lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,561-1,570 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Samba kérdések! #2090201
    lada2105
    Felhasználó

      Akkor szerintem ott leált a samba démon. Egyszerüen csak el kell indítani.
      sudo /etc/init.d/samba start
      ha minden igaz, akkor így kell…

      Ha rám hallgatsz, megszokod a másik útját is ezeknek az eléréses dolgoknak
      smbclient -L ipcím -> listázás
      mount //ipcim/megosztásnév /hova
      és eléred
      Ok-ok nem windows és stabilabban van megoldva ezek a hálózati gép tallózásos dolgok, de akkor is…
      esetleg a smb://ipcim -es alakot tudod használni a konqueror-ban vagy nautilusban.

      Még fenn van a gépen a samba?
      Lehet azért nem sikerül elindítani, mert még fut. Próbáld leállítani.

      Hozzászólás: Samba kérdések! #2090199
      lada2105
      Felhasználó

        Esetleg nem lehetséges, hogy leált a samba démon vagy elvesztették a gépek az IPjüket? Ping-re válaszolnak egymásnak?
        Nem lehet hogy az az állat win megpróbálta átvenni a linuxod felett a sambás hatalmat? (értsd: ö akar a tartományvezérlö lenni vagy ilyesmi)

        Hozzászólás: Samba kérdések! #2090198
        lada2105
        Felhasználó
          Dacr wrote:
          Szépen ment a Samba két gép között, aztán egyszer csak minden ok nélkül elfelejtették egymást. Nem látták egymást.
          Gondoltam, újralököm a Samba-t, de a telepítéskor ezt kaptam (Kubuntu 6.10):

          Pontosabban hogyan nem látják egymást?
          Ez az újratelepítés eléggé windowos hozzáállás, ezt sürgösen felejtsd el a linux esetében! Hosszú távon semmi jóra nem vezet és a legeslegritkább esetben oldja meg a problémád, mondjuk olyan 0,00001%-ban ami beláthatjuk elég közel van a 0-hoz.

          Pontosíts kicsit! Hogyan nem veszik észre egymást?
          Mit csináltál elötte/utána/alatta?

          Hozzászólás: Openoffice 2.0 – bug vagy sem? #2096245
          lada2105
          Felhasználó

            Nekem egy T41-es Thinkpad-be ATI-m van, bár még soha nem raktam fel – és nem is áll szándékomban – a gyári ati drivert, így a sima ‘ati’ -t használom az xorg.conf-ban, de azzal is elöfordul, de amint említettem csak olyan szinten, ahogy fentebb leírtam. Akkor meg arrébbhúzom a görgetösávot és vissza aztán megjavul 🙂

            Hozzászólás: Openoffice 2.0 – bug vagy sem? #2096246
            lada2105
            Felhasználó

              Nekem egy T41-es Thinkpad-be ATI-m van, bár még soha nem raktam fel – és nem is áll szándékomban – a gyári ati drivert, így a sima ‘ati’ -t használom az xorg.conf-ban, de azzal is elöfordul, de amint említettem csak olyan szinten, ahogy fentebb leírtam. Akkor meg arrébbhúzom a görgetösávot és vissza aztán megjavul 🙂

              Hozzászólás: Csinos desktopok #2093982
              lada2105
              Felhasználó
                tothaa wrote:
                Szerintem borzalmas a háttér… ettől nekem ugrál a szemem 🙁

                Akkor átírod a configfájlban egyszínüre 😛

                Hozzászólás: Csinos desktopok #2093983
                lada2105
                Felhasználó
                  tothaa wrote:
                  Szerintem borzalmas a háttér… ettől nekem ugrál a szemem 🙁

                  Akkor átírod a configfájlban egyszínüre 😛

                  Hozzászólás: Csinos desktopok #2093978
                  lada2105
                  Felhasználó
                    ariszlo wrote:
                    Nem vagyok benne biztos, hogy ezt egyáltalán meg lehet-e csinálni, de még mielőtt nagyon elkanyarodnánk az eredeti témától, én is mutatok egy szépet: 😉

                    Ez gyönyörü! 😀
                    Ugyanakkor nincs igazán eröforrás igénye és nagyon gyors úgyhogy piros pont 😀

                    Hozzászólás: Csinos desktopok #2093979
                    lada2105
                    Felhasználó
                      ariszlo wrote:
                      Nem vagyok benne biztos, hogy ezt egyáltalán meg lehet-e csinálni, de még mielőtt nagyon elkanyarodnánk az eredeti témától, én is mutatok egy szépet: 😉

                      Ez gyönyörü! 😀
                      Ugyanakkor nincs igazán eröforrás igénye és nagyon gyors úgyhogy piros pont 😀

                      Hozzászólás: Openoffice 2.0 – bug vagy sem? #2096239
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Hasonlót csinál nekem is sima vesa meg ati driverekkel is, bár nem ennyire durva. Max pl ha görgetem a görgetösávot, akkor az aláhúzás helyett kettö vonal lesz megy ilyesmi.
                        De ha „lefrissül” az a képernyörész az OOO-ban, akkor eltünik azaz megjavul.
                        Biztos van rá megoldás, de ha ez kicsit magnyugtat, létezik a probléma másnál is 🙂

                        Mondjuk elsöre ahogy említetted kikapcsolhatod az fglrx-et aztán nézd meg úgy is…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,561-1,570 / 2,340