lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,571-1,580 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Openoffice 2.0 – bug vagy sem? #2096240
    lada2105
    Felhasználó

      Hasonlót csinál nekem is sima vesa meg ati driverekkel is, bár nem ennyire durva. Max pl ha görgetem a görgetösávot, akkor az aláhúzás helyett kettö vonal lesz megy ilyesmi.
      De ha „lefrissül” az a képernyörész az OOO-ban, akkor eltünik azaz megjavul.
      Biztos van rá megoldás, de ha ez kicsit magnyugtat, létezik a probléma másnál is 🙂

      Mondjuk elsöre ahogy említetted kikapcsolhatod az fglrx-et aztán nézd meg úgy is…

      Hozzászólás: Skype => Dropped >:-( #2096207
      lada2105
      Felhasználó
        nanobit wrote:
        Nincs ötlet? 🙁

        Ha nincs más tipped rakd vissza a 10.1-es suse-t.
        Sok embertöl lehet olvasni, hallani, hogy valami nem stimmel vele. Többek közt én is próbáltam, és a 10.1-es jobbnak bizonyult. Persze sokan így, sokan amúgy vannak vele…
        De ezt már egy másik topicban is írtam.

        Ha nem szükséges a 10.2-es bizonyos funkciója, akkor downgradelj!

        Sok sikert!

        Hozzászólás: Skype => Dropped >:-( #2096208
        lada2105
        Felhasználó
          nanobit wrote:
          Nincs ötlet? 🙁

          Ha nincs más tipped rakd vissza a 10.1-es suse-t.
          Sok embertöl lehet olvasni, hallani, hogy valami nem stimmel vele. Többek közt én is próbáltam, és a 10.1-es jobbnak bizonyult. Persze sokan így, sokan amúgy vannak vele…
          De ezt már egy másik topicban is írtam.

          Ha nem szükséges a 10.2-es bizonyos funkciója, akkor downgradelj!

          Sok sikert!

          Hozzászólás: Hálokártya modul #2095978
          lada2105
          Felhasználó

            XP-hez ugye nem raktál fel semmilyen „drivert”, ami ezt okozhatja?
            Ha nem, akkor fogadd el, hogy így müködik.

            Hozzászólás: Hálokártya modul #2095979
            lada2105
            Felhasználó

              XP-hez ugye nem raktál fel semmilyen „drivert”, ami ezt okozhatja?
              Ha nem, akkor fogadd el, hogy így müködik.

              Hozzászólás: Suse.10.2 Vezeték nélküli hálózat. #2090441
              lada2105
              Felhasználó
                vadkan wrote:
                Ugy látom,hogy a 10.2 másnak is feladja a leckét már ami a vezeték nélkuli hálózat beállitást illeti.Én nyitottam a topicot és akkor azt a tanácsot kaptam ,hogy előbb tanuljam a Linuxot aztán próbálkozzak a vezeték nélküli beállitással.
                Tegnap felraktam az Ubuntu-t és láss csodát a vez. nélküli beállitás egy pillanat alatt megtörtént.Az alábbi h.sz-k arról szólnak,hogy ezek szerint a 10.2.-nél van a gond mert ugyan ugy kellene beállitani ott is mint az Ubuntun..

                Naja… bár nem csak a vezetéknélküli hálózattal vannak gondok. Legalábbis nálam…
                Eddig nekem sokkal megbízhatóbbnak tünik egy 10.1-es rendszer.
                Kíváncsi leszek a 10.3-ra, most azt várom, hogy kipróbálhassam, hátha javítottak benne már egy-két dolgot.

                Hozzászólás: etch vs IBM TP t21 #2095149
                lada2105
                Felhasználó
                  figura24 wrote:
                  A drivert ellenőriztem és S3-al van hajtva

                  Esetleg valakinek még valami ötlet

                  Az s3-nál is asszem 3 fajta van.
                  Van a sima s3
                  van a savage-ekhez a ‘savage’
                  és van valam 3. általánosabb driver.
                  Próbáld a savage-el. (asszem s3 savage van a gépben pontosabban)
                  Vagy mentsd le a xorg.conf-odat és próbáld meg az xf86config-al belöni a config fájlt.
                  Ez utóbbinál, elsösorban a videókártya kiválasztási részének alaposabb átnyálazását ajánlom.
                  Persze nem muszály 600x végigmenni a configon, elég ha kiírod a listákból az egyes s3-as kártyákhoz tartozó driverek neveit. (pl, amit írtam: s3, savage, trio stb), majd ezeket – ha elsöre nem ment – ebben az utólag létrehozott config fájlban kézzel, majd ha nagyon szétesik a kép és rosszabb mint volt, akkor az eredeti fájlban kézzel cserélgeted.
                  Persze a driverneveket logikusan kell kiírni, pl a savage-edet ne akard meghajtani egy trio driverével 🙂

                  Sok sikert!

                  ui: még egy tipp: live cd (ubuntu, knoppix stb), ellenörzöd minden okés-e, ha igen copy és megvan a tökéletes xorg.conf-od 🙂

                  Hozzászólás: Hálokártya modul #2095970
                  lada2105
                  Felhasználó
                    amittai wrote:
                    Vmit nagyon el……tam. Az a baj, hogy XP alatt teljesen jó minden. Meg olyan jelenség is történt hogy az egyik ujrainditás után tudtam tárcsázni. Probáltam átgondolni h minek a hatására következett be ez a változás, de semmi különöset nem csináltam előtte. Ujraindítottam a rendszert és a következő alkalommal már megint nem működött.

                    Sajnos így nehéz megmondani és nem vagyok távgyógyító sem, de talán ha van türelmed próbálkozz!
                    Lehet a hálókátya modul betöltése – hálókártya beállítása – tárcsázási beállítások – trácsázás összefüggése okozza a problémát.
                    Próba szerencse…
                    Rámegy egy jó pár órád az tuti, de utána rögtön tudod majd mi a probléma 🙂

                    ui: egyébként egyböl a gentoo-val kezded a linuxos ismerkedést? Lehet azé’ nehéz egy-két dolog elsöre…

                    Hozzászólás: Hálokártya modul #2095971
                    lada2105
                    Felhasználó
                      amittai wrote:
                      Vmit nagyon el……tam. Az a baj, hogy XP alatt teljesen jó minden. Meg olyan jelenség is történt hogy az egyik ujrainditás után tudtam tárcsázni. Probáltam átgondolni h minek a hatására következett be ez a változás, de semmi különöset nem csináltam előtte. Ujraindítottam a rendszert és a következő alkalommal már megint nem működött.

                      Sajnos így nehéz megmondani és nem vagyok távgyógyító sem, de talán ha van türelmed próbálkozz!
                      Lehet a hálókátya modul betöltése – hálókártya beállítása – tárcsázási beállítások – trácsázás összefüggése okozza a problémát.
                      Próba szerencse…
                      Rámegy egy jó pár órád az tuti, de utána rögtön tudod majd mi a probléma 🙂

                      ui: egyébként egyböl a gentoo-val kezded a linuxos ismerkedést? Lehet azé’ nehéz egy-két dolog elsöre…

                      Hozzászólás: Leszeretném cserélni az xpt linuxra! #2088771
                      lada2105
                      Felhasználó

                        talányos s egyszerü megoldás
                        😀 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,571-1,580 / 2,340