Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hyde wrote:Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy felcsatoltam a windowson 1 samba által megosztott könyvtárat (net use x: \kiszolgállóshare [uesr:jelszó] módon) és ezt a meghajtót milyen parancsal tudnám eltávolítani?
ugyanaz, csak /del a végén 😉
pl:
net use x: /del
vagy ha nincs betüjele
net use //akarmi/akarmi /del (rengetegszer jön jól a @&^!+”!% hálózati mappa kezelésnél)bocsi, a megszokás… helyesebben:
net use \akarmiakarmi /delNem tudom mit értesz az extra dolog alatt, de csak bedugod és disztrófüggöen máris írhatod/olvashatod azt a hdd-t, mintha egy szimpla mezei jó mértes pendrive lenne 🙂
Ilyen bedug-használ: pl SUSE, Mandrake, UHU, Ubuntu meg stb
Bedug, matat vagy kattint aztán használ: Slackware, Debian stb… (a core disztrik:) )Szóval attól függ milyen disztri…
A home méretét nem tudom, hogyan tudnád lejebb vinni.
Talán ha nem a home-ba hanem a külsö vinyóra mentenéd az adataid…, a home-ot meg meghagynád a disztró saját config fájljainak lementésére (amit a kde meg hasonlók hoznak létre minden usernek, azaz amiben a beállításaid tárolódnak).
Esetleg a usered home mappája alá is becsatolhatod ezt a külsö vinyót és akkor észre se veszed, hogy nem lokális vinyóra mentesz…Remélem kimerítö és elég érthetö válasszal szolgáltam, ha kérdés van, tedd fel! 🙂
ui: a külsö cdíró-nak is mennie kell, max ha 2.4 -es és azelötti a kerneled, akkor scsi emulációt kell használnod. A 2.6-osoknál már elég pl a cdrecord dev=/dev/sda0 vagy ilyesmi driverként hivatkozni rá (attól függ hányadikként dugtad az USB-be, /ami nem a port száma!/ )
Nem tudom mit értesz az extra dolog alatt, de csak bedugod és disztrófüggöen máris írhatod/olvashatod azt a hdd-t, mintha egy szimpla mezei jó mértes pendrive lenne 🙂
Ilyen bedug-használ: pl SUSE, Mandrake, UHU, Ubuntu meg stb
Bedug, matat vagy kattint aztán használ: Slackware, Debian stb… (a core disztrik:) )Szóval attól függ milyen disztri…
A home méretét nem tudom, hogyan tudnád lejebb vinni.
Talán ha nem a home-ba hanem a külsö vinyóra mentenéd az adataid…, a home-ot meg meghagynád a disztró saját config fájljainak lementésére (amit a kde meg hasonlók hoznak létre minden usernek, azaz amiben a beállításaid tárolódnak).
Esetleg a usered home mappája alá is becsatolhatod ezt a külsö vinyót és akkor észre se veszed, hogy nem lokális vinyóra mentesz…Remélem kimerítö és elég érthetö válasszal szolgáltam, ha kérdés van, tedd fel! 🙂
ui: a külsö cdíró-nak is mennie kell, max ha 2.4 -es és azelötti a kerneled, akkor scsi emulációt kell használnod. A 2.6-osoknál már elég pl a cdrecord dev=/dev/sda0 vagy ilyesmi driverként hivatkozni rá (attól függ hányadikként dugtad az USB-be, /ami nem a port száma!/ )
Mike65 wrote:mégiscsak megy, de nem értem hogy parancssorból miért nem indította a kártyákat csak újraindítás utánha minden igaz, asszem a /etc/rc.d/rc.inet1 restart -al lehet vagy csak simán restart nélkül kell elindítani/újraindítani a beállítások beállításait :)) (hüüü micsoda megfogalmazás) :))))))
Az újraindítás azért kellhetet, mert nem így indítottad kézzel szerintem.
Ha KDE-t használsz (és asszem gnome-nél is van már), ha nem zárod be kilépéskor a thunderbird-öt, akkor automatikusan megnyitja mikor legközelebb belépsz.
Ha jól láttam kis „felbukkanó” ablakban jelzi is ha leveled jött.
Mindenesetre „csipogni” tud. 🙂ui: xfce is meg tudja jegyezni, ha egy kérdésére megfelelöen válaszolt, és ö is megnyitja alegközelebbi belépéskor.
Nálam pl egyfolytába fut és így ha csippant, akkor rákattintok ha épp nem mást csinálok és elolvasom a beérkezett levelet.
Ha KDE-t használsz (és asszem gnome-nél is van már), ha nem zárod be kilépéskor a thunderbird-öt, akkor automatikusan megnyitja mikor legközelebb belépsz.
