lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó

      szerinted? localhost ! 😛
      nem adod fel névnélkül a levelet,mert a géped neve meg userneve lesz a feladó.
      Ha meg nem jöttél volna még rá, az interneten bárki bármikor megváltoztahat bármit a levélben, ami nem a célját jelenti.
      Hisz a feladó gyakorlatilag lehet nem létezö szerver/személy is! Gondolj a spamekre.
      Például a te géped esetén mondjuk ez lesz a felállás:
      – a mail parancssal elküldöd a logot
      – a másik oldalt megkapod ezzel a feladóval: [email protected]
      ahol az ozsy01 a gépen lévö usered neve az ozsygepe egyertelmü, az example.net asszem meg a legtöbb linux alap dns utótagja.

      Az alap levelezési szabályokról és müködésröl meg a szabilinuxon olvasgass kicsit, aztán majd tisztábban fogsz utána látni! 😉

      lada2105
      Felhasználó

        szerinted? localhost ! 😛
        nem adod fel névnélkül a levelet,mert a géped neve meg userneve lesz a feladó.
        Ha meg nem jöttél volna még rá, az interneten bárki bármikor megváltoztahat bármit a levélben, ami nem a célját jelenti.
        Hisz a feladó gyakorlatilag lehet nem létezö szerver/személy is! Gondolj a spamekre.
        Például a te géped esetén mondjuk ez lesz a felállás:
        – a mail parancssal elküldöd a logot
        – a másik oldalt megkapod ezzel a feladóval: [email protected]
        ahol az ozsy01 a gépen lévö usered neve az ozsygepe egyertelmü, az example.net asszem meg a legtöbb linux alap dns utótagja.

        Az alap levelezési szabályokról és müködésröl meg a szabilinuxon olvasgass kicsit, aztán majd tisztábban fogsz utána látni! 😉

        Hozzászólás: Gateway #2067136
        lada2105
        Felhasználó
          Mike65 wrote:
          hát tényleg alap szintű lehet, már amennyire kinéztem belőle, akkor valami olyasmit kéne okoznom majd, hogy a 2 tűzfalconfigból, ötvöznöm kell egy megfelelőt

          tessék:
          http://www.szabilinux.hu/iptables/index.html
          egy nagyon alap, és rövid, de jó leírás.

          A legegyszerübb tüzfalat javaslom, ha játszol és nagyon nem akarsz mókolni egyfolytában:
          ezeket rakd be, meg persze a netosztást, hacsak azt nem oldja meg alapban a linuxod.

          Syn-flood védelem:

              # iptables -A FORWARD -p tcp –syn -m limit –limit 1/s -j ACCEPT

          Alattomos portscan elleni védelem:

              # iptables -A FORWARD -p tcp –tcp-flags SYN,ACK,FIN,RST RST -m limit –limit 1/s -j ACCEPT

          A halál pingje elleni védelem:

              # iptables -A FORWARD -p icmp –icmp-type echo-request -m limit –limit 1/s -j ACCEPT

          Esetleg még a 22-es portot alapban tilthatod.
          A többit megcsinálja a disztród (föleg a zenwalk).
          Ezért megölnek, azt tuti itt a fórumon, de azt mondom, hogy a többit hagyd nyitva.

          wigwam.sztaki.hu -val a gyors tüzfalteszttel csekkold a tüzfalat a szerveren.
          Ha valami nyitva van és nem akarod, akkor zárd be.
          mondjuk pl:
          iptables -A INPUT -p tcp -s ! lokálishálód_ipje_0-val__a_vegen –dport 0:1000 -j LOG –log-level info
          iptables -A INPUT -p tcp -s ! lokálishálód_ipje_0-val__a_vegen –dport 0:1000 -j DROP
          oszt kész.

