lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Házi feladat #2097178
    lada2105
    Felhasználó

      Hm, mindenki ilyen agyatlan iskolába jár? 😀

      Mi van akkor, ha úgy csinálod, hogy egy bizonyos szövegü mailt küldesz.
      Pl: helllllo
      A fogadó gép csekkolja a maileket idönként, és ha ilyen szövegü mailel találkozik akkor végrehajt egy scriptet.
      majd a mail parancsot használva elküldi a megfelelö fájlt neked.
      Ilyesmire gondoltál?

      szerintem a fogadó gépen ha linux, a mail parancsot nézegesd, meg a mailbox illetve maildir cuccait, amibe érkezik a levél.
      No meg esetleg a mail szervert, ha azzal is akarsz csekkoltatni.

      Pl a postfix-el talán egy body_checks szabállyal is meg lehetne oldani, hogy indítson egy parancsot ilyen szövegü levélre…

      Hozzászólás: Gateway #2067128
      lada2105
      Felhasználó

        Ha egy slackiröl osztod a netet, akkor:
        rc.modules végén csak ki kell szedni a megfeleö sorokat a commentböl és máris osztja a netet.
        pontosan az alábbiakat:
        #  EXTERNAL=eth0 – ide természetesen a tiédet írd, ami neked jó
        #  INTERNAL=eth1 – ide szintén
        #  echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
        #  iptables -t nat -A POSTROUTING -o $EXTERNAL -j MASQUERADE

        ha nem megy, akkor máshol keresd a hibát.
        Pl:
        ha a linux tud névval is és ipvel is netezni, akkor a kliensek el tudják-e érni névvel vagy IP-vel a szerver gépet ami náluk az átjáró?
        El tudják-e ipvel érni a szolgáltatód dns szervereit pingetve?
        Ezeket a kérdéseket derítsd fel, aztán bökd ide a választ.
        Ezekután szerintem okosabbak leszünk, meg jobban tudunk következtetni.

        Hozzászólás: Hálokártya modul #2095988
        lada2105
        Felhasználó

          Windowst hibernálsz??
          Elég bátor vagy! Remélem azért a doksijaid elmented elötte… 😀
          Elsö dolgaim egyike, hogy kikapcsolom a hibernálást, mert sok-sok géppel találkoztam már,ami vagy nem vagy valami hibával tért vissza belölle…

          Hozzászólás: Hálokártya modul #2095989
          lada2105
          Felhasználó

            Windowst hibernálsz??
            Elég bátor vagy! Remélem azért a doksijaid elmented elötte… 😀
            Elsö dolgaim egyike, hogy kikapcsolom a hibernálást, mert sok-sok géppel találkoztam már,ami vagy nem vagy valami hibával tért vissza belölle…

            lada2105
            Felhasználó

              modprobe r8169 irq=akármi
              ha nem megy autómatikusan próbáld kézzel 😛
              esetleg, akár az io= dma= kapcsolókat is bevetheted…
              Annó az ne compatible kártyák sem mentek isa pnpvel rendesen.

              Tudod, ha a bit nem megy mohamedhez, mohamed megy a bithez 🙂

              Hozzászólás: Másfél oldalt nyomtat és kész… #2096783
              lada2105
              Felhasználó

                Próbáld meg valami általános driverrel meghajtani.
                Ha laser, akkor szimpla laserjet-el.
                Ha tintasugaras akkor szimpla deskjet-el.
                Hátha…

                Hozzászólás: Másfél oldalt nyomtat és kész… #2096784
                lada2105
                Felhasználó

                  Próbáld meg valami általános driverrel meghajtani.
                  Ha laser, akkor szimpla laserjet-el.
                  Ha tintasugaras akkor szimpla deskjet-el.
                  Hátha…

                  Hozzászólás: SUSE 10.2 Grub nem bootol javítás után #2096793
                  lada2105
                  Felhasználó

                    ha a grubot az MBR-be akarod telepíteni, akkor
                    grub-install /dev/hda
                    és az elsö vinyó MBR-ébe kerül
                    minek oda mégegy?? „grub-install /dev/hdd2 hda”
                    ha meg a negyedik vinyó MBR-ébe akarod, akkor
                    grub-install /dev/hdd értelemszerüen

                    csak olvasni kell 😉

                    Hozzászólás: SUSE 10.2 Grub nem bootol javítás után #2096794
                    lada2105
                    Felhasználó

                      ha a grubot az MBR-be akarod telepíteni, akkor
                      grub-install /dev/hda
                      és az elsö vinyó MBR-ébe kerül
                      minek oda mégegy?? „grub-install /dev/hdd2 hda”
                      ha meg a negyedik vinyó MBR-ébe akarod, akkor
                      grub-install /dev/hdd értelemszerüen

                      csak olvasni kell 😉

                      Hozzászólás: Firefox 2.0.0.3 #2096752
                      lada2105
                      Felhasználó
                        Deus wrote:
                        Igen, a source-ban voltam rootként.
                        Ebből csináltam: http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/1.5.0.9/source/firefox-1.5.0.9-source.tar.bz2

                        Itt se config file, se semmi egyéb. Tök máshogy kell felmókolni.

                        Miért nem egyszerüen a kicsomagolós változatát rakod akkor már inkább fel? 😛
                        Azt csak törölni kellene ilyenkor 😛

                        Hm… valahogy nem tetszik a 2-es FF házikója, ezért nem akartam eddig váltani, de akkor mégiscsak meg kell majd tennem. Kár 🙁

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 2,340