Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hm… külön van a vhost config?? Ez nem egy olyan „átmeneti” 2-es verziójú apache?
Mi lenne ha a legfrissebbet próbálnád? (2.2.4-est pl)
Más tippem nincs, már csak az, hogy talán egy bug.Hm… külön van a vhost config?? Ez nem egy olyan „átmeneti” 2-es verziójú apache?
Mi lenne ha a legfrissebbet próbálnád? (2.2.4-est pl)
Más tippem nincs, már csak az, hogy talán egy bug.guardian88 wrote:amúgy ez a zenwalk milyen? már sok jót hallottam róla. azt mondják hogy slacki jellegű de nem tok én róla még semmit.distrowatch.com 😉
Egyébként egy slackware alapon nyugvó francia disztró.
Kis helyigénnyel, de belesürítve minden olyan progi ami fontos lehet. Igaz valamiböl csak egy-egy…
Pl nincs benne alapból mc, ami idönként nagyon hiányzik, de a többi office/cd-dvd írás/szövegeditorok stb rendben vannak. Alap grafikus felület xfce.
Mivel slackware alap, ezért a legtöbb slacki csomagot elfogadja. Úgyhogy átalakítani lehet…
Asszem max 1Gbyteot foglal a max telepítése, egy régebbi gépen is elmegy az xfce-vel használható sebességgel. A config fájljai szintén könnyen érthetöek a slacki alap miatt, de egy csomó mindenhez irtak kis kattingatós progikat, kibövítve az xfce „system managment” felületét.
Nem rossz disztró, csak az az mc…
Próbáld ki!
Tudod, a puding próbája az evés! 🙂A mixer eszközöknél (hangeröszabályzó stb) nézd meg, hogy a LINE [IN] bemenet legyen kiválasztva felvételre! Defaultban a microfon van és azé’ nem vesz fel hangot.
Hm… fejlesztették az xawtv-t?
Asszem a régi változata elég gyenge volt felvételi minöségben meg formátum választékban.
Ha normális akár video cd minöségben akarsz felvenni, akkor javaslom a mencoder-t.
mplayerhq.com az mplayer társát ami az utóbbi feltelepítésekor kerül a gépedre.
Azzal nagyon jól, akár ütemezett felvételt is lehet készíteni a cron-al párosítva.
pl: nem vagy otthon, de fel szeretnéd venni a jóbarátok következö epizódját, vagy valamelyik filmet, akkor csak készítesz egy parancsot amit beraksz a cronba az adott idöpontra és kész.
Persze sajnos közben nem tudod nézni az adást, de ha nem vagy otthon akkor ez nem probléma 🙂Esetleg kipróbálhatod még a tvtime-ot, hátha tetszik. Bár én azt használom és valahogy nekem is jobban tetszett az xawtv, csak sajna nem bírtam felrakni a gépemre és már valahogy nincs idöm telepítgetni 🙁
Sok sikert!
A mixer eszközöknél (hangeröszabályzó stb) nézd meg, hogy a LINE [IN] bemenet legyen kiválasztva felvételre! Defaultban a microfon van és azé’ nem vesz fel hangot.
Hm… fejlesztették az xawtv-t?
Asszem a régi változata elég gyenge volt felvételi minöségben meg formátum választékban.
Ha normális akár video cd minöségben akarsz felvenni, akkor javaslom a mencoder-t.
mplayerhq.com az mplayer társát ami az utóbbi feltelepítésekor kerül a gépedre.
Azzal nagyon jól, akár ütemezett felvételt is lehet készíteni a cron-al párosítva.
pl: nem vagy otthon, de fel szeretnéd venni a jóbarátok következö epizódját, vagy valamelyik filmet, akkor csak készítesz egy parancsot amit beraksz a cronba az adott idöpontra és kész.
Persze sajnos közben nem tudod nézni az adást, de ha nem vagy otthon akkor ez nem probléma 🙂Esetleg kipróbálhatod még a tvtime-ot, hátha tetszik. Bár én azt használom és valahogy nekem is jobban tetszett az xawtv, csak sajna nem bírtam felrakni a gépemre és már valahogy nincs idöm telepítgetni 🙁
Sok sikert!
Azért mert ha bekapcsolod a https-t akkor az alapban kikapcsolja a http-t.
Vissza kell írnod, hogy figyelje a 80-as portot is és virtual szerverekkel kell ügyeskedned asszem hogy rendesen menjen ez is meg az is.
Listen 443
Listen 80
ezek hiányoznak a megfelelö helyröl.
httpd.conf illetve a mod_ssl.conf megfelelö helyérölAzért mert ha bekapcsolod a https-t akkor az alapban kikapcsolja a http-t.
