lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,611-1,620 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Samba írás gondok #2095059
    lada2105
    Felhasználó
      szabolcssz wrote:
      Egyébként mindkettő tulajdonosa root.

      Nah ez a probléma!!

      Ha a szambán megosztasz valamit, akkor felejtsd el a root-ot!
      Adj neki egy sima usert vagy épp nobody-t!
      Aztán a szambában meg állítsd be, hogy
      1: ne kérjen autentikációt, és akkor a könyvtárban amit megosztasz, mindenhol a nobody a tulajdonos
      VAGY
      2: készítsd el a usereket a linuxon akikkel elérnéd a sambát, majd add hozzá a sambáho (smbpasswd -a username) aztán adj nekik is minimum olvasási jogot a szamba megfelelö könyvtáraiba.

      Nem nagy kunszt, csak olvasd el elötte a szabilinuxos leírásokat (ha már mást nem)!

      Hozzászólás: Samba írás gondok #2095060
      lada2105
      Felhasználó
        szabolcssz wrote:
        Egyébként mindkettő tulajdonosa root.

        Nah ez a probléma!!

        Ha a szambán megosztasz valamit, akkor felejtsd el a root-ot!
        Adj neki egy sima usert vagy épp nobody-t!
        Aztán a szambában meg állítsd be, hogy
        1: ne kérjen autentikációt, és akkor a könyvtárban amit megosztasz, mindenhol a nobody a tulajdonos
        VAGY
        2: készítsd el a usereket a linuxon akikkel elérnéd a sambát, majd add hozzá a sambáho (smbpasswd -a username) aztán adj nekik is minimum olvasási jogot a szamba megfelelö könyvtáraiba.

        Nem nagy kunszt, csak olvasd el elötte a szabilinuxos leírásokat (ha már mást nem)!

        Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039414
        lada2105
        Felhasználó
          Mike65 wrote:
          és végre működik! 🙂 koöszönöm Lada és jbekesi!
          alapvető gond az volt hogy a netes kártyának is fix ip-t akartam adni, de megvilágosodtam, hogy ez itt nem így megy:) iptables -F segített egyébként az utolsó bajon

          Gratula! 🙂

          Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039412
          lada2105
          Felhasználó
            Mike65 wrote:
            Lada2105 tanácsát követve, minden beállítást levettem az eth0-ról az rc.inet1.conf fileban, restartoltam az inet1-et pppoe-startra connected! yupííí! 🙂 megkapom az ip-t a szolgáltatótól, a böngésző azonban még nem hoz be semmit, és nem is tud kifelé pingetni, 64.233.183.147 -el  próbáltam, ez asszem a google. Mit kéne beállítanom még, hogy rendesen menjen?

            iptables -F -el próbáld meg, hátha…
            ez törli az összes tüzfalszabályt, hátha az egyik blokkolja az adsl-el forgalmad…

            Ha már a külsö IP címröl visszajön a válasz, akkor a /etc/resolv.conf -ba írd be ilyen formában a szolgáltatód által megadott 2 db névszervert:
            nameserver x.y.z.v

            pl: nameserver 212.40.96.96

            aztán ping http://www.google.co.hu és hajrá! 🙂

            Hozzászólás: Samba írás gondok #2095055
            lada2105
            Felhasználó

              a könyvtáron milyen jogok vannak és ki a tulajdonos a lokális gépre nézve?
              Az smb.conf-ban arra a /tmp vagy akármilyen megosztott mappára milyen jogok vonatkoznak?

              ezek tuti kellenek szerintem hozzá:
              public = yes
              writeable = yes

              Egyébként ajánlom a szabilinux-os leírásokat a sambával kapcsolatban.
              Alapokat megtanulni mindenképp.

              Hozzászólás: Samba írás gondok #2095056
              lada2105
              Felhasználó

                a könyvtáron milyen jogok vannak és ki a tulajdonos a lokális gépre nézve?
                Az smb.conf-ban arra a /tmp vagy akármilyen megosztott mappára milyen jogok vonatkoznak?

                ezek tuti kellenek szerintem hozzá:
                public = yes
                writeable = yes

                Egyébként ajánlom a szabilinux-os leírásokat a sambával kapcsolatban.
                Alapokat megtanulni mindenképp.

                Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039408
                lada2105
                Felhasználó
                  Mike65 wrote:
                  számtalanszor megcsináltam már a setupot most még hálókártyát is megcseréltem hátha az, de nem, a másik fix ip-s kártya látja és pingeti a másik gépet, a modem villog kapcsolódásnál aztán időtúllépéssel kilép, dhcp-n is kipróbáltam a netes kártyát

                  Fentebb már említették, tényleg ne configold sehogyse azt a kártyát amin a modem van. (se dhcp, se ipcímek -> /etc/rc.d/rc.inet1.conf-ot szerkeszd kézzel)
                  Vagy másik megoldás: ifconfig eth0 down, ifconfig eth0 up
                  hátha „elfelejti” így az összes beállítást a kártya.

                  Hm… érdekes…. az én ugyanilyen modemem asszem egyszer sem villan fel, miközbe a gép próbálna csatlakozni.
                  Egyszerüen bedugom a telkábelt, ethernetet, meg a 220-at aztán égnek a ledjei.
                  Ezután tárcsázok és szintén folyamatosan égnek a ledjei.
                  Az interware-s leírás alapján csináltam meg egy 8.2-es slackin a netet, azóta is gond nélkül megy.
                  rc.local-ba beírva: pppd call iw és mindig újratárcsáz áramszünet ill. boot után is 🙂

                  Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039404
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Az a siemens nem egy ilyen?
                    http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/039adslmodemek/002siemensuj/siemensuj.htm

                    ha igen, akkor a 2. képnél említett szövegben a megfelelö ledek megfelelöen (zölden) világítanak?

                    Ha nem, akkor a modem (a kábel, stb) a ludas.
                    Ha igen, akkor a gép.

                    Most nem olvasok vissza, de winben megy vagy messze elkerülted és nincs a gépen?
                    Valamilyen LIVE disztróban megy?

                    Ha 0-ról, ez alapján csinálod meg?
                    http://www.interware.hu/document/200510/ADSL_beallitasok_Linux_Debian.pdf&letoltes

                    Hozzászólás: Amnéziás a Kopetém #2094995
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Láttam olyat, illetve a gaim-om is müvel hasonlókat.
                      Annak idönként jót tett, ha http authenticationra vagy miffenére átkapcsoltam, de volt olyan, hogy 1-2 óráig ö se tudott fellépni.
                      Mint ilyenkor kiderült az msn hálózatával van valami gebasz. M$, tehát megszokott 😀

                      Ha nagyon zavar, akkor skype-olj!

                      Hozzászólás: Amnéziás a Kopetém #2094996
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Láttam olyat, illetve a gaim-om is müvel hasonlókat.
                        Annak idönként jót tett, ha http authenticationra vagy miffenére átkapcsoltam, de volt olyan, hogy 1-2 óráig ö se tudott fellépni.
                        Mint ilyenkor kiderült az msn hálózatával van valami gebasz. M$, tehát megszokott 😀

                        Ha nagyon zavar, akkor skype-olj!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,611-1,620 / 2,340