lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: magyar nyelv és karakterek? #2097273
    lada2105
    Felhasználó

      akkor:
      LANG=hu_HU.UTF-8
      a userrel és nézd meg mi lesz…
      grep-elhetsz is ha gondolod az egész home mappába, hátha valami ottani fájl csapja felül a LANG változót
      vagy a /etc/ mappában néz körül eziránt.
      Más tippem nincs.

      Hozzászólás: magyar nyelv és karakterek? #2097274
      lada2105
      Felhasználó

        akkor:
        LANG=hu_HU.UTF-8
        a userrel és nézd meg mi lesz…
        grep-elhetsz is ha gondolod az egész home mappába, hátha valami ottani fájl csapja felül a LANG változót
        vagy a /etc/ mappában néz körül eziránt.
        Más tippem nincs.

        Hozzászólás: Gateway #2067130
        lada2105
        Felhasználó
          Mike65 wrote:
          nos zenvalkban, ezek a sorok az rc.modules-ben nincsenek benne, de lehet hogy én vagyok vak, pedig többször átnéztem, ha kézzel hozzáadom akkor az nem jó, a másik gépről pedig annyit tudok elmondani, hogy tudom pingetni az ftp serverére tudok csatlakozni, de nem tudom megnézni hogy ő mit tud pingetni, csak azt látom ha van net, mert akkor azonnal elindul a programjában az rrs csatorna, ugyanis ez egy xbox

          Hm… érdekes ebböl kihámozni a hibajelenséget, de megpróbálok segíteni.
          Az xbox-nak tudsz valahogy adni egy belsö IPt?
          pl: 192.168.0.2 netmask 255.255.255.0
          átjáró: 192.168.0.1
          dns szerver: szolgáltatód dns szervere(i)

          zenwalkos géped:
          ip: 192.168.0.1
          netmask: 255.255.255.0
          átjáró: amit a gép beállít magának
          névszerver: adsl vagy dhcp-s kábelnetre csatalkozáskor úgyis megkapod
          linuxos konzolod beírod:
          iptables -t nat -A POSTROUTING -j MASQUERADE
          és elméletileg lennie kell netnek
          VAGY
          iptables -t nat -A POSTROUTING -o külsö_ethernet_kartyad -j MASQUERADE

          ha jól emlékszem zenwalkban is benne van ez a dolog az rc.modules kb 98% körül…
          ha meg nem, akkor ezt a scriptet futtasd le a szerveren, a már fentebb említett ip beállítások és internetre kapcsolódás után

          Code:
          #!/bin/sh
          #
          # rc.firewall-2.4
          FWVER=0.74
          #
          #              Internet megosztas teszt script 
          #

          echo -e „nnAlapveto Internetmegosztas inditasa v. $FWVER..n”

          # A parancsok helye
          #
          # ** Hasznald „whereis iptables” vagy a „which iptables”
          # ** parancsot hogy kitalald hol is van az iptables program
          #

          IPTABLES=/sbin/iptables
          DEPMOD=/sbin/depmod
          MODPROBE=/sbin/modprobe

          # Kulso es belso eszkozok beallitasa
          #
          #  Ebben a peldaban „eth0” a kulso es „eth1″ a belso
          #
          #  Ha ADSL-t vagy analog modemet hasznalsz akkor valoszinuleg
          #  EXTIF=”ppp0” kell hogy legyen
          #  hasznald az „ifconfig” parancsot
          #
          EXTIF=”eth0″
          INTIF=”eth1″
          echo ”  Kulso eszkoz:  $EXTIF”
          echo ”  Belso eszkoz:  $INTIF”

          #===========================================================
          #== Ezalatt a vonal alatt mar semmit sem kell beallitanod ==

          echo -en ”  modulok betoltese: ”

          # Need to verify that all modules have all required dependencies
          #
          echo ”  – Kernel modulok vizsgalata”
          $DEPMOD -a

