lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,711-1,720 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: cron #2092016
    lada2105
    Felhasználó

      Mindezt rootként?
      Illetve egy root jogú (esetleg pont a root) user crontabjába vetted fel ezt a scriptet?
      A halt -p is általában csak a root joggal müködik.

      Érdekes dolgokat kreál ez az mplayer… nekem egy ósdi mplayer/mencoder probléma nélkül ment így…
      Ha már minden kisérlet csödöt mondott, akkor mplayer recompile?

      Hozzászólás: Munkát keresek… #2092037
      lada2105
      Felhasználó

        Javaslat: doc-ból sürgösen készítsd pdf-et, mert ugyebár ez egy „opensource portál” és a doc hááát hogy is fogalmazzak…
        A pdf-et talán többet és könyebben olvasnák el.
        Ha már az M$ nem teszi, legalább mi törekedjünk a platform függetlenségre!

        Egyébként expressz.hu meg hasonló álláskresös oldalak?

        Hozzászólás: Milyen vasat Ubuntu szerver alá? #2091996
        lada2105
        Felhasználó
          l_lorincz wrote:
          Csak egy pontosítás. Ha jól tudom akkor nem 5 évig biztosítják a frissítéseket, mert pl dapperhez a 2-es firefox nem elérhető edgy-hez meg igen. Hanem 5 évig biztosítják, hogy az adott verzió csomagjai elérhetőek lesznek.(?) Ebben sem vagyok 100%ig biztos. És nem frissítik folyamatosan, csak az új disztrók csomagajait, de így mindig a legújabb verziót kell feltelepíteni. Én inkább debiant javaslok.

          Nem tudom én se, de talán a disztró verzió csomagjainak elérhetöségét garantálják inkább min 5 évig.
          Épp ma rántottam még le egy 9.1-es meg 9.3 suse-t a suse ftp-jéröl.
          Igaz a discontinued vagy milyen „ágból”, de legalább el lehetett még érni…

          Hozzászólás: cron #2092014
          lada2105
          Felhasználó

            és ha mondjuk ezek közül használod valamelyik másik formát?
            pl a sec-eset
            Lehet valamiért a parancsértelemzöd átforgatja a hh:mm:ss formában lévö idöpontot valami mássá… mondjuk erösen kétlem, de egy próbát talán megér…

                            -endpos 56
                                  Stop at 56 seconds.
                            -endpos 01:10:00
                                  Stop at 1 hour 10 minutes.
                            -ss 10 -endpos 56
                                  Stop at 1 minute 6 seconds.
                            -endpos 100mb
                                  Encode only 100 MB.

            Hozzászólás: VNC #2092033
            lada2105
            Felhasználó

              Szóval a sulid hálózatáról kellene az otthoni géped abajgatnod?
              Ráadásul VNC-n keresztül?
              Vagy ssh-n?
              Nem mindegy!
              Kicsit pontosabban pls!

              Egyébként úgy nagyvonalakban:

              Kell tudnod az otthoni géped IP-jét (hacsak nem regisztrálsz dyndns címet, amit általában 5-10perc alatt lefrissül ha bont az adsl-ed és újratárcsáz)
              Ezután a sulis gépeddel ezt az IP-t kell meghívni vnc-vel vagy ssh-val.
              A lényeg, hogy az otthoni gépeden engedélyezni kell a net felöl jövö ezen portokra való rálépést.
              SSH 22, VNC asszem 5800 vagy 5900 http-n.

              Mivel ugyebár ha suliban vagy, bekapcsolva várja, hogy rálépj, ezért nem árt bizonyos tiltásokat eszközölni.

              Pl ssh-val ne rootként akarj távolról rálépni az otthoni gépedre, mert az máris egy biztonsági lyuk.
              Valamilyen userrel lehetöleg közepes vagy brutális jelszóval. pl: K3zZ7d83ndx vagy ami jólesik
              Ha meg vnc, akkor meg mégbrutálisabb jelszót adj, mert ott tudtommal nem kér usernevet, max ha már ráléptél a gépre és grafikusan akarsz bejelentkezni az otthoni gépedre mondjuk a kdm segítségével.

              ui: suli meg hálózat válogatja, de nem árt ha sulidban is engedélyeznek bizonyos portokat a tüzfalon.
              Pl átteheted valami rejtettebb portra is az ssh-d, hogy ne legyen olyan egyszerü elérni, de akkor azt a portot a sulidban lévö tüzfalon ha nincs engedve, ki kell engedni.

              Hajrá!

