Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Esetleg vehetsz egy wlan routert (már 12e-ért kapni) azt használhatod mint router meg mint „switch” is, és az ad-hoc/managed mód megoldva egy életre 🙂
Ergó ha zörögtetni akarod a szerver géped akkor úgy is be tudod állítani, hogy ö tárcsázzon de a router csak szétdobja a netet wlan-ra. (Switch-kétn müködik)
Ha meg nem akarsz gépet (pl nem kell belsö hálóra samba meg ilyesmi) akkor máris kevesebb áramot fogyasztasz és kevesebb lesz a szoba zajszennyezése is 🙂Egyébként nincs tippem.
Más verziójú debian?
A gcc sokszor ha utólag lett felrakva akkor a verziószám a neve is, mármint amivel el kell indítani. Ezt meg szintén sokszor a configure tapasztalataim szerint nem kedveli.
Úgyhogy vagy teljes csere vagy debian csere régebbire, újabbra stb…
Bár már régen játszottam így a gcc-kkel…OK!
Akkor a tar.gz-s állománykban keress egy README-t! Már nem emlékszem melyiknél van (apcahe vagy php) de valamelyiknél le van írva egy teljes telepítési útmutatás. Ha az alapján csinálod, garantált a siker! 🙂Egyébként más tippem nincs, hisz lynx-ben megy…
Proxy-ra nincs beállítva az ff?
Ugyanazon a gépen próbáltad megnézni mindkét böngészövel? Nincs „hiba” azon a gépen? (pl vírus, spyware stb…)
Másik gép, live cd, stb?OK!
Akkor a tar.gz-s állománykban keress egy README-t! Már nem emlékszem melyiknél van (apcahe vagy php) de valamelyiknél le van írva egy teljes telepítési útmutatás. Ha az alapján csinálod, garantált a siker! 🙂Egyébként más tippem nincs, hisz lynx-ben megy…
Proxy-ra nincs beállítva az ff?
Ugyanazon a gépen próbáltad megnézni mindkét böngészövel? Nincs „hiba” azon a gépen? (pl vírus, spyware stb…)
Másik gép, live cd, stb?supervazi wrote:Azért szeretném forrásból telepíteni, mert elég keményen leterhelt szerver lesz és szerettem volna minél jobban optimalizálni.Attól függetlenül azért próbáld meg csomagból!
Annyit szerintem nem tudsz optimalizálni a forgatással a kódon, hogy nagy különbség lenne a csomag meg a forgatott között… föleg ha a csomag valóban „a te gépedre” készül.
pl: i686, i586, i386 stb…supervazi wrote:Azért szeretném forrásból telepíteni, mert elég keményen leterhelt szerver lesz és szerettem volna minél jobban optimalizálni.Attól függetlenül azért próbáld meg csomagból!
Annyit szerintem nem tudsz optimalizálni a forgatással a kódon, hogy nagy különbség lenne a csomag meg a forgatott között… föleg ha a csomag valóban „a te gépedre” készül.
pl: i686, i586, i386 stb…/etc/fstab
illetve
man mount
meg ilyesmik…
mi a hiba?/etc/fstab
illetve
man mount
meg ilyesmik…
mi a hiba?dexter wrote:Na akkor én is kirakom a desktopomatHa már linuxot használsz, akkor töreked a kompatibilitásra! Pl miért van a fájlnévben magyar ékezet? Ráadásul a két legrosszabb o” meg u” ? 😛
Föleg a NETre küldve…
Egyébként nem rossz 🙂dexter wrote:Na akkor én is kirakom a desktopomatHa már linuxot használsz, akkor töreked a kompatibilitásra! Pl miért van a fájlnévben magyar ékezet? Ráadásul a két legrosszabb o” meg u” ? 😛
Föleg a NETre küldve…
Egyébként nem rossz 🙂legtöbbször elég az infókhoz a hdparm -i /dev/akármi
úgyhogy nem kell nagyon neked a man szerintem…
hacsak nem akarsz tulajdonságokat meg viselkedést is állítani vele 🙂 -
SzerzőBejegyzés