Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Cups-ban megnézted?
localhost:631 a böngészöbe
lehet újra be kell állítani vagy csak egyszerüen valami hibára futott és újra el kell „indítani”
Próba cseresznye…Egyébként Canon, nem csoda 😛
Cups-ban megnézted?
localhost:631 a böngészöbe
lehet újra be kell állítani vagy csak egyszerüen valami hibára futott és újra el kell „indítani”
Próba cseresznye…Egyébként Canon, nem csoda 😛
elfmage wrote:Gyűlölöm az M$-t. Termékeit, üzletpolitikáját, stb. Nem szeretném, ha megszűnne, csak azt, hogy jelentősen csökkenjen a jelentősége az informatikában. Szükség van rá, mert szükség van a versenyre. De a szoftvereitől akkor is hányingerem van. Annyi problémám van velük (rendszergazdaként), hogy ajjaj. Ez a link talán engem támogat:
http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20070308albacomp.htmlÉs kinek nincs vele problémája, aki kicsit is ért hozzá?
Ez egy örök téma…
Sajnos kár belemenni, de együttérzek veled s én is remélem, hogy az IT-ban az MS részvételi aránya hamarosan alacsony szintre csökken.Használ gnome-t vagy kde-t!
Ott az óra mellett csücsülö billentyükoisztás-ikonnal szépen tudod variálni a kiosztásokat ha elötte felveszed öket a kde controll center-i bill. kiosztás listájába.Használ gnome-t vagy kde-t!
Ott az óra mellett csücsülö billentyükoisztás-ikonnal szépen tudod variálni a kiosztásokat ha elötte felveszed öket a kde controll center-i bill. kiosztás listájába.Mike65 wrote:lada2105 wrote:ha vga=ask vagy ismeretlen érték, akkor szokta megkérdezni hány oszlop/sor-t akarsz a képernyöre a karakterekböl.aha értem ez lesz a gond akkor, ide beírhatok egy számot/betűt az indulásnál választhatóak közül is nem?
igen, de a 0x -kezdödöeket
bár ha gond van úgyis megkérdi, úgyhogy próbálkozz nyugodtan 🙂Mike65 wrote:miután a lilo-val elindítom a slacware-t bios check után egy üzenet jön be miszerint undefinied modeban vagyok, és enter lenyomásával állíthatom be vagy space-el továbbléphetek, ha beállítom akkor a indulást kiírogató szöveg mérete változik, ezt hol lehetne rendesen beállítani?a /etc/lilo.conf -ban
a vga=0
vagy ha értesz hozzá, akkor egyéb érték.Ha grub, akkor a menu.lst-ben szintén vga=0 vagy vga=normal
ha vga=ask vagy ismeretlen érték, akkor szokta megkérdezni hány oszlop/sor-t akarsz a képernyöre a karakterekböl.
Jah igen, és ahogy kisbetu is írta, miután a lilo.conf-ot módosítod, utána lilo paranccsal „frissíteni” kell az mbr-ben lévö verziót.
elnoyle wrote:erre lennék kiváncsi hogy hogyan tudom megoldani. hogyan tegyem be fstabba ha a /dev/hdc1 particiot az iso-8859-2 akrakterkészlettel szeretném csatolni.
előre is tyman mount elsö nekifutásnak.
egyébként
…codepage=akármi,iocharset=akármi…
természetesen a … helyén a már bennt lévö vagy általad beírandó megfelelö kapcsolókat kell érteni.Ha meg nem megy fstab-ból eslöre, akkor
mount /dev/xyz /mnt/ahova_akarod -o iocharset=amitakarsz,codepage=amitakarsz,…stb kapcsolók
és addig próbálkozol, amíg jó nem lesz neked, majd azt írod be az fstabba.elnoyle wrote:erre lennék kiváncsi hogy hogyan tudom megoldani. hogyan tegyem be fstabba ha a /dev/hdc1 particiot az iso-8859-2 akrakterkészlettel szeretném csatolni.
előre is tyman mount elsö nekifutásnak.
egyébként
…codepage=akármi,iocharset=akármi…
természetesen a … helyén a már bennt lévö vagy általad beírandó megfelelö kapcsolókat kell érteni.Ha meg nem megy fstab-ból eslöre, akkor
mount /dev/xyz /mnt/ahova_akarod -o iocharset=amitakarsz,codepage=amitakarsz,…stb kapcsolók
és addig próbálkozol, amíg jó nem lesz neked, majd azt írod be az fstabba.erdsiger wrote:Sziasztok!Retro érzésem támadt 🙂 Tudnátok segíteni abban, hogy egy kezdetleges grafikus felületű Linuxot hol találok, és hogy mi a verziószáma? SuSE 7-8 környékén kezdtem Linuxot használni, akkor már elég fejlett volt a grafikus felület, de valami olyanra lenne szükségem, ami tényleg az első változatok között volt. Előre is köszönöm!
Bármilyen jó, csak a twm-et rakd fel vagy indítsd el, mint grafikus ablakozó 🙂
Egyébként ha nagyon sokat keresel a google-ban még 1-2 ftp-n fenn vannak „nagyon” régi verziószámú linux disztribek. -
SzerzőBejegyzés