lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó
      Tony Magic wrote:
      Section „InputDevice”
        Driver      „mouse”
        Identifier  „Mouse[1]”
        Option      „Buttons” „5”
        Option      „Device” „/dev/input/mice”
        Option      „Name” „ImPS/2 Generic Wheel Mouse”
        Option      „Protocol” „explorerps/2”
        Option      „Vendor” „Sysp”
        Option      „ZAxisMapping” „4 5”
        Option      „Resolution” „800”
      EndSection

      Ez van most az egérnek beírva, viszont még most is alig vánszorog, ugyanakkor már a görgő műxik. Valami beírási hibát vétettem amikor a resolution-t írtam be?

      Egyszerü:
      addig állítgasd felfelé vagy lefelé azt a resolution-t amíg neked meg nem fog feleni! 😛
      ( Megérzéseim szerint felfelé javasolt 😉 Persze az egér maxja felé állítani… hááát nemtom megeszi-e majd…)
      Vagy mint már feljebb említettem ha kde-t használsz, akkor annak a control centerében, ha gnome-t akkor azéban ha meg mást, akkor leginkább az xorg.conf-ot szerkesztgesd!

      Ha már megoldottad, akkor tárgytalan.

      lada2105
      Felhasználó
        Tony Magic wrote:
        Section „InputDevice”
          Driver      „mouse”
          Identifier  „Mouse[1]”
          Option      „Buttons” „5”
          Option      „Device” „/dev/input/mice”
          Option      „Name” „ImPS/2 Generic Wheel Mouse”
          Option      „Protocol” „explorerps/2”
          Option      „Vendor” „Sysp”
          Option      „ZAxisMapping” „4 5”
          Option      „Resolution” „800”
        EndSection

        Ez van most az egérnek beírva, viszont még most is alig vánszorog, ugyanakkor már a görgő műxik. Valami beírási hibát vétettem amikor a resolution-t írtam be?

        Egyszerü:
        addig állítgasd felfelé vagy lefelé azt a resolution-t amíg neked meg nem fog feleni! 😛
        ( Megérzéseim szerint felfelé javasolt 😉 Persze az egér maxja felé állítani… hááát nemtom megeszi-e majd…)
        Vagy mint már feljebb említettem ha kde-t használsz, akkor annak a control centerében, ha gnome-t akkor azéban ha meg mást, akkor leginkább az xorg.conf-ot szerkesztgesd!

        Ha már megoldottad, akkor tárgytalan.

        lada2105
        Felhasználó
          Tony Magic wrote:
          Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, megoldódott a problémám a következő egyszerű módon: amikor konzolba kerültem, kért felhasználónevet és utána a jelszót. Azt gondoltam, hogy ekkor már root vagyok, de nem. Amikor a konzolba beírtam  ezt: su ,ekkor kérte a root jelszót, így lettem super user. Ekkor már minden gond nélkül elindult a sax2 és a sax2 nyitóképében levő ablakocska megkérdezte, hogy jó-e az a beállítás amit detektált, vagy kézzel akarom konfigurálni. Nekem ment ekkor az egér, így elfogadtam és az újrainduláskor már a jó egérbeállítással bootolt. Van még egy kérdésem: az egér nagyon kicsi felbontással mozog, vagyis kevés utat tesz meg a wines megszokott-hoz képest. Hol tudom állítani a mozgásának a sebességét? Sem a sax2-ben, sem máshol nem találtam erre megoldást.

          A már fentebb említett módon ( xorg.conf  ) kézzel való szerkesztésénél az egérszekcióba fel kell venni egy ilyen sort:
          Resolution „600”
          ezzel kb olyan sebességre lassul az egér mint win-ben.
          Ha KDE-t használsz a control centrerben nézz körül az egérnél! Ott van valahol a sebességre vonatkozó beállítás!

