Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hm, mindenki ilyen agyatlan iskolába jár? 😀
Mi van akkor, ha úgy csinálod, hogy egy bizonyos szövegü mailt küldesz.
Pl: helllllo
A fogadó gép csekkolja a maileket idönként, és ha ilyen szövegü mailel találkozik akkor végrehajt egy scriptet.
majd a mail parancsot használva elküldi a megfelelö fájlt neked.
Ilyesmire gondoltál?szerintem a fogadó gépen ha linux, a mail parancsot nézegesd, meg a mailbox illetve maildir cuccait, amibe érkezik a levél.
No meg esetleg a mail szervert, ha azzal is akarsz csekkoltatni.Pl a postfix-el talán egy body_checks szabállyal is meg lehetne oldani, hogy indítson egy parancsot ilyen szövegü levélre…
Ha egy slackiröl osztod a netet, akkor:
rc.modules végén csak ki kell szedni a megfeleö sorokat a commentböl és máris osztja a netet.
pontosan az alábbiakat:
# EXTERNAL=eth0 – ide természetesen a tiédet írd, ami neked jó
# INTERNAL=eth1 – ide szintén
# echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
# iptables -t nat -A POSTROUTING -o $EXTERNAL -j MASQUERADEha nem megy, akkor máshol keresd a hibát.
Pl:
ha a linux tud névval is és ipvel is netezni, akkor a kliensek el tudják-e érni névvel vagy IP-vel a szerver gépet ami náluk az átjáró?
El tudják-e ipvel érni a szolgáltatód dns szervereit pingetve?
Ezeket a kérdéseket derítsd fel, aztán bökd ide a választ.
Ezekután szerintem okosabbak leszünk, meg jobban tudunk következtetni.Windowst hibernálsz??
Elég bátor vagy! Remélem azért a doksijaid elmented elötte… 😀
Elsö dolgaim egyike, hogy kikapcsolom a hibernálást, mert sok-sok géppel találkoztam már,ami vagy nem vagy valami hibával tért vissza belölle…Windowst hibernálsz??
Elég bátor vagy! Remélem azért a doksijaid elmented elötte… 😀
Elsö dolgaim egyike, hogy kikapcsolom a hibernálást, mert sok-sok géppel találkoztam már,ami vagy nem vagy valami hibával tért vissza belölle…modprobe r8169 irq=akármi
ha nem megy autómatikusan próbáld kézzel 😛
esetleg, akár az io= dma= kapcsolókat is bevetheted…
Annó az ne compatible kártyák sem mentek isa pnpvel rendesen.Tudod, ha a bit nem megy mohamedhez, mohamed megy a bithez 🙂
Próbáld meg valami általános driverrel meghajtani.
Ha laser, akkor szimpla laserjet-el.
Ha tintasugaras akkor szimpla deskjet-el.
Hátha…Próbáld meg valami általános driverrel meghajtani.
Ha laser, akkor szimpla laserjet-el.
Ha tintasugaras akkor szimpla deskjet-el.
Hátha…ha a grubot az MBR-be akarod telepíteni, akkor
grub-install /dev/hda
és az elsö vinyó MBR-ébe kerül
minek oda mégegy?? „grub-install /dev/hdd2 hda”
ha meg a negyedik vinyó MBR-ébe akarod, akkor
grub-install /dev/hdd értelemszerüencsak olvasni kell 😉
ha a grubot az MBR-be akarod telepíteni, akkor
grub-install /dev/hda
és az elsö vinyó MBR-ébe kerül
minek oda mégegy?? „grub-install /dev/hdd2 hda”
ha meg a negyedik vinyó MBR-ébe akarod, akkor
grub-install /dev/hdd értelemszerüencsak olvasni kell 😉
Deus wrote:Igen, a source-ban voltam rootként.
Ebből csináltam: http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/1.5.0.9/source/firefox-1.5.0.9-source.tar.bz2Itt se config file, se semmi egyéb. Tök máshogy kell felmókolni.
Miért nem egyszerüen a kicsomagolós változatát rakod akkor már inkább fel? 😛
Azt csak törölni kellene ilyenkor 😛Hm… valahogy nem tetszik a 2-es FF házikója, ezért nem akartam eddig váltani, de akkor mégiscsak meg kell majd tennem. Kár 🙁
-
SzerzőBejegyzés