Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Csatlakozom az elöttem szólóhoz.
Gnome alatt alapból nem lehet.
KDE-ben csak egy legördülömenüs választás és máris egyesével tudod megadni a desktopod háttereid.Elsösorban semmi egzotikus hardware-t ne.
Meg persze ha lehet Intel, de megint háborút indítanék vele, szóval ahogy gondolod…
A hálókátya meg raid kártya meg hasonló küttyökhöz hacsak nem „windows comaptible”, akkor beizzítható linux alatt 🙂Ha van kedved, az a legjobb ha te rakod össze, bár idönként olcsóbb vagy talán „komplettebb” ha egyben veszed a cuccot pl IBM, HP vagy ilyesmi szerverként.
De akkor talán kicsit másképp tudsz csak fejleszteni. Míg ha te rakod össze, elöre belekalkulálhatod a dolgokat…Egyébként az Ubuntu még egy PII-esen is elmegyeget, úgyhogy a compatible hardware list elég széles 🙂
kezdésnek:
rm -Rf ~/.gimp
tehát az egész .gimp könyvárat
Igaz, így a beállított dolgaid is elvesznek, de szerintem túléled.
Aztán még esetleg:
rm -Rf /tmp/*
természetesen ez utóbbit root-ként sudo valboci wrote:hát a hostname-ben a domain nevem benne vanviszont a mailname-ben localhost.localdomain
az lehet hogy nem jó?
oda is ua mint a hostname-be?szerintem igen
Söt elég nagy a valószínüsége.Ok, ok, ellnézést mindekitöl, javítok: hangszóró
🙂
Bár sajnos a mostani köznyelvben tényleg elterjed a hangfal szó ezekre a még 1-2E ft-os kategóriás csipogókra is.
Sajna a reklám meg az olcsóság meg az átverhetö emberek, akiknek mindegy, cska occsó legyen meg ki tudja…
Na de mindegy.a kimeteni átirányítások között vagy a putty beállításai között nézz szét elsösorban.
Max kipróbálhatsz ilyeneket, hogy:
ls -all > filename.txt
és ha filename.txt-ben benne van ami kell, akkor a „megjelenítéssel” lesz valami gáz.
Azaz nem a default megjelenítöre azaz a konzolra megy a parancs kimenete, hanem valahová máshová…Linuxról (akár live is) próbáltad már ssh-zni azt a gépet?
a kimeteni átirányítások között vagy a putty beállításai között nézz szét elsösorban.
Max kipróbálhatsz ilyeneket, hogy:
ls -all > filename.txt
és ha filename.txt-ben benne van ami kell, akkor a „megjelenítéssel” lesz valami gáz.
Azaz nem a default megjelenítöre azaz a konzolra megy a parancs kimenete, hanem valahová máshová…Linuxról (akár live is) próbáltad már ssh-zni azt a gépet?
VectoR wrote:Ui: OpenSuse-t elvből nem raknék mert a Novell igen csak benn van a bögyömben…Kiében nem? 🙂
VectoR wrote:Ha jó volt az UHU ne mond nekem, hogy most olyan szar, hogy a gentoo közelébe sem ér… A fejlesztők beépítették az új dolgokat az új verzióba, ennyi… A gentoo-t felrakosgatod forrásból, ugyan ezt az UHU-n is megteheted. Dehogy,
jó magyar mentalításhoz híven, ami külföldi az csak jobb lehet… Inkább nem keresed meg a hibát hanem lehúzod a klotyón hogy most már szar… Nem értelek és mást sem, de a lényeg, hogy nem is akarom.Végülis valahol egyetértek veled, de mondjuk ha azt nézzük, hogy mennyi idöt töltesz hasznosan a disztró elött, akkor pl szerintem ha nem kezdö vagy akkor az UHU kicsit lejebb csúszik a lehetségesként választhatók listáján.
Én is UHU-ztam egy ideig. Két órát, aztán elegem lett, hogy minden máshol van és teljesen másképp müködik, hiába debian alap. Persze idönként meg-megnéztem az új verziókat is és olvasgatom itt is a problémákat, de ahogy nézem rengetegen szívnak alap dolgokkal is vele.
No ezek egy „normálisabb” disztribbe talán nem jönnek ennyire elö.De persze mindenkinek megvan a véleménye.
Nem is veszekedni és vitázni akarok, csak gondoltam azé’ mindenkinek igazat adok kicsit és közlöm a saját véleményem is.tomi78 wrote:[Itt a melóhelyen windows-os gép van, csak annyit ír a pendrive-omra, hogy FAT. Még gyárilag formázott, de gondolom csak nem FAT16-ra formázzák? :-OAkkor az Fat32 lesz jó esetben 😀
Akkor a fentebb említett chmod lesz nagy valószínüséggel a megoldás. -
SzerzőBejegyzés