          Ez egy nagyon alap tüzfal lesz, de nem kell minden eggyes játk portjait keresgélni, hogy a tüzfalat kinyisd neki. Se nem kell semmilyen más proginak nyitogatni a tüzfalat, hisz a legtöbb „nem szerver” progi az 1000 feletti portot használja.
          (kivétel persze irc szerver meg még egy-kettö, de ezt meg a wigwam alapján tudod tiltani)

          Ennyi kész. Nem szöszöltél vele sokat, de alapnak jó.
          A többi meg a te reszortod.
          Hajrá!

          lada2105
          Felhasználó

            ???
            minek configolni?
            Kell egy smtp szerver a gépedre – asszem – ami simán küldi a leveleket oszt kész.
            Semmi extra dolog!
            Szerinted a gmail-re hogy tudsz pl a freemailtöl kapni levelet?
            Tuti, hogy a freemailes kliens (vagy akár beállítot OE vagy Thunderbird) nem fog neked felcsatlakozni a gmail titkosított portjára, hisz azt se tudja, hogy ilyen van!

            a /var/log/mail meg ilyesmi fájlokban néz körül a sikertelenség okáról!
            Vagy egyszerüen regisztrálj mondjuk egy citromail-es címet aztán ha már nem kell hagyd magára, mert 30 nap múlva úgyis törlik.

            Mennie kell! Nekem és biztos még nagyon sok embernek így van megoldva a logküldés. Tuti, hogy megy! A logok körül (amit fentebb már írtam) keresgéld meg az okát!

            lada2105
            Felhasználó

              ???
              minek configolni?
              Kell egy smtp szerver a gépedre – asszem – ami simán küldi a leveleket oszt kész.
              Semmi extra dolog!
              Szerinted a gmail-re hogy tudsz pl a freemailtöl kapni levelet?
              Tuti, hogy a freemailes kliens (vagy akár beállítot OE vagy Thunderbird) nem fog neked felcsatlakozni a gmail titkosított portjára, hisz azt se tudja, hogy ilyen van!

              a /var/log/mail meg ilyesmi fájlokban néz körül a sikertelenség okáról!
              Vagy egyszerüen regisztrálj mondjuk egy citromail-es címet aztán ha már nem kell hagyd magára, mert 30 nap múlva úgyis törlik.

              Mennie kell! Nekem és biztos még nagyon sok embernek így van megoldva a logküldés. Tuti, hogy megy! A logok körül (amit fentebb már írtam) keresgéld meg az okát!

              lada2105
              Felhasználó

                Jó bonyolult dolgokkal kezded! 😀
                Ahogy már elöttem is mondta uzsolt, a mail parancsot nézd meg!
                Több szerveren is használom és kitünöen müxik.
                A logokat elöször belerakod egy txt szerü fájlba, majd:
                mail -s logok [email protected] < osszes_log.txt
                és elméletileg máris elment!

                Amire vigyázni kell, hogy a subject csak 1 szó legyen. Próbáltam másképp, de pl hiába raktam idézöjelbe meg hasonlók, csak összehülyült a több szótól.

                lada2105
                Felhasználó

                  Jó bonyolult dolgokkal kezded! 😀
                  Ahogy már elöttem is mondta uzsolt, a mail parancsot nézd meg!
                  Több szerveren is használom és kitünöen müxik.
                  A logokat elöször belerakod egy txt szerü fájlba, majd:
                  mail -s logok [email protected] < osszes_log.txt
                  és elméletileg máris elment!

                  Amire vigyázni kell, hogy a subject csak 1 szó legyen. Próbáltam másképp, de pl hiába raktam idézöjelbe meg hasonlók, csak összehülyült a több szótól.

                  Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063931
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Ha ezzel kezded, máris azt mondtuk volna szerintem, hogy NE a usert, hanem a user HOME-jában lévö .xfce mappát töröld, ha már ilyen törlöd kedvedben vagy.
                    Talán kicsit kevesebb munka lett volna 😉

                    Hozzászólás: Gateway #2067134
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Asszem ha none tüzfalat állítasz be, akkor pl zenwalkban van azé’ valamilyen alap szintü védelem.
                      Slackware-ben asszem (úgy vettem észre) nincs, mert tök üres az iptables.

                      egyébként kipróbálhatod 🙂
                      iptables -L
                      iptables -t nat -L
                      amire ki kell listáznia a táblák szabályait 😉

                      Hozzászólás: Gateway #2067132
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Ok, hajrá!
                        Természetesen az IP címeket amiket adtam megváltoztathatod akármi másra, de olyan logikával gondolkozz, amivel írva vagyon, különben 1000 százalék, hogy nem fog menni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 2,340