lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Frissítés után a hang bal csatorna elvész #2092100
    lada2105
    Felhasználó
      medveapu wrote:
      Igen… azt hiszem, ezzel fogom megoldani a problémát.

      Már csak egy rövid kérdés:
      script azonos a ‘héj-parancsfájl’ kifejezéssel? (ami wifos esetén batch fájl)

      Ezt csak azért kérdés, hogy a terminológiával tisztában legyek…

      Igen, legalábbis úgy gondolom.
      Ami viszont nem más, mint a OP rendszer által ismert konzolos programok egymás utáni sora egy txt formátum szerü fájlban, ami rendelkezik futási jogal. Legalábbis konyhanyelven , mert minek bonyolítsuk a terminusz-technikuszokkal az életünk 🙂

      Hozzászólás: Leállás/Automatikus elindulás #2092578
      lada2105
      Felhasználó
        gyorikrisztian wrote:
        Sziasztok!

        Egy nem linux specifikus kérdésem lenne, hátha tud valaki segíteni. Adott egy Compaq PIII ami véletlenszerűen leáll vagy újraindul. Attól függően a kedve, hogy tartja. Én elsőre memóriahibára gondoltam. Lefuttam egy memtestet. No problemo. Ez még mind semmi, de időnként véletlenszerűen automatikusan be is kapcsol(ATX). Mi lehet még a hiba forrása? Az ötleteket előre is köszönöm!

        Esetleg BIOS-ban wake on lan funkció bekapcsolása… (mivel bekapcsol)
        Mivel kikapcsol és újraindul:
        Táp, CPU, esetleg valami vírus/spyware/adware stb…

        Hozzászólás: Leállás/Automatikus elindulás #2092579
        lada2105
        Felhasználó
          gyorikrisztian wrote:
          Sziasztok!

          Egy nem linux specifikus kérdésem lenne, hátha tud valaki segíteni. Adott egy Compaq PIII ami véletlenszerűen leáll vagy újraindul. Attól függően a kedve, hogy tartja. Én elsőre memóriahibára gondoltam. Lefuttam egy memtestet. No problemo. Ez még mind semmi, de időnként véletlenszerűen automatikusan be is kapcsol(ATX). Mi lehet még a hiba forrása? Az ötleteket előre is köszönöm!

          Esetleg BIOS-ban wake on lan funkció bekapcsolása… (mivel bekapcsol)
          Mivel kikapcsol és újraindul:
          Táp, CPU, esetleg valami vírus/spyware/adware stb…

          Hozzászólás: Frissítés után a hang bal csatorna elvész #2092098
          lada2105
          Felhasználó

            Hm, mondom nem jó ez a online és futásidöben való frissítés 🙂
            Inkább init 1-ben lefrissítem a slackimet cd-röl 😛

            Egyébként a script:
            ugyebár debian alap…
            szóval készíts egy script-et (futtatható fájl) a /etc/init.d/ alá mondjuk hangero néven.
            ebbe beírod:
            aumix vol…….. (man aumix oszt utánanézel, már nem emlékszem és inkább nem írok hülyeséget)

            aztán:
            ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc1.d/S99hangero
            ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc2.d/S99hangero
            ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc3.d/S99hangero
            ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc4.d/S99hangero
            ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc5.d/S99hangero
            meg ilyenek
            ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc6.d/K99hangero
            ln -s /etc/init.d/hangero /etc/rc0.d/K99hangero
            asszem…

            aztán próba hátha jó és addig módosítgatod, míg jó nem lesz…

            Sok sikert!

            lada2105
            Felhasználó
              debra wrote:
              Nekem tetszik a cikk, de a masik vege a dolognak, hogy sokszor az emberek hagyjak magukat belerangatni abba, hogy nekik fotomasinas mobil kell, 20 megapixeles digit kamera, stb. O bajuk.

