lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,721-1,730 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Külön desktop hátterek, hogyan? #2092029
    lada2105
    Felhasználó

      Csatlakozom az elöttem szólóhoz.
      Gnome alatt alapból nem lehet.
      KDE-ben csak egy legördülömenüs választás és máris egyesével tudod megadni a desktopod háttereid.

      Hozzászólás: Milyen vasat Ubuntu szerver alá? #2091989
      lada2105
      Felhasználó

        Elsösorban semmi egzotikus hardware-t ne.

        Meg persze ha lehet Intel, de megint háborút indítanék vele, szóval ahogy gondolod…
        A hálókátya meg raid kártya meg hasonló küttyökhöz hacsak nem „windows comaptible”, akkor beizzítható linux alatt 🙂

        Ha van kedved, az a legjobb ha te rakod össze, bár idönként olcsóbb vagy talán „komplettebb” ha egyben veszed a cuccot pl IBM, HP vagy ilyesmi szerverként.
        De akkor talán kicsit másképp tudsz csak fejleszteni. Míg ha te rakod össze, elöre belekalkulálhatod a dolgokat…

        Egyébként az Ubuntu még egy PII-esen is elmegyeget, úgyhogy a compatible hardware list elég széles 🙂

        Hozzászólás: helyhiány #2091971
        lada2105
        Felhasználó

          kezdésnek:
          rm -Rf ~/.gimp
          tehát az egész .gimp könyvárat
          Igaz, így a beállított dolgaid is elvesznek, de szerintem túléled.
          Aztán még esetleg:
          rm -Rf /tmp/*
          természetesen ez utóbbit root-ként sudo val

          Hozzászólás: DebianSarge Szerveren #2069501
          lada2105
          Felhasználó
            boci wrote:
            hát a hostname-ben a domain nevem benne van

            viszont a mailname-ben localhost.localdomain
            az lehet hogy nem jó?
            oda is ua mint a hostname-be?

            szerintem igen
            Söt elég nagy a valószínüsége.

            Hozzászólás: Új alaplap, új rendszer? #2088873
            lada2105
            Felhasználó

              Ok, ok, ellnézést mindekitöl, javítok: hangszóró
              🙂
              Bár sajnos a mostani köznyelvben tényleg elterjed a hangfal szó ezekre a még 1-2E ft-os kategóriás csipogókra is.
              Sajna a reklám meg az olcsóság meg az átverhetö emberek, akiknek mindegy, cska occsó legyen meg ki tudja…
              Na de mindegy.

              Hozzászólás: Parancsok hova tűntek? #2091931
              lada2105
              Felhasználó

                a kimeteni átirányítások között vagy a putty beállításai között nézz szét elsösorban.
                Max kipróbálhatsz ilyeneket, hogy:
                ls -all > filename.txt
                és ha filename.txt-ben benne van ami kell, akkor a „megjelenítéssel” lesz valami gáz.
                Azaz nem a default megjelenítöre azaz a konzolra megy a parancs kimenete, hanem valahová máshová…

                Linuxról (akár live is) próbáltad már ssh-zni azt a gépet?

                Hozzászólás: Parancsok hova tűntek? #2091932
                lada2105
                Felhasználó

                  a kimeteni átirányítások között vagy a putty beállításai között nézz szét elsösorban.
                  Max kipróbálhatsz ilyeneket, hogy:
                  ls -all > filename.txt
                  és ha filename.txt-ben benne van ami kell, akkor a „megjelenítéssel” lesz valami gáz.
                  Azaz nem a default megjelenítöre azaz a konzolra megy a parancs kimenete, hanem valahová máshová…

                  Linuxról (akár live is) próbáltad már ssh-zni azt a gépet?

                  lada2105
                  Felhasználó
                    VectoR wrote:
                    Ui: OpenSuse-t elvből nem raknék mert a Novell igen csak benn van a bögyömben…

                    Kiében nem? 🙂

                    lada2105
                    Felhasználó
                      VectoR wrote:
                      Ha jó volt az UHU ne mond nekem, hogy most olyan szar, hogy a gentoo közelébe sem ér… A fejlesztők beépítették az új dolgokat az új verzióba, ennyi… A gentoo-t felrakosgatod forrásból, ugyan ezt az UHU-n is megteheted. Dehogy,
                      jó magyar mentalításhoz híven, ami külföldi az csak jobb lehet…  Inkább nem keresed meg a hibát hanem lehúzod a klotyón hogy most már szar… Nem értelek és mást sem, de a lényeg, hogy nem is akarom.

                      Végülis valahol egyetértek veled, de mondjuk ha azt nézzük, hogy mennyi idöt töltesz hasznosan a disztró elött, akkor pl szerintem ha nem kezdö vagy akkor az UHU kicsit lejebb csúszik a lehetségesként választhatók listáján.
                      Én is UHU-ztam egy ideig. Két órát, aztán elegem lett, hogy minden máshol van és teljesen másképp müködik, hiába debian alap. Persze idönként meg-megnéztem az új verziókat is és olvasgatom itt is a problémákat, de ahogy nézem rengetegen szívnak alap dolgokkal is vele.
                      No ezek egy „normálisabb” disztribbe talán nem jönnek ennyire elö.

                      De persze mindenkinek megvan a véleménye.
                      Nem is veszekedni és vitázni akarok, csak gondoltam azé’ mindenkinek igazat adok kicsit és közlöm a saját véleményem is.

                      Hozzászólás: Felcsatolt pendrive korlátozott jogai #2091855
                      lada2105
                      Felhasználó
                        tomi78 wrote:
                        [Itt a melóhelyen windows-os gép van, csak annyit ír a pendrive-omra, hogy FAT. Még gyárilag formázott, de gondolom csak nem FAT16-ra formázzák? :-O

                        Akkor az Fat32 lesz jó esetben 😀
                        Akkor a fentebb említett chmod lesz nagy valószínüséggel a megoldás.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,721-1,730 / 2,340