lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,661-1,670 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kezdõ Ubuntu problémák #2028241
    lada2105
    Felhasználó
      ata843 wrote:
      Sziasztok! Kubuntu alá szeretnék Puttyot, TOra-t és Eclipset tenni. Szeretnék segítséget kérni, ugyanis nem annyira értek a linuxhoz. Eddig Süsüt használtam, ami úgymondd megcsinált helyettem egy csomó mindent, de most ezzel a Kubuntuval nem tudok zöldágra vergődni. Segítsen valaki! Légyszi! 🙂

      Puttyot??? Azt minek? Ott a konzolos SSH!
      A putty az windowsra van.

      Az eclipsnek meg asszem vagy létezik rpm-es változatta (suse csomag) vagy csak letölt-kicsomagol-futtat módon elindítható.

      A TOra-t nem ismerem. Oracle kliens akar lenni?

      Hozzászólás: Ubuntu – particiós értetlenség #2093136
      lada2105
      Felhasználó
        Béla wrote:
        Lehet valami opciót beállítani a mountnak, hogy olyan könyvtárak alá  ne lehessen felcsatolni meghajtókat ami alatt már vannak adatok? Ha igen akkor az fstab-ba, mit kell opcióként beírni?

        tudtommal nem

        Béla wrote:
        Ha csatoltam valamit egy olyan könyvtár alá, amiben már volt valami, akkor meg találhatom ezeket a fájlokat valahol anélkül, hogy lecsatolnám azt, vagy addig amíg ez rá van csatolva rejtve maradnak?

        nem találod meg sehol, és csak akkor látod öket viszont, ha amit rácsatoltál lecsatolod

        Béla wrote:
        Hogyan lehet úgy beállítani egy csatolási pontot, hogy az csak valamilyen meghajtó csatolási pontjaként szerepelhessen, és az alá fájlokat semmiképp ne másolhassak, amíg fel nincs valami csatolva? (vagyis mondjuk jelen esetben /media/hdb1 alá ne tudjak semi mást elhelyezni csak a hdb1 particiót)

        pl csak a root-nak van rwx joga a többieké 0
        és amikor felcsatolod a gid-et megadod mondjuk, hogy users + esetleg adsz egy 770 jogot
        így a users csoport tagjai fognak tudni bele írni és természetesen a root is.
        Ha le van csatolva akkor meg nem.

        Béla wrote:
        Vagy, hogy lehet elérni, hogy egy fstab-ban meghatározott csatolái pont alá ha mégis úgy akarok valamit másolni, hogy nincs bemountolva az adott  meghajtó, akkor legalább szóljon, hogy vigyázz ez not ok.
        Magyarán szólva a balszerszámkodásomat ki tudom védeni valahogy?

        igen, ha odafigyelsz 🙂
        esetleg scriptelsz

        Hozzászólás: Ubuntu – particiós értetlenség #2093137
        lada2105
        Felhasználó
          Béla wrote:
          Lehet valami opciót beállítani a mountnak, hogy olyan könyvtárak alá  ne lehessen felcsatolni meghajtókat ami alatt már vannak adatok? Ha igen akkor az fstab-ba, mit kell opcióként beírni?

          tudtommal nem

          Béla wrote:
          Ha csatoltam valamit egy olyan könyvtár alá, amiben már volt valami, akkor meg találhatom ezeket a fájlokat valahol anélkül, hogy lecsatolnám azt, vagy addig amíg ez rá van csatolva rejtve maradnak?

          nem találod meg sehol, és csak akkor látod öket viszont, ha amit rácsatoltál lecsatolod

          Béla wrote:
          Hogyan lehet úgy beállítani egy csatolási pontot, hogy az csak valamilyen meghajtó csatolási pontjaként szerepelhessen, és az alá fájlokat semmiképp ne másolhassak, amíg fel nincs valami csatolva? (vagyis mondjuk jelen esetben /media/hdb1 alá ne tudjak semi mást elhelyezni csak a hdb1 particiót)

          pl csak a root-nak van rwx joga a többieké 0
          és amikor felcsatolod a gid-et megadod mondjuk, hogy users + esetleg adsz egy 770 jogot
          így a users csoport tagjai fognak tudni bele írni és természetesen a root is.
          Ha le van csatolva akkor meg nem.

          Béla wrote:
          Vagy, hogy lehet elérni, hogy egy fstab-ban meghatározott csatolái pont alá ha mégis úgy akarok valamit másolni, hogy nincs bemountolva az adott  meghajtó, akkor legalább szóljon, hogy vigyázz ez not ok.
          Magyarán szólva a balszerszámkodásomat ki tudom védeni valahogy?

          igen, ha odafigyelsz 🙂
          esetleg scriptelsz

          Hozzászólás: Fetchmail hiba #2093195
          lada2105
          Felhasználó
            KissAG wrote:
            Nem levelezővel van a gond…

            A rendszer így néz ki: van a fetchmail, ami letölti a 6-7 postafiókban található leveleket a szerverre, azokat a cyrus kézbesíti a maildirbe. A leveleket Horde rendszeren keresztül érik el a felhasználók…
            A baj akkor van, amikor az egyik levelet MS Office Outlook-al küldik és azt a fetchmail nem tölti le (a logban benne van a hibaüzenet…)

            Ok vágom, értettem elsöre is.
            Azért gondoltam hátha az UTF kódolás a hiba oka.
            Ha nem akkor passz…

            Hozzászólás: Fetchmail hiba #2093196
            lada2105
            Felhasználó
              KissAG wrote:
              Nem levelezővel van a gond…

