Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
medveapu wrote:Igen… azt hiszem, ezzel fogom megoldani a problémát.
Már csak egy rövid kérdés:
script azonos a ‘héj-parancsfájl’ kifejezéssel? (ami wifos esetén batch fájl)Ezt csak azért kérdés, hogy a terminológiával tisztában legyek…
Igen, legalábbis úgy gondolom.
Ami viszont nem más, mint a OP rendszer által ismert konzolos programok egymás utáni sora egy txt formátum szerü fájlban, ami rendelkezik futási jogal. Legalábbis konyhanyelven , mert minek bonyolítsuk a terminusz-technikuszokkal az életünk 🙂gyorikrisztian wrote:Sziasztok!Egy nem linux specifikus kérdésem lenne, hátha tud valaki segíteni. Adott egy Compaq PIII ami véletlenszerűen leáll vagy újraindul. Attól függően a kedve, hogy tartja. Én elsőre memóriahibára gondoltam. Lefuttam egy memtestet. No problemo. Ez még mind semmi, de időnként véletlenszerűen automatikusan be is kapcsol(ATX). Mi lehet még a hiba forrása? Az ötleteket előre is köszönöm!
Esetleg BIOS-ban wake on lan funkció bekapcsolása… (mivel bekapcsol)
Mivel kikapcsol és újraindul:
Táp, CPU, esetleg valami vírus/spyware/adware stb…gyorikrisztian wrote:Sziasztok!Egy nem linux specifikus kérdésem lenne, hátha tud valaki segíteni. Adott egy Compaq PIII ami véletlenszerűen leáll vagy újraindul. Attól függően a kedve, hogy tartja. Én elsőre memóriahibára gondoltam. Lefuttam egy memtestet. No problemo. Ez még mind semmi, de időnként véletlenszerűen automatikusan be is kapcsol(ATX). Mi lehet még a hiba forrása? Az ötleteket előre is köszönöm!
Esetleg BIOS-ban wake on lan funkció bekapcsolása… (mivel bekapcsol)
Mivel kikapcsol és újraindul:
Táp, CPU, esetleg valami vírus/spyware/adware stb…Hm, mondom nem jó ez a online és futásidöben való frissítés 🙂
Inkább init 1-ben lefrissítem a slackimet cd-röl 😛Egyébként a script:
ugyebár debian alap…
szóval készíts egy script-et (futtatható fájl) a /etc/init.d/ alá mondjuk hangero néven.
ebbe beírod:
aumix vol…….. (man aumix oszt utánanézel, már nem emlékszem és inkább nem írok hülyeséget)aztán:
ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc1.d/S99hangero
ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc2.d/S99hangero
ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc3.d/S99hangero
ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc4.d/S99hangero
ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc5.d/S99hangero
meg ilyenek
ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc6.d/K99hangero
ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc0.d/K99hangero
asszem…aztán próba hátha jó és addig módosítgatod, míg jó nem lesz…
Sok sikert!
debra wrote:Nekem tetszik a cikk, de a masik vege a dolognak, hogy sokszor az emberek hagyjak magukat belerangatni abba, hogy nekik fotomasinas mobil kell, 20 megapixeles digit kamera, stb. O bajuk.Naja, ez igaz.
Ha a sok-sok és mégtöbb hülye nem venné meg, akkor a gyártónak egy idö után nem érné meg gyártani, aztán eltünnének az ilyen modellek.
Úgyhogy bizonyos szinten a „mi” azaz a hülye userek hibája is.debra wrote:Nekem tetszik a cikk, de a masik vege a dolognak, hogy sokszor az emberek hagyjak magukat belerangatni abba, hogy nekik fotomasinas mobil kell, 20 megapixeles digit kamera, stb. O bajuk.Naja, ez igaz.
Ha a sok-sok és mégtöbb hülye nem venné meg, akkor a gyártónak egy idö után nem érné meg gyártani, aztán eltünnének az ilyen modellek.
Úgyhogy bizonyos szinten a „mi” azaz a hülye userek hibája is.Pedig ott driver probléma lesz….
Vagy egyszerüen valami más IRQ-t kellene neki adni, ahogy már feljebb is javasolták.A gép BIOS-ába tekints bele és próbáld kicsit megpiszkálni a PNP-re (plug and play) vonatkozó beállításokat.
pl: ne a pci eszköz adja ki az irq-kat,
amíg nem jó a hardware, addig mindig jelezze, hogy újként érzékelte
meg ilyesmi…
esetleg még a plug and play OS installed YES | NO -val próbálkozhatsz.
Nálam 1-2x már bevált…Mást ötletem hirtelen nincs.
Jah,de: add el és vegyél egy rendes notit 😛Pedig ott driver probléma lesz….
Vagy egyszerüen valami más IRQ-t kellene neki adni, ahogy már feljebb is javasolták.A gép BIOS-ába tekints bele és próbáld kicsit megpiszkálni a PNP-re (plug and play) vonatkozó beállításokat.
pl: ne a pci eszköz adja ki az irq-kat,
amíg nem jó a hardware, addig mindig jelezze, hogy újként érzékelte
meg ilyesmi…
esetleg még a plug and play OS installed YES | NO -val próbálkozhatsz.
Nálam 1-2x már bevált…Mást ötletem hirtelen nincs.
Jah,de: add el és vegyél egy rendes notit 😛H Miki wrote:1 tálca??? KDE-n lehet többet is! Az más tészta, hogy alapbeállítás az egy tálca.Mondjuk nem mintha izgatnának a tálcák. Szerintem csak a helyet foglalják a képernyőn. Ezért is tetszik jobban a windowmaker.
Az alapbeállításra gondoltam.
Egyébként én sem védem a KDE-t, nekem se tartozik a hüüü de szeretem és kedvenceim közé. Akkor már inkább windowmaker, icewm, fluxbox stb… ami gyorsan indul és müködik.A KDE-t csak azért használom, mert idönként kicsit elkényelmesedtem és a gépem amúgy is elbírja 😛 no meg ha a quanta-t indítom, akkor miért ne legyenek már azok a lib-ek betöltve…
tothaa wrote:Nekem KDE lassú; Gnome filozófia valahogy nem tetszik nekem, meg olyan windowsos stílusú… Most FluxboxozomHa kötöszködnék, azt mondanám, hogy a KDE is windowsos sítlusú 😛
Söt talán jobban, hisz csak 1 tálca van, míg a Gnomeben asszem alapban is már kettö. 😛 -
SzerzőBejegyzés