lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,671-1,680 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Samba kérdések! #2090196
    lada2105
    Felhasználó
      hyde wrote:
      Üdv!

      Az lenne a kérdésem, hogy felcsatoltam a windowson 1 samba által megosztott könyvtárat (net use x: \kiszolgállóshare [uesr:jelszó] módon) és ezt a meghajtót milyen parancsal tudnám eltávolítani?

      ugyanaz, csak /del a végén 😉
      pl:
      net use x: /del
      vagy ha nincs betüjele
      net use //akarmi/akarmi /del (rengetegszer jön jól a @&^!+”!% hálózati mappa kezelésnél)

      bocsi, a megszokás… helyesebben:
      net use \akarmiakarmi /del

      Hozzászólás: USB EXT HDD és CD/DVD RW #2092999
      lada2105
      Felhasználó

        Nem tudom mit értesz az extra dolog alatt, de csak bedugod és disztrófüggöen máris írhatod/olvashatod azt a hdd-t, mintha egy szimpla mezei jó mértes pendrive lenne 🙂

        Ilyen bedug-használ: pl SUSE, Mandrake, UHU, Ubuntu meg stb
        Bedug, matat vagy kattint aztán használ: Slackware, Debian stb… (a core disztrik:) )

        Szóval attól függ milyen disztri…
        A home méretét nem tudom, hogyan tudnád lejebb vinni.
        Talán ha nem a home-ba hanem a külsö vinyóra mentenéd az adataid…, a home-ot meg meghagynád a disztró saját config fájljainak lementésére (amit a kde meg hasonlók hoznak létre minden usernek, azaz amiben a beállításaid tárolódnak).
        Esetleg a usered home mappája alá is becsatolhatod ezt a külsö vinyót és akkor észre se veszed, hogy nem lokális vinyóra mentesz…

        Remélem kimerítö és elég érthetö válasszal szolgáltam, ha kérdés van, tedd fel! 🙂

        ui: a külsö cdíró-nak is mennie kell, max ha 2.4 -es és azelötti a kerneled, akkor scsi emulációt kell használnod. A 2.6-osoknál már elég pl a cdrecord dev=/dev/sda0 vagy ilyesmi driverként hivatkozni rá (attól függ hányadikként dugtad az USB-be, /ami nem a port száma!/ )

        Hozzászólás: USB EXT HDD és CD/DVD RW #2093000
        lada2105
        Felhasználó

          Nem tudom mit értesz az extra dolog alatt, de csak bedugod és disztrófüggöen máris írhatod/olvashatod azt a hdd-t, mintha egy szimpla mezei jó mértes pendrive lenne 🙂

          Ilyen bedug-használ: pl SUSE, Mandrake, UHU, Ubuntu meg stb
          Bedug, matat vagy kattint aztán használ: Slackware, Debian stb… (a core disztrik:) )

          Szóval attól függ milyen disztri…
          A home méretét nem tudom, hogyan tudnád lejebb vinni.
          Talán ha nem a home-ba hanem a külsö vinyóra mentenéd az adataid…, a home-ot meg meghagynád a disztró saját config fájljainak lementésére (amit a kde meg hasonlók hoznak létre minden usernek, azaz amiben a beállításaid tárolódnak).
          Esetleg a usered home mappája alá is becsatolhatod ezt a külsö vinyót és akkor észre se veszed, hogy nem lokális vinyóra mentesz…

          Remélem kimerítö és elég érthetö válasszal szolgáltam, ha kérdés van, tedd fel! 🙂

          ui: a külsö cdíró-nak is mennie kell, max ha 2.4 -es és azelötti a kerneled, akkor scsi emulációt kell használnod. A 2.6-osoknál már elég pl a cdrecord dev=/dev/sda0 vagy ilyesmi driverként hivatkozni rá (attól függ hányadikként dugtad az USB-be, /ami nem a port száma!/ )

          Hozzászólás: Netconfig – Hálókártya probléma #2033114
          lada2105
          Felhasználó
            Mike65 wrote:
            mégiscsak megy, de nem értem hogy parancssorból miért nem indította a kártyákat csak újraindítás után

            ha minden igaz, asszem a /etc/rc.d/rc.inet1 restart -al lehet vagy csak simán restart nélkül kell elindítani/újraindítani a beállítások beállításait :)) (hüüü micsoda megfogalmazás) :))))))

            Az újraindítás azért kellhetet, mert nem így indítottad kézzel szerintem.

            Hozzászólás: Thunderbird automatikus indítás #2092939
            lada2105
            Felhasználó

              Ha KDE-t használsz (és asszem gnome-nél is van már), ha nem zárod be kilépéskor a thunderbird-öt, akkor automatikusan megnyitja mikor legközelebb belépsz.
              Ha jól láttam kis „felbukkanó” ablakban jelzi is ha leveled jött.
              Mindenesetre „csipogni” tud. 🙂

              ui: xfce is meg tudja jegyezni, ha egy kérdésére megfelelöen válaszolt, és ö is megnyitja  alegközelebbi belépéskor.

              Nálam pl egyfolytába fut és így ha csippant, akkor rákattintok ha épp nem mást csinálok és elolvasom a beérkezett levelet.

