Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Elsönek arra tippelnék, hogy a user akivel a mysql-hez csatlakozol nincs távolról joga bármit is müvelni a szerverrel.
Asszem a host-nál ilyenkor %-nak kell lennie, hogy engedve legyen.Másik: nincs is ilyen user.
Továbbiakhoz, mint már írták bövebb infó szükséges.
Elsönek arra tippelnék, hogy a user akivel a mysql-hez csatlakozol nincs távolról joga bármit is müvelni a szerverrel.
Asszem a host-nál ilyenkor %-nak kell lennie, hogy engedve legyen.Másik: nincs is ilyen user.
Továbbiakhoz, mint már írták bövebb infó szükséges.
A gnome-t már páran említették, hogy be lehet rakni.
Asszem valami freerock meg dropline „projeckböl”.
A freerock bíztatóbbnak tünt, azt kipróbáltam, de agyatlan módon menüs telepítés nélkül.
(Hasonló telepítési „varázslója” van mint magának az OP rendszernek)
Full telepítéssel meg eléggé érdekes hibaüziket kreált a mittoménmilyen 2.6-os kernelhez tartozó démonok feltelepülése miatt.
Úgyhogy utána máris szedhettem le kb 2 órán keresztül… 🙁
Szerintem jó ötlet, de aki így akarja felrakni a gnome-t, annak azt tanácsolom, hogy legyen óvatos ér körültekintö!ui: most forgattam be a 2.6-os kernelt csak a kipróbálás kedvéért. Eddig jól megvoltam a 2.4-el így végülis megértem Pat-ot. Minek kell újítani, ha a régi is müködik?! 🙂
A gnome-t már páran említették, hogy be lehet rakni.
Asszem valami freerock meg dropline „projeckböl”.
A freerock bíztatóbbnak tünt, azt kipróbáltam, de agyatlan módon menüs telepítés nélkül.
(Hasonló telepítési „varázslója” van mint magának az OP rendszernek)
Full telepítéssel meg eléggé érdekes hibaüziket kreált a mittoménmilyen 2.6-os kernelhez tartozó démonok feltelepülése miatt.
Úgyhogy utána máris szedhettem le kb 2 órán keresztül… 🙁
Szerintem jó ötlet, de aki így akarja felrakni a gnome-t, annak azt tanácsolom, hogy legyen óvatos ér körültekintö!ui: most forgattam be a 2.6-os kernelt csak a kipróbálás kedvéért. Eddig jól megvoltam a 2.4-el így végülis megértem Pat-ot. Minek kell újítani, ha a régi is müködik?! 🙂
Ha jól értettem slackizol.
Nem tudom ismered-e azt a módszert, hogy a cd asszem test ágában van egy 2.6-os kernel forrás meg egy config fájl is.
Ha azt config vagy .config néven bemásolod a fordítandó kernel könyvtárába, akkor ha jól olvastam a menuconfig abból olvassa ki a configot.
Így max már csak egy-két dolgot kell átállítani illetve kiszedni és sokkal kisebb az esélye, hogy valami kimarad 🙂
Nekem müködik ez a módszer.
A distrowatch.com -on találtam ezt a linket:
http://www.slackbasics.org/html-singlepage/slackware-basics.html#kernel
hátha neked is segítHa jól értettem slackizol.
Nem tudom ismered-e azt a módszert, hogy a cd asszem test ágában van egy 2.6-os kernel forrás meg egy config fájl is.
Ha azt config vagy .config néven bemásolod a fordítandó kernel könyvtárába, akkor ha jól olvastam a menuconfig abból olvassa ki a configot.
Így max már csak egy-két dolgot kell átállítani illetve kiszedni és sokkal kisebb az esélye, hogy valami kimarad 🙂
Nekem müködik ez a módszer.
A distrowatch.com -on találtam ezt a linket:
http://www.slackbasics.org/html-singlepage/slackware-basics.html#kernel
hátha neked is segítGyorsan kerestem neked:
http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=26n&q=linux+Intel+Graphics+Media+Accelerator+950+driver&btnG=Keres%C3%A9s&meta=ebböl talán itt…:
http://www.thinkwiki.org/wiki/Intel_Graphics_Media_Accelerator_950
itt említi ami nálam is beigazolódott, hogy sok-sok fajta van és nem mindegy melyik kerül a kezedbe:
http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_GMA
itt meg van valami config segítség:
http://www.xfree86.org/current/i810.4.htmlremélem segített valamit.
Gyorsan kerestem neked:
http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=26n&q=linux+Intel+Graphics+Media+Accelerator+950+driver&btnG=Keres%C3%A9s&meta=ebböl talán itt…:
http://www.thinkwiki.org/wiki/Intel_Graphics_Media_Accelerator_950
itt említi ami nálam is beigazolódott, hogy sok-sok fajta van és nem mindegy melyik kerül a kezedbe:
http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_GMA
itt meg van valami config segítség:
http://www.xfree86.org/current/i810.4.htmlremélem segített valamit.
Igen! Nem kellett volna megvenni 😛
Az intel videókártyákkal mindig szívás van hacsak a disztró nem kapcsol full automata beállítási módra. Legalábbis ez a tapasztalatom, úgyhogy messze elkerülöm – föleg notikban – az intel videókártyát.Ahogy te is rájöttél VESA-val megy valamilyen szinten.
Vagy megszokod az 1024×768-at vagy vadászol a neten hozzá drivert. Asszem nem pont ehhez az intel videokarihoz, de mintha annó láttam volna intel drivert valahol…
Bocsi, hogy nem tudom most neked belinkelni…I810?… hát igen, ez az általános driver ezekhez, de ha kicsit speckó a kari, akkor ez sem lesz 100%-as.
A kernelt próbáld meg leforgatni, hátha, de nem sok esélyt látok rá, ha egy hasonló videókarival szerelt gépet egy suse 10.2 is ismeretlen videókártyának nyilvánította és végül az X-ében 640×480-ban kattintgathattál. Legalábbis próbálkoztál, mert az ablakok sorra kicsúsztak…Szóval csak kitartás és sok sikert!
Igen! Nem kellett volna megvenni 😛
Az intel videókártyákkal mindig szívás van hacsak a disztró nem kapcsol full automata beállítási módra. Legalábbis ez a tapasztalatom, úgyhogy messze elkerülöm – föleg notikban – az intel videókártyát.Ahogy te is rájöttél VESA-val megy valamilyen szinten.
Vagy megszokod az 1024×768-at vagy vadászol a neten hozzá drivert. Asszem nem pont ehhez az intel videokarihoz, de mintha annó láttam volna intel drivert valahol…
Bocsi, hogy nem tudom most neked belinkelni…I810?… hát igen, ez az általános driver ezekhez, de ha kicsit speckó a kari, akkor ez sem lesz 100%-as.
A kernelt próbáld meg leforgatni, hátha, de nem sok esélyt látok rá, ha egy hasonló videókarival szerelt gépet egy suse 10.2 is ismeretlen videókártyának nyilvánította és végül az X-ében 640×480-ban kattintgathattál. Legalábbis próbálkoztál, mert az ablakok sorra kicsúsztak…Szóval csak kitartás és sok sikert!
-
SzerzőBejegyzés