lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,681-1,690 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: VNC távoli asztal #2092770
    lada2105
    Felhasználó

      Van egy olyan progi, hogy xming.
      Ezt ha a windowsról elég lenne a putty-os megoldás, akkor felrakod a putty indítása elött a gépre, majd a puttynál bejelölöd, hogy X11 forward.

      Szépen bejelentkezel a puttyal a gépre ssh-n keresztül, majd mikor kiadod pl a firefox parancsot, akkor a windowson megjelenik az ablak, hasonlóan mintha win-es ablak lenne a linuxod skinjével.

      Ez a megoldás nem jó? Vagy direkte a „háttérbe” akarod futni hagyni az ablakod?

      Elképzelhetö, hogy pl gdm-et vagy kdm-et beírva elindíthatod az egész ablakkezelö loginját is a „windows-on”, bár még sose próbáltam…

      Lehet, hogy csak azért kapsz twm-et a usereddel, mert a gnomet azon a gépen, lokálisan már használja…

      Hozzászólás: Netconfig – Hálókártya probléma #2033110
      lada2105
      Felhasználó
        balev wrote:
        De ha állandóra akarod beállítani, akkor az /etc/rc.d/rc.inet1.conf-ban kell beállítani szerintem.

        Pontosan.
        Ha meg nem megy így, akkor az rc.localba írod az alábbi sorokat az értékekkel:
        ifconfig eth0 x.y.z.v netmask 255.255.0.0
        route add ….
        ifconfig eth1 a.b.c.d netmask ….
        route add ….

        Hozzászólás: Firefox + adobe flash player #2092751
        lada2105
        Felhasználó
          karpatil wrote:
          letöltés -> tar.gz kicsomagolás -> commandba belép könyvtárába -> böngésző kikapcsolva -> sudo ./install-flashplayer.

          Vagy csak egyszerüen bemásolod a futtatható fájl kivételével a böngészöd plugins könyvtárába a többit. 🙂
          Nem találom, hol olvastam, de már egy ideje én is így csinálom és tök jól megy

          Hozzászólás: Firefox + adobe flash player #2092752
          lada2105
          Felhasználó
            karpatil wrote:
            letöltés -> tar.gz kicsomagolás -> commandba belép könyvtárába -> böngésző kikapcsolva -> sudo ./install-flashplayer.

            Vagy csak egyszerüen bemásolod a futtatható fájl kivételével a böngészöd plugins könyvtárába a többit. 🙂
            Nem találom, hol olvastam, de már egy ideje én is így csinálom és tök jól megy

            Hozzászólás: Szégyen, de nem tudom … #2089736
            lada2105
            Felhasználó
              nobert wrote:
              sziasztok
              egy kérésem lenne
              nézzétek már meg ezt a honlapot:
              http://www.rougemagazin.hu/index.php?action=review_look
              mert állítólag szétesik, ha Linuxal nézik
              de nálam jó
              lécci aki segít és megnézi az írja oda hogy milyen böngészővel és distróval nézi és milyen verziókkal
              Előre is köszönöm!

              Nekem jó.
              Slackware 11.0 / Firefox 1.5.0.7  és Seamonkey 1.0.5

              Látom css-el csináltad. Az jól meg a w3c compatible böngészök alatt tudtommal.
              Csak az IE hisztizik miatta általában, meg tojik nagyívben a szabályokra…

              lada2105
              Felhasználó
                VectoR wrote:
                Hogy téged idézzelek ahol széria kocsikról beszélsz:
                „A BMW-knel az e30-asok, meg az e30 elottiek is ilyen minoseguek valoban. Golfnal ugyanez van. A `79-`8x-es evjaratu Golf I-esek es Golf II-esek meg ma is futnak,”

                Tényleg nem a BMW fórum, mivel ott nem nagyon tárgyalják a VW-t és a Linux-ot egy oldalon :)))))))

                Akkor már ne hagyjuk ki se a Trabantot, se a Ladát a sorbol hisz egy fentebb már szereplö  említés alapján abból is fut jópár még az utakon. 😛
                …és hiába rohadnak, amíg szét nem esik addig bárhová árkon-bokron elvszi az embert.
                Tudom, nekem is volt mindkettö.
                Könnyü volt szerelni öket, olcsó volt az alkatrész stb…
                …és hogy témába vágjon, gondolkoztam mindkettönél Linuxos fedélzeti computeren 😀

                lada2105
                Felhasználó
                  VectoR wrote:
                  Hogy téged idézzelek ahol széria kocsikról beszélsz:
                  „A BMW-knel az e30-asok, meg az e30 elottiek is ilyen minoseguek valoban. Golfnal ugyanez van. A `79-`8x-es evjaratu Golf I-esek es Golf II-esek meg ma is futnak,”

