lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: mysql távoli csatlakozás #2098793
    lada2105
    Felhasználó

      Elsönek arra tippelnék, hogy a user akivel a mysql-hez csatlakozol nincs távolról joga bármit is müvelni a szerverrel.
      Asszem a host-nál ilyenkor %-nak kell lennie, hogy engedve legyen.

      Másik: nincs is ilyen user.

      Továbbiakhoz, mint már írták bövebb infó szükséges.

      Hozzászólás: mysql távoli csatlakozás #2098794
      lada2105
      Felhasználó

        Elsönek arra tippelnék, hogy a user akivel a mysql-hez csatlakozol nincs távolról joga bármit is müvelni a szerverrel.
        Asszem a host-nál ilyenkor %-nak kell lennie, hogy engedve legyen.

        Másik: nincs is ilyen user.

        Továbbiakhoz, mint már írták bövebb infó szükséges.

        Hozzászólás: Slackware Linux 11.1 #2097465
        lada2105
        Felhasználó

          A gnome-t már páran említették, hogy be lehet rakni.
          Asszem valami freerock meg dropline „projeckböl”.
          A freerock bíztatóbbnak tünt, azt kipróbáltam, de agyatlan módon menüs telepítés nélkül.
          (Hasonló telepítési „varázslója” van mint magának az OP rendszernek)
          Full telepítéssel meg eléggé érdekes hibaüziket kreált a mittoménmilyen 2.6-os kernelhez tartozó démonok feltelepülése miatt.
          Úgyhogy utána máris szedhettem le kb 2 órán keresztül… 🙁
          Szerintem jó ötlet, de aki így akarja felrakni a gnome-t, annak azt tanácsolom, hogy legyen óvatos ér körültekintö!

          ui: most forgattam be a 2.6-os kernelt csak a kipróbálás kedvéért. Eddig jól megvoltam a 2.4-el így végülis megértem Pat-ot. Minek kell újítani, ha a régi is müködik?! 🙂

          Hozzászólás: Slackware Linux 11.1 #2097466
          lada2105
          Felhasználó

            A gnome-t már páran említették, hogy be lehet rakni.
            Asszem valami freerock meg dropline „projeckböl”.
            A freerock bíztatóbbnak tünt, azt kipróbáltam, de agyatlan módon menüs telepítés nélkül.
            (Hasonló telepítési „varázslója” van mint magának az OP rendszernek)
            Full telepítéssel meg eléggé érdekes hibaüziket kreált a mittoménmilyen 2.6-os kernelhez tartozó démonok feltelepülése miatt.
            Úgyhogy utána máris szedhettem le kb 2 órán keresztül… 🙁
            Szerintem jó ötlet, de aki így akarja felrakni a gnome-t, annak azt tanácsolom, hogy legyen óvatos ér körültekintö!

            ui: most forgattam be a 2.6-os kernelt csak a kipróbálás kedvéért. Eddig jól megvoltam a 2.4-el így végülis megértem Pat-ot. Minek kell újítani, ha a régi is müködik?! 🙂

            Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095932
            lada2105
            Felhasználó

              Ha jól értettem slackizol.
              Nem tudom ismered-e azt a módszert, hogy a cd asszem test ágában van egy 2.6-os kernel forrás meg egy config fájl is.
              Ha azt config vagy .config néven bemásolod a fordítandó kernel könyvtárába, akkor ha jól olvastam a menuconfig abból olvassa ki a configot.
              Így max már csak egy-két dolgot kell átállítani illetve kiszedni és sokkal kisebb az esélye, hogy valami kimarad 🙂
              Nekem müködik ez a módszer.
              A distrowatch.com -on találtam ezt a linket:
              http://www.slackbasics.org/html-singlepage/slackware-basics.html#kernel
              hátha neked is segít

              Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095933
              lada2105
              Felhasználó

