Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Akkor szerintem ott leált a samba démon. Egyszerüen csak el kell indítani.
sudo /etc/init.d/samba start
ha minden igaz, akkor így kell…Ha rám hallgatsz, megszokod a másik útját is ezeknek az eléréses dolgoknak
smbclient -L ipcím -> listázás
mount //ipcim/megosztásnév /hova
és eléred
Ok-ok nem windows és stabilabban van megoldva ezek a hálózati gép tallózásos dolgok, de akkor is…
esetleg a smb://ipcim -es alakot tudod használni a konqueror-ban vagy nautilusban.Még fenn van a gépen a samba?
Lehet azért nem sikerül elindítani, mert még fut. Próbáld leállítani.Esetleg nem lehetséges, hogy leált a samba démon vagy elvesztették a gépek az IPjüket? Ping-re válaszolnak egymásnak?
Nem lehet hogy az az állat win megpróbálta átvenni a linuxod felett a sambás hatalmat? (értsd: ö akar a tartományvezérlö lenni vagy ilyesmi)Dacr wrote:Szépen ment a Samba két gép között, aztán egyszer csak minden ok nélkül elfelejtették egymást. Nem látták egymást.
Gondoltam, újralököm a Samba-t, de a telepítéskor ezt kaptam (Kubuntu 6.10):Pontosabban hogyan nem látják egymást?
Ez az újratelepítés eléggé windowos hozzáállás, ezt sürgösen felejtsd el a linux esetében! Hosszú távon semmi jóra nem vezet és a legeslegritkább esetben oldja meg a problémád, mondjuk olyan 0,00001%-ban ami beláthatjuk elég közel van a 0-hoz.Pontosíts kicsit! Hogyan nem veszik észre egymást?
Mit csináltál elötte/utána/alatta?Nekem egy T41-es Thinkpad-be ATI-m van, bár még soha nem raktam fel – és nem is áll szándékomban – a gyári ati drivert, így a sima ‘ati’ -t használom az xorg.conf-ban, de azzal is elöfordul, de amint említettem csak olyan szinten, ahogy fentebb leírtam. Akkor meg arrébbhúzom a görgetösávot és vissza aztán megjavul 🙂
Nekem egy T41-es Thinkpad-be ATI-m van, bár még soha nem raktam fel – és nem is áll szándékomban – a gyári ati drivert, így a sima ‘ati’ -t használom az xorg.conf-ban, de azzal is elöfordul, de amint említettem csak olyan szinten, ahogy fentebb leírtam. Akkor meg arrébbhúzom a görgetösávot és vissza aztán megjavul 🙂
tothaa wrote:Szerintem borzalmas a háttér… ettől nekem ugrál a szemem 🙁Akkor átírod a configfájlban egyszínüre 😛
tothaa wrote:Szerintem borzalmas a háttér… ettől nekem ugrál a szemem 🙁Akkor átírod a configfájlban egyszínüre 😛
ariszlo wrote:Nem vagyok benne biztos, hogy ezt egyáltalán meg lehet-e csinálni, de még mielőtt nagyon elkanyarodnánk az eredeti témától, én is mutatok egy szépet: 😉Ez gyönyörü! 😀
Ugyanakkor nincs igazán eröforrás igénye és nagyon gyors úgyhogy piros pont 😀ariszlo wrote:Nem vagyok benne biztos, hogy ezt egyáltalán meg lehet-e csinálni, de még mielőtt nagyon elkanyarodnánk az eredeti témától, én is mutatok egy szépet: 😉Ez gyönyörü! 😀
Ugyanakkor nincs igazán eröforrás igénye és nagyon gyors úgyhogy piros pont 😀Hasonlót csinál nekem is sima vesa meg ati driverekkel is, bár nem ennyire durva. Max pl ha görgetem a görgetösávot, akkor az aláhúzás helyett kettö vonal lesz megy ilyesmi.
De ha „lefrissül” az a képernyörész az OOO-ban, akkor eltünik azaz megjavul.
Biztos van rá megoldás, de ha ez kicsit magnyugtat, létezik a probléma másnál is 🙂Mondjuk elsöre ahogy említetted kikapcsolhatod az fglrx-et aztán nézd meg úgy is…
-
SzerzőBejegyzés