lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Samba kérdések! #2090215
    lada2105
    Felhasználó

      Okés, akkor sorry…
      Biztos összetévesztettelek egy másik topicban kérdezövel, neki ugyanis nem kell a pdc 🙂

      A quota-t próbáltad már sima „explorer” (intézö)-böl is?
      Lehet ott müködik…
      Esetleg finomíts valamit, más tippem nincs.

      Akkor ezekszerint a home-os problémád megoldódott?

      Hozzászólás: Samba kérdések! #2090212
      lada2105
      Felhasználó
        maxthor wrote:
        [global]
        workgroup = TESZT
        server string = Samba Server %v on %h
        interfaces = 192.168.1.247, localhost
        bind interfaces only = Yes
        smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
        username map = /etc/samba/smbusers
        log level = 1
        unix charset = iso-8859-2
        dos charset = cp852
        follow symlinks = yes
        name resolve order = wins hosts lmhosts bcast
        logon path = \pcxprofiles%U
        logon home = \pcx%U
        domain logons = yes
        unix password sync = yes
        passwd program = /usr/bin/passwd %u
        os level = 128
        preferred master = Yes
        domain master = Yes
        wins support = Yes
        hosts allow = 192.168.1., 127.
        veto files = /*.eml/*.pif/*.nws/*.{*}/
        dns proxy = no
        local master = yes
        admin users = xxxx

        tartományvezérlöd van egyébként?
        Szerintem ha a soraid közt jól olvasok, csak megosztásra használod, akkor a
        logon path = \pcxprofiles%U
        logon home = \pcx%U
        domain logons = yes
        preferred master = Yes
        domain master = Yes
        wins support = Yes
        dns proxy = no
        local master = yes
        admin users = xxxx
        sorok minek?
        Felesleges szerintem…
        Talán utána neked is könyebb kézzel állítani ha egyszerübb a conf-od.

        Hozzászólás: Samba kérdések! #2090211
        lada2105
        Felhasználó
          maxthor wrote:
          [homes]
          comment = Home megosztasok
          read only = No
          writeable = yes
          create mask = 0755
          directory mask = 0775
          browseable = No

          ez érdekes… és hol a path=??
          az lenne a lényeg
          mert ha a path=%U lenne, akkor csak az épp aktuális user home-ját látod, míg ha
          path=/home akkor mindenkiét csak ahhoz van jogod, akinek a linuxondban is van…
          ergó bela user csak akkor lephez be a janos user mappajába, ha van rá a linuxon is módja.

          …és a quota „betelt a lemez” figyelmeztetés ellenére befejeti a teljes fájl másolásást vagy csak úgy tesz mintha felmásolta volna, holott nincs meg a fájl odaát teljesen?
          Nem mindegy!

          maxthor wrote:
          Ezért is érdemes forrásból telepiteni:) De kinek a pap kinek a papné 🙂

          Szerintem az alap megosztás funkciókhoz teljesen értelmetlen forrásból forgatni!
          Minek, ha úgyse tudja sokszor a user, hogy mit-hogyan, illetve van egy csomó függösége esetleg…
          Alap megosztásra meg egy kicsit többre szerintem tökéletesek a disztróban lévö samba csomagok.
          (Föleg kezdésnek)

          Hozzászólás: HDD Password #2096040
          lada2105
          Felhasználó

            Akkor esetleg még ajánlanék valami használd de jó gépet.
            Pl Thinpad-et 100ért, ha nagyon nem bodlogulsz…
            pl: http://www.laptopinfo.hu vagy http://www.notebookstore.hu

            Hozzászólás: HDD Password #2096041
            lada2105
            Felhasználó

              Akkor esetleg még ajánlanék valami használd de jó gépet.
              Pl Thinpad-et 100ért, ha nagyon nem bodlogulsz…
              pl: http://www.laptopinfo.hu vagy http://www.notebookstore.hu

              Hozzászólás: Samba kérdések! #2090207
              lada2105
              Felhasználó
                Dacr wrote:
                Hát ez el fog tartani egy ideig 🙂
                Minden esetre köszi a segítséget.

                Ha fel van csatolva valami „nagy”,  akkor biztos 😀
                Egyébként talán elég a /etc meg a /usr alatt keresgélni…

                Hozzászólás: HDD Password #2096032
                lada2105
                Felhasználó

                  És ha másik vinyót dugsz abba a gépbe?
                  Mégha új vinyót is kell venned még az is olcsóbb mint egy teljes gép…

                  Hozzászólás: HDD Password #2096033
                  lada2105
                  Felhasználó

                    És ha másik vinyót dugsz abba a gépbe?
                    Mégha új vinyót is kell venned még az is olcsóbb mint egy teljes gép…

                    Hozzászólás: Samba kérdések! #2090205
                    lada2105
                    Felhasználó

                      akkor mást nem tudok, légy brutális!
                      find / -iname samba
                      aztán törölj mindent amit sambának meg nmbd-nek vélsz 🙂
                      aztán telepítsd fel az „újat”
                      (bár lehet elég a daemont törölni, ami nagy valószínüséggel a /usr alatt lapul valahol…)

                      Hozzászólás: Samba kérdések! #2090203
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Akkor másold le a config fájlt (/etc/samba/smb.conf) hogy ne kelljen újra megírnod aztán töröld le.
                        Aztán ne újratelepítsd, hanem eltávolítsd majd telepítsd fel.
                        Hátha úgy jobb lesz…
                        dpkg –remove samba
                        dpkg –install samba
                        🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 2,340