                Ha jól értettem slackizol.
                Nem tudom ismered-e azt a módszert, hogy a cd asszem test ágában van egy 2.6-os kernel forrás meg egy config fájl is.
                Ha azt config vagy .config néven bemásolod a fordítandó kernel könyvtárába, akkor ha jól olvastam a menuconfig abból olvassa ki a configot.
                Így max már csak egy-két dolgot kell átállítani illetve kiszedni és sokkal kisebb az esélye, hogy valami kimarad 🙂
                Nekem müködik ez a módszer.
                A distrowatch.com -on találtam ezt a linket:
                http://www.slackbasics.org/html-singlepage/slackware-basics.html#kernel
                hátha neked is segít

                Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095926
                lada2105
                Felhasználó

                  Gyorsan kerestem neked:
                  http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=26n&q=linux+Intel+Graphics+Media+Accelerator+950+driver&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

                  ebböl talán itt…:
                  http://www.thinkwiki.org/wiki/Intel_Graphics_Media_Accelerator_950
                  itt említi ami nálam is beigazolódott, hogy sok-sok fajta van és nem mindegy melyik kerül a kezedbe:
                  http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_GMA
                  itt meg van valami config segítség:
                  http://www.xfree86.org/current/i810.4.html

                  remélem segített valamit.

                  Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095927
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Gyorsan kerestem neked:
                    http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=26n&q=linux+Intel+Graphics+Media+Accelerator+950+driver&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

                    ebböl talán itt…:
                    http://www.thinkwiki.org/wiki/Intel_Graphics_Media_Accelerator_950
                    itt említi ami nálam is beigazolódott, hogy sok-sok fajta van és nem mindegy melyik kerül a kezedbe:
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_GMA
                    itt meg van valami config segítség:
                    http://www.xfree86.org/current/i810.4.html

                    remélem segített valamit.

                    Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095924
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Igen! Nem kellett volna megvenni 😛
                      Az intel videókártyákkal mindig szívás van hacsak a disztró nem kapcsol full automata beállítási módra. Legalábbis ez a tapasztalatom, úgyhogy messze elkerülöm – föleg notikban – az intel videókártyát.

                      Ahogy te is rájöttél VESA-val megy valamilyen szinten.
                      Vagy megszokod az 1024×768-at vagy vadászol a neten hozzá drivert. Asszem nem pont ehhez az intel videokarihoz, de mintha annó láttam volna intel drivert valahol…
                      Bocsi, hogy nem tudom most neked belinkelni…

                      I810?… hát igen, ez az általános driver ezekhez, de ha kicsit speckó a kari, akkor ez sem lesz 100%-as.
                      A kernelt próbáld meg leforgatni, hátha, de nem sok esélyt látok rá, ha egy hasonló videókarival szerelt gépet egy suse 10.2 is ismeretlen videókártyának nyilvánította és végül az X-ében 640×480-ban kattintgathattál. Legalábbis próbálkoztál, mert az ablakok sorra kicsúsztak…

                      Szóval csak kitartás és sok sikert!

                      Hozzászólás: i845 videokártya + X.org probléma #2095925
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Igen! Nem kellett volna megvenni 😛
                        Az intel videókártyákkal mindig szívás van hacsak a disztró nem kapcsol full automata beállítási módra. Legalábbis ez a tapasztalatom, úgyhogy messze elkerülöm – föleg notikban – az intel videókártyát.

                        Ahogy te is rájöttél VESA-val megy valamilyen szinten.
                        Vagy megszokod az 1024×768-at vagy vadászol a neten hozzá drivert. Asszem nem pont ehhez az intel videokarihoz, de mintha annó láttam volna intel drivert valahol…
                        Bocsi, hogy nem tudom most neked belinkelni…

                        I810?… hát igen, ez az általános driver ezekhez, de ha kicsit speckó a kari, akkor ez sem lesz 100%-as.
                        A kernelt próbáld meg leforgatni, hátha, de nem sok esélyt látok rá, ha egy hasonló videókarival szerelt gépet egy suse 10.2 is ismeretlen videókártyának nyilvánította és végül az X-ében 640×480-ban kattintgathattál. Legalábbis próbálkoztál, mert az ablakok sorra kicsúsztak…

                        Szóval csak kitartás és sok sikert!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,340