lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,601-1,610 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Programok telepitése slackware-ban #1999220
    lada2105
    Felhasználó
      Mike65 wrote:
      a flash player plugint feltettem hozzá, ám stream videós oldalakon, mint pl youtube, a videó helyén csak egy szürke négyzetet kapok, mplayer plugin is kéne? suse alatt nem kellett opera 9.10-hez csak flash player

      csak a flash player kell, hisz flash
      az mplayer-nek nem sok köze van hozzá.

      Ha hasonló a flash player telepítése a firefoxéhoz, akkor csak csomagold ki és másold be a megfelelö plugin mappába és indítsd újra az opera-t.
      Más tippem hirtelen nincs.
      Esetleg google…

      Hozzászólás: VIA UniChrome Graphics VGA #2095326
      lada2105
      Felhasználó
        pomm wrote:
        Ezzel csak megkerülöm a problémát, nem oldom meg.

        Ok, de szerintem csak szívsz és az idödet pazarlod ilyen agyatlan videókártyák beállítására.
        Ha egyszer a gyártó nem képes normális videókártyát ültetni az alaplapra akkor vagy ne vegyél ilyet, vagy dobj bele egy normálisat.
        Szerintem neked is lenne jobb dolgod, mint ezzel szívni.

        A többit már próbáltad?

        Hozzászólás: VIA UniChrome Graphics VGA #2095327
        lada2105
        Felhasználó
          pomm wrote:
          Ezzel csak megkerülöm a problémát, nem oldom meg.

          Ok, de szerintem csak szívsz és az idödet pazarlod ilyen agyatlan videókártyák beállítására.
          Ha egyszer a gyártó nem képes normális videókártyát ültetni az alaplapra akkor vagy ne vegyél ilyet, vagy dobj bele egy normálisat.
          Szerintem neked is lenne jobb dolgod, mint ezzel szívni.

          A többit már próbáltad?

          Hozzászólás: VIA UniChrome Graphics VGA #2095322
          lada2105
          Felhasználó

            Dobj bele egy normális VGA kártyát (Geforce-ot pl már kapsz ha jól tudom 8-9E-ért is oszt kész)!
            Nem egyszerübb? 🙂 😛

            Esetleg ha a driver részhez sima via-t írsz akkor sem jó?
            Hertz/színmélység/felbontás játék?

            Hozzászólás: VIA UniChrome Graphics VGA #2095323
            lada2105
            Felhasználó

              Dobj bele egy normális VGA kártyát (Geforce-ot pl már kapsz ha jól tudom 8-9E-ért is oszt kész)!
              Nem egyszerübb? 🙂 😛

              Esetleg ha a driver részhez sima via-t írsz akkor sem jó?
              Hertz/színmélység/felbontás játék?

              Hozzászólás: nyelv gubanc #2066535
              lada2105
              Felhasználó
                sssss1 wrote:
                Durva modszer es en mazohista meg is csinaltam 🙂  azaz csak 1 darabig birtam. Inkabb vmi parancsra gondoltam ami kidobja h az adott filenev mivel lett kodolva.

                Nemtok róla, de utf8, iso8859-1 / 2 -ket érdemes mindig elsöre megnézni.
                Azután a többi már tényleg elvetemülés illetve türelem kérdése 😀

                Hozzászólás: Programok telepitése slackware-ban #1999216
                lada2105
                Felhasználó

                  Ezt tömörítsd ki és futtasd vagy telepítsd aztán futtasd!
                  ftp://ftp.opera.com/pub/opera/linux/910/final/en/i386/static/opera-9.10-20061214.1-static-qt.i386-en.tar.gz

                  Ez a static verzió = minden függöség bele van forgatva a progiba!
                  Amit a weboldalon kattintgatva érsz el, az a shared verzió csomagként vagy tar.gz-ként. Abban minden függöség a disztró speckó csomagjain múlik.
                  Szóval inkább a static-ot használd! Jobban jársz és kevesebb idö alatt a végére érsz a telepítésnek! 🙂

                  Mike65 wrote:
                  egyébként a slackware package és a forrásból történő telepítés között van különbség? (persze nem módszerileg, hanem érdemileg)

                  Szerintem nincs.
                  Max ha speckó a progi (valami gépigényes, stb…) akkor esetleg jobban rákonfigolódik a gépedre és tizedmásodpercekkel gyorsabban fut esetleg 😛
                  Mondjuk az mplayer-t csakis forgatni érdemes, de ez már másik történet…

                  Hozzászólás: Spamszűrés desktop gépen #2095204
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Thunderbird „beépített” levélszemét szüröje?

                    Hozzászólás: Spamszűrés desktop gépen #2095205
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Thunderbird „beépített” levélszemét szüröje?

                      Hozzászólás: nyelv gubanc #2066533
                      lada2105
                      Felhasználó
                        sssss1 wrote:
                        Ismet 1 kerdes. Hogyan tudom  megallapitani hogy az adott file milyen karakterkodolassal lett kodolva? Van ra vmi progi? elore is THX!

                        Mondjuk durva módszer, de ha sima txt szerü, akkor megnyitod egy böngészöben és végigkattintgatod az álatános kódlapokat a megjelenítésnél.
                        Amelyikben jó az ékezet, abban lett kódolva 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,601-1,610 / 2,340