lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,741-1,750 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: blackPanther OS #2032869
    lada2105
    Felhasználó
      szzsjoe wrote:
      Van-e valami bővebb magyar nyelvű leírás, amit le lehetne tölteni?

      A fájlokkal van egy kis gondom, egyenlőre persze nem is ismerem őket. De nézegettem már, hogy linuxhoz letölthető dolgok .gz és .rpm.
      Azt tudom, hogy utóbbi egy telepítő, ezzel egyenlőre nincs gondom. De ha egy program .gz-ben van akkor mit kell csinálni vele?(azt tudom, hogy tömörített, ki is tömörítem, de aztán ha a readmeben megadott telepítő fájlra ráklikkelek nem történik semmi.)

      Ha már telepítettem valamit, hova kerül(nem lehet helyet választani)?
      A start menübe be kerül-e a frissen telepített program, vagy manuálisan kell beállítani?(valamit próbáltam már telepíteni, de sehol nem lelem)

      Biztos van valami disztróspecifikus leírás, de általában a man oldalak és a súgók is tartalmaznak leírást a progik müködéséröl. Ezeket tudod addig is olvasni, amig nem tudod mi-micsoda. Még a súgó is hasznosabb, mint a winben 😛

      A .rpm és .gz. …és akkor még csak 2-t említettél! Minden disztrónak általában külön ilyen fájlvégzödésü csomija van.

      A telepítési helyüket nagyon ritkán tudod megadni. Azokat is általában a .tar.gz forráscsomag fordításos telepítéseknél a ./configure parancs egyik paramétereként. De azt ajánlom, hogy elöször néz körül a disztróban hátha van már olyan progi amit felraknál, vagy legalább hasonló müködésü. Ne egyböl mindenfélét installálgass! Hidd el, rengeteg progit tartalmaz egy-egy disztró.
      Egyébként egy ilyen csomag telepítési lépései:
      kicsomagolás (lehetöleg ext3 azaz linuxos particióra)
      ./configure (+paraméterek)
      make
      make install

      Van olyan, mikor az uccsó két lépés változik. Erröl bövebben a kicsomagolt fájlok közötti README vagy INSTALL állományokban olvashatsz.

      Nem mindegyik felinstallált progi kerül be a „Start menübe”. Ezt általában csomagja válogatja.
      (mindegyik disztrinél)
      Sokszor ki kell találnod a nevét és egy konzolt elöhívva indítani.
      pl: firefox-xvzfzdd.tar.gz firefox-ként fog indulni 🙂
      bár vannak azért kivételek…
      Jobb ha a disztródra írt csomagokat töltögetsz, ott nagyobb esély van, hogy a menübe kerülést is megoldották.
      Pl ne telepíts SUSE-s csomagokat, ugyanis az is rpm többek közt, mert az nem biztos, hogy az flottul fog menni a BP-n.

      Sok sikert! 🙂

      Hozzászólás: Canon A430 #2091787
      lada2105
      Felhasználó

        Mivel memóriakártyás a kütyü, vegyél egy kártyaolvasót és egyböl megoldottad az egészet egy életre!
        Nekem is így megy és sokkal egyszerübb. Legalább ha éppen egy win van kéznél akkor sem kell drivert b@szogatni hozzá…
        Egy kártyaolvasó meg 2-3e ft, ami ugyebár tud van 23 féle vagy mégtöbb típust. Így késöbb se kell kidobnod 🙂

        Hozzászólás: Új alaplap, új rendszer? #2088869
        lada2105
        Felhasználó
          vetye66 wrote:
          Akkor ezek szerint az a megoldás, hogy beteszek egy hangkártyát? Végül is kártya van, egy PCI SB 128-as ha minden kötél szakad…Csak egyszerűbbnek tűnt az alaplapit használni. Illetve tűnik.

          Nekem volt olyan. Szerintem az se lesz túl hangoskodó…
          Egyik PCI-os hangkártya se tud rendesebb hangerön szólni tudtommal.
          Legalábbis amivel eddig találkoztam azok egyike se tudott.
          Úgyhogy vagy beraksz egy ISA-sat ha megteheted az alaplapod miatt, vagy veszel egy erösítöt vagy erösítös hangfalat. Sajna…

          Hozzászólás: Új alaplap, új rendszer? #2088863
          lada2105
          Felhasználó
            sany wrote:
            vetye66 wrote:
            Értem. Csak az elöző alaplappal ami 2 csatornás volt, ugyanezek a hangszórók jóval hangosabban szóltak… lehet, hogy a lapon volt valami „erősítőféle”? ( Hülye kérdés mi?). Abit BD7.

