Windows – Linux: apache/mysql/smtp/pop3/ftp szerver.
                  Nagyjából mindkét OP rendszerhez azonos szintü leírások vannak a neten.
                  DE ha bármi nem megy akár hardweres konfliktus akár szoftveres probléma miatt, a megoldás 99,9%, hogy angolul lesz fenn a neten.

                  Szerintem ennyit az MS magyar támogatottságáról.

                  ui: én angolul használom a rendszert, mert utálom és a hideg futkos a hátamon ha különbözö hülye vagy hülyén hangzó magyar megfogalmazásokba ütközöm a magyar windowsos vagy linuxos felülteteken.
                  pl ami most eszemben van: zenwalk a home magyarul hon – ???? Oké, végülis érthetö, de elég durva lássuk be…

                  Nah szóltam. Ufff! 🙂

                  Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100692
                  lada2105
                  Felhasználó
                    violazoli wrote:
                    …De ezesetben belátható, hogy amíg a Linux nem lesz e téren is NEMZETKÖZI (pontosabban jól internacionalizált) és nem angolspecifikus, addig óriási hátrányban marad az aránylag elég jól dokumentált winfossal szemben, és rém nehezen fog a mostaninál nagyobb mértékben elterjedni. Nem azért mert ő maga a Linux nehéz, mert nem az. Hanem azért, mert ez egy nemkívánt árukapcsolás, és a Linux mellé mintegy kötelezően előírt angol nyelv felvállalása már sokaknak megfekszi a gyomrát, ilyen-olyan okokból, akik különben pedig kiváló linuxosok lennének, s még talán a fejlesztésbe is bekapcsolódnának.

                    Azé’ ez szerintem így nem korrekt.
                    Ha mondjuk ugyanazt a problémamegoldó szintet (alap) hasonlítjuk össze a két rendszer esetén, akkor mindkettö jól dokumentált. (Legalábbis fogjuk rá)
                    Söt talán a linux jobban, hisz a fórumokban rengeteg megoldás (akár több is egy témához) található.

                    Ha már valami rendszermüködéssel kapcsolatos dologra kíváncsi az ember, akkor még az állítólag MAGYAR windows-hoz is csak angol doksit fog találni.
                    A konzolos felületekröl nem is beszélve 😛
                    Pl egy net use sokszor jobb cmd-böl windowsban mint kattintgatva.
                    Meg egy csomó ilyen apróság.
                    Most jöhetnék példákkal, de mondjuk csak képzeljük általánosságban.
                    Windows – Linux: apache/mysql/smtp/pop3/ftp szerver.
                    Nagyjából mindkét OP rendszerhez azonos szintü leírások vannak a neten.
                    DE ha bármi nem megy akár hardweres konfliktus akár szoftveres probléma miatt, a megoldás 99,9%, hogy angolul lesz fenn a neten.

                    Szerintem ennyit az MS magyar támogatottságáról.

                    ui: én angolul használom a rendszert, mert utálom és a hideg futkos a hátamon ha különbözö hülye vagy hülyén hangzó magyar megfogalmazásokba ütközöm a magyar windowsos vagy linuxos felülteteken.
                    pl ami most eszemben van: zenwalk a home magyarul hon – ???? Oké, végülis érthetö, de elég durva lássuk be…

                    Nah szóltam. Ufff! 🙂

                    lada2105
                    Felhasználó
                      ako17 wrote:
                      hát… van rajta minden, 100gigányi videó,zene,kép és egyéb dokumentumok…
                      gondolkoztam rajta,h átrakom ext3-ba… de arról a plug-in-ról még nem hallottam,ami kezeli,így viszont valószínű,h átteszem…

                      A kérdés hangsúlya a legnagyobb fájlméreten volt, nem a fájlok össz méretén 😛
                      Ha van 2Gb-nál nagyobb méretü fájlod (általában dvd iso-k), akkor ext3 javasolt, ha nincs akkor FAT32.

                      egyébként
                      xp ext2/3 driver:
                      http://www.fs-driver.org/download.html
                      tcmd plugin:
                      http://www.totalcmd.net/plugring/ext2fsreiser.html

                      remélem így már könnyebb 😉

                      lada2105
                      Felhasználó
                        ako17 wrote:
                        hát… van rajta minden, 100gigányi videó,zene,kép és egyéb dokumentumok…
                        gondolkoztam rajta,h átrakom ext3-ba… de arról a plug-in-ról még nem hallottam,ami kezeli,így viszont valószínű,h átteszem…

                        A kérdés hangsúlya a legnagyobb fájlméreten volt, nem a fájlok össz méretén 😛
                        Ha van 2Gb-nál nagyobb méretü fájlod (általában dvd iso-k), akkor ext3 javasolt, ha nincs akkor FAT32.

                        egyébként
                        xp ext2/3 driver:
                        http://www.fs-driver.org/download.html
                        tcmd plugin:
                        http://www.totalcmd.net/plugring/ext2fsreiser.html

                        remélem így már könnyebb 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 2,340