lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,581-1,590 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hálokártya modul #2095966
    lada2105
    Felhasználó
      amittai wrote:
      Igen. Szóval nem világít a Link/Act lámpa, pedig a hálokártya működik. Akkor miért nem? 🙁

      Akkor kizárásos alapon és Einstein-i számításokkal kikövetkeztethetö, hogy a lámpán áthaladó feszültség akkor fogja azt a kis ledet világításra késztetni, amikor a géped kitárcsázott az internet végtelenségére 🙂

      Ha akkor sem, illetve nem megy a tárcsázás akkor egy újabb Einstein-i képletet igénybe véve kikövetkeztethetö, hogy esetleg a telefonkábel vagy az UTP-telefon csatis kábel szorul cserére.

      Ha ez sem, akkor egyszerübb megközelíteni a modemmel a recycle tárolóeszközt, de elötte érdemes szólni érdekében a szolgáltatónak.
      🙂

      Hozzászólás: Hálokártya modul #2095967
      lada2105
      Felhasználó
        amittai wrote:
        Igen. Szóval nem világít a Link/Act lámpa, pedig a hálokártya működik. Akkor miért nem? 🙁

        Akkor kizárásos alapon és Einstein-i számításokkal kikövetkeztethetö, hogy a lámpán áthaladó feszültség akkor fogja azt a kis ledet világításra késztetni, amikor a géped kitárcsázott az internet végtelenségére 🙂

        Ha akkor sem, illetve nem megy a tárcsázás akkor egy újabb Einstein-i képletet igénybe véve kikövetkeztethetö, hogy esetleg a telefonkábel vagy az UTP-telefon csatis kábel szorul cserére.

        Ha ez sem, akkor egyszerübb megközelíteni a modemmel a recycle tárolóeszközt, de elötte érdemes szólni érdekében a szolgáltatónak.
        🙂

        Hozzászólás: Hálokártya modul #2095962
        lada2105
        Felhasználó
          amittai wrote:
          Ok. Ezt majd vhogy megoldom. Viszont lenne még egy kérdésem. Az ADSL modemen van egy Ethernet Link/Act jelző lámpa. Ha jól gondolom, ami nem biztos, akkor ennek akkor is világítania kellene amikor még nem tárcsáztam ?

          Link = kapcsolat. Szerintem nálad is a gép-modem kapcsolatot jelzi, mint az enyémen.
          Tehát még tárcsázás elött is világítania kell, illetve jó ha azt teszi 🙂
          A másik (adsl) kapcsolat meg majd a gépböl derül ki, hogy megy-e vagy sem 🙂

          Hozzászólás: Hálokártya modul #2095963
          lada2105
          Felhasználó
            amittai wrote:
            Ok. Ezt majd vhogy megoldom. Viszont lenne még egy kérdésem. Az ADSL modemen van egy Ethernet Link/Act jelző lámpa. Ha jól gondolom, ami nem biztos, akkor ennek akkor is világítania kellene amikor még nem tárcsáztam ?

            Link = kapcsolat. Szerintem nálad is a gép-modem kapcsolatot jelzi, mint az enyémen.
            Tehát még tárcsázás elött is világítania kell, illetve jó ha azt teszi 🙂
            A másik (adsl) kapcsolat meg majd a gépböl derül ki, hogy megy-e vagy sem 🙂

            Hozzászólás: HDD Password #2096002
            lada2105
            Felhasználó
              Vladi wrote:
              Hello!

              Lehet, hülye vagyok, de mit szólnál egy low level formathoz? Szerintem noti vinyókkal is lehet ilyesmit csinálni.

              Csatlakozom.
              esetleg egy live linuxal agyonütheted az mbr-jét meg az egész particióstábláját a kérdéses vinyónak. Hátha…
              (Bár elég fura, eddig soha nem hallottam még ilyesmiröl)

              Hozzászólás: HDD Password #2096003
              lada2105
              Felhasználó
                Vladi wrote:
                Hello!

                Lehet, hülye vagyok, de mit szólnál egy low level formathoz? Szerintem noti vinyókkal is lehet ilyesmit csinálni.

                Csatlakozom.
                esetleg egy live linuxal agyonütheted az mbr-jét meg az egész particióstábláját a kérdéses vinyónak. Hátha…
                (Bár elég fura, eddig soha nem hallottam még ilyesmiröl)

                Hozzászólás: Hálokártya modul #2095956
                lada2105
                Felhasználó
                  amittai wrote:
                  Akkor azt hol tudom beállítani hogy betöltéskor ne akarja konfigurálni a hálokártyát?

                  Nem értek a gentoo-hoz, de az tuti, hogy a /etc könyvtár alatt kell nézelödnöd 🙂
                  valami interfaces vagy network fájlt keress, amiben ezek configolva vannak (legalábbis ha debian-ra hajaz, akkor ilyesmi fájlnevet kell használjon)
                  /etc/rc.d-k vagy a /etc/inet.d alatt talán

                  esetleg más megoldásként keress fájlban:
                  grep -i eth -R /etc 😉

                  Hozzászólás: Hálokártya modul #2095957
                  lada2105
                  Felhasználó
                    amittai wrote:
                    Akkor azt hol tudom beállítani hogy betöltéskor ne akarja konfigurálni a hálokártyát?

                    Nem értek a gentoo-hoz, de az tuti, hogy a /etc könyvtár alatt kell nézelödnöd 🙂
                    valami interfaces vagy network fájlt keress, amiben ezek configolva vannak (legalábbis ha debian-ra hajaz, akkor ilyesmi fájlnevet kell használjon)
                    /etc/rc.d-k vagy a /etc/inet.d alatt talán

                    esetleg más megoldásként keress fájlban:
                    grep -i eth -R /etc 😉

                    Hozzászólás: Debian #1891625
                    lada2105
                    Felhasználó
                      rednek wrote:
                      Hol loggolja a Debian Sarge a user-ek bejelentkezését? (pl.: név, IP, terminál, időpont)
                      … természetesen a log könyvtárat átnéztem.. és nem láttam semmi arra utaló fájl-t

                      esetleg:
                      last -x (x = egy szám, amennyit a logodból ki tud olvasni és szeretnél megjeleníteni)
                      illetve a messages vagy syslog-nak kellene tartalaznia, ha távolról pl ssh-val léptek rá a gépre.

                      last-os példa:
                      bash-3.1$ last -5
                      andras  pts/2        :0.0            Sat Mar 17 21:37  still logged in 
                      root    tty1                          Sat Mar 17 21:15  still logged in 
                      andras  pts/1        :0.0            Sat Mar 17 20:30  still logged in 
                      andras  pts/2        :0.0            Sat Mar 17 20:01 – 20:29  (00:28)   
                      andras  pts/1        :0.0            Sat Mar 17 19:29 – 20:29  (01:00

                      Hozzászólás: Leszeretném cserélni az xpt linuxra! #2088767
                      lada2105
                      Felhasználó
                        individor wrote:
                        háj! van egy win ntfs partició rajta xp, és egy  kubuntu egy másik partición, hogy lehet a wint eltüntetni a linux javára???

                        köszi

                        cat /proc/partitions vagy cfdisk /dev/akármi
                        megnézed melyik partició az ntfs
                        majd mkfs.ext3 /dev/akármi
                        és kész 🙂

                        igaz, egybe nem csatoltad, de legalább nincs meg a win és adatterületnek használhatod…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,581-1,590 / 2,340