lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Laptop (Toshiba) + Uhu 2.0 #2093499
    lada2105
    Felhasználó
      dedesz wrote:
      Nem, ez már sokat próbált lemez, és nem hibás.

      A géppel van valami. Hasonlókat irogatott nálam egy Asus-ra is.
      Asszem egy memóriamüvelet nem támogatott vagy miffene és azért.
      Vagy tegyél régebbit fel, vagy másik disztró…

      Hozzászólás: Néhány Slackware-probléma #2063917
      lada2105
      Felhasználó
        Gyuszk wrote:
        Update: feltettem tarballból a bináris, mozilla.com féle Firefox 1.5.0.4 buildet, azzal nem generálódik a CPU.

        Akár simán a weboldalról is lezúzhatod a tar.gz-t amit csak kicsomagolsz, belinkelsz a megfelelö helyre (hogy minden user el tudja indítani) és kész. Megy mint a karikacsapás 🙂

        Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039396
        lada2105
        Felhasználó
          Mike65 wrote:
          nem nem jó, nem értem
          resolf.conf-ban a szolgáltatóm 2 dns címe van megadva, jól.
          pppoe-setup-al belőve, és semmi, hálókártyáimat rendszertöltésnél fellövi először még megy a ping is rendesen mind a 2 kártyával, másik géppel is, most valahogy elértem, hogy adsl-start-ra nem ír ki semmit tehát elvileg rendben csatlakozik, erre összeomlik minden se ping se semmi. nemhogy külső cím pingetése hanem semmi

          akkor a leírás alapján csináld meg, hogy a pppd-vel menjen ne azzal az adsl-start-os varázslóval.
          Próba szerencse,
          Lehet a tüzfalallal csinál valamit.
          Esetleg trácsázás után kipróbálhatod, hogy:
          iptables -F
          iptables -t nat -A PREROUTING -j MASQUERADE asszem…

          Hozzászólás: Vodafone Internet elérés #1891549
          lada2105
          Felhasználó
            rex_5 wrote:
            Sziasztok!

            en is gondolkodom rajta hogy kiprobalom a gprs-t vodas vagyok, de meg az inframat nem sikerult jobb belatasra birnom:S
            szenvedtem az irda-utils-al, de azt sem tudom pontosan hogy milyen modul kell hozza.
            Nem megy:(
            Van egy 0e55:Speed Dragon usb-s infra es nem tudom mukodokepesse tenni.
            +Sony Ericsson K300I telo.
            Jah Debian Sarge-t hasznalok
            Ha van valakinek 5lete azt elfogadom 😀

            Elore is kosz!

            openobex? 🙂
            asszem debian alap része
            ha fenn van és csomagból sikerült felrakni, akkor nemsok dolgod van már.
            irattach -s /dev/xyz  -vel megadod, hogy „kapcsolja be” az eszközöd és vegye észre az eszközöket, amik rálátnak
            aztán irdadump amivel ellenörzöd, hogy sikerült-e a dolog
            Ha igen: ircp és máris küldheted a fájlokat le-fel a telóra illetve gépre 🙂
            Nekem így megy, bár egy félig-meddig debianos leírás alapján forgattam be pár óra feláldozásával a Slackimre az openobex csomagot.

            Hozzászólás: DHCP gondjaim! #2091233
            lada2105
            Felhasználó
              Robint wrote:
              Rendesek vagytok, de túlbecsülitek náhányunk képességeit!

