Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
tomi78 wrote:Én még ilyet nem csináltam, de máshol azt olvastam, hogy pendrive-ot lehet formázni. Ha lehet formázni, akkor a file-rendszert is meglehet adni? Mert ha igen, akkor lehet, hogy ntfs és azt ugye alapból csak olvasni tudja…Vagy ilyesmi nem lehet?
Persze, elképzelhetö.
add ki konzolon a mount parancsot, vagy valahogy nézd meg a pendrive-od tulajdonságainál a fájlrendszer típusát.
Egyébként azthiszem a win is alapban FAT32-re formázza a pendrive-ot.
Legalábbis egy bizonyos méret alatt mindenképp.
Egyébként érdemes is FAT32-re formázni, mivel ugyebár mobil eszköz és annál meg a kompatibilisság a lényeg…Szerintem azért van, mert root jogokkal lett felcsatolna.
Rootként adj ki egy chmod 777 -R /mnt/pendriverod_mappaja parancsot konzolba mikor fel van csatolva.
Igaz brutális, de általában müködik 🙂
Vagy – bár ezeket az új daemonokat meg hal-okat nem ismerem – írd be az fstab-ba a gid=users cuccot a megfelelö helyre. Már ha a pendrive-od azonosítója/eszköze látszik ott.tomi78 wrote:Majd magammal viszem a kártyámat és kipróbáltatom, ahol vásárolok. Még vannak olyan üzletek, ahol ez nem gond 🙂Mivel be van csomizva abba a müanyag dobozba, szerintem nem fogják hagyni magukat. Legalábbis ha ott vásárolsz, ahova a link mutat.
De biztos lehetsz benne, az SD-t gond nélkül olvassa.tomi78 wrote:No jól van azt hiszem nem árthat, ha van otthon egy ilyenem. Compact Flash és multimédia kártyákat is olvassa?Tudtommal igen.
Ha akarod majd bescannelem a képet, amin fel van sorolva az összes kártya.
Ha jól emlékszem 23 típust támogat. Elméletileg az összeset, ami forgalomban van.lordbyro wrote:Mindenkinek köszönöm az értékes tanácsokat, úgy hogy ezek alapján eldöntöttem a következőket. Egy disztrót fogok használni – egyelőre -, kezdetnek ez is elég lesz, mivel most tanulom a linuxot. Tehát VectoR jól mondja, elég lesz egy helyre telefonálni. Menet közben úgy is rájövök a hiányosságokra, aztán léphetek tovább másik disztróra. Lada2105 elfelejtetted, hogy én még csak windows-ban tudok gondolkodni, ezért nem vágtam a hozzászólásokból, hogy bármelyik jó lenne.
A VectoR-féle felajánlás bármennyire is jól hangzik, sajna nekem kell feltelepíteni az egész rendszert, nekem kell a problémákból tanulni, majd hozzáértővé válni, mert ha elfogadnám a segítségét, akkor én mit keresek a munkahelyemen?
Egy ismerősöm szerint kezdjem a Fedora-val, mert az a RedHat-ból származik, és jó a támogatottsága. Tehát azzal fogom kezdeni.Üdv: Lordbyro
Hát te tudod, de a Fedora alá egy elég durva gépet kell rakni… Sok RAM-al elsösorban. Legalábbis ez a tapasztalatom.
A SUSE alá egy kicsit kevesebb is elég, no meg egy PIII gép körül már jól fut.
Az ubuntu meg egészen jól elfut egy PII-esen is gnomeval.
A slacki szintén gnome stb… tehát lehet kattintgatni 🙂
(Használhatóan egy 566Mhz/164Mb -al egész jól elfut. Tapasztalat, söt napi használatal tesztelve 🙂 )De nem akarlak befolyásolni, inkább sok sikert és kitartást kívánok! 🙂
tomi78 wrote:És ez a kütyü kábelen csatlakozik az USB-hez, vagy közvetlenül, mert azt a képröl nehezen tudom kivenni…?Természtesen kábellel.
Van belölle USB hub-os változat (szintén benne van az árlistában), ahhoz mégegy USB kábel jár, amivel a plussz feszkó leadását/felvételét tudja megvalósítani.
De van belölle Floppy helyére szerelhetö változat is.
Elég kicsi a kütyü. Talán egy cd tok fele… (mármint szélesség, hosszúságot tekintve) úgyhogy könnyen hordozható. 🙂Az enyimé egy ilyen olvasó:
http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=8573&
Szerintem nem drága, olcsó és jó 🙂tomi78 wrote:És ha veszek, akkor pedig azt kell konfigolni…Vagy az már egyszerübb dolog?
Azért valahol piszkálja a csörömet, hogy a gphoto2 azt írja, hogy kezeli konkrétan a A430-at, és nálam nem megy. Hát akkor hol lehet a gubanc?A kártyaolvasó sima pendrive-ként kezeli azt a memóriakártyát.
Csak rádugod a kártyaolvasót a gépre, bele a kártyát és kész. Minden megy flottul. Semmi ördöngösség…
A windowsban meg kapsz annyi meghajtót amennyi rés van azon az olvason (jó gagyi megoldás) aztán ott is gond nélkül beolvasod a kártyát.
(Nem kell semmit konfigolni, vagy állítgatni.)Elöfordul, hogy támogatja a kamerát. De tudtommal nem mindig a legeslegújabb van a disztrókban. Lehet neked a legújabb kéne, vagy valami plussz driver szerü cuccot is fel kéne pakolni mellé. Nemtom…
Emiatt a kártyaolvasó miatt leszoktam a gphoto használatáról. 🙂tomi78 wrote:UHU 2.0-ám van. A kamera pedig Canon powerhot A430. Azt olvastam valahol, hogy ha nincs mass storage funkció rajta, akkor nem is lehet meghajtóként kezelni (sda és sda1 és a többi sem használható).
Éppen ezért hiába nézem a dev könyvtárat változást keresve, ha egyszer nem ismeri fel. Vgay rosszul gondolom?Jól gondolod.
Windowshoz meg driver kell úgyhogy teljesen mindegy…Azzal a kártyaolvasóval hidd el, nem jársz jól.
lordbyro wrote:Akkor miért nem ezzel kezdted? 😀 Már rég bezárhattuk volna a topicot. 😀 😀Már említettük… 😛
De ha ebböl a sok-sok beírásból nem tudtad ezt megállapítani, akkor az a te problémád! 😛 😛 -
SzerzőBejegyzés