              Hozzászólás: Milyen vasat Ubuntu szerver alá? #2091993
              lada2105
              Felhasználó

                Igaz. Nekünk is IBM-eink vannak. A linuxok 99,9%-a megy rajta, úgyhogy a gép 99,99%-osan kompatibilis a linuxxal. 🙂
                Azért mondjuk ott is oda kell figyelni, hogy az ember ne kérjen bele egzotikus cuccot.
                A HP desktop gépekkel elég jól elboldul egy régi knoppix, úgyhogy gondolom a szerver sem nagy falat a linuxnak 🙂

                Az ubuntuban a sok sudozás egy idö után kikészít, de hajrá!

                ui: itthon is Slackware-t használok szerverre (ha én telepítem) és még egyszer sem kellett csalódnom benne. Stabil és sokszor hiába régi már a disztró verziója, amit kell azt tudja 🙂
                Debiannál pl volt már problémám a samba-val (meg Fedora-n is), ilyen pl még nem fordult elö Slackivel. Szóval ha van idöd, próbáld ki nyugodtan. Szerintem egy nagyon egyszerü és áttekinthetö disztró.
                És nem szabad elfelejteni, hogy ö volt az elsö disztrib (wiki szerint 993 jul. 16)! 😛 A Debian egy hónappal utána jött ki (993 aug. 16) 🙂

                Hozzászólás: cron #2092011
                lada2105
                Felhasználó
                  csablak wrote:
                  De akkor ha a kcronban azt mondom neki a kész parancsra hogy futtatás most, akkor miért jó?
                  Magától miért nem jó?

                  válasz eggyel feljebb

                  csablak wrote:
                  A scripteléssel csak egy bajom van. Lehet belekeveredek.
                  Sorozatokat vennék fel, de egy valag script kell akkor.

                  Szerintem nem.
                  Csinálsz egy fájlt, amit a cron meghív mondjuk minden nap, vagy minden hétköznap egy adott órában.
                  Ezt szerintem tudod, hogy kell beírni a crontab-ba.
                  A sor végére meg csak egy fájlnév kell statikus eléréssel.
                  Szerintem egyszerübb…

                  Úgyhogy csak egyetlen fájl kell, ahol vagy sorszámot vagy dátumot teszel a film nevébe, hogy véletlen se írd felül a már meglévöt.

                  csablak wrote:
                  De ha már itt tartunk. Az ntp démont ki kell iktatni, ha normális felvételt szeretnék, mert úgy tudom a mencoder az A/V szinkronizációt az óra alapján végzi.
                  Ha scriptbe teszem az egész hóbelevancot, hogyan állítom le az ntpd-t? Nem mintha másképpen tudnám a megoldást.
                  Jelenleg manuálisan root-ként service ntpd stop a megoldás.

                  Hm, érdekes…
                  Az NTP az nem a network time protocol?
                  Igazad lehet, csak elég érdekes csavarás lenne akkor a mencoder részéröl…
                  Szerintem ne foglalkozz vele.
                  Állítsd be a felvételt kb 10 perccel hamarabbra és állítsd le 10 perccel késöbb.
                  Így tuti benne lesz amit akarsz és késöbb copy-copy-val mencoderrel kivághatod vagy avidemux-al szintén kiszedheted a megfelelö részt.

                  csablak wrote:
                  És az utolsó kérdés. Ha nem vagyok bejelentkezve, csak a gép megy akkor is végrehajtódik a dolog?

                  Naná!
                  Erröl szól az egész.
                  Elég bekapcsolni a gépet és bebootolni linuxba.
                  Annó én is vettem így fel filmet mikor nem voltam otthon.
                  BIOS – automatic power on aztán a script végére odaírtam, hogy halt -p és ki is kapcsolt a gép, mintha semmi nem történt volna 🙂
                  A film természetesen meg ott csücsült a megfelelö helyen a vinyón.

                  Hozzászólás: cron #2092006
                  lada2105
                  Felhasználó

                    És ha így indítod a fájlból mondjuk?

                    /usr/bin/aumix -l 0 -l R -i 75

                    /usr/bin/mencoder tv://

                    Hozzászólás: cron #2092004
                    lada2105
                    Felhasználó
                      csablak wrote:

                      esetleg beteheted ezt a hosszú parancsot egy futtatható fájlba és a cronból azt hívod meg

                      Ez elég macerás.

                      Miért lenne már macerás??
                      Nyitsz egy fájlt,
                      belerakod ezt a cronba írt néhány sort (átmásolod)
                      elmented
                      chmod o+x
                      majd a cronba meghívod a fájlt
                      /home/user/mittomenmi_vegyel_fel

                      oszt kész.
                      Szerintem egyszerübb, mint 7 sorral elhalmozni a cron-t illetve a crontab fájlt…

                      Hozzászólás: cron #2092002
                      lada2105
                      Felhasználó

                        esetleg beteheted ezt a hosszú parancsot egy futtatható fájlba és a cronból azt hívod meg

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,711-1,720 / 2,340