lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,701-1,710 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Külön desktop hátterek, hogyan? #2092031
    lada2105
    Felhasználó
      vasemberke wrote:
      Bocsi, azt elfelejtettem odaírni, Gnome desktopp. Az gáz, ha csak KDE alatt lehet ezt megoldani egyszerűen. 🙁  Milyen külső alkalmazás kell, hogy Gnome alatt is menjen?

      gyors google-zés után találtam egy ilyet:
      http://www.gnomefiles.org/app.php/Wallpapoz
      http://wallpapoz.akbarhome.com/
      bár nekem nem volt egyértelmü, hogy váltogat vagy külön desktoponként rakhatod ki a háttereid…

      Kicsit hiányos az angol tudásom 🙁

      de ha jól értem ez a kulcs mondat és akkor lehetséges:
      This tool enable your Gnome desktop to have different wallpapers for different workspaces or virtual desktops.

      Hozzászólás: Frissítés után a hang bal csatorna elvész #2092096
      lada2105
      Felhasználó
        medveapu wrote:
        Hmm… ez ésszerűen hangzik. Ez lesz a esti próba-cseresznye mára.

        Tényleg! Ez lehet a 64bites rendszer nyűgje esetleg? Megpróbáljam a 32bites változatot is? (csak, hogy szűkítsük a kört).

        Megpróbálhatod, hisz elöfordul.
        A 64bittel elég sok probléma van még, ahogy olvasgatok.
        A procidnak meg mindegy hogy most 64 vagy 32, max nincsenek kihasználva a plussz funkciói.

        Hozzászólás: Frissítés után a hang bal csatorna elvész #2092094
        lada2105
        Felhasználó
          medveapu wrote:
          Nem szoktam megharagudni (mert attól nem lesz jobb…vagy igen?), de a menüben a keverőpultot megtaláltam és nem módosult semmi. A konzolt meg fogom nézni (majd este), hátha többet mond…
          Még egy adalék: abban az esetben, ha a telepítésnél tölti le a nyelvi fájlokat és telepíti, ez a jelenség nem áll fent! … ??
          Viszont a hivatalos frissítések után a jelenség megint előjön.

          Lehet telepítéskor másképp telepíti azokat a nyelvi csomagokat.

          Esetleg kipróbálhatod – bár nem sok remény füzök hozzá -,hogy ha jelzi a rendszer, hogy frissítés érkezett, akkor valahogy lelövöd az X-et (ctrl-alt-f1, majd beloginolsz, sudo init 2)
          aztán apt-get dist-upgrade parancsot kiadva lefrissíted a disztród. (asszem ez az a parancs)

          Lehet ha fut egy progi/dameon, akkor nem tudja helyesen lefrissíteni és ez okozza a galibát.

          Hozzászólás: Frissítés után a hang bal csatorna elvész #2092092
          lada2105
          Felhasználó

            akkor nyitsz egy terminált, konzolt xterm-et ami jólesik és beírod:
            alsamixer
            és ott a nyilakkal meg enterekkel meg space-ekkel átállítod a cuccot.

            A többit is így szintén eléred.

            Bár ne haragudj meg, de ha a menürendszerben sem találsz meg egyetlen hangeröszabályzót, akkor inkább maradj az UHU-nál.
            Egyébként a menüben kell lennie minimum 1 fajtának.

            ui: nah látod, pont emiatt nem szeretem a magyar nyelven beszélö infós dolgokat.
            Ha angolul szólal meg kisebb a hibalehetöség, hisz az egész rendszert úgy írták. Persze vannak kivételek, mint az UHU, meg hasonló disztrók, de asszem azért érvényes rájuk, higy inkább csak magyarosítva lettek „mélyebb rendszerszinten”.

            Hozzászólás: Frissítés után a hang bal csatorna elvész #2092090
            lada2105
            Felhasználó

              Egy tipp: Ne frissíts 🙂
              hangeröszabályzókat nézted már?
              alsa, aumix, kmix meg még mittoménmik vannak…

              Hozzászólás: Linus és a GNOME-fejlesztők harca #2091511
              lada2105
              Felhasználó
                csablak wrote:
                Az iwiw-et pld csak a Konquerorral tudom megnézni hiba nélkül.
                Az Opera xml hibákra panaszkodik, mégha álcázom is mint IE. Pedig a kedvencem. A fordításában is részt vettem.
                A firefox szintén elhasal néhány esetben.

                Átkozott fejlesztök 😛
                Egyébként a freemail-el is tapasztaltam már egy-két hibás müködést idöszerüen firefox-al néhány gépen. (Bár windows alatt.)
                De olyankor csak szidom a freemail „fejlesztöit” és máris kattintok a köv oldalra 😀

                Hozzászólás: Linus és a GNOME-fejlesztők harca #2091509
                lada2105
                Felhasználó

                  Végülis ha úgy vesszük a Slackire utólag is fel lehet dobni a GNOME-t.
                  Igaz kicsit macerás, de megoldható.
                  Bár én is kedveltem azt az ablakozót és sajnálom, hogy kivették.
                  Mivel azért kezdek elkényelmesedni így a notimon már én is áttértem a KDE-re.
                  De azért szívesebben használnék idönként gnome-t, hisz nem szükséges egyfolytában az a sok „csicsa”…

                  Hozzászólás: Munkát keresek… #2092051
                  lada2105
                  Felhasználó
                    VectoR wrote:
                    Nekem szükségem lenne olyan tűzről pattant hölgyre, aki ilyenben otthon van, bP ismeret kimondottan előny 🙂 De már letettem róla, hogy Mo.-n találok…

                    Hát igen… sajnos
                    Még az olyan nö/hölgy is ritka, aki a windowst tudja aknakeresön vagy passziánszon kívül érdemlésreméltóan használni, nemhogy a linuxot….

                    Hozzászólás: cron #2092018
                    lada2105
                    Felhasználó
                      csablak wrote:
                      Nem root-ként. A scriptet sima felhasználóként készítettem.
                      A halt parancs megy a sima usernek.
                      A scriptben miért nem?

                      1. v4l2: unable to open ‘/dev/video0’: Permission denied
                      tehát jogi problémád van
                      Ergó, legegyszerübb root-al megoldani
                      Föleg ha neked csak akkor dobja ezt, ha nem vagy bejelentkezve…
                      Bár érdekes… de mindegy.

                      2. örülök neki, végülis aliasolva meg lehet csinálni a shutdownt is 🙂
                      szerintem azért nem megy scriptben, mert nincs beállítva a környezeti változó
                      Az meg a bash_profile-al állítódik be, ami akkor fut le, mikor belépsz a user-el

                      Ergó, ha ilyen ütemezést csinálsz, akkor legegyszerübb a root segítségét hívni, ahogy már fentebb említettem, és azzal nem lesznek ilyen nem megy az,nem megy ez gondjaid.

                      Neked is egyszerübb, mert nem fogsz szívni napokat miatta.

                      Akár 10 perc és összeütöd, aztán addig müködik, míg le nem megy a sorozat összes epizódja 🙂

                      Hozzászólás: Munkát keresek… #2092043
                      lada2105
                      Felhasználó
                        IKARUS wrote:
                        Azért is merészeltem ide írni, mert ez a piac, ahol akár kerékpárt is árulhatok…

                        Naja, ez igaz…
                        Mégha nem is kerékpárnak, de élö robotnak elmegy 😀
                        Na persze nem sértésként, csak viccként mondom.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,701-1,710 / 2,340