lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,641-1,650 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mount probléma 2 #2093526
    lada2105
    Felhasználó
      pomm wrote:
      Ez így nem igaz!!!
      Be lehet mountolni, kell hozzá a cdfs kernel modul…
      Csaba barátom leírta részletesen a menetét itt

      OK, sorry.
      a nem nagyon-al akartam kifejezni, hogy biztos meg lehet csinálni.
      De mi értelme?
      Általában hallgatja az ember, vagy legrabbeli, de minek felcsatolni?

      Hozzászólás: Mount probléma 2 #2093523
      lada2105
      Felhasználó
        KOXX wrote:
        Ha már mount-ról van szó, egy audio cd-t szeretnék kézzel felcsatolni, de panaszkodik a fájlrendszerrel kapcsolatban.
        mount -o ro /dev/hdb /mnt/dvdrom -> ezzel a parancsal próbáltam, sőt a -t iso9660 vagy udf vagy cdfs opciókat is próbáltam hozzáadni, de nem jó. Ezen kívül van nekem telepítve autofs és ha beteszek valamilyen adat cd/dvd-t kapásból mountolja. Az autofs-ben viszont a fájlrendszert auto-ra tettem, de így sem tetszik neki.
        Megoldás?

        ui.: xcdroast-al viszont be tudtam olvastatni és le tudtam menteni wav-ba.

        Tudod te azt mi az az audio cd???
        Az jó, hogy a win-ben látszik annyi cda fájl, amennyi track van rajta, de azok is 56K-sok asszem. Valami leíró fájlok lehetnek.
        Az audio cd-t max lejátszani tudod, felcsatolni nem nagyon…
        Szóval ha az audio cd-t ha rippelni akarod, akkor csak hívd be a cdíró progit vagy használd a cdparanoia-t.

        Ha meg iso-t akarsz mountolni, akkor mount /file.iso /hova -o loop

        Hozzászólás: Mount probléma 2 #2093518
        lada2105
        Felhasználó
          chris19 wrote:
          megpróbálom az mkfs.ext3-parancsot… de tulajdonképpen van valami különbség az mke2fs -j és mkfs.ext3 között? Még egyszer köszönöm a segítségedet.

          Nemtom, de a jelek szerint van.

          Hozzászólás: Mount probléma 2 #2093516
          lada2105
          Felhasználó
            chris19 wrote:
            Kipróbáltam… az a helyzet, hogy ext2-ként bemountolja… szóval valószínű, hogy a kernelbe
            nincs belefordítva a journaling… köszönöm a segítséget

            Szerintem a kernelnek semmi baj, ezen a parancson csúszott el az egész „mke2fs -j”, amit még az elején írtál.
            mkfs.ext3 /dev/xyz -> így hozd létre az ext3-as particiót
            mkfs.ext2 /dev/xzy -> így meg ha ext2-nek akarod
            kicsit jobb talán 😉

            Hozzászólás: Vodafone Internet elérés #1891553
            lada2105
            Felhasználó
              rex_5 wrote:
              lada2105:
              usb-s valami, de probaltam a /dev/ttyS0-val „megszolalt” az irdadump de akkor is megy amikor nincs is rajta az usb-s infra adapter.
              Hogy tudom megnezni azt a portot ahol az infra van? marmint /dev/valami??
              lsusb az kiirja hogy látja.

              Persze, megszólalni mindig meg fog, de a lényeg, hogyha a mobilod odarakod bekapcsolt infrával, akkor ebben a katyvaszban meg kell keresned a telefonod típusát.
              Nag valószínüséggel könnyen megtalálod.
              …és ha megjelenik, nah akkor él a kapcsolat.
              Addig kell játszani vele, míg nem lesz ott.
              Idöigényes, de utána legalább tudni fogod 🙂

              Hozzászólás: Vodafone Internet elérés #1891551
              lada2105
              Felhasználó
                rex_5 wrote:
                Openobex az fent van, de a /dev/xyz helyere mit irjak? (/dev/ircomm0  ???)

                Vagy azt, vagy
                /dev/ttyS0
                /dev/ttyS1 …2 … 3 …. 4
                esetleg usb-s valami
                mindenesetre azt a portot, ahol az infrád elérhetö.
                aztán irdadump-al ellenörzöd, hogy sikerült-e

                Hozzászólás: Mount probléma 2 #2093513
                lada2105
                Felhasználó

                  Esetleg kipróbálhatnád:
                  mount /dev/hda1 /target

                  talán így egyszerübb is 🙂

                  vagy mkfs.ext3-al készítsd a particiót, vagy mount -t ext2 …

                  Hozzászólás: Mount probléma 2 #2093521
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Esetleg kipróbálhatnád:
                    mount /dev/hda1 /target

                    talán így egyszerübb is 🙂

                    vagy mkfs.ext3-al készítsd a particiót, vagy mount -t ext2 …

                    Hozzászólás: Laptop (Toshiba) + Uhu 2.0 #2093503
                    lada2105
                    Felhasználó
                      dedesz wrote:
                      Én is ilyenre tippeltem, de memtest ok, Win XP mocorog, és volt már ezen Uhu 1 .1 vagy 1.2, most meg el se indul a telepítő?

                      Nem úgy gondoltam, hogy hibás hanem sajna nem 100%-ig compatible a nem win rendszerekkel, legalábbis a jelek szerint.
                      Lehet a 2.0-s uhuból meg kiszedtek egy-két olyan cuccot, ami az 1.0 illetve 1.1-ben benne van, ami miatt be tud bootolni.
                      Így maradt az ügyeskedés ha uhuzni akarsz rajta.

                      Hozzászólás: Laptop (Toshiba) + Uhu 2.0 #2093504
                      lada2105
                      Felhasználó
                        dedesz wrote:
                        Én is ilyenre tippeltem, de memtest ok, Win XP mocorog, és volt már ezen Uhu 1 .1 vagy 1.2, most meg el se indul a telepítő?

                        Nem úgy gondoltam, hogy hibás hanem sajna nem 100%-ig compatible a nem win rendszerekkel, legalábbis a jelek szerint.
                        Lehet a 2.0-s uhuból meg kiszedtek egy-két olyan cuccot, ami az 1.0 illetve 1.1-ben benne van, ami miatt be tud bootolni.
                        Így maradt az ügyeskedés ha uhuzni akarsz rajta.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,641-1,650 / 2,340