              Hozzászólás: Thunderbird automatikus indítás #2092940
              lada2105
              Felhasználó

                Ha KDE-t használsz (és asszem gnome-nél is van már), ha nem zárod be kilépéskor a thunderbird-öt, akkor automatikusan megnyitja mikor legközelebb belépsz.
                Ha jól láttam kis „felbukkanó” ablakban jelzi is ha leveled jött.
                Mindenesetre „csipogni” tud. 🙂

                ui: xfce is meg tudja jegyezni, ha egy kérdésére megfelelöen válaszolt, és ö is megnyitja  alegközelebbi belépéskor.

                Nálam pl egyfolytába fut és így ha csippant, akkor rákattintok ha épp nem mást csinálok és elolvasom a beérkezett levelet.

                Hozzászólás: Proftpd #2092134
                lada2105
                Felhasználó

                  szerintem ezt a részt nézd meg a /etc/proftpd.conf-odban:
                  # A basic anonymous FTP server configuration.
                  # To enable this, remove the user ftp from /etc/ftpusers.

                    RequireValidShell            off
                    User                          ftp
                    Group                        ftp
                    # We want clients to be able to login with „anonymous” as well as „ftp”
                    UserAlias                    anonymous ftp

                    # Limit the maximum number of anonymous logins
                    MaxClients                    50

                    # We want ‘welcome.msg’ displayed at login, and ‘.message’ displayed
                    # in each newly chdired directory.
                    DisplayLogin                  welcome.msg
                    DisplayFirstChdir            .message

                    # Limit WRITE everywhere in the anonymous chroot
                   
                      DenyAll
                   

                    # An upload directory that allows storing files but not retrieving
                    # or creating directories.

                  #   
                  #      DenyAll
                  #   
                  #
                  #   
                  #      AllowAll
                  #   

                  minden ami ki van kommentezve és kell neked, értelemszerüen szedd ki a kommentböl, és ahogy az elsö sorokban olvashatod:
                  remove the user ftp from /etc/ftpusers
                  tehát a /etc/ftpuser -s  fájlból kommentezd ki, vagy töröld ki az ftp nevü usert és voilá! mennie kell userrel is meg anonymossal is.
                  Ha nem megy, akkor pl a 21-esen figyeljen az anonymous-t beengedö ftp, és mondjuk a 2121-en meg a usereket beengedö.
                  Ezt a port beállításnál a config fájlban meg tudod tenni.

                  Hozzászólás: Proftpd #2092135
                  lada2105
                  Felhasználó

                    szerintem ezt a részt nézd meg a /etc/proftpd.conf-odban:
                    # A basic anonymous FTP server configuration.
                    # To enable this, remove the user ftp from /etc/ftpusers.

                      RequireValidShell            off
                      User                          ftp
                      Group                        ftp
                      # We want clients to be able to login with „anonymous” as well as „ftp”
                      UserAlias                    anonymous ftp

                      # Limit the maximum number of anonymous logins
                      MaxClients                    50

                      # We want ‘welcome.msg’ displayed at login, and ‘.message’ displayed
                      # in each newly chdired directory.
                      DisplayLogin                  welcome.msg
                      DisplayFirstChdir            .message

                      # Limit WRITE everywhere in the anonymous chroot
                     
                        DenyAll
                     

                      # An upload directory that allows storing files but not retrieving
                      # or creating directories.

                    #   
                    #      DenyAll
                    #   
                    #
                    #   
                    #      AllowAll
                    #   

                    minden ami ki van kommentezve és kell neked, értelemszerüen szedd ki a kommentböl, és ahogy az elsö sorokban olvashatod:
                    remove the user ftp from /etc/ftpusers
                    tehát a /etc/ftpuser -s  fájlból kommentezd ki, vagy töröld ki az ftp nevü usert és voilá! mennie kell userrel is meg anonymossal is.
                    Ha nem megy, akkor pl a 21-esen figyeljen az anonymous-t beengedö ftp, és mondjuk a 2121-en meg a usereket beengedö.
                    Ezt a port beállításnál a config fájlban meg tudod tenni.

                    Hozzászólás: Netconfig – Hálókártya probléma #2033112
                    lada2105
                    Felhasználó
                      Mike65 wrote:
                      /etc/rc.d/rc.inet1.conf-ba beírtam a címeket de nem megy, nem lehet pingetni és ifconfigra nem írja ki az ip-ket, rc localt megpróbálom még

                      Hát az érdekes, akkor valamit tuti rosszul csináltál.
                      Másold be ide a rc.inet1.conf fájlodat, aztán megnézzük…

                      Vagy ha tudod a parancsokat, akkor a már fentebb említett módszerrel írd be a rc.local-ba.

                      Hozzászólás: VNC távoli asztal #2092769
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Van egy olyan progi, hogy xming.
                        Ezt ha a windowsról elég lenne a putty-os megoldás, akkor felrakod a putty indítása elött a gépre, majd a puttynál bejelölöd, hogy X11 forward.

                        Szépen bejelentkezel a puttyal a gépre ssh-n keresztül, majd mikor kiadod pl a firefox parancsot, akkor a windowson megjelenik az ablak, hasonlóan mintha win-es ablak lenne a linuxod skinjével.

                        Ez a megoldás nem jó? Vagy direkte a „háttérbe” akarod futni hagyni az ablakod?

                        Elképzelhetö, hogy pl gdm-et vagy kdm-et beírva elindíthatod az egész ablakkezelö loginját is a „windows-on”, bár még sose próbáltam…

                        Lehet, hogy csak azért kapsz twm-et a usereddel, mert a gnomet azon a gépen, lokálisan már használja…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,671-1,680 / 2,340