          # With the new IPTABLES code, the core MASQ functionality is now either
          # modular or compiled into the kernel.  This HOWTO shows ALL IPTABLES
          # options as MODULES.  If your kernel is compiled correctly, there is
          # NO need to load the kernel modules manually. 
          #
          #  NOTE: The following items are listed ONLY for informational reasons.
          #        There is no reason to manual load these modules unless your
          #        kernel is either mis-configured or you intentionally disabled
          #        the kernel module autoloader.
          #

          # Upon the commands of starting up IP Masq on the server, the
          # following kernel modules will be automatically loaded:
          #
          # NOTE:  Only load the IP MASQ modules you need.  All current IP MASQ
          #        modules are shown below but are commented out from loading.
          # ===============================================================

          echo „———————————————————————-”

          #Load the main body of the IPTABLES module – „iptable”
          #  – Loaded automatically when the „iptables” command is invoked
          #
          #  – Loaded manually to clean up kernel auto-loading timing issues
          #
          echo -en „ip_tables, ”
          $MODPROBE ip_tables

          #Load the IPTABLES filtering module – „iptable_filter”
          #  – Loaded automatically when filter policies are activated

          #Load the stateful connection tracking framework – „ip_conntrack”
          #
          # The conntrack  module in itself does nothing without other specific
          # conntrack modules being loaded afterwards such as the „ip_conntrack_ftp”
          # module
          #
          #  – This module is loaded automatically when MASQ functionality is
          #    enabled
          #
          #  – Loaded manually to clean up kernel auto-loading timing issues
          #
          echo -en „ip_conntrack, ”
          $MODPROBE ip_conntrack

          #Load the FTP tracking mechanism for full FTP tracking
          #
          # Enabled by default — insert a „#” on the next line to deactivate
          #
          echo -en „ip_conntrack_ftp, ”
          $MODPROBE ip_conntrack_ftp

          #Load the IRC tracking mechanism for full IRC tracking
          #
          # Enabled by default — insert a „#” on the next line to deactivate
          #
          echo -en „ip_conntrack_irc, ”
          $MODPROBE ip_conntrack_irc

          #Load the general IPTABLES NAT code – „iptable_nat”
          #  – Loaded automatically when MASQ functionality is turned on
          #
          #  – Loaded manually to clean up kernel auto-loading timing issues
          #
          echo -en „iptable_nat, ”
          $MODPROBE iptable_nat

          #Loads the FTP NAT functionality into the core IPTABLES code
          # Required to support non-PASV FTP.
          #
          # Enabled by default — insert a „#” on the next line to deactivate
          #
          echo -en „ip_nat_ftp, ”
          $MODPROBE ip_nat_ftp

          #Loads the IRC NAT functionality into the core IPTABLES code
          # Require to support NAT of IRC DCC requests
          #
          # Disabled by default — remove the „#” on the next line to activate
          #
          #echo -e „ip_nat_irc”
          #$MODPROBE ip_nat_irc

          echo „———————————————————————-”

          # Just to be complete, here is a list of the remaining kernel modules
          # and their function.  Please note that several modules should be only
          # loaded by the correct master kernel module for proper operation.
          # ——————————————————————–
          #
          #    ipt_mark      – this target marks a given packet for future action.
          #                    This automatically loads the ipt_MARK module
          #
          #    ipt_tcpmss    – this target allows to manipulate the TCP MSS
          #                    option for braindead remote firewalls.
          #                    This automatically loads the ipt_TCPMSS module
          #
          #    ipt_limit      – this target allows for packets to be limited to
          #                    to many hits per sec/min/hr
          #
          #    ipt_multiport  – this match allows for targets within a range
          #                    of port numbers vs. listing each port individually
          #
          #    ipt_state      – this match allows to catch packets with various
          #                    IP and TCP flags set/unset
          #
          #    ipt_unclean    – this match allows to catch packets that have invalid
          #                    IP/TCP flags set
          #
          #    iptable_filter – this module allows for packets to be DROPped,
          #                    REJECTed, or LOGged.  This module automatically
          #                    loads the following modules:
          #
          #                    ipt_LOG – this target allows for packets to be
          #                              logged
          #
          #                    ipt_REJECT – this target DROPs the packet and returns
          #                                  a configurable ICMP packet back to the
          #                                  sender.
          #
          #    iptable_mangle – this target allows for packets to be manipulated
          #                    for things like the TCPMSS option, etc.