              A rendszer így néz ki: van a fetchmail, ami letölti a 6-7 postafiókban található leveleket a szerverre, azokat a cyrus kézbesíti a maildirbe. A leveleket Horde rendszeren keresztül érik el a felhasználók…
              A baj akkor van, amikor az egyik levelet MS Office Outlook-al küldik és azt a fetchmail nem tölti le (a logban benne van a hibaüzenet…)

              Ok vágom, értettem elsöre is.
              Azért gondoltam hátha az UTF kódolás a hiba oka.
              Ha nem akkor passz…

              Hozzászólás: Fetchmail hiba #2093191
              lada2105
              Felhasználó
                KissAG wrote:
                Mindenhol ez írja ki, de nincsen a többinél hibaüzenet és azokat kézbesíti is a rendszer…
                Azt vettem észre, hogy a MS Office Outlook (ez a 11-es, de a korábbiaknál nem) által küldött leveleknél fordul csak elő ez a hiba…

                Akkor csere thunderbird-re 😛
                Elképzelhetö, hogy valami nem „szabványos” neki, és ugyebár ismerjük a microsoft hozzáállását a dolgokhoz…

                Bár ahogy nézem… hmm 8 bit, az nem az utf kódja? (ezeket mondjuk sose tudom fejböl 🙁 )
                Lehet, hogy ékezet van benne vagy úgy van kódolva és azért nem szereti?
                föleg az ő-t és ű-t?

                Hozzászólás: Fetchmail hiba #2093192
                lada2105
                Felhasználó
                  KissAG wrote:
                  Mindenhol ez írja ki, de nincsen a többinél hibaüzenet és azokat kézbesíti is a rendszer…
                  Azt vettem észre, hogy a MS Office Outlook (ez a 11-es, de a korábbiaknál nem) által küldött leveleknél fordul csak elő ez a hiba…

                  Akkor csere thunderbird-re 😛
                  Elképzelhetö, hogy valami nem „szabványos” neki, és ugyebár ismerjük a microsoft hozzáállását a dolgokhoz…

                  Bár ahogy nézem… hmm 8 bit, az nem az utf kódja? (ezeket mondjuk sose tudom fejböl 🙁 )
                  Lehet, hogy ékezet van benne vagy úgy van kódolva és azért nem szereti?
                  föleg az ő-t és ű-t?

                  Hozzászólás: Fetchmail hiba #2093187
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Ez egy elég érdekes sor:

                    KissAG wrote:
                    fetchmail: reading message [email protected]@mail.ultraweb.hu:1 of 1 (1999 octets)

                    a többinél is ilyen „hülyén” írja ki a dolgokat, vagy csak ennél?
                    nem lehet hogy user/passwd esetleg egyéb config elírási hiba?

                    Hozzászólás: Fetchmail hiba #2093188
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Ez egy elég érdekes sor:

                      KissAG wrote:
                      fetchmail: reading message [email protected]@mail.ultraweb.hu:1 of 1 (1999 octets)

                      a többinél is ilyen „hülyén” írja ki a dolgokat, vagy csak ennél?
                      nem lehet hogy user/passwd esetleg egyéb config elírási hiba?

                      Hozzászólás: pppoe net + slackware 10.2 #2039394
                      lada2105
                      Felhasználó
                        Mike65 wrote:
                        2 hálókártyám van amúgy, azt meg lehet nézni hogy melyikre van a modem kötve? talán ezis hibázhat, sőt szinte biztos (50/50%), mondjuk próbálgattam már mind a 2-vel de akkor ez a fix ip még nem volt jól benyomva

                        Én annó ez alapján löttem be a netet slackira:
                        http://www.interware.hu/document/200510/ADSL_beallitasok_Linux_Debian.pdf&letoltes

                        természetesen ami nem kellett lépés, azt kihagytam 😉

                        Azóta (kb 4év) töretlen és gond nélkül megy minden.

                        Ha az pppoe-configgal vagy adsl varázslóval vagy miffenével configoltad fel a netet, akkor nem kellene nagy gondnak lennie.
                        Ha sikerült connectálni, próbáld ki, hogy megpingetsz egy külsö IP-t.
                        64.233.183.147 -> google.co.hu
                        ha van válasz, akkor a névfeloldás a problémás.
                        Vizslasd meg a /etc/resolv.conf fájlt!

                        ( nameserver szolgaltatod_dnsszerver_ipje )

                        ha a ping se megy ki, akkor dugd át a modemet a másik kártyába.

                        Egyébként egyszerü, illetve én így csinálnám:
                        – ha automatikus és mindkét kártya bootkor „felismerödik”, akkor belépek és az egyiket down-olom
                        pl: ifconfig eth1 down
                        – beállítom az adsl-t a már említett módon eth0-ra
                        – megnézem a ledek villogását ha van ilyen lehetöség a kártyákon (amelyik nem villog, az van downolva 🙂 )
                        – addig dugdosom az adsl modemet, míg eltalálom melyik kártya az eth0
                        – ha kész és jól megy a net, akkor ifconfig eth1 up 192…… netmask ….
                        azaz beállítom a másikat egyelöre kézi módszerrel
                        – letesztelem a hálózatot
                        – ha minden oké beírom a megfelelö értékeket a /etc/rc.d/rc.inet1.conf fájlba
                        természetesen az eth0-s kártyát dhcp-n hagyom, illetve se IP-t se DHCP yes/no beállítást nem állítok rajta
                        Ha nem töltesz IP-t illetve DHCP=no, akkor semmilyen beállítás nincs a kártyára bootkor, így akárki akármit is mond semmiképp sem zavarodhat össze a kártya az IP-ktöl

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,661-1,670 / 2,340