          A fentebb említett xorg.conf-os machináció pedig minden ablakkezelö esetén a megadott sebességre lassítja/gyorsítja az egeret így nem kell külön-külön megadogatnod ablakkezelönként a beállítások közt.

          lada2105
          Felhasználó
            Tony Magic wrote:
            Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, megoldódott a problémám a következő egyszerű módon: amikor konzolba kerültem, kért felhasználónevet és utána a jelszót. Azt gondoltam, hogy ekkor már root vagyok, de nem. Amikor a konzolba beírtam  ezt: su ,ekkor kérte a root jelszót, így lettem super user. Ekkor már minden gond nélkül elindult a sax2 és a sax2 nyitóképében levő ablakocska megkérdezte, hogy jó-e az a beállítás amit detektált, vagy kézzel akarom konfigurálni. Nekem ment ekkor az egér, így elfogadtam és az újrainduláskor már a jó egérbeállítással bootolt. Van még egy kérdésem: az egér nagyon kicsi felbontással mozog, vagyis kevés utat tesz meg a wines megszokott-hoz képest. Hol tudom állítani a mozgásának a sebességét? Sem a sax2-ben, sem máshol nem találtam erre megoldást.

            A már fentebb említett módon ( xorg.conf  ) kézzel való szerkesztésénél az egérszekcióba fel kell venni egy ilyen sort:
            Resolution „600”
            ezzel kb olyan sebességre lassul az egér mint win-ben.
            Ha KDE-t használsz a control centrerben nézz körül az egérnél! Ott van valahol a sebességre vonatkozó beállítás!

            A fentebb említett xorg.conf-os machináció pedig minden ablakkezelö esetén a megadott sebességre lassítja/gyorsítja az egeret így nem kell külön-külön megadogatnod ablakkezelönként a beállítások közt.

            lada2105
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              Ezt a változatot még nem láttam.
              Mi a szerepe a három számnak?

              nemtom
              Jó kérdés! 🙂
              volt ahol csak „4 5”-el, volt ahol „4 5 6″al írtam, most ez jutott eszembe.
              Mindenesetre mindegyik müködik, úgyhogy tökmindegy 🙂

              lada2105
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Ezt a változatot még nem láttam.
                Mi a szerepe a három számnak?

                nemtom
                Jó kérdés! 🙂
                volt ahol csak „4 5”-el, volt ahol „4 5 6″al írtam, most ez jutott eszembe.
                Mindenesetre mindegyik müködik, úgyhogy tökmindegy 🙂

                lada2105
                Felhasználó

                  Szerintem az xorg.conf kézi átszerkesztése jelenti a leggyorsabb megoldást 😉

                  keresd meg a mouse section-t
                  ott a drivert írd át a fentebb már említett IMPS2 -re
                  ha nincs vedd fel ezt a sort szintén az egér szekciójába:
                  ZAxisMapping „4 5 6”

                  reboot (mert talán így neked egyszerübb) és kész is vagy.

                  lada2105
                  Felhasználó

                    Szerintem az xorg.conf kézi átszerkesztése jelenti a leggyorsabb megoldást 😉

                    keresd meg a mouse section-t
                    ott a drivert írd át a fentebb már említett IMPS2 -re
                    ha nincs vedd fel ezt a sort szintén az egér szekciójába:
                    ZAxisMapping „4 5 6”

                    reboot (mert talán így neked egyszerübb) és kész is vagy.

                    Hozzászólás: postfix smtp #2098944
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Tessék!
                      http://www.postfix.org/BASIC_CONFIGURATION_README.html
                      bár egy kis logikával te is ráakadhattál volna 😉

                      Egyébként a
                      My own hostname
                      My own domainname
                      részeket ajánlom a problémád esetén figyelmedbe.

                      Hozzászólás: postfix smtp #2098943
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Tessék!
                        http://www.postfix.org/BASIC_CONFIGURATION_README.html
                        bár egy kis logikával te is ráakadhattál volna 😉

                        Egyébként a
                        My own hostname
                        My own domainname
                        részeket ajánlom a problémád esetén figyelmedbe.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 2,340