lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,631-1,640 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó

      convert parancs, vagy ha nincs túl sok képröl szó, akkor gimp vagy hasonló képszerkesztö progik.

      lada2105
      Felhasználó

        convert parancs, vagy ha nincs túl sok képröl szó, akkor gimp vagy hasonló képszerkesztö progik.

        Hozzászólás: /dev kérdés #2094263
        lada2105
        Felhasználó

          ln -s ….
          hm?

          Hozzászólás: /dev kérdés #2094264
          lada2105
          Felhasználó

            ln -s ….
            hm?

            Hozzászólás: pure-ftpd karakterkódolás #2094267
            lada2105
            Felhasználó
              elnoyle wrote:
              affelől szeretnék felvilágosítást kapni hogy hogyan lehetséges hogy az ubuntu 6.10-en lévő pure-ftpd szerveremre való kapcsolodáskor az ékezetes fájlok is rendesen jelenjenek meg, vagyis hogy a karakterkódolása iso-8859-2 legyen

              előre is köszi, elno

              Mondjuk, hogy állítsd át a rendszered karakterkódolását iso8859-2 -re 😛
              Ha jól tudom az ubuntu default utf8-as.
              Úgyhogy vagy utf8-ként használod, vagy nem használsz ékezeteket.
              Ez utóbbit tudom erösen ajánlani, sok-sok szenvedéstöl kíméled meg magad.
              Esetleg belenézhetsz a pure-ftp configjába, lehet ott is meg lehet adni karakterkódolást, vagy…
              Vagy szépen csinálsz egy particiót, amit a megfelelö karakterkészlet kapcsolóval csatolsz fel és oda rakod a „megosztani” kívánt fájlokat.

              Hozzászólás: pure-ftpd karakterkódolás #2094268
              lada2105
              Felhasználó
                elnoyle wrote:
                affelől szeretnék felvilágosítást kapni hogy hogyan lehetséges hogy az ubuntu 6.10-en lévő pure-ftpd szerveremre való kapcsolodáskor az ékezetes fájlok is rendesen jelenjenek meg, vagyis hogy a karakterkódolása iso-8859-2 legyen

                előre is köszi, elno

                Mondjuk, hogy állítsd át a rendszered karakterkódolását iso8859-2 -re 😛
                Ha jól tudom az ubuntu default utf8-as.
                Úgyhogy vagy utf8-ként használod, vagy nem használsz ékezeteket.
                Ez utóbbit tudom erösen ajánlani, sok-sok szenvedéstöl kíméled meg magad.
                Esetleg belenézhetsz a pure-ftp configjába, lehet ott is meg lehet adni karakterkódolást, vagy…
                Vagy szépen csinálsz egy particiót, amit a megfelelö karakterkészlet kapcsolóval csatolsz fel és oda rakod a „megosztani” kívánt fájlokat.

                Hozzászólás: Suse.10.2 Vezeték nélküli hálózat. #2090433
                lada2105
                Felhasználó
                  Tibro wrote:
                  Mi változott meg annyira a 10.1 óta, hogy már nem tudom beállítani?

                  Nem akarlak elkeseríteni, de ahogy én is észrevettem, szerintem a 10.2-es valami elkapkodottabb kiadás lehet. Olyan gondok vannak vele, ami a 10.1-nél sehol nem volt…
                  Pl szórakozik a DHCP-vel, (A)DSL-el meg ilyesmi.Jó, ok, csak mondták/halottam, így nem tudok 100%-ig biztosat állítani, de azé’ ez a 10.1-nél nem volt ilyen probléma.
                  Ott nem hallottam vissza ilyet töllük.
                  Engem meggyöztek ezzel, így nem ajánlom senkinek a 10.2-t még egy ideig.

                  Hozzászólás: Mount probléma 2 #2093535
                  lada2105
                  Felhasználó
                    pomm wrote:
                    és még pár…
                    remélem érezhető, hogy így „egyszerűbb” 🙂

                    Ahham, akkor bocsi.
                    Akkor lemaradtam egy kicsit a „technikától”.
                    Akkor használjátok egészséggel!

                    Én személy szerint inkább maradok a jó öreg és bevállt cdparanoianál…

                    Bár nemtom, a másolásvédett cd-ket is be tudja moutolni ez a cdfs „driver”?
                    Vagy szintén csak azt, ami 2 parancs és lenn van mp3-ban? 😛

                    Hozzászólás: Mount probléma 2 #2093536
                    lada2105
                    Felhasználó
                      pomm wrote:
                      és még pár…
                      remélem érezhető, hogy így „egyszerűbb” 🙂

                      Ahham, akkor bocsi.
                      Akkor lemaradtam egy kicsit a „technikától”.
                      Akkor használjátok egészséggel!

                      Én személy szerint inkább maradok a jó öreg és bevállt cdparanoianál…

                      Bár nemtom, a másolásvédett cd-ket is be tudja moutolni ez a cdfs „driver”?
                      Vagy szintén csak azt, ami 2 parancs és lenn van mp3-ban? 😛

                      Hozzászólás: Mount probléma 2 #2093525
                      lada2105
                      Felhasználó
                        pomm wrote:
                        Ez így nem igaz!!!
                        Be lehet mountolni, kell hozzá a cdfs kernel modul…
                        Csaba barátom leírta részletesen a menetét itt

                        OK, sorry.
                        a nem nagyon-al akartam kifejezni, hogy biztos meg lehet csinálni.
                        De mi értelme?
                        Általában hallgatja az ember, vagy legrabbeli, de minek felcsatolni?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,631-1,640 / 2,340