Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hasonlót csinál nekem is sima vesa meg ati driverekkel is, bár nem ennyire durva. Max pl ha görgetem a görgetösávot, akkor az aláhúzás helyett kettö vonal lesz megy ilyesmi.
De ha „lefrissül” az a képernyörész az OOO-ban, akkor eltünik azaz megjavul.
Biztos van rá megoldás, de ha ez kicsit magnyugtat, létezik a probléma másnál is 🙂Mondjuk elsöre ahogy említetted kikapcsolhatod az fglrx-et aztán nézd meg úgy is…
nanobit wrote:Nincs ötlet? 🙁Ha nincs más tipped rakd vissza a 10.1-es suse-t.
Sok embertöl lehet olvasni, hallani, hogy valami nem stimmel vele. Többek közt én is próbáltam, és a 10.1-es jobbnak bizonyult. Persze sokan így, sokan amúgy vannak vele…
De ezt már egy másik topicban is írtam.Ha nem szükséges a 10.2-es bizonyos funkciója, akkor downgradelj!
Sok sikert!
nanobit wrote:Nincs ötlet? 🙁Ha nincs más tipped rakd vissza a 10.1-es suse-t.
Sok embertöl lehet olvasni, hallani, hogy valami nem stimmel vele. Többek közt én is próbáltam, és a 10.1-es jobbnak bizonyult. Persze sokan így, sokan amúgy vannak vele…
De ezt már egy másik topicban is írtam.Ha nem szükséges a 10.2-es bizonyos funkciója, akkor downgradelj!
Sok sikert!
XP-hez ugye nem raktál fel semmilyen „drivert”, ami ezt okozhatja?
Ha nem, akkor fogadd el, hogy így müködik.XP-hez ugye nem raktál fel semmilyen „drivert”, ami ezt okozhatja?
Ha nem, akkor fogadd el, hogy így müködik.vadkan wrote:Ugy látom,hogy a 10.2 másnak is feladja a leckét már ami a vezeték nélkuli hálózat beállitást illeti.Én nyitottam a topicot és akkor azt a tanácsot kaptam ,hogy előbb tanuljam a Linuxot aztán próbálkozzak a vezeték nélküli beállitással.
Tegnap felraktam az Ubuntu-t és láss csodát a vez. nélküli beállitás egy pillanat alatt megtörtént.Az alábbi h.sz-k arról szólnak,hogy ezek szerint a 10.2.-nél van a gond mert ugyan ugy kellene beállitani ott is mint az Ubuntun..Naja… bár nem csak a vezetéknélküli hálózattal vannak gondok. Legalábbis nálam…
Eddig nekem sokkal megbízhatóbbnak tünik egy 10.1-es rendszer.
Kíváncsi leszek a 10.3-ra, most azt várom, hogy kipróbálhassam, hátha javítottak benne már egy-két dolgot.figura24 wrote:A drivert ellenőriztem és S3-al van hajtvaEsetleg valakinek még valami ötlet
Az s3-nál is asszem 3 fajta van.
Van a sima s3
van a savage-ekhez a ‘savage’
és van valam 3. általánosabb driver.
Próbáld a savage-el. (asszem s3 savage van a gépben pontosabban)
Vagy mentsd le a xorg.conf-odat és próbáld meg az xf86config-al belöni a config fájlt.
Ez utóbbinál, elsösorban a videókártya kiválasztási részének alaposabb átnyálazását ajánlom.
Persze nem muszály 600x végigmenni a configon, elég ha kiírod a listákból az egyes s3-as kártyákhoz tartozó driverek neveit. (pl, amit írtam: s3, savage, trio stb), majd ezeket – ha elsöre nem ment – ebben az utólag létrehozott config fájlban kézzel, majd ha nagyon szétesik a kép és rosszabb mint volt, akkor az eredeti fájlban kézzel cserélgeted.
Persze a driverneveket logikusan kell kiírni, pl a savage-edet ne akard meghajtani egy trio driverével 🙂Sok sikert!
ui: még egy tipp: live cd (ubuntu, knoppix stb), ellenörzöd minden okés-e, ha igen copy és megvan a tökéletes xorg.conf-od 🙂
amittai wrote:Vmit nagyon el……tam. Az a baj, hogy XP alatt teljesen jó minden. Meg olyan jelenség is történt hogy az egyik ujrainditás után tudtam tárcsázni. Probáltam átgondolni h minek a hatására következett be ez a változás, de semmi különöset nem csináltam előtte. Ujraindítottam a rendszert és a következő alkalommal már megint nem működött.Sajnos így nehéz megmondani és nem vagyok távgyógyító sem, de talán ha van türelmed próbálkozz!
Lehet a hálókátya modul betöltése – hálókártya beállítása – tárcsázási beállítások – trácsázás összefüggése okozza a problémát.
Próba szerencse…
Rámegy egy jó pár órád az tuti, de utána rögtön tudod majd mi a probléma 🙂ui: egyébként egyböl a gentoo-val kezded a linuxos ismerkedést? Lehet azé’ nehéz egy-két dolog elsöre…
amittai wrote:Vmit nagyon el……tam. Az a baj, hogy XP alatt teljesen jó minden. Meg olyan jelenség is történt hogy az egyik ujrainditás után tudtam tárcsázni. Probáltam átgondolni h minek a hatására következett be ez a változás, de semmi különöset nem csináltam előtte. Ujraindítottam a rendszert és a következő alkalommal már megint nem működött.Sajnos így nehéz megmondani és nem vagyok távgyógyító sem, de talán ha van türelmed próbálkozz!
Lehet a hálókátya modul betöltése – hálókártya beállítása – tárcsázási beállítások – trácsázás összefüggése okozza a problémát.
Próba szerencse…
Rámegy egy jó pár órád az tuti, de utána rögtön tudod majd mi a probléma 🙂ui: egyébként egyböl a gentoo-val kezded a linuxos ismerkedést? Lehet azé’ nehéz egy-két dolog elsöre…
talányos s egyszerü megoldás
😀 😀 -
SzerzőBejegyzés