Vissza kell írnod, hogy figyelje a 80-as portot is és virtual szerverekkel kell ügyeskedned asszem hogy rendesen menjen ez is meg az is.
Listen 443
Listen 80
ezek hiányoznak a megfelelö helyröl.
httpd.conf illetve a mod_ssl.conf megfelelö helyérölAz elsödleges hiba: minek több menetben írni cd-t vagy dvd-t? 😛
Ma már ugyebár a 80-120Gb-os vinyók sem ritkák a gépekben, akkor nem igaz, hogy nincs hely összegyüjtögetni azt a 700Mb / 4,7Gbyte vagy több Gbyte-ot!
Hüha, igaz! Tudni kell melyik könyvtárba rakta el az ember azt a 2 képet, amit felírt volna egy dvd-re, mert nincs 2 Mb-ja a 250Gb-os vinyón! Azta! Ez igen kérem! A technológia csúcsa!
Hát most mindenféle szidás nélkül, de kívánom nektek, hogy kerüljetek olyan helyzetbe, hogy ne tudja az optikai eszköz olvasni valamilyen hiba vagy más ok folytán a többmenetesen megírt lemezt, aztán majd meglátjátok! 😛
Szerintem balgaság így írni. Egyszerübb, kényelmesebb és gondtalanabb is egyszerre minden adatot felírni és lezárni a lemezt. Aztán tuti (99,9%) ha még matuzsálemi dvd vagy cd meghajtóba kerül is a lemez, gond nélkül be tudja majd olvasni. 😛Nah mindegy. Azé’ kitartást és kellemes napot mindenkinek!
..és hajrá k3b (!), mert az új Nero már nekem se tetszik ha abba a francos win-ben rá vagyok kényszerítve.
Linux alatt meg maradok hü a konzolos íráshoz. (growisofs meg cdrecord és az egyéb utilityk hozzájuk) Eddig mindig bevált és sokszor van haszna is, hisz egy szerven pl nem általában nincs X.Az elsödleges hiba: minek több menetben írni cd-t vagy dvd-t? 😛
Ma már ugyebár a 80-120Gb-os vinyók sem ritkák a gépekben, akkor nem igaz, hogy nincs hely összegyüjtögetni azt a 700Mb / 4,7Gbyte vagy több Gbyte-ot!
Hüha, igaz! Tudni kell melyik könyvtárba rakta el az ember azt a 2 képet, amit felírt volna egy dvd-re, mert nincs 2 Mb-ja a 250Gb-os vinyón! Azta! Ez igen kérem! A technológia csúcsa!
Hát most mindenféle szidás nélkül, de kívánom nektek, hogy kerüljetek olyan helyzetbe, hogy ne tudja az optikai eszköz olvasni valamilyen hiba vagy más ok folytán a többmenetesen megírt lemezt, aztán majd meglátjátok! 😛
Szerintem balgaság így írni. Egyszerübb, kényelmesebb és gondtalanabb is egyszerre minden adatot felírni és lezárni a lemezt. Aztán tuti (99,9%) ha még matuzsálemi dvd vagy cd meghajtóba kerül is a lemez, gond nélkül be tudja majd olvasni. 😛Nah mindegy. Azé’ kitartást és kellemes napot mindenkinek!
..és hajrá k3b (!), mert az új Nero már nekem se tetszik ha abba a francos win-ben rá vagyok kényszerítve.
Linux alatt meg maradok hü a konzolos íráshoz. (growisofs meg cdrecord és az egyéb utilityk hozzájuk) Eddig mindig bevált és sokszor van haszna is, hisz egy szerven pl nem általában nincs X.Esetleg vehetsz egy wlan routert (már 12e-ért kapni) azt használhatod mint router meg mint „switch” is, és az ad-hoc/managed mód megoldva egy életre 🙂
Ergó ha zörögtetni akarod a szerver géped akkor úgy is be tudod állítani, hogy ö tárcsázzon de a router csak szétdobja a netet wlan-ra. (Switch-kétn müködik)
Ha meg nem akarsz gépet (pl nem kell belsö hálóra samba meg ilyesmi) akkor máris kevesebb áramot fogyasztasz és kevesebb lesz a szoba zajszennyezése is 🙂Egyébként nincs tippem.
Más verziójú debian?
A gcc sokszor ha utólag lett felrakva akkor a verziószám a neve is, mármint amivel el kell indítani. Ezt meg szintén sokszor a configure tapasztalataim szerint nem kedveli.
Úgyhogy vagy teljes csere vagy debian csere régebbire, újabbra stb…
Bár már régen játszottam így a gcc-kkel… -
SzerzőBejegyzés