          echo -e ”  Modulok betoltese kesz.n”

          #CRITICAL:  Enable IP forwarding since it is disabled by default since
          #
          #          Redhat Users:  you may try changing the options in
          #                          /etc/sysconfig/network from:
          #
          #                      FORWARD_IPV4=false
          #                            to
          #                      FORWARD_IPV4=true
          #
          echo ”  Ip tovabbitas engedelyezese..”
          echo „1” > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

          # Dynamic IP users:
          #
          #  If you get your IP address dynamically from SLIP, PPP, or DHCP,
          #  enable this following option.  This enables dynamic-address hacking
          #  which makes the life with Diald and similar programs much easier.
          #
          echo ”  DynamicAddr engedelyezese..”
          echo „1” > /proc/sys/net/ipv4/ip_dynaddr

          # Enable simple IP forwarding and Masquerading
          #
          #  NOTE:  In IPTABLES speak, IP Masquerading is a form of SourceNAT or SNAT.
          #
          #  NOTE #2:  The following is an example for an internal LAN address in the
          #            192.168.0.x network with a 255.255.255.0 or a „24” bit subnet mask
          #            connecting to the Internet on external interface „eth0″.  This
          #            example will MASQ internal traffic out to the Internet but not
          #            allow non-initiated traffic into your internal network.
          #
          #           
          #        ** Please change the above network numbers, subnet mask, and your
          #        *** Internet connection interface name to match your setup
          #       

          #Clearing any previous configuration
          #
          #  Unless specified, the defaults for INPUT and OUTPUT is ACCEPT
          #    The default for FORWARD is DROP (REJECT is not a valid policy)
          #
          echo ”  Alapveto atiranyitasok beallitasa..”
          $IPTABLES -P INPUT ACCEPT
          $IPTABLES -F INPUT
          $IPTABLES -P OUTPUT ACCEPT
          $IPTABLES -F OUTPUT
          $IPTABLES -P FORWARD DROP
          $IPTABLES -F FORWARD
          $IPTABLES -t nat -F

          #echo ”  Csak Belulrol letrehozott kapcsolatok engedelyezese”
          #$IPTABLES -A FORWARD -i $EXTIF -o $INTIF -m state –state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
          #$IPTABLES -A FORWARD -i $INTIF -o $EXTIF -j ACCEPT
          #$IPTABLES -A FORWARD -j LOG

          echo ”  Ip maszkolas engedejezese a $EXTIF eszkozon”
          $IPTABLES -t nat -A POSTROUTING -o $EXTIF -j MASQUERADE

          # MTU problema
          # HA ADSL-unk van szedjuk ki a kovetkezozo sort a megjegyzesbol
          #$IPTABLES -t nat -A POSTROUTING -o $EXTIF -p tcp –tcp-flags SYN,RST SYN -m tcpmss –mss 1453: -j TCPMSS –set-mss 1452

          echo -e „KESZ.n”

          természetesen itt is a kártyák elosztását neked kell a megfelelöre beállítani.
          EXTIF, INTIF

          illetve ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:
          http://people.inf.elte.hu/radicsla/Linux/irasok/Internet_megosztas/Internet_megosztas.html

          ha még megengedsz egy személyes megjegyzést:
          az xbox májkroszoft, nem csodálom, hogy hülyén müködik 😛

          Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063927
          lada2105
          Felhasználó
            Mike65 wrote:
            törölni akarnám (mármint a home könyvtárát) és ugyanazon a néven létrehozni egy usert majd, azért lenne jó törölni mert valami beállításbeli gond volt vele és nem akarnám a nyomát ott hagyni

            Akkor a már említett rm -Rf a te barátod.
            paraméterezését fentebb említettem már, de ha kényelmesebb akkor egy mc-vel is megcsinálhatod.

