lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,591-1,600 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: HDD Password #2095996
    lada2105
    Felhasználó

      Ez nem valami bios password inkább véletlen?
      (Mert ugyebár ha a vinyón lenne valami, akkor ahogy te is következtettél, másik gépeken is kérnie kellett volna a passwordöt.)

      Ha meg BIOS Password, azt meg egyszerüen egy reljes áramtalanítással talán notiknál is kitörölheted.
      (220 le, akksi ki, kiselem ki vagy dos-os bios rester program elindít 🙂 )

      Hozzászólás: HDD Password #2095997
      lada2105
      Felhasználó

        Ez nem valami bios password inkább véletlen?
        (Mert ugyebár ha a vinyón lenne valami, akkor ahogy te is következtettél, másik gépeken is kérnie kellett volna a passwordöt.)

        Ha meg BIOS Password, azt meg egyszerüen egy reljes áramtalanítással talán notiknál is kitörölheted.
        (220 le, akksi ki, kiselem ki vagy dos-os bios rester program elindít 🙂 )

        Hozzászólás: Hálokártya modul #2095952
        lada2105
        Felhasználó
          amittai wrote:
          Ezekután a dhcpcd -re time out-ot ír ki. Egy ADSL modem van a gépemre kötve. Szóval kicsit tudatlan vagyok ebben a témában, márminthogy a DHCP és az ADSL modemnek van e egyáltalán köze egymáshoz.

          Nincs. (Legalábbis nem sok)
          DHCP-t a kábelmodemes (értsd, koax kábeles internet modem) szolgáltatók használnak.
          Az ADSL-nél „tárcsáznod” kell, és ilyenkor legegyszerübb abszolúte configurálatlanul hagyni a hálókártyát. (se dhcp, se ip)

          Hozzászólás: Hálokártya modul #2095953
          lada2105
          Felhasználó
            amittai wrote:
            Ezekután a dhcpcd -re time out-ot ír ki. Egy ADSL modem van a gépemre kötve. Szóval kicsit tudatlan vagyok ebben a témában, márminthogy a DHCP és az ADSL modemnek van e egyáltalán köze egymáshoz.

            Nincs. (Legalábbis nem sok)
            DHCP-t a kábelmodemes (értsd, koax kábeles internet modem) szolgáltatók használnak.
            Az ADSL-nél „tárcsáznod” kell, és ilyenkor legegyszerübb abszolúte configurálatlanul hagyni a hálókártyát. (se dhcp, se ip)

            Hozzászólás: SuSE Linux #1894066
            lada2105
            Felhasználó
              Onion wrote:
              Van egy 10.2 süsüm ext3 file rendszerrel. Van még egy vinyóm amin megint csak ext3 file rendszer van. Kérdésem, hogy hol kell beállítani hogy a másik vinyómat is lássam??

              man mount

              vagy kde – rendszer – tárolóeszközök vagy ilyesmi pont alatt.

              Egyéb alap tudnivalók:
              szabilinux.hu

              Hozzászólás: qmail átimportálása debian alá #2095791
              lada2105
              Felhasználó
                kistucsok wrote:
                van egy müködö qmail fedorán:)
                nagyon jo
                ugyan igy kellenne h menjen debian alatt is és a meglévö levelezés is kellenne hogyan lehetne ezt át importálni ha lehet ilyet?

                felrakod a qmailt (ha nincs csomag, beforgatod)
                ha nem tudod 100-asra úgy beconfigolni, akkor config fájlok átmásolása,
                adatok (levelek stb) átmásolása
                és kész.

                Szerintem megoldható, de mindenképp csinálj elötte egy tesztet.

                pl: felhúzol egy debianos gépet megcsinálod ezt vele és ha müködni látszik akkor kicseréled az éles szerveren.

                Hozzászólás: qmail átimportálása debian alá #2095792
                lada2105
                Felhasználó
                  kistucsok wrote:
                  van egy müködö qmail fedorán:)
                  nagyon jo
                  ugyan igy kellenne h menjen debian alatt is és a meglévö levelezés is kellenne hogyan lehetne ezt át importálni ha lehet ilyet?

                  felrakod a qmailt (ha nincs csomag, beforgatod)
                  ha nem tudod 100-asra úgy beconfigolni, akkor config fájlok átmásolása,
                  adatok (levelek stb) átmásolása
                  és kész.

                  Szerintem megoldható, de mindenképp csinálj elötte egy tesztet.

                  pl: felhúzol egy debianos gépet megcsinálod ezt vele és ha müködni látszik akkor kicseréled az éles szerveren.

                  Hozzászólás: etch vs IBM TP t21 #2095146
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Véletlenül nem VESA driverrel hajtod meg azt a videókarit?
                    Abban nem s3 van?
                    Próbáld ki a driver részlegnél s3-ra írni az xorg.conf-ot.

                    lada2105
                    Felhasználó

                      mysqldump vagy csak egyszerüen kimásolod az egész mapparendszert ahol a mysql tárolja a adatbázis fájlokat.
                      Mindkettöt ajánlom, mert sokszor a mysqldump a konzolos ékezetkezelés miatt elronthatja a táblákban szereplö ékezeteket.
                      A kimásolás meg gyakorlatilag változatlanul hagyja a fájlt.
                      Ahova berakod ott meg létrehozod elötte az adatbázist, majd a megfelelö könyvtárba bemásolod a fájlokat. Kipróbálod és elméletileg máris megy. 🙂

                      lada2105
                      Felhasználó

                        mysqldump vagy csak egyszerüen kimásolod az egész mapparendszert ahol a mysql tárolja a adatbázis fájlokat.
                        Mindkettöt ajánlom, mert sokszor a mysqldump a konzolos ékezetkezelés miatt elronthatja a táblákban szereplö ékezeteket.
                        A kimásolás meg gyakorlatilag változatlanul hagyja a fájlt.
                        Ahova berakod ott meg létrehozod elötte az adatbázist, majd a megfelelö könyvtárba bemásolod a fájlokat. Kipróbálod és elméletileg máris megy. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,591-1,600 / 2,340