lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,731-1,740 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Felcsatolt pendrive korlátozott jogai #2091852
    lada2105
    Felhasználó
      tomi78 wrote:
      Én még ilyet nem csináltam, de máshol azt olvastam, hogy pendrive-ot lehet formázni. Ha lehet formázni, akkor a file-rendszert is meglehet adni? Mert ha igen, akkor lehet, hogy ntfs és azt ugye alapból csak olvasni tudja…Vagy ilyesmi nem lehet?

      Persze, elképzelhetö.
      add ki konzolon a mount parancsot, vagy valahogy nézd meg a pendrive-od tulajdonságainál a fájlrendszer típusát.
      Egyébként azthiszem a win is alapban FAT32-re formázza a pendrive-ot.
      Legalábbis egy bizonyos méret alatt mindenképp.
      Egyébként érdemes is FAT32-re formázni, mivel ugyebár mobil eszköz és annál meg a kompatibilisság a lényeg…

      Hozzászólás: Felcsatolt pendrive korlátozott jogai #2091850
      lada2105
      Felhasználó

        Szerintem azért van, mert root jogokkal lett felcsatolna.
        Rootként adj ki egy chmod 777 -R /mnt/pendriverod_mappaja parancsot konzolba mikor fel van csatolva.
        Igaz brutális, de általában müködik 🙂
        Vagy – bár ezeket az új daemonokat meg hal-okat nem ismerem – írd be az fstab-ba a gid=users cuccot a megfelelö helyre. Már ha a pendrive-od azonosítója/eszköze látszik ott.

        Hozzászólás: Canon A430 #2091809
        lada2105
        Felhasználó
          tomi78 wrote:
          Majd magammal viszem a kártyámat és kipróbáltatom, ahol vásárolok. Még vannak olyan üzletek, ahol ez nem gond 🙂

          Mivel be van csomizva abba a müanyag dobozba, szerintem nem fogják hagyni magukat. Legalábbis ha ott vásárolsz, ahova a link mutat.
          De biztos lehetsz benne, az SD-t gond nélkül olvassa.

          Hozzászólás: Canon A430 #2091806
          lada2105
          Felhasználó
            tomi78 wrote:
            No jól van azt hiszem nem árthat, ha van otthon egy ilyenem. Compact Flash és multimédia kártyákat is olvassa?

            Tudtommal igen.
            Ha akarod majd bescannelem a képet, amin fel van sorolva az összes kártya.
            Ha jól emlékszem 23 típust támogat. Elméletileg az összeset, ami forgalomban van.

            lada2105
            Felhasználó
              lordbyro wrote:
              Mindenkinek köszönöm az értékes tanácsokat, úgy hogy ezek alapján eldöntöttem a következőket. Egy disztrót fogok használni – egyelőre -, kezdetnek ez is elég lesz, mivel most tanulom a linuxot. Tehát VectoR jól mondja, elég lesz egy helyre telefonálni. Menet közben úgy is rájövök a hiányosságokra, aztán léphetek tovább másik disztróra. Lada2105 elfelejtetted, hogy én még csak windows-ban tudok gondolkodni, ezért nem vágtam a hozzászólásokból, hogy bármelyik jó lenne.
              A VectoR-féle felajánlás bármennyire is jól hangzik, sajna nekem kell feltelepíteni az egész rendszert, nekem kell a problémákból tanulni, majd hozzáértővé válni, mert ha elfogadnám a segítségét, akkor én mit keresek a munkahelyemen?
              Egy ismerősöm szerint kezdjem a Fedora-val, mert az a RedHat-ból származik, és jó a támogatottsága. Tehát azzal fogom kezdeni.

              Üdv: Lordbyro

              Hát te tudod, de a Fedora alá egy elég durva gépet kell rakni… Sok RAM-al elsösorban. Legalábbis ez a tapasztalatom.
              A SUSE alá egy kicsit kevesebb is elég, no meg egy PIII gép körül már jól fut.
              Az ubuntu meg egészen jól elfut egy PII-esen is gnomeval.
              A slacki szintén gnome stb… tehát lehet kattintgatni 🙂
              (Használhatóan egy 566Mhz/164Mb -al egész jól elfut. Tapasztalat, söt napi használatal tesztelve 🙂 )

              De nem akarlak befolyásolni, inkább sok sikert és kitartást kívánok! 🙂

              Hozzászólás: Canon A430 #2091802
              lada2105
              Felhasználó
                tomi78 wrote:
                És ez a kütyü kábelen csatlakozik az USB-hez, vagy közvetlenül, mert azt a képröl nehezen tudom kivenni…?

                Természtesen kábellel.
                Van belölle USB hub-os változat (szintén benne van az árlistában), ahhoz mégegy USB kábel jár, amivel a plussz feszkó leadását/felvételét tudja megvalósítani.
                De van belölle Floppy helyére szerelhetö változat is.
                Elég kicsi a kütyü. Talán egy cd tok fele… (mármint szélesség, hosszúságot tekintve) úgyhogy könnyen hordozható. 🙂

                Hozzászólás: Canon A430 #2091798
                lada2105
                Felhasználó

                  Az enyimé egy ilyen olvasó:
                  http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=8573&
                  Szerintem nem drága, olcsó és jó 🙂

                  Hozzászólás: Canon A430 #2091793
                  lada2105
                  Felhasználó
                    tomi78 wrote:
                    És ha veszek, akkor pedig azt kell konfigolni…Vagy az már egyszerübb dolog?
                    Azért valahol piszkálja a csörömet, hogy a gphoto2 azt írja, hogy kezeli konkrétan a A430-at, és nálam nem megy. Hát akkor hol lehet a gubanc?

                    A kártyaolvasó sima pendrive-ként kezeli azt a memóriakártyát.
                    Csak rádugod a kártyaolvasót a gépre, bele a kártyát és kész. Minden megy flottul. Semmi ördöngösség…
                    A windowsban meg kapsz annyi meghajtót amennyi rés van azon az olvason (jó gagyi megoldás) aztán ott is gond nélkül beolvasod a kártyát.
                    (Nem kell semmit konfigolni, vagy állítgatni.)

                    Elöfordul, hogy támogatja a kamerát. De tudtommal nem mindig a legeslegújabb van a disztrókban. Lehet neked a legújabb kéne, vagy valami plussz driver szerü cuccot is fel kéne pakolni mellé. Nemtom…
                    Emiatt a kártyaolvasó miatt leszoktam a gphoto használatáról. 🙂

                    Hozzászólás: Canon A430 #2091791
                    lada2105
                    Felhasználó
                      tomi78 wrote:
                      UHU 2.0-ám van. A kamera pedig Canon powerhot A430. Azt olvastam valahol, hogy ha nincs mass storage funkció rajta, akkor nem is lehet meghajtóként kezelni (sda és sda1 és a többi sem használható).
                      Éppen ezért hiába nézem a dev könyvtárat változást keresve, ha egyszer nem ismeri fel. Vgay rosszul gondolom?

                      Jól gondolod.
                      Windowshoz meg driver kell úgyhogy  teljesen mindegy…

                      Azzal a kártyaolvasóval hidd el, nem jársz jól.

                      lada2105
                      Felhasználó
                        lordbyro wrote:
                        Akkor miért nem ezzel kezdted? 😀  Már rég bezárhattuk volna a topicot.  😀 😀

                        Már említettük… 😛
                        De ha ebböl a sok-sok beírásból nem tudtad ezt megállapítani, akkor az a te problémád! 😛 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,731-1,740 / 2,340