Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
pomm wrote:Ez így nem igaz!!!
Be lehet mountolni, kell hozzá a cdfs kernel modul…
Csaba barátom leírta részletesen a menetét ittOK, sorry.
a nem nagyon-al akartam kifejezni, hogy biztos meg lehet csinálni.
De mi értelme?
Általában hallgatja az ember, vagy legrabbeli, de minek felcsatolni?KOXX wrote:Ha már mount-ról van szó, egy audio cd-t szeretnék kézzel felcsatolni, de panaszkodik a fájlrendszerrel kapcsolatban.
mount -o ro /dev/hdb /mnt/dvdrom -> ezzel a parancsal próbáltam, sőt a -t iso9660 vagy udf vagy cdfs opciókat is próbáltam hozzáadni, de nem jó. Ezen kívül van nekem telepítve autofs és ha beteszek valamilyen adat cd/dvd-t kapásból mountolja. Az autofs-ben viszont a fájlrendszert auto-ra tettem, de így sem tetszik neki.
Megoldás?ui.: xcdroast-al viszont be tudtam olvastatni és le tudtam menteni wav-ba.
Tudod te azt mi az az audio cd???
Az jó, hogy a win-ben látszik annyi cda fájl, amennyi track van rajta, de azok is 56K-sok asszem. Valami leíró fájlok lehetnek.
Az audio cd-t max lejátszani tudod, felcsatolni nem nagyon…
Szóval ha az audio cd-t ha rippelni akarod, akkor csak hívd be a cdíró progit vagy használd a cdparanoia-t.Ha meg iso-t akarsz mountolni, akkor mount /file.iso /hova -o loop
chris19 wrote:megpróbálom az mkfs.ext3-parancsot… de tulajdonképpen van valami különbség az mke2fs -j és mkfs.ext3 között? Még egyszer köszönöm a segítségedet.Nemtom, de a jelek szerint van.
chris19 wrote:Kipróbáltam… az a helyzet, hogy ext2-ként bemountolja… szóval valószínű, hogy a kernelbe
nincs belefordítva a journaling… köszönöm a segítségetSzerintem a kernelnek semmi baj, ezen a parancson csúszott el az egész „mke2fs -j”, amit még az elején írtál.
mkfs.ext3 /dev/xyz -> így hozd létre az ext3-as particiót
mkfs.ext2 /dev/xzy -> így meg ha ext2-nek akarod
kicsit jobb talán 😉rex_5 wrote:lada2105:
usb-s valami, de probaltam a /dev/ttyS0-val „megszolalt” az irdadump de akkor is megy amikor nincs is rajta az usb-s infra adapter.
Hogy tudom megnezni azt a portot ahol az infra van? marmint /dev/valami??
lsusb az kiirja hogy látja.Persze, megszólalni mindig meg fog, de a lényeg, hogyha a mobilod odarakod bekapcsolt infrával, akkor ebben a katyvaszban meg kell keresned a telefonod típusát.
Nag valószínüséggel könnyen megtalálod.
…és ha megjelenik, nah akkor él a kapcsolat.
Addig kell játszani vele, míg nem lesz ott.
Idöigényes, de utána legalább tudni fogod 🙂rex_5 wrote:Openobex az fent van, de a /dev/xyz helyere mit irjak? (/dev/ircomm0 ???)Vagy azt, vagy
/dev/ttyS0
/dev/ttyS1 …2 … 3 …. 4
esetleg usb-s valami
mindenesetre azt a portot, ahol az infrád elérhetö.
aztán irdadump-al ellenörzöd, hogy sikerült-eEsetleg kipróbálhatnád:
mount /dev/hda1 /targettalán így egyszerübb is 🙂
vagy mkfs.ext3-al készítsd a particiót, vagy mount -t ext2 …
Esetleg kipróbálhatnád:
mount /dev/hda1 /targettalán így egyszerübb is 🙂
vagy mkfs.ext3-al készítsd a particiót, vagy mount -t ext2 …
dedesz wrote:Én is ilyenre tippeltem, de memtest ok, Win XP mocorog, és volt már ezen Uhu 1 .1 vagy 1.2, most meg el se indul a telepítő?Nem úgy gondoltam, hogy hibás hanem sajna nem 100%-ig compatible a nem win rendszerekkel, legalábbis a jelek szerint.
Lehet a 2.0-s uhuból meg kiszedtek egy-két olyan cuccot, ami az 1.0 illetve 1.1-ben benne van, ami miatt be tud bootolni.
Így maradt az ügyeskedés ha uhuzni akarsz rajta.dedesz wrote:Én is ilyenre tippeltem, de memtest ok, Win XP mocorog, és volt már ezen Uhu 1 .1 vagy 1.2, most meg el se indul a telepítő?Nem úgy gondoltam, hogy hibás hanem sajna nem 100%-ig compatible a nem win rendszerekkel, legalábbis a jelek szerint.
Lehet a 2.0-s uhuból meg kiszedtek egy-két olyan cuccot, ami az 1.0 illetve 1.1-ben benne van, ami miatt be tud bootolni.
Így maradt az ügyeskedés ha uhuzni akarsz rajta. -
SzerzőBejegyzés