Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
szabolcssz wrote:Egyébként mindkettő tulajdonosa root.
Nah ez a probléma!!
Ha a szambán megosztasz valamit, akkor felejtsd el a root-ot!
Adj neki egy sima usert vagy épp nobody-t!
Aztán a szambában meg állítsd be, hogy
1: ne kérjen autentikációt, és akkor a könyvtárban amit megosztasz, mindenhol a nobody a tulajdonos
VAGY
2: készítsd el a usereket a linuxon akikkel elérnéd a sambát, majd add hozzá a sambáho (smbpasswd -a username) aztán adj nekik is minimum olvasási jogot a szamba megfelelö könyvtáraiba.Nem nagy kunszt, csak olvasd el elötte a szabilinuxos leírásokat (ha már mást nem)!
szabolcssz wrote:Egyébként mindkettő tulajdonosa root.Nah ez a probléma!!
Ha a szambán megosztasz valamit, akkor felejtsd el a root-ot!
Adj neki egy sima usert vagy épp nobody-t!
Aztán a szambában meg állítsd be, hogy
1: ne kérjen autentikációt, és akkor a könyvtárban amit megosztasz, mindenhol a nobody a tulajdonos
VAGY
2: készítsd el a usereket a linuxon akikkel elérnéd a sambát, majd add hozzá a sambáho (smbpasswd -a username) aztán adj nekik is minimum olvasási jogot a szamba megfelelö könyvtáraiba.Nem nagy kunszt, csak olvasd el elötte a szabilinuxos leírásokat (ha már mást nem)!
Mike65 wrote:és végre működik! 🙂 koöszönöm Lada és jbekesi!
alapvető gond az volt hogy a netes kártyának is fix ip-t akartam adni, de megvilágosodtam, hogy ez itt nem így megy:) iptables -F segített egyébként az utolsó bajonGratula! 🙂
Mike65 wrote:Lada2105 tanácsát követve, minden beállítást levettem az eth0-ról az rc.inet1.conf fileban, restartoltam az inet1-et pppoe-startra connected! yupííí! 🙂 megkapom az ip-t a szolgáltatótól, a böngésző azonban még nem hoz be semmit, és nem is tud kifelé pingetni, 64.233.183.147 -el próbáltam, ez asszem a google. Mit kéne beállítanom még, hogy rendesen menjen?iptables -F -el próbáld meg, hátha…
ez törli az összes tüzfalszabályt, hátha az egyik blokkolja az adsl-el forgalmad…Ha már a külsö IP címröl visszajön a válasz, akkor a /etc/resolv.conf -ba írd be ilyen formában a szolgáltatód által megadott 2 db névszervert:
nameserver x.y.z.vpl: nameserver 212.40.96.96
aztán ping http://www.google.co.hu és hajrá! 🙂
a könyvtáron milyen jogok vannak és ki a tulajdonos a lokális gépre nézve?
Az smb.conf-ban arra a /tmp vagy akármilyen megosztott mappára milyen jogok vonatkoznak?ezek tuti kellenek szerintem hozzá:
public = yes
writeable = yesEgyébként ajánlom a szabilinux-os leírásokat a sambával kapcsolatban.
Alapokat megtanulni mindenképp.a könyvtáron milyen jogok vannak és ki a tulajdonos a lokális gépre nézve?
Az smb.conf-ban arra a /tmp vagy akármilyen megosztott mappára milyen jogok vonatkoznak?ezek tuti kellenek szerintem hozzá:
public = yes
writeable = yesEgyébként ajánlom a szabilinux-os leírásokat a sambával kapcsolatban.
Alapokat megtanulni mindenképp.Mike65 wrote:számtalanszor megcsináltam már a setupot most még hálókártyát is megcseréltem hátha az, de nem, a másik fix ip-s kártya látja és pingeti a másik gépet, a modem villog kapcsolódásnál aztán időtúllépéssel kilép, dhcp-n is kipróbáltam a netes kártyátFentebb már említették, tényleg ne configold sehogyse azt a kártyát amin a modem van. (se dhcp, se ipcímek -> /etc/rc.d/rc.inet1.conf-ot szerkeszd kézzel)
Vagy másik megoldás: ifconfig eth0 down, ifconfig eth0 up
hátha „elfelejti” így az összes beállítást a kártya.Hm… érdekes…. az én ugyanilyen modemem asszem egyszer sem villan fel, miközbe a gép próbálna csatlakozni.
Egyszerüen bedugom a telkábelt, ethernetet, meg a 220-at aztán égnek a ledjei.
Ezután tárcsázok és szintén folyamatosan égnek a ledjei.
Az interware-s leírás alapján csináltam meg egy 8.2-es slackin a netet, azóta is gond nélkül megy.
rc.local-ba beírva: pppd call iw és mindig újratárcsáz áramszünet ill. boot után is 🙂Az a siemens nem egy ilyen?
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/039adslmodemek/002siemensuj/siemensuj.htmha igen, akkor a 2. képnél említett szövegben a megfelelö ledek megfelelöen (zölden) világítanak?
Ha nem, akkor a modem (a kábel, stb) a ludas.
Ha igen, akkor a gép.Most nem olvasok vissza, de winben megy vagy messze elkerülted és nincs a gépen?
Valamilyen LIVE disztróban megy?Ha 0-ról, ez alapján csinálod meg?
http://www.interware.hu/document/200510/ADSL_beallitasok_Linux_Debian.pdf&letoltesLáttam olyat, illetve a gaim-om is müvel hasonlókat.
Annak idönként jót tett, ha http authenticationra vagy miffenére átkapcsoltam, de volt olyan, hogy 1-2 óráig ö se tudott fellépni.
Mint ilyenkor kiderült az msn hálózatával van valami gebasz. M$, tehát megszokott 😀Ha nagyon zavar, akkor skype-olj!
Láttam olyat, illetve a gaim-om is müvel hasonlókat.
Annak idönként jót tett, ha http authenticationra vagy miffenére átkapcsoltam, de volt olyan, hogy 1-2 óráig ö se tudott fellépni.
Mint ilyenkor kiderült az msn hálózatával van valami gebasz. M$, tehát megszokott 😀Ha nagyon zavar, akkor skype-olj!
-
SzerzőBejegyzés