Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
amittai wrote:Igen. Szóval nem világít a Link/Act lámpa, pedig a hálokártya működik. Akkor miért nem? 🙁
Akkor kizárásos alapon és Einstein-i számításokkal kikövetkeztethetö, hogy a lámpán áthaladó feszültség akkor fogja azt a kis ledet világításra késztetni, amikor a géped kitárcsázott az internet végtelenségére 🙂
Ha akkor sem, illetve nem megy a tárcsázás akkor egy újabb Einstein-i képletet igénybe véve kikövetkeztethetö, hogy esetleg a telefonkábel vagy az UTP-telefon csatis kábel szorul cserére.
Ha ez sem, akkor egyszerübb megközelíteni a modemmel a recycle tárolóeszközt, de elötte érdemes szólni érdekében a szolgáltatónak.
🙂amittai wrote:Igen. Szóval nem világít a Link/Act lámpa, pedig a hálokártya működik. Akkor miért nem? 🙁Akkor kizárásos alapon és Einstein-i számításokkal kikövetkeztethetö, hogy a lámpán áthaladó feszültség akkor fogja azt a kis ledet világításra késztetni, amikor a géped kitárcsázott az internet végtelenségére 🙂
Ha akkor sem, illetve nem megy a tárcsázás akkor egy újabb Einstein-i képletet igénybe véve kikövetkeztethetö, hogy esetleg a telefonkábel vagy az UTP-telefon csatis kábel szorul cserére.
Ha ez sem, akkor egyszerübb megközelíteni a modemmel a recycle tárolóeszközt, de elötte érdemes szólni érdekében a szolgáltatónak.
🙂amittai wrote:Ok. Ezt majd vhogy megoldom. Viszont lenne még egy kérdésem. Az ADSL modemen van egy Ethernet Link/Act jelző lámpa. Ha jól gondolom, ami nem biztos, akkor ennek akkor is világítania kellene amikor még nem tárcsáztam ?Link = kapcsolat. Szerintem nálad is a gép-modem kapcsolatot jelzi, mint az enyémen.
Tehát még tárcsázás elött is világítania kell, illetve jó ha azt teszi 🙂
A másik (adsl) kapcsolat meg majd a gépböl derül ki, hogy megy-e vagy sem 🙂amittai wrote:Ok. Ezt majd vhogy megoldom. Viszont lenne még egy kérdésem. Az ADSL modemen van egy Ethernet Link/Act jelző lámpa. Ha jól gondolom, ami nem biztos, akkor ennek akkor is világítania kellene amikor még nem tárcsáztam ?Link = kapcsolat. Szerintem nálad is a gép-modem kapcsolatot jelzi, mint az enyémen.
Tehát még tárcsázás elött is világítania kell, illetve jó ha azt teszi 🙂
A másik (adsl) kapcsolat meg majd a gépböl derül ki, hogy megy-e vagy sem 🙂Vladi wrote:Hello!Lehet, hülye vagyok, de mit szólnál egy low level formathoz? Szerintem noti vinyókkal is lehet ilyesmit csinálni.
Csatlakozom.
esetleg egy live linuxal agyonütheted az mbr-jét meg az egész particióstábláját a kérdéses vinyónak. Hátha…
(Bár elég fura, eddig soha nem hallottam még ilyesmiröl)Vladi wrote:Hello!Lehet, hülye vagyok, de mit szólnál egy low level formathoz? Szerintem noti vinyókkal is lehet ilyesmit csinálni.
Csatlakozom.
esetleg egy live linuxal agyonütheted az mbr-jét meg az egész particióstábláját a kérdéses vinyónak. Hátha…
(Bár elég fura, eddig soha nem hallottam még ilyesmiröl)amittai wrote:Akkor azt hol tudom beállítani hogy betöltéskor ne akarja konfigurálni a hálokártyát?Nem értek a gentoo-hoz, de az tuti, hogy a /etc könyvtár alatt kell nézelödnöd 🙂
valami interfaces vagy network fájlt keress, amiben ezek configolva vannak (legalábbis ha debian-ra hajaz, akkor ilyesmi fájlnevet kell használjon)
/etc/rc.d-k vagy a /etc/inet.d alatt talánesetleg más megoldásként keress fájlban:
grep -i eth -R /etc 😉amittai wrote:Akkor azt hol tudom beállítani hogy betöltéskor ne akarja konfigurálni a hálokártyát?Nem értek a gentoo-hoz, de az tuti, hogy a /etc könyvtár alatt kell nézelödnöd 🙂
valami interfaces vagy network fájlt keress, amiben ezek configolva vannak (legalábbis ha debian-ra hajaz, akkor ilyesmi fájlnevet kell használjon)
/etc/rc.d-k vagy a /etc/inet.d alatt talánesetleg más megoldásként keress fájlban:
grep -i eth -R /etc 😉rednek wrote:Hol loggolja a Debian Sarge a user-ek bejelentkezését? (pl.: név, IP, terminál, időpont)
… természetesen a log könyvtárat átnéztem.. és nem láttam semmi arra utaló fájl-tesetleg:
last -x (x = egy szám, amennyit a logodból ki tud olvasni és szeretnél megjeleníteni)
illetve a messages vagy syslog-nak kellene tartalaznia, ha távolról pl ssh-val léptek rá a gépre.last-os példa:
bash-3.1$ last -5
andras pts/2 :0.0 Sat Mar 17 21:37 still logged in
root tty1 Sat Mar 17 21:15 still logged in
andras pts/1 :0.0 Sat Mar 17 20:30 still logged in
andras pts/2 :0.0 Sat Mar 17 20:01 – 20:29 (00:28)
andras pts/1 :0.0 Sat Mar 17 19:29 – 20:29 (01:00individor wrote:háj! van egy win ntfs partició rajta xp, és egy kubuntu egy másik partición, hogy lehet a wint eltüntetni a linux javára???köszi
cat /proc/partitions vagy cfdisk /dev/akármi
megnézed melyik partició az ntfs
majd mkfs.ext3 /dev/akármi
és kész 🙂igaz, egybe nem csatoltad, de legalább nincs meg a win és adatterületnek használhatod…
-
SzerzőBejegyzés