Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
adam0509 wrote:Én 32 bites rendszert használok, süsü 10.2 és tudni szeretném honnan lehetne letölteni működő codec pack-et meg a függőségeit. Hogy képes legyen lejátszani az mp3 és wma fájlokat. Gnome alatt használok banshee média lejátszót, illetve kde alatt amarok lejátszót. Próbálkoztam már a real media player-el is de elég nehézkes zenét lejátszani benne illetve az mpg123 progival is. Szeretném ha az ablakkezelő beépített médialejátszóját tudnám használni, ehhez kéne vmi telepítési forrás vagy ahonnan le tudok szedni ilyesmiket.
Volt annó egy ilyen topic a hup-on:
http://hup.hu/node/24321A leguccsó hozzászólás egyik linkje legfontosabb:
http://en.opensuse.org/User:Xenmaster#MP3_support_for_XMMS
A másik meg a csomag:
http://www.osnews.com/files/xmms-mp3-fc1.tar.gztedd fel és mp3 problémáid elhárultak.
Ha jobbat tudsz hajrá!
Nálam/nálunk ez a link bevált.Egyébként meg keress a google-ben! Ne félj, nem harap! 🙂
ui: codecpack -> mplayerhq.com 😛
Mike65 wrote:slackware-el kacsintgatok, ebben azért van valami yast szerű beállítási lehetőség ugye?(ha nem is annyira mindenre kitérő, de legalább hálózat vagy valami)Nem igazán, inkább az áttekinthetö config fájlok vannak túlsúlyban, de ezt én pl pont így szeretem. 🙂
De mondjuk néhány dolgot be tudsz állítani grafikusan is.
Próbáld ki a zenwalkot, az is slackware alapú kisméretü disztró, de egy kicsit könnyebb kezdöknek (is) és több grafikus beállítási lehetöséget tartalmaz.asolyom wrote:Hali!Azt szeretném kérdezni, hogy ha a ‘netinst CD’-t használom, a kb. ~160 MB-os verziót, akkor ez telepít valamilyen grafikus környezetet (Gnome, KDE?) alapból, vagy nekem kell telepítenem?
Ahogy a nevében is benne van NETINST.
Az alap rendszert húzza fel neked (azaz csak konzolos felület).
Csak arra való, hogy elérd vele a hálózatot (akár adsl-t is) és nagyon alap cuccokat tud még. Asszem van benne vi szövegszerkesztö meg ilyesmi…A többit neked kell felraknod utólag! Gnome, KDE, x-es progik, x-nélküli progik, stb…
Akkor passz, sorry.
Annó én is kerestem valami megbízhatóbb mail szervert, szerencsére egyelöre csak megismerés céljából, de pont az ilyen és hasonló hibák miatt és a nem debian disztróra való bonyultabb telepítés miatt nem a qmail mellett döntöttem.De azért sok sikert kívánok neked a kiderítéshez, bár ezzel tudom nem sokra mész…
a google kiadott egy ilyen fórumot is a találatok közt, esetleg megnézheted…
http://forum.qmailrocks.org/Hm a HP Laserjet 1000-et asszem a cups nem tudja, legalábbis Slackiban…
Úgyhogy halgass VektoR-ra lordbyro! 🙂
A 1020 szerintem simább ügy.Egyébként meg mi lenne, ha azt a progit fejlesztenék kicsit át, azok vagy az aki írta??
A DOS már kissé elavult rendszer, mégha stabilabb is mint bármelyik windows…
Bár tudom, „hülye” kérdés…
Bár ennyi milláért új rendszert is írhatnának, nem ezt a régit kellene favorizálni, amit egyfolytában biztos hekkelni kell, hogy normálisan menjen a hálózati nyomtatás DOS-ból Win-re…Nálunk is van hasonló gagyi DOS-os nyilvántartó program. Az XP-n egyfolytában hülyéskedett, úgyhogy elegem lett és beraktam egy gagyi PII-es gépre (sajna nem volt P1) szimpla DOS-al, azon viszont tökéletes 🙂
Egy mátrix nyomtató és kész is 🙂
Legalább nem az az agyatlan win kezeli a 600000 nyomtatót és kevergeti össze-vissza ha a user félrekattint vagy hülyül meg ha épp olyan kedve van…
Persze egyfolyátban szidom ezeket a programozókat, akik ilyen progikat írnak és nem jönnek rá, hogy változtatni/fejleszteni kéne rajtuk valamit, de legföbbképp azokat az embereket, akik ezeket a progikat nem is _akarják_ leváltani vagy legalábbis keresgélni valamit a leváltásukra.linuxforum wrote:Csak pontosítanék, mivel azóta más IP címekkel is megtörtént.
A szerver pontosabban így azonosítja magát:
220 **********************************2*******2****************200************0200
Ha betelnetelek, akkor problémamentesen megy a kommunikáció. Akkor a qmail-ből miért nem?
Hát, csak ennyi … hátha valakinek mégis csak lenne valami ötlete …Qmail lecserélése esetleg frissítése, downgradelése?
Ha telnettel megy, akkor a qmail a ludas szerintem.
Vagy próbáld másik levelezövel vagy ahogy már említettem, talán másik verzióval…vizsla wrote:Őőő, az mc az nem tudja?
(Bár igaz, hogy alapból az sem elég kézimunkás, de abba is ugyanúgy bele lehet írni a parancsokat… és akkor már minden igényt kielégít.) :))))Megnéztem, de nem találtam a menüiben felsorolva
sany wrote:Tuxcommanderről hallottál már? 🙂
Nem nagy csili-vili, de a célnak megfelel(darabolás+összehegesztés).De ahhoz X kell, az meg olyan gáááz 😀
Jó az konzolon is 😉Pingus wrote:De megjegyzem a ‘split – cat x* > ‘ páros pofon egyszerű, ezt fogom használni.
Igen, ilyesmikkel érződik a Linux ereje. Fogalmam sincs, hogy m$XP alatt
command-sorban ezt hogy oldaná meg valaki.
Ha más nincs kéznél Java-val kéne programot írni rá. :P[/b]Talán csak Total Commanderrel.
Illetve még talán az echoval vagy type-al vagy ilyesmikkel.
De ha belegondolok, máris elmegy az egésztöl a kedvem 😛
Úgyhogy inkább maradok a Linuxnál 🙂Pingus wrote:A kérdés hogyan tudom ezt gzip, vagy bzip2-vel megtenni, illetve
összerakni és ezt [miután egyenként elpostázgatom egy címre]
az ottani m$ össze bírja rakni ?Max a total commanderrel tudják összerakni, de ha nincs vagy nem értenek hozzá…
Egyébként linuxon asszem a split paranccsal tudod darabolni.
Összerakáskor meg egyszerüen:
cat filedarab1 > filename
cat filedarab2 >> filename
….
amíg végig nem érsz -
SzerzőBejegyzés