Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tony Magic wrote:Section „InputDevice”
Driver „mouse”
Identifier „Mouse[1]”
Option „Buttons” „5”
Option „Device” „/dev/input/mice”
Option „Name” „ImPS/2 Generic Wheel Mouse”
Option „Protocol” „explorerps/2”
Option „Vendor” „Sysp”
Option „ZAxisMapping” „4 5”
Option „Resolution” „800”
EndSectionEz van most az egérnek beírva, viszont még most is alig vánszorog, ugyanakkor már a görgő műxik. Valami beírási hibát vétettem amikor a resolution-t írtam be?
Egyszerü:
addig állítgasd felfelé vagy lefelé azt a resolution-t amíg neked meg nem fog feleni! 😛
( Megérzéseim szerint felfelé javasolt 😉 Persze az egér maxja felé állítani… hááát nemtom megeszi-e majd…)
Vagy mint már feljebb említettem ha kde-t használsz, akkor annak a control centerében, ha gnome-t akkor azéban ha meg mást, akkor leginkább az xorg.conf-ot szerkesztgesd!Ha már megoldottad, akkor tárgytalan.
Tony Magic wrote:Section „InputDevice”
Driver „mouse”
Identifier „Mouse[1]”
Option „Buttons” „5”
Option „Device” „/dev/input/mice”
Option „Name” „ImPS/2 Generic Wheel Mouse”
Option „Protocol” „explorerps/2”
Option „Vendor” „Sysp”
Option „ZAxisMapping” „4 5”
Option „Resolution” „800”
EndSectionEz van most az egérnek beírva, viszont még most is alig vánszorog, ugyanakkor már a görgő műxik. Valami beírási hibát vétettem amikor a resolution-t írtam be?
Egyszerü:
addig állítgasd felfelé vagy lefelé azt a resolution-t amíg neked meg nem fog feleni! 😛
( Megérzéseim szerint felfelé javasolt 😉 Persze az egér maxja felé állítani… hááát nemtom megeszi-e majd…)
Vagy mint már feljebb említettem ha kde-t használsz, akkor annak a control centerében, ha gnome-t akkor azéban ha meg mást, akkor leginkább az xorg.conf-ot szerkesztgesd!Ha már megoldottad, akkor tárgytalan.
Tony Magic wrote:Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, megoldódott a problémám a következő egyszerű módon: amikor konzolba kerültem, kért felhasználónevet és utána a jelszót. Azt gondoltam, hogy ekkor már root vagyok, de nem. Amikor a konzolba beírtam ezt: su ,ekkor kérte a root jelszót, így lettem super user. Ekkor már minden gond nélkül elindult a sax2 és a sax2 nyitóképében levő ablakocska megkérdezte, hogy jó-e az a beállítás amit detektált, vagy kézzel akarom konfigurálni. Nekem ment ekkor az egér, így elfogadtam és az újrainduláskor már a jó egérbeállítással bootolt. Van még egy kérdésem: az egér nagyon kicsi felbontással mozog, vagyis kevés utat tesz meg a wines megszokott-hoz képest. Hol tudom állítani a mozgásának a sebességét? Sem a sax2-ben, sem máshol nem találtam erre megoldást.A már fentebb említett módon ( xorg.conf ) kézzel való szerkesztésénél az egérszekcióba fel kell venni egy ilyen sort:
Resolution „600”
ezzel kb olyan sebességre lassul az egér mint win-ben.
Ha KDE-t használsz a control centrerben nézz körül az egérnél! Ott van valahol a sebességre vonatkozó beállítás!A fentebb említett xorg.conf-os machináció pedig minden ablakkezelö esetén a megadott sebességre lassítja/gyorsítja az egeret így nem kell külön-külön megadogatnod ablakkezelönként a beállítások közt.
Tony Magic wrote:Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, megoldódott a problémám a következő egyszerű módon: amikor konzolba kerültem, kért felhasználónevet és utána a jelszót. Azt gondoltam, hogy ekkor már root vagyok, de nem. Amikor a konzolba beírtam ezt: su ,ekkor kérte a root jelszót, így lettem super user. Ekkor már minden gond nélkül elindult a sax2 és a sax2 nyitóképében levő ablakocska megkérdezte, hogy jó-e az a beállítás amit detektált, vagy kézzel akarom konfigurálni. Nekem ment ekkor az egér, így elfogadtam és az újrainduláskor már a jó egérbeállítással bootolt. Van még egy kérdésem: az egér nagyon kicsi felbontással mozog, vagyis kevés utat tesz meg a wines megszokott-hoz képest. Hol tudom állítani a mozgásának a sebességét? Sem a sax2-ben, sem máshol nem találtam erre megoldást.A már fentebb említett módon ( xorg.conf ) kézzel való szerkesztésénél az egérszekcióba fel kell venni egy ilyen sort:
Resolution „600”
ezzel kb olyan sebességre lassul az egér mint win-ben.
Ha KDE-t használsz a control centrerben nézz körül az egérnél! Ott van valahol a sebességre vonatkozó beállítás!A fentebb említett xorg.conf-os machináció pedig minden ablakkezelö esetén a megadott sebességre lassítja/gyorsítja az egeret így nem kell külön-külön megadogatnod ablakkezelönként a beállítások közt.
kisbetu wrote:Ezt a változatot még nem láttam.
Mi a szerepe a három számnak?nemtom
Jó kérdés! 🙂
volt ahol csak „4 5”-el, volt ahol „4 5 6″al írtam, most ez jutott eszembe.
Mindenesetre mindegyik müködik, úgyhogy tökmindegy 🙂kisbetu wrote:Ezt a változatot még nem láttam.
Mi a szerepe a három számnak?nemtom
Jó kérdés! 🙂
volt ahol csak „4 5”-el, volt ahol „4 5 6″al írtam, most ez jutott eszembe.
Mindenesetre mindegyik müködik, úgyhogy tökmindegy 🙂Szerintem az xorg.conf kézi átszerkesztése jelenti a leggyorsabb megoldást 😉
keresd meg a mouse section-t
ott a drivert írd át a fentebb már említett IMPS2 -re
ha nincs vedd fel ezt a sort szintén az egér szekciójába:
ZAxisMapping „4 5 6”reboot (mert talán így neked egyszerübb) és kész is vagy.
Szerintem az xorg.conf kézi átszerkesztése jelenti a leggyorsabb megoldást 😉
keresd meg a mouse section-t
ott a drivert írd át a fentebb már említett IMPS2 -re
ha nincs vedd fel ezt a sort szintén az egér szekciójába:
ZAxisMapping „4 5 6”reboot (mert talán így neked egyszerübb) és kész is vagy.
Tessék!
http://www.postfix.org/BASIC_CONFIGURATION_README.html
bár egy kis logikával te is ráakadhattál volna 😉Egyébként a
My own hostname
My own domainname
részeket ajánlom a problémád esetén figyelmedbe.Tessék!
http://www.postfix.org/BASIC_CONFIGURATION_README.html
bár egy kis logikával te is ráakadhattál volna 😉Egyébként a
My own hostname
My own domainname
részeket ajánlom a problémád esetén figyelmedbe. -
SzerzőBejegyzés