Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
legtöbbször elég az infókhoz a hdparm -i /dev/akármi
úgyhogy nem kell nagyon neked a man szerintem…
hacsak nem akarsz tulajdonságokat meg viselkedést is állítani vele 🙂maxthor wrote:Lada! [email protected] a mail cimem! Megköszönöm szépen! 🙂Szívesen, de ajánlom hogy gyorsan töröld a mail címed a hozzászólásból, különben ellepnek a spamek! 😛
maxthor wrote:Lada! A home-os dolog még hibádzik. Felmappolom egy másik júzer home-ját, a szexplorerben az ö neve alatt megnyilik a megosztás, viszont az az én home dir-em 😀 Elég érdekes jelenség:) Gyakorlatilag másét nem tudom felmappolni úgy hogy annak tartalmát lássam és módosithassam!hm… érdekes
viszont akkor valami a paraméterezéssel van!
nálam tökéletesen müxik ha a linxuon a jogok rendben vannak
pl: jani loginneve jani
home mappaneve jani
akkor a [homes] megosztás pathja: /home/%U és rendesen megy…
mindig az kapja meg aki beloginol.
Nah majd akkor holnap ha nem felejtem el, beírok ide egy jó configot ami nálam jól müxik.
Vagy ha épp látod a mail címem, dobj egy mailt és akkor el is küldhetem akár privátban is…Milyen videókártyával akarsz tévézni?
Ha nvidia, akkor van asszem egy nvtv progi vagy valami újabb változata. Azzal katt-katt és kinn van a kép a tv-n tökéletesen.Pendrive-nál elöfordulhat, hogy nem valami kompatiblisebb dologként müködik. Formázd meg windowsban vagy ilyesmi, aztán próba.
Lehet elég neki ennyi is konzolban:
fdisk -l /dev/sda
persze ha ahogy pomm javasolta, elöször megnézed, hogy létezik-e az sda eszköz.Esetleg lsmod
megnézed van-e usb-storage modulod betöltve, ha nem, betöltöd (modprobe usb-storage)
bár nemtom mennyit bonyolítottak uhu 2.0 alatt, és mi hogy müködik, de ezek elég általános lépések…Milyen videókártyával akarsz tévézni?
Ha nvidia, akkor van asszem egy nvtv progi vagy valami újabb változata. Azzal katt-katt és kinn van a kép a tv-n tökéletesen.Pendrive-nál elöfordulhat, hogy nem valami kompatiblisebb dologként müködik. Formázd meg windowsban vagy ilyesmi, aztán próba.
Lehet elég neki ennyi is konzolban:
fdisk -l /dev/sda
persze ha ahogy pomm javasolta, elöször megnézed, hogy létezik-e az sda eszköz.Esetleg lsmod
megnézed van-e usb-storage modulod betöltve, ha nem, betöltöd (modprobe usb-storage)
bár nemtom mennyit bonyolítottak uhu 2.0 alatt, és mi hogy müködik, de ezek elég általános lépések…akkor find / -iname xmms
vagy kutakodj a /usr/bin vagy /usr/bin/x11 vagy /usr/local könyvtárak alatt xmms után
vagy ne src-s csomagot rakj fel! 😉
src=source 😛Mike65 wrote:leszedtem a slackbuilds könyvtárból az xmms-t (slackware.hu 🙂 ), installpkg, minden látszólag rendben feltelepül, netpkg látja is a removals között, de nincs a program benne a menüben és futtatásra sem akar elindulni, ez hogy van akkor most? gyakorlatilag a legtöbb eddig manuálisan feltett programmal ez van, krusader, a k3b is ez volt, ez most mi? függőségek? hogy bírom ellenőrizni hogy meg van hozzá minden? mert ugye nem rinyál semmit.indíts konzolból!
Úgy kiírja mi baja.
Sok utólag felrakott progit meg ne is keress a menükben, mert sajna sokban nincs megoldva, hogy felrakása után létrehozódik a menüben a link. Ez inkább telepítéskor jellemzö, hogy lecsekkolja a csomagokat és létrehozza a linkeket a menükben.http://ftp.slackware.hu 😛
( http://www.slackware.hu )
sok-sok csomag le van forgatva sokszor a függöségei is mellette megvannak valamelyik könyvtárban
A slackware alatt a hivatalos csomagok, iso-k stb vannak, míg a többin a forgatottak.
Persze logikusan gondolkozva el lehet igazodni alatta 🙂Hm, ez úgy hallatszik, mint valami hdd data destroyer 🙂
valami wipe vagy micsoda…Tényleg! Megpróbálkozhatsz egyéb wipe progikkal is.
Asszem ilyen van különbözö service cd-ken.Vagy, ha látszik valahogy a vinyó egy linux live cdvel:
dd if=/dev/random of=/dev/hdx
x= aminek észrevette (a,b,c,d stb)Hm, ez úgy hallatszik, mint valami hdd data destroyer 🙂
valami wipe vagy micsoda…Tényleg! Megpróbálkozhatsz egyéb wipe progikkal is.
Asszem ilyen van különbözö service cd-ken.Vagy, ha látszik valahogy a vinyó egy linux live cdvel:
dd if=/dev/random of=/dev/hdx
x= aminek észrevette (a,b,c,d stb) -
SzerzőBejegyzés