            Előferdül hogy náhány hangkariban van némi elő erősítés.
            Lehet hogy ez olyan volt!
            Volt egy ilyen isa karim

            Bizton állítom nektek, hogy az ISA hangkarik rendelkeznek erösítövel. Legalábbis a jobbak.
            Pl (Vibra 16) Sb16.
            Ez a hangkari még most is a kedvencem. A régi Tesla 15W-os hangszóróim úgy szólnak vele (ha akarom), hogy az ablak majd kiesik a helyéröl.
            Bezzek a mostani Ac97-es csodára ha rádugom, örülök, hogyha suttogni hallom ezeket a hangszórókat. Úgyhogy jobbnak láttam venni egy normálisabbat. Egy amolyan beépített erösítö-10W-os aktív csodát. Ismeritek a 4-6e Ft-os kategóriát…

            Szóval éljen a Vibra 16 alias Sb 16! 🙂

            lada2105
            Felhasználó
              lordbyro wrote:
              Emberek!!!

              És az alaptéma, az smafu? Még mindig nem tudom, melyik disztró lenne jó. Eddig szinte mindenki mást mondott 🙂

              Ha ebböl nem tudtad kikövetkeztetni, akkor…. 😛
              Egyébként bármelyik, amelyiket ismeri valaki aki a közeledben éli életét, tehát bármikor át tud ugrani is akár segíteni, vagy ismeri a kedvenc disztrójának finomabb beállítási lehetöségeit.
              Ha magad vagy, akkor
              kezdésnek: SUSE, Ubuntu
              haladóként: Slackware, Debian, meg a többi…

              Mindegyiket be lehet ilyen célra állítani, ebböl a szempontból nincs különbség köztük. A különbség csupán a ráfordított idö. Az elöbbiek inkább kattintgatásra vannak kihegyezve, tehát több mindent meg fogsz tudni oldani úgy, míg az utóbbiak a konzolon való varázslásokra.

              Szóval végülis mindegy. Próbálj ki párat, olvassgas, próbáld elhárítani a problémákat aztán válaszd ki a neked legjobban tetszöt illetve megfelelöt.
              Asszem ennyi…

              Lada2105 szólt. Uff 🙂

              lada2105
              Felhasználó
                Mike65 wrote:
                fent a slackware, xfce-t váasztottam, tényleg fapados:) de legalább gyors

                Akkor egyszer majd próbáld ki a zenwalk-ot is.
                Ugyanúgy slackware alap, csak egy kicsit tuningolt xfce.
                Talán kicsit jobban megfelel majd az ikonos izlésednek 🙂 😛

                Hozzászólás: Codec gondok openSUSE 10.2(64) alatt #2088819
                lada2105
                Felhasználó
                  Macskajancsi wrote:
                  Meg a linuxforum.hu néhány topikjában már egypársor kitárgyaltuk. Úgy kb. kéthetente.
                  Kérlek szépen, ne bonyolítsd az életet.  ;D ;D ;D

                  Ok, bocs. De a hup-osat valahogy mindig gyorsabban megtalálom 🙂
                  Egyébként igaz, még én is többször is beszúrtam ezt a linket.

                  lada2105
                  Felhasználó
                    Mike65 wrote:
                    ezzel arra akartam kilyukadni, hogy létezik e valami arany középút? 🙂

                    Mi bajod velük?
                    Naja, aki megszokta az asztalon az ikonokat…

                    Akkor ha úgy érzed elég jó a géped, akkor gnome talán… ha már a kde soknak tünik.
                    Vagy XFCE. Az még elég csicsás…

                    Szerintem semmi gond a fluxboxal, icewmel illetve a windowmakerrel. Igaz kicsi megszokást igényelnek, de sokkal-sokkal gyorsabbak ha nem kdes meg gnomes alkalmazást töltetsz be velük mint a két „legnagyobb” ablakozó.

                    lada2105
                    Felhasználó

                      xfce, windowmaker meg még amiket a slaki alapban tartalmaz 🙂

                      lada2105
                      Felhasználó
                        Mike65 wrote:
                        megbírkózok a config fileokkal is nem az a gond csak ugye a kényelem 🙂 lehet elő kell venem a füzeteimet majd, de nem baj az ha kicsit jobban belejövök ebbe is

                        Akkor a Slacki a te rendszered! 😉
                        Máris húzz le egy iso-t azaz vagy 3-at ha cd és próbáld ki!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,741-1,750 / 2,340