lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,451-1,460 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó

      Akkor miért nem Fat32?
      Vagy mégegyszerübb! Legyen egy kicsi kb 100mb-os particiód rajta amin mondjuk a totalcmd van az ext3 pluginnal vagy egy szimpla ext3 driver a windowshoz és a többi ext3, ha a FAT32 nem lenne jó a nagyméretü ISO-k hordozása miatt.
      De ha nem hordozgatsz rajta dvd isokat, akkor én egy FAT32-t javasolnék rá.

      lada2105
      Felhasználó

        Akkor miért nem Fat32?
        Vagy mégegyszerübb! Legyen egy kicsi kb 100mb-os particiód rajta amin mondjuk a totalcmd van az ext3 pluginnal vagy egy szimpla ext3 driver a windowshoz és a többi ext3, ha a FAT32 nem lenne jó a nagyméretü ISO-k hordozása miatt.
        De ha nem hordozgatsz rajta dvd isokat, akkor én egy FAT32-t javasolnék rá.

        lada2105
        Felhasználó
          pomm wrote:
          Minek? A total commandernek van vmilyen pluginja, ami olvassa az ext3-at ( lehet írja is ), a linux meg már simán írja/olvassa az ntfs-t.

          Nem adatcsere particióra gondoltam, hanem egy legeslegutolsó win telepítésre 😉
          Lehet a jövöben esetleg felbukkan egy olyan progi vagy mittomén amihez jól jönne egy win…
          Persze ha ez az eset ki van zárva, akkor nem szükséges.

          Az ntfs-t meg a linux alá én nem használnám adat particónak, inkább az ext3 és windows driver hozzá… nem jó a plugin  -bár sokáig használtam – mert pl isokat nem lehet így becsatolni a daemon-al ha kell.

          lada2105
          Felhasználó
            pomm wrote:
            Minek? A total commandernek van vmilyen pluginja, ami olvassa az ext3-at ( lehet írja is ), a linux meg már simán írja/olvassa az ntfs-t.

            Nem adatcsere particióra gondoltam, hanem egy legeslegutolsó win telepítésre 😉
            Lehet a jövöben esetleg felbukkan egy olyan progi vagy mittomén amihez jól jönne egy win…
            Persze ha ez az eset ki van zárva, akkor nem szükséges.

            Az ntfs-t meg a linux alá én nem használnám adat particónak, inkább az ext3 és windows driver hozzá… nem jó a plugin  -bár sokáig használtam – mert pl isokat nem lehet így becsatolni a daemon-al ha kell.

            Hozzászólás: Szükségem lenne egy scriptre… #2100945
            lada2105
            Felhasználó
              enyac wrote:
              Köszönöm a javaslatokat, délután ki fogom próbálni. Nincsenek „különleges” karakterek a fájlnevekben, csak betűk és a sorszám.

              Végre egy normális user…
              Máris egy jópont töllem, ha megengeded, mert ritka az ilyen normálisan gondolkodó és cselekvö felhasználó.
              Az agyam elszáll, mikor meglátok egy windows alatti ékezetes fájlt és amikor a win elszáll… na akkor aztán nézhet az ember…

              egyébként hogy a témához is hozzászóljak 🙂
              man bash
              aztán ott mindenféle ilyen kisebb trükkre van valami megfelelö parancs.
              Vagy google. Persze ott is mondjuk a bash-t be kell írni a keresöszavakhoz 🙂
              Sok sikert a jövöbeli linuxolásodhoz! 😉

              Hozzászólás: Szükségem lenne egy scriptre… #2100946
              lada2105
              Felhasználó
                enyac wrote:
                Köszönöm a javaslatokat, délután ki fogom próbálni. Nincsenek „különleges” karakterek a fájlnevekben, csak betűk és a sorszám.

                Végre egy normális user…
                Máris egy jópont töllem, ha megengeded, mert ritka az ilyen normálisan gondolkodó és cselekvö felhasználó.
                Az agyam elszáll, mikor meglátok egy windows alatti ékezetes fájlt és amikor a win elszáll… na akkor aztán nézhet az ember…

                egyébként hogy a témához is hozzászóljak 🙂
                man bash
                aztán ott mindenféle ilyen kisebb trükkre van valami megfelelö parancs.
                Vagy google. Persze ott is mondjuk a bash-t be kell írni a keresöszavakhoz 🙂
                Sok sikert a jövöbeli linuxolásodhoz! 😉

                lada2105
                Felhasználó

                  Igen!
                  egyszerüen kiszeded a grubból a windows menüpontot és cfdisk-el például vagy gparted-el vagy egyéb particionáló progival kitörlöd az említetteket, majd egyben létrehozol egy lehetöség szerint ext3-as particiót.
                  Azért a biztonság kevéért én létrehoznék egy kb 4gb-os fat32-es részt, hátha mégiscsak kell valami microfos-os cucc…

                  lada2105
                  Felhasználó

                    Igen!
                    egyszerüen kiszeded a grubból a windows menüpontot és cfdisk-el például vagy gparted-el vagy egyéb particionáló progival kitörlöd az említetteket, majd egyben létrehozol egy lehetöség szerint ext3-as particiót.
                    Azért a biztonság kevéért én létrehoznék egy kb 4gb-os fat32-es részt, hátha mégiscsak kell valami microfos-os cucc…

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Egy Samsung ML1610 tökéletesen megy és továbbá a legtöbb USB vagy LPT-n csatlakoztatható HP Laserjet.
                      Ha elég a fekete akkor ajánlom a lézereket figyelmedbe. Ha nem, akkor valami ilyan nyomit válassz, aminek a gyártója foglalkozik a linuxxal!
                      Asszem pl a samsung ilyen, legalábbis a fenti lézernyomtató esetén. Ezért is választottam.
                      A régi HP nyomtatók menni fognak, föleg ha lpt-sek.
                      Amit még megtehetsz:
                      localhost:431 (cups webes beállító felülete) végignézed a gyártói/típus listát és azok közül veszel valamilyet.

                      Mindenesetre amit ajánlok:
                      ne a legeslegújabbat vedd meg ha venni akarsz, mert azzal csak szívsz. Jó egy 1-2éves modell amit még támogatnak, ahhoz tuti van valamilyen linuxos megoldás, legyen az (nagyjából) bármilyen márka. (Ha teheted mondjuk ne Canon, mert azoknak elég gyér a linux támogatásuk ha nem akarsz fizetni egy jó driverprogiért)

                      lada2105
                      Felhasználó

                        Egy Samsung ML1610 tökéletesen megy és továbbá a legtöbb USB vagy LPT-n csatlakoztatható HP Laserjet.
                        Ha elég a fekete akkor ajánlom a lézereket figyelmedbe. Ha nem, akkor valami ilyan nyomit válassz, aminek a gyártója foglalkozik a linuxxal!
                        Asszem pl a samsung ilyen, legalábbis a fenti lézernyomtató esetén. Ezért is választottam.
                        A régi HP nyomtatók menni fognak, föleg ha lpt-sek.
                        Amit még megtehetsz:
                        localhost:431 (cups webes beállító felülete) végignézed a gyártói/típus listát és azok közül veszel valamilyet.

                        Mindenesetre amit ajánlok:
                        ne a legeslegújabbat vedd meg ha venni akarsz, mert azzal csak szívsz. Jó egy 1-2éves modell amit még támogatnak, ahhoz tuti van valamilyen linuxos megoldás, legyen az (nagyjából) bármilyen márka. (Ha teheted mondjuk ne Canon, mert azoknak elég gyér a linux támogatásuk ha nem akarsz fizetni egy jó driverprogiért)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,451-1,460 / 2,340