lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: asus 130b routerbe és wlan ütközés #2096638
    lada2105
    Felhasználó

      Esetleg vehetsz egy wlan routert (már 12e-ért kapni) azt használhatod mint router meg mint „switch” is, és az ad-hoc/managed mód megoldva egy életre 🙂
      Ergó ha zörögtetni akarod a szerver géped akkor úgy is be tudod állítani, hogy ö tárcsázzon de a router csak szétdobja a netet wlan-ra. (Switch-kétn müködik)
      Ha meg nem akarsz gépet (pl nem kell belsö hálóra samba meg ilyesmi) akkor máris kevesebb áramot fogyasztasz és kevesebb lesz a szoba zajszennyezése is 🙂

      Egyébként nincs tippem.
      Más verziójú debian?
      A gcc sokszor ha utólag lett felrakva akkor a verziószám a neve is, mármint amivel el kell indítani. Ezt meg szintén sokszor a configure tapasztalataim szerint nem kedveli.
      Úgyhogy vagy teljes csere vagy debian csere régebbire, újabbra stb…
      Bár már régen játszottam így a gcc-kkel…

      Hozzászólás: Apache + php telepites #2096651
      lada2105
      Felhasználó

        OK!
        Akkor a tar.gz-s állománykban keress egy README-t! Már nem emlékszem melyiknél van (apcahe vagy php) de valamelyiknél le van írva egy teljes telepítési útmutatás. Ha az alapján csinálod, garantált a siker! 🙂

        Egyébként más tippem nincs, hisz lynx-ben megy…
        Proxy-ra nincs beállítva az ff?
        Ugyanazon a gépen próbáltad megnézni mindkét böngészövel? Nincs „hiba” azon a gépen? (pl vírus, spyware stb…)
        Másik gép, live cd, stb?

        Hozzászólás: Apache + php telepites #2096652
        lada2105
        Felhasználó

          OK!
          Akkor a tar.gz-s állománykban keress egy README-t! Már nem emlékszem melyiknél van (apcahe vagy php) de valamelyiknél le van írva egy teljes telepítési útmutatás. Ha az alapján csinálod, garantált a siker! 🙂

          Egyébként más tippem nincs, hisz lynx-ben megy…
          Proxy-ra nincs beállítva az ff?
          Ugyanazon a gépen próbáltad megnézni mindkét böngészövel? Nincs „hiba” azon a gépen? (pl vírus, spyware stb…)
          Másik gép, live cd, stb?

          Hozzászólás: Apache + php telepites #2096647
          lada2105
          Felhasználó
            supervazi wrote:
            Azért szeretném forrásból telepíteni, mert elég keményen leterhelt szerver lesz és szerettem volna minél jobban optimalizálni.

            Attól függetlenül azért próbáld meg csomagból!
            Annyit szerintem nem tudsz optimalizálni a forgatással a kódon, hogy nagy különbség lenne a csomag meg a forgatott között… föleg ha a csomag valóban „a te gépedre” készül.
            pl: i686, i586, i386 stb…

            Hozzászólás: Apache + php telepites #2096648
            lada2105
            Felhasználó
              supervazi wrote:
              Azért szeretném forrásból telepíteni, mert elég keményen leterhelt szerver lesz és szerettem volna minél jobban optimalizálni.

              Attól függetlenül azért próbáld meg csomagból!
              Annyit szerintem nem tudsz optimalizálni a forgatással a kódon, hogy nagy különbség lenne a csomag meg a forgatott között… föleg ha a csomag valóban „a te gépedre” készül.
              pl: i686, i586, i386 stb…

              Hozzászólás: HDD gond #2096617
              lada2105
              Felhasználó

                /etc/fstab
                illetve
                man mount
                meg ilyesmik…
                mi a hiba?

                Hozzászólás: HDD gond #2096618
                lada2105
                Felhasználó

                  /etc/fstab
                  illetve
                  man mount
                  meg ilyesmik…
                  mi a hiba?

                  Hozzászólás: Csinos desktopok #2094016
                  lada2105
                  Felhasználó
                    dexter wrote:
                    Na akkor én is kirakom a desktopomat

                    Ha már linuxot használsz, akkor töreked a kompatibilitásra! Pl miért van a fájlnévben magyar ékezet? Ráadásul a két legrosszabb o” meg u” ? 😛
                    Föleg a NETre küldve…
                    Egyébként nem rossz 🙂

                    Hozzászólás: Csinos desktopok #2094017
                    lada2105
                    Felhasználó
                      dexter wrote:
                      Na akkor én is kirakom a desktopomat

                      Ha már linuxot használsz, akkor töreked a kompatibilitásra! Pl miért van a fájlnévben magyar ékezet? Ráadásul a két legrosszabb o” meg u” ? 😛
                      Föleg a NETre küldve…
                      Egyébként nem rossz 🙂

                      Hozzászólás: HDD Password #2096074
                      lada2105
                      Felhasználó

                        legtöbbször elég az infókhoz a hdparm -i /dev/akármi
                        úgyhogy nem kell nagyon neked a man szerintem…
                        hacsak nem akarsz tulajdonságokat meg viselkedést is állítani vele 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 2,340