              Nézd, ha nem megy grafikus felületen akkor vagy próbálkozz/válassz másik disztrót kezdésként amivel kevesebb problémád lesz miközben megismered a linuxot, vagy kezd el itt olvasgatni a linux alapjairól, mert sokszor csak a konzolos felület hoz megoldást:
              (elsösorban az ismertetök részre gondolok)
              http://www.szabilinux.hu/index.html

              Hozzászólás: Ubuntu – particiós értetlenség #2093141
              lada2105
              Felhasználó
                Béla wrote:
                Ez a 770 -es dolgot fstabban hogy is kell? Valahogy így hogy pl?:
                Mondjuk akkor egy mkdir /media/hdb1 létrehozok csak root jogokkal írhatóan majd fstabban:
                /dev/hdb1  /media/hdb1 etx3 auto,users,umask=770  0 0
                (persze ki is próbálom csak most melóban vagyok)

                Ez a 770 es umask már alapból megszabja hogy a root/user/other mit csinálhat nem? Kell -e mégis, hogy user szó is szerepeljen a sorban?
                Valamint kell -e, ha umask ennyi, hogy rw szerepeljen a sorban?

                Szerintem igen, nekem jónak tünik. 🙂
                az rw kapcsoló esetleg azért kellhet, hogy a média rw módban legyen felcsatolva, ne csak valami miatt ro-n.
                A users (ua mint a user) meg csak azért, hogy a user csoport tagjainak is legyen esélye (értsd joga) felcsatolni az eszközt.

                Egyébként próba szerencse 😉

                Hozzászólás: Ubuntu – particiós értetlenség #2093142
                lada2105
                Felhasználó
                  Béla wrote:
                  Ez a 770 -es dolgot fstabban hogy is kell? Valahogy így hogy pl?:
                  Mondjuk akkor egy mkdir /media/hdb1 létrehozok csak root jogokkal írhatóan majd fstabban:
                  /dev/hdb1  /media/hdb1 etx3 auto,users,umask=770  0 0
                  (persze ki is próbálom csak most melóban vagyok)

                  Ez a 770 es umask már alapból megszabja hogy a root/user/other mit csinálhat nem? Kell -e mégis, hogy user szó is szerepeljen a sorban?
                  Valamint kell -e, ha umask ennyi, hogy rw szerepeljen a sorban?

                  Szerintem igen, nekem jónak tünik. 🙂
                  az rw kapcsoló esetleg azért kellhet, hogy a média rw módban legyen felcsatolva, ne csak valami miatt ro-n.
                  A users (ua mint a user) meg csak azért, hogy a user csoport tagjainak is legyen esélye (értsd joga) felcsatolni az eszközt.

                  Egyébként próba szerencse 😉

                  Hozzászólás: DHCP gondjaim! #2091230
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Ha jól sejtem egy daemon vagy progi nevét várja.
                    Nézz körül a /etc/init.d könyvtárban és aminek a dhcp -hez van névileg köze, azt rakd be.
                    Persze nem árt ha azon a fájlon van futási jog is, hisz ki tudja…

                    Hozzászólás: Azureus memoriaigény,és pár kérdés.. #2039965
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Próbálj ki egy régebbi azureus-t.
                      Kapcsold ki a frissítést, és ha nem kellenek az új szolgáltatásai, akkor használd a régebbit.
                      Annó nagyon sokáig használtam egy régit és tökéletesen ment míg mindenki más az újabb! újabb! újabb! megszállotságával volt elfoglalva.

                      esetleg hirtelen ezeket találtam:
                      http://gnome-bt.sourceforge.net/
                      http://www.bittorrent.com/download
                      és itt egy wiki oldal is ahol néhányat említenek: http://nl.wikipedia.org/wiki/BitTorrent

                      …hogy melyik van uhu csomagban azt nem tudom. Nézz körül, keresgélj a google-n, az uhu csomaglisták közt aztán meglátod.

                      Sok sikert!

                      Hozzászólás: Kezdõ Ubuntu problémák #2028243
                      lada2105
                      Felhasználó
                        zoltan22 wrote:
                        Ne tegyunk mar suse csomagot ubuntura 😛 Inkabb egy csomagkezeloben valasszuk ki telepitesre. 🙂

                        Boccss. Hirtelen nem láttam, hogy ubuntu 🙁
                        Szóval akkor deb…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,340