Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mindezt rootként?
Illetve egy root jogú (esetleg pont a root) user crontabjába vetted fel ezt a scriptet?
A halt -p is általában csak a root joggal müködik.Érdekes dolgokat kreál ez az mplayer… nekem egy ósdi mplayer/mencoder probléma nélkül ment így…
Ha már minden kisérlet csödöt mondott, akkor mplayer recompile?Javaslat: doc-ból sürgösen készítsd pdf-et, mert ugyebár ez egy „opensource portál” és a doc hááát hogy is fogalmazzak…
A pdf-et talán többet és könyebben olvasnák el.
Ha már az M$ nem teszi, legalább mi törekedjünk a platform függetlenségre!Egyébként expressz.hu meg hasonló álláskresös oldalak?
l_lorincz wrote:Csak egy pontosítás. Ha jól tudom akkor nem 5 évig biztosítják a frissítéseket, mert pl dapperhez a 2-es firefox nem elérhető edgy-hez meg igen. Hanem 5 évig biztosítják, hogy az adott verzió csomagjai elérhetőek lesznek.(?) Ebben sem vagyok 100%ig biztos. És nem frissítik folyamatosan, csak az új disztrók csomagajait, de így mindig a legújabb verziót kell feltelepíteni. Én inkább debiant javaslok.Nem tudom én se, de talán a disztró verzió csomagjainak elérhetöségét garantálják inkább min 5 évig.
Épp ma rántottam még le egy 9.1-es meg 9.3 suse-t a suse ftp-jéröl.
Igaz a discontinued vagy milyen „ágból”, de legalább el lehetett még érni…és ha mondjuk ezek közül használod valamelyik másik formát?
pl a sec-eset
Lehet valamiért a parancsértelemzöd átforgatja a hh:mm:ss formában lévö idöpontot valami mássá… mondjuk erösen kétlem, de egy próbát talán megér…-endpos 56
Stop at 56 seconds.
-endpos 01:10:00
Stop at 1 hour 10 minutes.
-ss 10 -endpos 56
Stop at 1 minute 6 seconds.
-endpos 100mb
Encode only 100 MB.Szóval a sulid hálózatáról kellene az otthoni géped abajgatnod?
Ráadásul VNC-n keresztül?
Vagy ssh-n?
Nem mindegy!
Kicsit pontosabban pls!Egyébként úgy nagyvonalakban:
Kell tudnod az otthoni géped IP-jét (hacsak nem regisztrálsz dyndns címet, amit általában 5-10perc alatt lefrissül ha bont az adsl-ed és újratárcsáz)
Ezután a sulis gépeddel ezt az IP-t kell meghívni vnc-vel vagy ssh-val.
A lényeg, hogy az otthoni gépeden engedélyezni kell a net felöl jövö ezen portokra való rálépést.
SSH 22, VNC asszem 5800 vagy 5900 http-n.Mivel ugyebár ha suliban vagy, bekapcsolva várja, hogy rálépj, ezért nem árt bizonyos tiltásokat eszközölni.
Pl ssh-val ne rootként akarj távolról rálépni az otthoni gépedre, mert az máris egy biztonsági lyuk.
Valamilyen userrel lehetöleg közepes vagy brutális jelszóval. pl: K3zZ7d83ndx vagy ami jólesik
Ha meg vnc, akkor meg mégbrutálisabb jelszót adj, mert ott tudtommal nem kér usernevet, max ha már ráléptél a gépre és grafikusan akarsz bejelentkezni az otthoni gépedre mondjuk a kdm segítségével.ui: suli meg hálózat válogatja, de nem árt ha sulidban is engedélyeznek bizonyos portokat a tüzfalon.
Pl átteheted valami rejtettebb portra is az ssh-d, hogy ne legyen olyan egyszerü elérni, de akkor azt a portot a sulidban lévö tüzfalon ha nincs engedve, ki kell engedni.Hajrá!
Igaz. Nekünk is IBM-eink vannak. A linuxok 99,9%-a megy rajta, úgyhogy a gép 99,99%-osan kompatibilis a linuxxal. 🙂
Azért mondjuk ott is oda kell figyelni, hogy az ember ne kérjen bele egzotikus cuccot.