            Hozzászólás: magyar nyelv és karakterek? #2097267
            lada2105
            Felhasználó

              ha van gnome alaprendszered, akkor megpróbálkoznék egy gnome-conf vagy ilyesmi gnome-s beállító felület elindításával és ott megnézném milyen nyelvi cuccokat lehet egyik állásból a másikba bökni…
              (gnome-control-center -re gondolok, ami hasonló a kdeshez)

              Hozzászólás: magyar nyelv és karakterek? #2097268
              lada2105
              Felhasználó

                ha van gnome alaprendszered, akkor megpróbálkoznék egy gnome-conf vagy ilyesmi gnome-s beállító felület elindításával és ott megnézném milyen nyelvi cuccokat lehet egyik állásból a másikba bökni…
                (gnome-control-center -re gondolok, ami hasonló a kdeshez)

                Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063925
                lada2105
                Felhasználó
                  Mike65 wrote:
                  ha töröltem egy useremet, de annak megmaradt a home könyvtára akkor azzal mit lehet csinálni?

                  useradd usernév
                  majd mivel a száma megváltozik (uid)
                  ezért root-al
                  chown -R usernév.users -R /home/usered_mappaja

                  persze csak akkor ha az új usered neve megegyezik a régidével és használni szeretnéd a mappáját!

                  ha meg törölni akkor
                  rm -Rf /home/useredmappaneve

                  vagy ha mást, akkor ne tartsd magadba a lényeget!

                  Hozzászólás: Házi feladat #2097181
                  lada2105
                  Felhasználó
                    Soltan wrote:
                    lada2105 :A fogadó gép csekkolja a maileket idönként, és ha ilyen szövegü mailel találkozik akkor végrehajt egy scriptet.
                    De hogy veszem rá az ottani gépet a script futtatására?

                    attól függ hogy csekkolod…
                    pl ha crontab segítségével, akkor ott könnyü megadni a scriptet.
                    Akár egy greppel is kereshetsz pl az mbox fájlban vagy természetesen a maildirben
                    aztán egy if meg test-el vizsgálod és ha igen, akkor mail vissza vagy asszem ha müködik a call akkor meghívhatsz külsö fájlt=scriptet is
                    talán valami ilyesmi logikával meg lehet csinálni

                    Hozzászólás: Házi feladat #2097182
                    lada2105
                    Felhasználó
                      Soltan wrote:
                      lada2105 :A fogadó gép csekkolja a maileket idönként, és ha ilyen szövegü mailel találkozik akkor végrehajt egy scriptet.
                      De hogy veszem rá az ottani gépet a script futtatására?

                      attól függ hogy csekkolod…
                      pl ha crontab segítségével, akkor ott könnyü megadni a scriptet.
                      Akár egy greppel is kereshetsz pl az mbox fájlban vagy természetesen a maildirben
                      aztán egy if meg test-el vizsgálod és ha igen, akkor mail vissza vagy asszem ha müködik a call akkor meghívhatsz külsö fájlt=scriptet is
                      talán valami ilyesmi logikával meg lehet csinálni

                      Hozzászólás: Házi feladat #2097177
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Hm, mindenki ilyen agyatlan iskolába jár? 😀

                        Mi van akkor, ha úgy csinálod, hogy egy bizonyos szövegü mailt küldesz.
                        Pl: helllllo
                        A fogadó gép csekkolja a maileket idönként, és ha ilyen szövegü mailel találkozik akkor végrehajt egy scriptet.
                        majd a mail parancsot használva elküldi a megfelelö fájlt neked.
                        Ilyesmire gondoltál?

                        szerintem a fogadó gépen ha linux, a mail parancsot nézegesd, meg a mailbox illetve maildir cuccait, amibe érkezik a levél.
                        No meg esetleg a mail szervert, ha azzal is akarsz csekkoltatni.

                        Pl a postfix-el talán egy body_checks szabállyal is meg lehetne oldani, hogy indítson egy parancsot ilyen szövegü levélre…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 2,340