Ha jól láttam kis „felbukkanó” ablakban jelzi is ha leveled jött.
Mindenesetre „csipogni” tud. 🙂ui: xfce is meg tudja jegyezni, ha egy kérdésére megfelelöen válaszolt, és ö is megnyitja alegközelebbi belépéskor.
Nálam pl egyfolytába fut és így ha csippant, akkor rákattintok ha épp nem mást csinálok és elolvasom a beérkezett levelet.
szerintem ezt a részt nézd meg a /etc/proftpd.conf-odban:
# A basic anonymous FTP server configuration.
# To enable this, remove the user ftp from /etc/ftpusers.RequireValidShell off
User ftp
Group ftp
# We want clients to be able to login with „anonymous” as well as „ftp”
UserAlias anonymous ftp# Limit the maximum number of anonymous logins
MaxClients 50# We want ‘welcome.msg’ displayed at login, and ‘.message’ displayed
# in each newly chdired directory.
DisplayLogin welcome.msg
DisplayFirstChdir .message# Limit WRITE everywhere in the anonymous chroot
DenyAll
# An upload directory that allows storing files but not retrieving
# or creating directories.
#
#
# DenyAll
#
#
#
# AllowAll
#
#minden ami ki van kommentezve és kell neked, értelemszerüen szedd ki a kommentböl, és ahogy az elsö sorokban olvashatod:
remove the user ftp from /etc/ftpusers
tehát a /etc/ftpuser -s fájlból kommentezd ki, vagy töröld ki az ftp nevü usert és voilá! mennie kell userrel is meg anonymossal is.
Ha nem megy, akkor pl a 21-esen figyeljen az anonymous-t beengedö ftp, és mondjuk a 2121-en meg a usereket beengedö.
Ezt a port beállításnál a config fájlban meg tudod tenni.szerintem ezt a részt nézd meg a /etc/proftpd.conf-odban:
# A basic anonymous FTP server configuration.
# To enable this, remove the user ftp from /etc/ftpusers.RequireValidShell off
User ftp
Group ftp
# We want clients to be able to login with „anonymous” as well as „ftp”
UserAlias anonymous ftp# Limit the maximum number of anonymous logins
MaxClients 50# We want ‘welcome.msg’ displayed at login, and ‘.message’ displayed
# in each newly chdired directory.
DisplayLogin welcome.msg
DisplayFirstChdir .message# Limit WRITE everywhere in the anonymous chroot
DenyAll
# An upload directory that allows storing files but not retrieving
# or creating directories.
#
#
# DenyAll
#
#
#
# AllowAll
#
#minden ami ki van kommentezve és kell neked, értelemszerüen szedd ki a kommentböl, és ahogy az elsö sorokban olvashatod:
remove the user ftp from /etc/ftpusers
tehát a /etc/ftpuser -s fájlból kommentezd ki, vagy töröld ki az ftp nevü usert és voilá! mennie kell userrel is meg anonymossal is.
Ha nem megy, akkor pl a 21-esen figyeljen az anonymous-t beengedö ftp, és mondjuk a 2121-en meg a usereket beengedö.
Ezt a port beállításnál a config fájlban meg tudod tenni.Mike65 wrote:/etc/rc.d/rc.inet1.conf-ba beírtam a címeket de nem megy, nem lehet pingetni és ifconfigra nem írja ki az ip-ket, rc localt megpróbálom mégHát az érdekes, akkor valamit tuti rosszul csináltál.
Másold be ide a rc.inet1.conf fájlodat, aztán megnézzük…Vagy ha tudod a parancsokat, akkor a már fentebb említett módszerrel írd be a rc.local-ba.
Van egy olyan progi, hogy xming.
Ezt ha a windowsról elég lenne a putty-os megoldás, akkor felrakod a putty indítása elött a gépre, majd a puttynál bejelölöd, hogy X11 forward.Szépen bejelentkezel a puttyal a gépre ssh-n keresztül, majd mikor kiadod pl a firefox parancsot, akkor a windowson megjelenik az ablak, hasonlóan mintha win-es ablak lenne a linuxod skinjével.
Ez a megoldás nem jó? Vagy direkte a „háttérbe” akarod futni hagyni az ablakod?
Elképzelhetö, hogy pl gdm-et vagy kdm-et beírva elindíthatod az egész ablakkezelö loginját is a „windows-on”, bár még sose próbáltam…
Lehet, hogy csak azért kapsz twm-et a usereddel, mert a gnomet azon a gépen, lokálisan már használja…
-
SzerzőBejegyzés