              Naja, ez igaz.
              Ha a sok-sok és mégtöbb hülye nem venné meg, akkor a gyártónak egy idö után nem érné meg gyártani, aztán eltünnének az ilyen modellek.
              Úgyhogy bizonyos szinten a „mi” azaz a hülye userek hibája is.

              lada2105
              Felhasználó
                debra wrote:
                Nekem tetszik a cikk, de a masik vege a dolognak, hogy sokszor az emberek hagyjak magukat belerangatni abba, hogy nekik fotomasinas mobil kell, 20 megapixeles digit kamera, stb. O bajuk.

                Naja, ez igaz.
                Ha a sok-sok és mégtöbb hülye nem venné meg, akkor a gyártónak egy idö után nem érné meg gyártani, aztán eltünnének az ilyen modellek.
                Úgyhogy bizonyos szinten a „mi” azaz a hülye userek hibája is.

                Hozzászólás: rendszergondok sztem hardveres hiba #2092410
                lada2105
                Felhasználó

                  Pedig ott driver probléma lesz….
                  Vagy egyszerüen valami más IRQ-t kellene neki adni, ahogy már feljebb is javasolták.

                  A gép BIOS-ába tekints bele és próbáld kicsit megpiszkálni a PNP-re (plug and play) vonatkozó beállításokat.
                  pl: ne a pci eszköz adja ki az irq-kat,
                  amíg nem jó a hardware, addig mindig jelezze, hogy újként érzékelte
                  meg ilyesmi…
                  esetleg még a plug and play OS installed YES | NO -val próbálkozhatsz.
                  Nálam 1-2x már bevált…

                  Mást ötletem hirtelen nincs.
                  Jah,de: add el és vegyél egy rendes notit 😛

                  Hozzászólás: rendszergondok sztem hardveres hiba #2092411
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Pedig ott driver probléma lesz….
                    Vagy egyszerüen valami más IRQ-t kellene neki adni, ahogy már feljebb is javasolták.

                    A gép BIOS-ába tekints bele és próbáld kicsit megpiszkálni a PNP-re (plug and play) vonatkozó beállításokat.
                    pl: ne a pci eszköz adja ki az irq-kat,
                    amíg nem jó a hardware, addig mindig jelezze, hogy újként érzékelte
                    meg ilyesmi…
                    esetleg még a plug and play OS installed YES | NO -val próbálkozhatsz.
                    Nálam 1-2x már bevált…

                    Mást ötletem hirtelen nincs.
                    Jah,de: add el és vegyél egy rendes notit 😛

                    Hozzászólás: Linus és a GNOME-fejlesztők harca #2091516
                    lada2105
                    Felhasználó
                      H Miki wrote:
                      1 tálca??? KDE-n lehet többet is! Az más tészta, hogy alapbeállítás az egy tálca.

                      Mondjuk nem mintha izgatnának a tálcák. Szerintem csak a helyet foglalják a képernyőn. Ezért is tetszik jobban a windowmaker.

                      Az alapbeállításra gondoltam.
                      Egyébként én sem védem a KDE-t, nekem se tartozik a hüüü de szeretem és kedvenceim közé. Akkor már inkább windowmaker, icewm, fluxbox stb… ami gyorsan indul és müködik.

                      A KDE-t csak azért használom, mert idönként kicsit elkényelmesedtem és a gépem amúgy is elbírja 😛 no meg ha a quanta-t indítom, akkor miért ne legyenek már azok a lib-ek betöltve…

                      Hozzászólás: Linus és a GNOME-fejlesztők harca #2091514
                      lada2105
                      Felhasználó
                        tothaa wrote:
                        Nekem KDE lassú; Gnome filozófia valahogy nem tetszik nekem, meg olyan windowsos stílusú… Most Fluxboxozom

                        Ha kötöszködnék, azt mondanám, hogy a KDE is windowsos sítlusú 😛
                        Söt talán jobban, hisz csak 1 tálca van, míg a Gnomeben asszem alapban is már kettö. 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,340