Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
dedesz wrote:Nem, ez már sokat próbált lemez, és nem hibás.
A géppel van valami. Hasonlókat irogatott nálam egy Asus-ra is.
Asszem egy memóriamüvelet nem támogatott vagy miffene és azért.
Vagy tegyél régebbit fel, vagy másik disztró…Gyuszk wrote:Update: feltettem tarballból a bináris, mozilla.com féle Firefox 1.5.0.4 buildet, azzal nem generálódik a CPU.Akár simán a weboldalról is lezúzhatod a tar.gz-t amit csak kicsomagolsz, belinkelsz a megfelelö helyre (hogy minden user el tudja indítani) és kész. Megy mint a karikacsapás 🙂
Mike65 wrote:nem nem jó, nem értem
resolf.conf-ban a szolgáltatóm 2 dns címe van megadva, jól.
pppoe-setup-al belőve, és semmi, hálókártyáimat rendszertöltésnél fellövi először még megy a ping is rendesen mind a 2 kártyával, másik géppel is, most valahogy elértem, hogy adsl-start-ra nem ír ki semmit tehát elvileg rendben csatlakozik, erre összeomlik minden se ping se semmi. nemhogy külső cím pingetése hanem semmiakkor a leírás alapján csináld meg, hogy a pppd-vel menjen ne azzal az adsl-start-os varázslóval.
Próba szerencse,
Lehet a tüzfalallal csinál valamit.
Esetleg trácsázás után kipróbálhatod, hogy:
iptables -F
iptables -t nat -A PREROUTING -j MASQUERADE asszem…rex_5 wrote:Sziasztok!en is gondolkodom rajta hogy kiprobalom a gprs-t vodas vagyok, de meg az inframat nem sikerult jobb belatasra birnom:S
szenvedtem az irda-utils-al, de azt sem tudom pontosan hogy milyen modul kell hozza.
Nem megy:(
Van egy 0e55:Speed Dragon usb-s infra es nem tudom mukodokepesse tenni.
+Sony Ericsson K300I telo.
Jah Debian Sarge-t hasznalok
Ha van valakinek 5lete azt elfogadom 😀Elore is kosz!
openobex? 🙂
asszem debian alap része
ha fenn van és csomagból sikerült felrakni, akkor nemsok dolgod van már.
irattach -s /dev/xyz -vel megadod, hogy „kapcsolja be” az eszközöd és vegye észre az eszközöket, amik rálátnak
aztán irdadump amivel ellenörzöd, hogy sikerült-e a dolog
Ha igen: ircp és máris küldheted a fájlokat le-fel a telóra illetve gépre 🙂
Nekem így megy, bár egy félig-meddig debianos leírás alapján forgattam be pár óra feláldozásával a Slackimre az openobex csomagot.Robint wrote:Rendesek vagytok, de túlbecsülitek náhányunk képességeit!Nézd, ha nem megy grafikus felületen akkor vagy próbálkozz/válassz másik disztrót kezdésként amivel kevesebb problémád lesz miközben megismered a linuxot, vagy kezd el itt olvasgatni a linux alapjairól, mert sokszor csak a konzolos felület hoz megoldást:
(elsösorban az ismertetök részre gondolok)
http://www.szabilinux.hu/index.htmlBéla wrote:Ez a 770 -es dolgot fstabban hogy is kell? Valahogy így hogy pl?:
Mondjuk akkor egy mkdir /media/hdb1 létrehozok csak root jogokkal írhatóan majd fstabban:
/dev/hdb1 /media/hdb1 etx3 auto,users,umask=770 0 0
(persze ki is próbálom csak most melóban vagyok)Ez a 770 es umask már alapból megszabja hogy a root/user/other mit csinálhat nem? Kell -e mégis, hogy user szó is szerepeljen a sorban?
Valamint kell -e, ha umask ennyi, hogy rw szerepeljen a sorban?Szerintem igen, nekem jónak tünik. 🙂
az rw kapcsoló esetleg azért kellhet, hogy a média rw módban legyen felcsatolva, ne csak valami miatt ro-n.
A users (ua mint a user) meg csak azért, hogy a user csoport tagjainak is legyen esélye (értsd joga) felcsatolni az eszközt.Egyébként próba szerencse 😉
Béla wrote:Ez a 770 -es dolgot fstabban hogy is kell? Valahogy így hogy pl?:
Mondjuk akkor egy mkdir /media/hdb1 létrehozok csak root jogokkal írhatóan majd fstabban:
/dev/hdb1 /media/hdb1 etx3 auto,users,umask=770 0 0
(persze ki is próbálom csak most melóban vagyok)Ez a 770 es umask már alapból megszabja hogy a root/user/other mit csinálhat nem? Kell -e mégis, hogy user szó is szerepeljen a sorban?
Valamint kell -e, ha umask ennyi, hogy rw szerepeljen a sorban?Szerintem igen, nekem jónak tünik. 🙂
az rw kapcsoló esetleg azért kellhet, hogy a média rw módban legyen felcsatolva, ne csak valami miatt ro-n.
A users (ua mint a user) meg csak azért, hogy a user csoport tagjainak is legyen esélye (értsd joga) felcsatolni az eszközt.Egyébként próba szerencse 😉
Ha jól sejtem egy daemon vagy progi nevét várja.
Nézz körül a /etc/init.d könyvtárban és aminek a dhcp -hez van névileg köze, azt rakd be.
Persze nem árt ha azon a fájlon van futási jog is, hisz ki tudja…Próbálj ki egy régebbi azureus-t.
Kapcsold ki a frissítést, és ha nem kellenek az új szolgáltatásai, akkor használd a régebbit.
Annó nagyon sokáig használtam egy régit és tökéletesen ment míg mindenki más az újabb! újabb! újabb! megszállotságával volt elfoglalva.esetleg hirtelen ezeket találtam:
http://gnome-bt.sourceforge.net/
http://www.bittorrent.com/download
és itt egy wiki oldal is ahol néhányat említenek: http://nl.wikipedia.org/wiki/BitTorrent…hogy melyik van uhu csomagban azt nem tudom. Nézz körül, keresgélj a google-n, az uhu csomaglisták közt aztán meglátod.
Sok sikert!
zoltan22 wrote:Ne tegyunk mar suse csomagot ubuntura 😛 Inkabb egy csomagkezeloben valasszuk ki telepitesre. 🙂Boccss. Hirtelen nem láttam, hogy ubuntu 🙁
Szóval akkor deb… -
SzerzőBejegyzés