lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,541-1,550 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: HDD Password #2096075
    lada2105
    Felhasználó

      legtöbbször elég az infókhoz a hdparm -i /dev/akármi
      úgyhogy nem kell nagyon neked a man szerintem…
      hacsak nem akarsz tulajdonságokat meg viselkedést is állítani vele 🙂

      Hozzászólás: Samba kérdések! #2090220
      lada2105
      Felhasználó
        maxthor wrote:
        Lada! [email protected] a mail cimem! Megköszönöm szépen!  🙂

        Szívesen, de ajánlom hogy gyorsan töröld a mail címed a hozzászólásból, különben ellepnek a spamek! 😛

        Hozzászólás: Samba kérdések! #2090218
        lada2105
        Felhasználó
          maxthor wrote:
          Lada! A home-os dolog még hibádzik. Felmappolom egy másik júzer home-ját, a szexplorerben az ö neve alatt megnyilik a megosztás, viszont az az én home dir-em 😀 Elég érdekes jelenség:) Gyakorlatilag másét nem tudom felmappolni úgy hogy annak tartalmát lássam és módosithassam!

          hm… érdekes
          viszont akkor valami a paraméterezéssel van!
          nálam tökéletesen müxik ha a linxuon a jogok rendben vannak
          pl: jani loginneve jani
          home mappaneve jani
          akkor a [homes] megosztás pathja: /home/%U és rendesen megy…
          mindig az kapja meg aki beloginol.
          Nah majd akkor holnap ha nem felejtem el, beírok ide egy jó configot ami nálam jól müxik.
          Vagy ha épp látod a mail címem, dobj egy mailt és akkor el is küldhetem akár privátban is…

          Hozzászólás: Tv & pendrive uhu 2.0 alatt #2096310
          lada2105
          Felhasználó

            Milyen videókártyával akarsz tévézni?
            Ha nvidia, akkor van asszem egy nvtv progi vagy valami újabb változata. Azzal katt-katt és kinn van a kép a tv-n tökéletesen.

            Pendrive-nál elöfordulhat, hogy nem valami kompatiblisebb dologként müködik. Formázd meg windowsban vagy ilyesmi, aztán próba.
            Lehet elég neki ennyi is konzolban:
            fdisk -l /dev/sda
            persze ha ahogy pomm javasolta, elöször megnézed, hogy létezik-e az sda eszköz.

            Esetleg lsmod
            megnézed van-e usb-storage modulod betöltve, ha nem, betöltöd (modprobe usb-storage)
            bár nemtom mennyit bonyolítottak uhu 2.0 alatt, és mi hogy müködik, de ezek elég általános lépések…

            Hozzászólás: Tv & pendrive uhu 2.0 alatt #2096311
            lada2105
            Felhasználó

              Milyen videókártyával akarsz tévézni?
              Ha nvidia, akkor van asszem egy nvtv progi vagy valami újabb változata. Azzal katt-katt és kinn van a kép a tv-n tökéletesen.

              Pendrive-nál elöfordulhat, hogy nem valami kompatiblisebb dologként müködik. Formázd meg windowsban vagy ilyesmi, aztán próba.
              Lehet elég neki ennyi is konzolban:
              fdisk -l /dev/sda
              persze ha ahogy pomm javasolta, elöször megnézed, hogy létezik-e az sda eszköz.

              Esetleg lsmod
              megnézed van-e usb-storage modulod betöltve, ha nem, betöltöd (modprobe usb-storage)
              bár nemtom mennyit bonyolítottak uhu 2.0 alatt, és mi hogy müködik, de ezek elég általános lépések…

              Hozzászólás: Programok telepitése slackware-ban #1999234
              lada2105
              Felhasználó

                akkor find / -iname xmms
                vagy kutakodj a /usr/bin vagy /usr/bin/x11 vagy /usr/local könyvtárak alatt xmms után
                vagy ne src-s csomagot rakj fel! 😉
                src=source 😛

                Hozzászólás: Programok telepitése slackware-ban #1999232
                lada2105
                Felhasználó
                  Mike65 wrote:
                  leszedtem a slackbuilds könyvtárból az xmms-t (slackware.hu 🙂 ), installpkg, minden látszólag rendben feltelepül, netpkg látja is a removals között, de nincs a program benne a menüben és futtatásra sem akar elindulni, ez hogy van akkor most? gyakorlatilag a legtöbb eddig manuálisan feltett programmal ez van, krusader, a k3b is ez volt, ez most mi? függőségek? hogy bírom ellenőrizni hogy meg van hozzá minden? mert ugye nem rinyál semmit.

                  indíts konzolból!
                  Úgy kiírja mi baja.
                  Sok utólag felrakott progit meg ne is keress a menükben, mert sajna sokban nincs megoldva, hogy felrakása után létrehozódik a menüben a link. Ez inkább telepítéskor jellemzö, hogy lecsekkolja a csomagokat és létrehozza a linkeket a menükben.

                  Hozzászólás: Programok telepitése slackware-ban #1999230
                  lada2105
                  Felhasználó

                    http://ftp.slackware.hu 😛
                    ( http://www.slackware.hu )
                    sok-sok csomag le van forgatva sokszor a függöségei is mellette megvannak valamelyik könyvtárban
                    A slackware alatt a hivatalos csomagok, iso-k stb vannak, míg a többin a forgatottak.
                    Persze logikusan gondolkozva el lehet igazodni alatta 🙂

                    Hozzászólás: HDD Password #2096060
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Hm, ez úgy hallatszik, mint valami hdd data destroyer 🙂
                      valami wipe vagy micsoda…

                      Tényleg! Megpróbálkozhatsz egyéb wipe progikkal is.
                      Asszem ilyen van különbözö service cd-ken.

                      Vagy, ha látszik valahogy a vinyó egy linux live cdvel:
                      dd if=/dev/random of=/dev/hdx
                      x= aminek észrevette (a,b,c,d stb)

                      Hozzászólás: HDD Password #2096061
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Hm, ez úgy hallatszik, mint valami hdd data destroyer 🙂
                        valami wipe vagy micsoda…

                        Tényleg! Megpróbálkozhatsz egyéb wipe progikkal is.
                        Asszem ilyen van különbözö service cd-ken.

                        Vagy, ha látszik valahogy a vinyó egy linux live cdvel:
                        dd if=/dev/random of=/dev/hdx
                        x= aminek észrevette (a,b,c,d stb)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,541-1,550 / 2,340