lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,621-1,630 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Már megint iP1600… #2095011
    lada2105
    Felhasználó

      Cups-ban megnézted?
      localhost:631 a böngészöbe
      lehet újra be kell állítani vagy csak egyszerüen valami hibára futott és újra el kell „indítani”
      Próba cseresznye…

      Egyébként Canon, nem csoda 😛

      Hozzászólás: Már megint iP1600… #2095012
      lada2105
      Felhasználó

        Cups-ban megnézted?
        localhost:631 a böngészöbe
        lehet újra be kell állítani vagy csak egyszerüen valami hibára futott és újra el kell „indítani”
        Próba cseresznye…

        Egyébként Canon, nem csoda 😛

        Hozzászólás: M$ vs. Linux #2094977
        lada2105
        Felhasználó
          elfmage wrote:
          Gyűlölöm az M$-t. Termékeit, üzletpolitikáját, stb. Nem szeretném, ha megszűnne, csak azt, hogy jelentősen csökkenjen a jelentősége az informatikában. Szükség van rá, mert szükség van a versenyre. De a szoftvereitől akkor is hányingerem van. Annyi problémám van velük (rendszergazdaként), hogy ajjaj. Ez a  link talán engem támogat:
          http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20070308albacomp.html

          És kinek nincs vele problémája, aki kicsit is ért hozzá?
          Ez egy örök téma…
          Sajnos kár belemenni, de együttérzek veled s én is remélem, hogy az IT-ban az MS részvételi aránya hamarosan alacsony szintre csökken.

          Hozzászólás: Billentyu kiosztas #2094926
          lada2105
          Felhasználó

            Használ gnome-t vagy kde-t!
            Ott az óra mellett csücsülö billentyükoisztás-ikonnal szépen tudod variálni a kiosztásokat ha elötte felveszed öket a kde controll center-i bill. kiosztás listájába.

            Hozzászólás: Billentyu kiosztas #2094927
            lada2105
            Felhasználó

              Használ gnome-t vagy kde-t!
              Ott az óra mellett csücsülö billentyükoisztás-ikonnal szépen tudod variálni a kiosztásokat ha elötte felveszed öket a kde controll center-i bill. kiosztás listájába.

              Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063923
              lada2105
              Felhasználó
                Mike65 wrote:
                lada2105 wrote:
                ha vga=ask vagy ismeretlen érték, akkor szokta megkérdezni hány oszlop/sor-t akarsz a képernyöre a karakterekböl.

                aha értem ez lesz a gond akkor, ide beírhatok egy számot/betűt az indulásnál választhatóak közül is nem?

                igen, de a 0x -kezdödöeket
                bár ha gond van úgyis megkérdi, úgyhogy próbálkozz nyugodtan 🙂

                Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063921
                lada2105
                Felhasználó
                  Mike65 wrote:
                  miután a lilo-val elindítom a slacware-t bios check után egy üzenet jön be miszerint undefinied modeban vagyok, és enter lenyomásával állíthatom be vagy space-el továbbléphetek, ha beállítom akkor a indulást kiírogató szöveg mérete változik, ezt hol lehetne rendesen beállítani?

                  a /etc/lilo.conf -ban
                  a vga=0
                  vagy ha értesz hozzá, akkor egyéb érték.

                  Ha grub, akkor a menu.lst-ben szintén vga=0 vagy vga=normal

                  ha vga=ask vagy ismeretlen érték, akkor szokta megkérdezni hány oszlop/sor-t akarsz a képernyöre a karakterekböl.

                  Jah igen, és ahogy kisbetu is írta, miután a lilo.conf-ot módosítod, utána lilo paranccsal „frissíteni” kell az mbr-ben lévö verziót.

                  Hozzászólás: pure-ftpd karakterkódolás #2094271
                  lada2105
                  Felhasználó
                    elnoyle wrote:
                    erre lennék kiváncsi hogy hogyan tudom megoldani. hogyan tegyem be fstabba ha a /dev/hdc1 particiot az iso-8859-2 akrakterkészlettel szeretném csatolni.
                    előre is ty

                    man mount elsö nekifutásnak.
                    egyébként
                    …codepage=akármi,iocharset=akármi…
                    természetesen a … helyén a már bennt lévö vagy általad beírandó megfelelö kapcsolókat kell érteni.

                    Ha meg nem megy fstab-ból eslöre, akkor
                    mount /dev/xyz /mnt/ahova_akarod -o iocharset=amitakarsz,codepage=amitakarsz,…stb kapcsolók
                    és addig próbálkozol, amíg jó nem lesz neked, majd azt írod be az fstabba.

                    Hozzászólás: pure-ftpd karakterkódolás #2094272
                    lada2105
                    Felhasználó
                      elnoyle wrote:
                      erre lennék kiváncsi hogy hogyan tudom megoldani. hogyan tegyem be fstabba ha a /dev/hdc1 particiot az iso-8859-2 akrakterkészlettel szeretném csatolni.
                      előre is ty

                      man mount elsö nekifutásnak.
                      egyébként
                      …codepage=akármi,iocharset=akármi…
                      természetesen a … helyén a már bennt lévö vagy általad beírandó megfelelö kapcsolókat kell érteni.

                      Ha meg nem megy fstab-ból eslöre, akkor
                      mount /dev/xyz /mnt/ahova_akarod -o iocharset=amitakarsz,codepage=amitakarsz,…stb kapcsolók
                      és addig próbálkozol, amíg jó nem lesz neked, majd azt írod be az fstabba.

                      Hozzászólás: Retro Linux #2094434
                      lada2105
                      Felhasználó
                        erdsiger wrote:
                        Sziasztok!

                        Retro érzésem támadt 🙂 Tudnátok segíteni abban, hogy egy kezdetleges grafikus felületű Linuxot hol találok, és hogy mi a verziószáma? SuSE 7-8 környékén kezdtem Linuxot használni, akkor már elég fejlett volt a grafikus felület, de valami olyanra lenne szükségem, ami tényleg az első változatok között volt. Előre is köszönöm!

                        Bármilyen jó, csak a twm-et rakd fel vagy indítsd el, mint grafikus ablakozó 🙂
                        Egyébként ha nagyon sokat keresel a google-ban még 1-2 ftp-n fenn vannak „nagyon” régi verziószámú linux disztribek.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,621-1,630 / 2,340