Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez nem valami bios password inkább véletlen?
(Mert ugyebár ha a vinyón lenne valami, akkor ahogy te is következtettél, másik gépeken is kérnie kellett volna a passwordöt.)Ha meg BIOS Password, azt meg egyszerüen egy reljes áramtalanítással talán notiknál is kitörölheted.
(220 le, akksi ki, kiselem ki vagy dos-os bios rester program elindít 🙂 )Ez nem valami bios password inkább véletlen?
(Mert ugyebár ha a vinyón lenne valami, akkor ahogy te is következtettél, másik gépeken is kérnie kellett volna a passwordöt.)Ha meg BIOS Password, azt meg egyszerüen egy reljes áramtalanítással talán notiknál is kitörölheted.
(220 le, akksi ki, kiselem ki vagy dos-os bios rester program elindít 🙂 )amittai wrote:Ezekután a dhcpcd -re time out-ot ír ki. Egy ADSL modem van a gépemre kötve. Szóval kicsit tudatlan vagyok ebben a témában, márminthogy a DHCP és az ADSL modemnek van e egyáltalán köze egymáshoz.Nincs. (Legalábbis nem sok)
DHCP-t a kábelmodemes (értsd, koax kábeles internet modem) szolgáltatók használnak.
Az ADSL-nél „tárcsáznod” kell, és ilyenkor legegyszerübb abszolúte configurálatlanul hagyni a hálókártyát. (se dhcp, se ip)amittai wrote:Ezekután a dhcpcd -re time out-ot ír ki. Egy ADSL modem van a gépemre kötve. Szóval kicsit tudatlan vagyok ebben a témában, márminthogy a DHCP és az ADSL modemnek van e egyáltalán köze egymáshoz.Nincs. (Legalábbis nem sok)
DHCP-t a kábelmodemes (értsd, koax kábeles internet modem) szolgáltatók használnak.
Az ADSL-nél „tárcsáznod” kell, és ilyenkor legegyszerübb abszolúte configurálatlanul hagyni a hálókártyát. (se dhcp, se ip)Onion wrote:Van egy 10.2 süsüm ext3 file rendszerrel. Van még egy vinyóm amin megint csak ext3 file rendszer van. Kérdésem, hogy hol kell beállítani hogy a másik vinyómat is lássam??man mount
vagy kde – rendszer – tárolóeszközök vagy ilyesmi pont alatt.
Egyéb alap tudnivalók:
szabilinux.hukistucsok wrote:van egy müködö qmail fedorán:)
nagyon jo
ugyan igy kellenne h menjen debian alatt is és a meglévö levelezés is kellenne hogyan lehetne ezt át importálni ha lehet ilyet?felrakod a qmailt (ha nincs csomag, beforgatod)
ha nem tudod 100-asra úgy beconfigolni, akkor config fájlok átmásolása,
adatok (levelek stb) átmásolása
és kész.Szerintem megoldható, de mindenképp csinálj elötte egy tesztet.
pl: felhúzol egy debianos gépet megcsinálod ezt vele és ha müködni látszik akkor kicseréled az éles szerveren.
kistucsok wrote:van egy müködö qmail fedorán:)
nagyon jo
ugyan igy kellenne h menjen debian alatt is és a meglévö levelezés is kellenne hogyan lehetne ezt át importálni ha lehet ilyet?felrakod a qmailt (ha nincs csomag, beforgatod)
ha nem tudod 100-asra úgy beconfigolni, akkor config fájlok átmásolása,
adatok (levelek stb) átmásolása
és kész.Szerintem megoldható, de mindenképp csinálj elötte egy tesztet.
pl: felhúzol egy debianos gépet megcsinálod ezt vele és ha müködni látszik akkor kicseréled az éles szerveren.
Véletlenül nem VESA driverrel hajtod meg azt a videókarit?
Abban nem s3 van?
Próbáld ki a driver részlegnél s3-ra írni az xorg.conf-ot.2007-03-14-05:50 Hozzászólás: mysql adatbázisok lementése teljesen hogy debian használja majd… #2095464mysqldump vagy csak egyszerüen kimásolod az egész mapparendszert ahol a mysql tárolja a adatbázis fájlokat.
Mindkettöt ajánlom, mert sokszor a mysqldump a konzolos ékezetkezelés miatt elronthatja a táblákban szereplö ékezeteket.
A kimásolás meg gyakorlatilag változatlanul hagyja a fájlt.
Ahova berakod ott meg létrehozod elötte az adatbázist, majd a megfelelö könyvtárba bemásolod a fájlokat. Kipróbálod és elméletileg máris megy. 🙂2007-03-14-05:50 Hozzászólás: mysql adatbázisok lementése teljesen hogy debian használja majd… #2095465mysqldump vagy csak egyszerüen kimásolod az egész mapparendszert ahol a mysql tárolja a adatbázis fájlokat.
Mindkettöt ajánlom, mert sokszor a mysqldump a konzolos ékezetkezelés miatt elronthatja a táblákban szereplö ékezeteket.
A kimásolás meg gyakorlatilag változatlanul hagyja a fájlt.
Ahova berakod ott meg létrehozod elötte az adatbázist, majd a megfelelö könyvtárba bemásolod a fájlokat. Kipróbálod és elméletileg máris megy. 🙂 -
SzerzőBejegyzés