A HP desktop gépekkel elég jól elboldul egy régi knoppix, úgyhogy gondolom a szerver sem nagy falat a linuxnak 🙂Az ubuntuban a sok sudozás egy idö után kikészít, de hajrá!
ui: itthon is Slackware-t használok szerverre (ha én telepítem) és még egyszer sem kellett csalódnom benne. Stabil és sokszor hiába régi már a disztró verziója, amit kell azt tudja 🙂
Debiannál pl volt már problémám a samba-val (meg Fedora-n is), ilyen pl még nem fordult elö Slackivel. Szóval ha van idöd, próbáld ki nyugodtan. Szerintem egy nagyon egyszerü és áttekinthetö disztró.
És nem szabad elfelejteni, hogy ö volt az elsö disztrib (wiki szerint 993 jul. 16)! 😛 A Debian egy hónappal utána jött ki (993 aug. 16) 🙂csablak wrote:De akkor ha a kcronban azt mondom neki a kész parancsra hogy futtatás most, akkor miért jó?
Magától miért nem jó?válasz eggyel feljebb
csablak wrote:A scripteléssel csak egy bajom van. Lehet belekeveredek.
Sorozatokat vennék fel, de egy valag script kell akkor.Szerintem nem.
Csinálsz egy fájlt, amit a cron meghív mondjuk minden nap, vagy minden hétköznap egy adott órában.
Ezt szerintem tudod, hogy kell beírni a crontab-ba.
A sor végére meg csak egy fájlnév kell statikus eléréssel.
Szerintem egyszerübb…Úgyhogy csak egyetlen fájl kell, ahol vagy sorszámot vagy dátumot teszel a film nevébe, hogy véletlen se írd felül a már meglévöt.
csablak wrote:De ha már itt tartunk. Az ntp démont ki kell iktatni, ha normális felvételt szeretnék, mert úgy tudom a mencoder az A/V szinkronizációt az óra alapján végzi.
Ha scriptbe teszem az egész hóbelevancot, hogyan állítom le az ntpd-t? Nem mintha másképpen tudnám a megoldást.
Jelenleg manuálisan root-ként service ntpd stop a megoldás.Hm, érdekes…
Az NTP az nem a network time protocol?
Igazad lehet, csak elég érdekes csavarás lenne akkor a mencoder részéröl…
Szerintem ne foglalkozz vele.
Állítsd be a felvételt kb 10 perccel hamarabbra és állítsd le 10 perccel késöbb.
Így tuti benne lesz amit akarsz és késöbb copy-copy-val mencoderrel kivághatod vagy avidemux-al szintén kiszedheted a megfelelö részt.csablak wrote:És az utolsó kérdés. Ha nem vagyok bejelentkezve, csak a gép megy akkor is végrehajtódik a dolog?Naná!
Erröl szól az egész.
Elég bekapcsolni a gépet és bebootolni linuxba.
Annó én is vettem így fel filmet mikor nem voltam otthon.
BIOS – automatic power on aztán a script végére odaírtam, hogy halt -p és ki is kapcsolt a gép, mintha semmi nem történt volna 🙂
A film természetesen meg ott csücsült a megfelelö helyen a vinyón.És ha így indítod a fájlból mondjuk?
/usr/bin/aumix -l 0 -l R -i 75
/usr/bin/mencoder tv://
csablak wrote:esetleg beteheted ezt a hosszú parancsot egy futtatható fájlba és a cronból azt hívod meg
Ez elég macerás.
Miért lenne már macerás??
Nyitsz egy fájlt,
belerakod ezt a cronba írt néhány sort (átmásolod)
elmented
chmod o+x
majd a cronba meghívod a fájlt
/home/user/mittomenmi_vegyel_feloszt kész.
Szerintem egyszerübb, mint 7 sorral elhalmozni a cron-t illetve a crontab fájlt…esetleg beteheted ezt a hosszú parancsot egy futtatható fájlba és a cronból azt hívod meg
-
SzerzőBejegyzés