                  Tényleg nem a BMW fórum, mivel ott nem nagyon tárgyalják a VW-t és a Linux-ot egy oldalon :)))))))

                  Akkor már ne hagyjuk ki se a Trabantot, se a Ladát a sorbol hisz egy fentebb már szereplö  említés alapján abból is fut jópár még az utakon. 😛
                  …és hiába rohadnak, amíg szét nem esik addig bárhová árkon-bokron elvszi az embert.
                  Tudom, nekem is volt mindkettö.
                  Könnyü volt szerelni öket, olcsó volt az alkatrész stb…
                  …és hogy témába vágjon, gondolkoztam mindkettönél Linuxos fedélzeti computeren 😀

                  Hozzászólás: Proftpd #2092113
                  lada2105
                  Felhasználó
                    kelen wrote:
                    [root@bolt ~]# proftpd
                    – IPv6 getaddrinfo ‘bolt.lan’ error: Name or service not known

                    Ha grafikusan indítom el a szolgáltatásoknál akkor lefut rendesen de akkor sem megy.
                    Ha be akarok jelentkezni akkor meg nem fogadja el a a jelszót:

                    1. Ahogy VektoR is mondta, a root-ot fejeltsd el ftp esetén!
                    Hozz létre egy usert aztán azzal lépkedj ki-be.
                    A password meg a username úgyis cleartext-ben vándorol, úgyhogy…

                    2. a /etc/hosts fájlban a HOSTNAME beállításod és egyéb átírható gépnév/IP beállításokat vizslass meg.
                    – IPv6 getaddrinfo ‘bolt.lan’ error: Name or service not known – bár ilyen hiba nálam is van, de attól függetlenül jobb ha ellenörzöd, hogy mindenhol pl: bolt.lan.hu vagy mittoménmilyen gépneved szerepel-e. Ez asszem IPv6-os címet keres valamelyik config fájlban, amit nem talál és azért pampog, ergó tárgytalan 🙂

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Akkor szintén csatlakoznék egy már elöttem szólóhoz.
                      Eddig az olcsóbbak közül nekem is a codegen tünt a legmegbízhatóbbnak, és eddig nincs is semmi bajom vele.
                      Vinyók, hmmm érdekes… maxtor-om ami van megbízható, másoknál szintén hullik. Most épp egy 120-160Gb-os Samsungokat nyúzok, majd kiderül…
                      Alaplapból meg szerintem az ABit a király. Igaz az IS7-eseknél legegyszerübb rögtön leszedni azt a hütöventit a chipröl, megrt úgyis csapágyas lesz, a borda meg amúgy is jó nagy, elég az neki 🙂
                      De a régi lapokhoz is van még támogatás (driver letöltési lehetöség), nem úgy mint jónéhány újabbnál… Meg valahogy eddig az Abit lapok bírták a kezeim közt a legtovább. (Azaz még mindig müködik a legrégebbi darab is hiba nélkül.)

                      Szóval végülis ahogy már elöttem is mondták, minden úgymond szerencse kérdése is.
                      Van néhány „noname” cuccom és sokszor jobban müködnek mint a nagy 100E Ft-os példányok, úgyhogy én úgy vagyok vele, inkább szétnézek és a középutat választom.

                      De persze mindenkinek a saját dolga, meg ahogy tapasztalta…

                      lada2105
                      Felhasználó

                        Akkor szintén csatlakoznék egy már elöttem szólóhoz.
                        Eddig az olcsóbbak közül nekem is a codegen tünt a legmegbízhatóbbnak, és eddig nincs is semmi bajom vele.
                        Vinyók, hmmm érdekes… maxtor-om ami van megbízható, másoknál szintén hullik. Most épp egy 120-160Gb-os Samsungokat nyúzok, majd kiderül…
                        Alaplapból meg szerintem az ABit a király. Igaz az IS7-eseknél legegyszerübb rögtön leszedni azt a hütöventit a chipröl, megrt úgyis csapágyas lesz, a borda meg amúgy is jó nagy, elég az neki 🙂
                        De a régi lapokhoz is van még támogatás (driver letöltési lehetöség), nem úgy mint jónéhány újabbnál… Meg valahogy eddig az Abit lapok bírták a kezeim közt a legtovább. (Azaz még mindig müködik a legrégebbi darab is hiba nélkül.)

                        Szóval végülis ahogy már elöttem is mondták, minden úgymond szerencse kérdése is.
                        Van néhány „noname” cuccom és sokszor jobban müködnek mint a nagy 100E Ft-os példányok, úgyhogy én úgy vagyok vele, inkább szétnézek és a középutat választom.

                        De persze mindenkinek a saját dolga, meg ahogy tapasztalta…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,681-1,690 / 2,340