Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Okés, akkor sorry…
Biztos összetévesztettelek egy másik topicban kérdezövel, neki ugyanis nem kell a pdc 🙂A quota-t próbáltad már sima „explorer” (intézö)-böl is?
Lehet ott müködik…
Esetleg finomíts valamit, más tippem nincs.Akkor ezekszerint a home-os problémád megoldódott?
maxthor wrote:[global]
workgroup = TESZT
server string = Samba Server %v on %h
interfaces = 192.168.1.247, localhost
bind interfaces only = Yes
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
username map = /etc/samba/smbusers
log level = 1
unix charset = iso-8859-2
dos charset = cp852
follow symlinks = yes
name resolve order = wins hosts lmhosts bcast
logon path = \pcxprofiles%U
logon home = \pcx%U
domain logons = yes
unix password sync = yes
passwd program = /usr/bin/passwd %u
os level = 128
preferred master = Yes
domain master = Yes
wins support = Yes
hosts allow = 192.168.1., 127.
veto files = /*.eml/*.pif/*.nws/*.{*}/
dns proxy = no
local master = yes
admin users = xxxxtartományvezérlöd van egyébként?
Szerintem ha a soraid közt jól olvasok, csak megosztásra használod, akkor a
logon path = \pcxprofiles%U
logon home = \pcx%U
domain logons = yes
preferred master = Yes
domain master = Yes
wins support = Yes
dns proxy = no
local master = yes
admin users = xxxx
sorok minek?
Felesleges szerintem…
Talán utána neked is könyebb kézzel állítani ha egyszerübb a conf-od.maxthor wrote:[homes]
comment = Home megosztasok
read only = No
writeable = yes
create mask = 0755
directory mask = 0775
browseable = Noez érdekes… és hol a path=??
az lenne a lényeg
mert ha a path=%U lenne, akkor csak az épp aktuális user home-ját látod, míg ha
path=/home akkor mindenkiét csak ahhoz van jogod, akinek a linuxondban is van…
ergó bela user csak akkor lephez be a janos user mappajába, ha van rá a linuxon is módja.…és a quota „betelt a lemez” figyelmeztetés ellenére befejeti a teljes fájl másolásást vagy csak úgy tesz mintha felmásolta volna, holott nincs meg a fájl odaát teljesen?
Nem mindegy!maxthor wrote:Ezért is érdemes forrásból telepiteni:) De kinek a pap kinek a papné 🙂Szerintem az alap megosztás funkciókhoz teljesen értelmetlen forrásból forgatni!
Minek, ha úgyse tudja sokszor a user, hogy mit-hogyan, illetve van egy csomó függösége esetleg…
Alap megosztásra meg egy kicsit többre szerintem tökéletesek a disztróban lévö samba csomagok.
(Föleg kezdésnek)Akkor esetleg még ajánlanék valami használd de jó gépet.
Pl Thinpad-et 100ért, ha nagyon nem bodlogulsz…
pl: http://www.laptopinfo.hu vagy http://www.notebookstore.huAkkor esetleg még ajánlanék valami használd de jó gépet.
Pl Thinpad-et 100ért, ha nagyon nem bodlogulsz…
pl: http://www.laptopinfo.hu vagy http://www.notebookstore.huDacr wrote:Hát ez el fog tartani egy ideig 🙂
Minden esetre köszi a segítséget.Ha fel van csatolva valami „nagy”, akkor biztos 😀
Egyébként talán elég a /etc meg a /usr alatt keresgélni…És ha másik vinyót dugsz abba a gépbe?
Mégha új vinyót is kell venned még az is olcsóbb mint egy teljes gép…És ha másik vinyót dugsz abba a gépbe?
Mégha új vinyót is kell venned még az is olcsóbb mint egy teljes gép…akkor mást nem tudok, légy brutális!
find / -iname samba
aztán törölj mindent amit sambának meg nmbd-nek vélsz 🙂
aztán telepítsd fel az „újat”
(bár lehet elég a daemont törölni, ami nagy valószínüséggel a /usr alatt lapul valahol…)Akkor másold le a config fájlt (/etc/samba/smb.conf) hogy ne kelljen újra megírnod aztán töröld le.
Aztán ne újratelepítsd, hanem eltávolítsd majd telepítsd fel.
Hátha úgy jobb lesz…
dpkg –remove samba
dpkg –install samba
🙂 -
SzerzőBejegyzés