Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vasemberke wrote:Bocsi, azt elfelejtettem odaírni, Gnome desktopp. Az gáz, ha csak KDE alatt lehet ezt megoldani egyszerűen. 🙁 Milyen külső alkalmazás kell, hogy Gnome alatt is menjen?
gyors google-zés után találtam egy ilyet:
http://www.gnomefiles.org/app.php/Wallpapoz
http://wallpapoz.akbarhome.com/
bár nekem nem volt egyértelmü, hogy váltogat vagy külön desktoponként rakhatod ki a háttereid…Kicsit hiányos az angol tudásom 🙁
de ha jól értem ez a kulcs mondat és akkor lehetséges:
This tool enable your Gnome desktop to have different wallpapers for different workspaces or virtual desktops.medveapu wrote:Hmm… ez ésszerűen hangzik. Ez lesz a esti próba-cseresznye mára.Tényleg! Ez lehet a 64bites rendszer nyűgje esetleg? Megpróbáljam a 32bites változatot is? (csak, hogy szűkítsük a kört).
Megpróbálhatod, hisz elöfordul.
A 64bittel elég sok probléma van még, ahogy olvasgatok.
A procidnak meg mindegy hogy most 64 vagy 32, max nincsenek kihasználva a plussz funkciói.medveapu wrote:Nem szoktam megharagudni (mert attól nem lesz jobb…vagy igen?), de a menüben a keverőpultot megtaláltam és nem módosult semmi. A konzolt meg fogom nézni (majd este), hátha többet mond…
Még egy adalék: abban az esetben, ha a telepítésnél tölti le a nyelvi fájlokat és telepíti, ez a jelenség nem áll fent! … ??
Viszont a hivatalos frissítések után a jelenség megint előjön.Lehet telepítéskor másképp telepíti azokat a nyelvi csomagokat.
Esetleg kipróbálhatod – bár nem sok remény füzök hozzá -,hogy ha jelzi a rendszer, hogy frissítés érkezett, akkor valahogy lelövöd az X-et (ctrl-alt-f1, majd beloginolsz, sudo init 2)
aztán apt-get dist-upgrade parancsot kiadva lefrissíted a disztród. (asszem ez az a parancs)Lehet ha fut egy progi/dameon, akkor nem tudja helyesen lefrissíteni és ez okozza a galibát.
akkor nyitsz egy terminált, konzolt xterm-et ami jólesik és beírod:
alsamixer
és ott a nyilakkal meg enterekkel meg space-ekkel átállítod a cuccot.A többit is így szintén eléred.
Bár ne haragudj meg, de ha a menürendszerben sem találsz meg egyetlen hangeröszabályzót, akkor inkább maradj az UHU-nál.
Egyébként a menüben kell lennie minimum 1 fajtának.ui: nah látod, pont emiatt nem szeretem a magyar nyelven beszélö infós dolgokat.
Ha angolul szólal meg kisebb a hibalehetöség, hisz az egész rendszert úgy írták. Persze vannak kivételek, mint az UHU, meg hasonló disztrók, de asszem azért érvényes rájuk, higy inkább csak magyarosítva lettek „mélyebb rendszerszinten”.Egy tipp: Ne frissíts 🙂
hangeröszabályzókat nézted már?
alsa, aumix, kmix meg még mittoménmik vannak…csablak wrote:Az iwiw-et pld csak a Konquerorral tudom megnézni hiba nélkül.
Az Opera xml hibákra panaszkodik, mégha álcázom is mint IE. Pedig a kedvencem. A fordításában is részt vettem.
A firefox szintén elhasal néhány esetben.Átkozott fejlesztök 😛
Egyébként a freemail-el is tapasztaltam már egy-két hibás müködést idöszerüen firefox-al néhány gépen. (Bár windows alatt.)
De olyankor csak szidom a freemail „fejlesztöit” és máris kattintok a köv oldalra 😀Végülis ha úgy vesszük a Slackire utólag is fel lehet dobni a GNOME-t.
Igaz kicsit macerás, de megoldható.
Bár én is kedveltem azt az ablakozót és sajnálom, hogy kivették.
Mivel azért kezdek elkényelmesedni így a notimon már én is áttértem a KDE-re.
De azért szívesebben használnék idönként gnome-t, hisz nem szükséges egyfolytában az a sok „csicsa”…VectoR wrote:Nekem szükségem lenne olyan tűzről pattant hölgyre, aki ilyenben otthon van, bP ismeret kimondottan előny 🙂 De már letettem róla, hogy Mo.-n találok…Hát igen… sajnos
Még az olyan nö/hölgy is ritka, aki a windowst tudja aknakeresön vagy passziánszon kívül érdemlésreméltóan használni, nemhogy a linuxot….csablak wrote:Nem root-ként. A scriptet sima felhasználóként készítettem.
A halt parancs megy a sima usernek.
A scriptben miért nem?1. v4l2: unable to open ‘/dev/video0’: Permission denied
tehát jogi problémád van
Ergó, legegyszerübb root-al megoldani
Föleg ha neked csak akkor dobja ezt, ha nem vagy bejelentkezve…
Bár érdekes… de mindegy.2. örülök neki, végülis aliasolva meg lehet csinálni a shutdownt is 🙂
szerintem azért nem megy scriptben, mert nincs beállítva a környezeti változó
Az meg a bash_profile-al állítódik be, ami akkor fut le, mikor belépsz a user-elErgó, ha ilyen ütemezést csinálsz, akkor legegyszerübb a root segítségét hívni, ahogy már fentebb említettem, és azzal nem lesznek ilyen nem megy az,nem megy ez gondjaid.
Neked is egyszerübb, mert nem fogsz szívni napokat miatta.
Akár 10 perc és összeütöd, aztán addig müködik, míg le nem megy a sorozat összes epizódja 🙂
IKARUS wrote:Azért is merészeltem ide írni, mert ez a piac, ahol akár kerékpárt is árulhatok…Naja, ez igaz…
Mégha nem is kerékpárnak, de élö robotnak elmegy 😀
Na persze nem sértésként, csak viccként mondom. -
SzerzőBejegyzés