Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hát igen. A gyártók elöszeretettel rakosgatják tele a notijaikat windows alatt müködö gombokkal, amik nehézségeket okoz(hat)nak linux alatt…
Próbáltad már a yast-ban bekapcsolni a kártyát?
esetleg valami ifconfig wlan0 up vagy ifconfig eth1 up vagy ilyesmi pranccsal?
Esetleg bootolás elött be tudod kapcsolni mondjuk mikor a gép a grub/lilo menójében áll?
Ha igen, akkor biztos bekapcsolja autómatikusan a linux, mikor bootol…nomen wrote:lada2105:
Az #1 üzimben írtam, hogy először mind az ide mind a sata vinyót én partícionáltam fel. Az „auto” partícionálást csak azért csináltam mert hátha én rontottam el valamit.Okés, sorry, csak már lusta vagyok az 1-es gombra kattintani…
nomen wrote:„mert ugye az autómatikus particionálás ki tudja, mit tesz és hogyan…
Az kb olyan mint a win nyomogatod-nyomogatod-csinál valamit oszt kész…”majd jól bemószerollak az uhus fiuknál, hogy mit gondolsz a munkájukról 😀
Jaj, elöre rettegek a bosszujuktól 😀
Bár biztos tudják már néhány hozzászólásomból, hogy nem vagyok egy nagy UHU fan… 😛Mi lenne akkor kedves nomen, ha nem az autómatikus particinálást választanád, hanem te hozogatnád létre a particiókat a telepítéskor?
Kicsit lehet kevesebb probléma lenne 😉
Amit tudni kell:
/ min 4-5Gb ext3
swap min 512 swap
de ezt már te is írtad, úgyhogy biztos meg is jegyezted 🙂Így ha kézzel csinálod, tuti más vinyóba, ha odafigyelsz, nem kavarsz be. Tudod melyik vinyó milyen betüjel/számot kap, mert ugye az autómatikus particionálás ki tudja, mit tesz és hogyan…
Az kb olyan mint a win 🙂 nyomogatod-nyomogatod-csinál valamit oszt kész…
Hogy ez jó vagy sem, az majd müködés közben eldöl 🙂Hajrá!
Soltan wrote:Ezek a hibaüzenetek akkor szoktak megjelenni, -ha jól tudom- ha nem az elsődleges vinyó (amiről először boot-ol a rendszer) mbr-ba írjuk a grubot v. a lilót.De attól függetlenül szerintem be kell tudnia húzni a grubnak vagy lilónak a rendszert, hisz egy linuxnak teljesen mindegy melyik vinyó melyik pontjáról bootol…
AZ MBR-t tudod írni kézzel?
Mondjuk pl bebootolsz egy live disztróról, átchrootolsz a már feltelepített rendszeredre, majd
grub-install -b /dev/hda
ha jól emlékszem, illetve
lilo /dev/hda
aztán ha így is elszáll, akkor a vinyónál kell valami hibát keresni…Illetve még megnézheted, hogy a gyári menu.lst -k hova linkelgetnek.
Már nem emlékszem, de ha a sata-s vinyóra telepítetted…. szóval inkább sima IDE-sre rakd a linuxot, különben szerintem a SATA driver nem betöltésével vannak porblémák, mivel amikor bootolsz, a SATA „driver” még nem töltötdött be, vagy mittomén…
De asszem alaplapfüggö is, hogy hogyan kezeli a SATA vinyókat. Azaz van amelyik úgy mint az IDEseket, tehát tök „átlátszó” és olyan mintha egy sima IDE-s vinyó lenne, még dosban is és van amelyik nem.
Legalábbis én így vettem észre ezeket a dolgokat.Nálam ez úgy van, hogy van egy user, aminek a neve admin.
Ö tagja a root csoportnak, azaz mégse teljesen 🙂 csak a [global] szekcióban admin users = admin -ként fel van véve.
Szerencsére ennyit legalább tud az XP, úgyhogy ha domainbe ezzel a userrel lépsz be, akkor rendszergizda jogod van az XP-n.
Tehát bármit telepíthetsz, törölhetsz stb…
Ha meg úgy sem enged különbözö dolgokat, mert ugye miért is engedne, hisz windows….
Szóval akkor fogod és belépsz local rendszergizdával, amit azért jóesetben már telepítéskor levédtél egy jelszóval. 🙂Minden más user különbözö csoport tagja a unixon. Így ha ezekkel lép be valaki, akkor sima felhasználó jogot kap az XP-n.
A Win-es jogosultságos panelt ne nézd, nem ér semmit! Még a kiemelt felhasználót is ismeretlen fiókba sorolja a vezérlöpult-felhasználók menüpontja. Csak a sajátgép-kezelésben lehet valamit is normálisan managelni 😀
Ha meg valakit még domain rendszergazdaként akarsz felvenni, akkor
[global]
…
admin users = akarki, masvalaki, adminszóval felsorolod 🙂
Jobb megoldást nem tudtam kitalálni eddig még 🙁Szóval csak állítsd elö a Unixon az egész rendszert. Aztán az XP-t csak léptesd be domainba és használd a userekkel. Ott a rendszerbeállításaiba (csoportok, userek stb) ne nagyon piszkálj, szerintem mert csak magadat is meg a win-t is összezavarod.
Sok sikert! 🙂
maxthor wrote:A másik bajom nekem ez a domain és unix csoport megfeleltetése. Sajna a gugli sem adott értékelhetö választ. >:(Nah tehát „net groupmap add ntgroup=”Domain Admins” unixgroup=mondjuk tanar csoport”, meg a többi (Domain Users,stb). Azt értem hogy ha ez a megfeleltetés stimmel, akkor mondjuk a tanárcsoportban tartozó userek amint beléptek tartományba, akkor a kliens gépen full access-el rendelkeznek. A kérdés hogy az ntgroupban a „Domain Admins” alapérték e vagy változó xp-knél, illetve a SID is alap? Tehát ha a Domain Admins alapértelmezett akkor a hozzá tartozó SID is alapértelmezett e? Ha nem akkor honnan kell kibogarászni? Gyakorlatilag xp oldalon vagyok egy picit vagy lehet nagyon elakadva! :rolleyes:
Ezt a megfeleltetés dolgot én sem értettem igazán.
Nálunk pont ezért csak kettö van 🙂
Aki tagja a root csoportnak ez egyböl Domain Admin lesz
és aki nem ez meg Domain User 🙂
Egyébként sem ért rajtunk kívül igazán senki a géphez, úgyhogy nem is támogatjuk, hogy mindenféle progikkal halmozzák el a gépet, ami aztán egy hét múlva megadja magát…
Mivel a unix sambája kezeli szerencsére a jogosultságot, így a hálózatos tallózás a unix jogoktól függ.
A win-re max csak a beállítások, program telepítési jogosultságok vannak korlátozódva, ha nem kezelteted le / felelteted meg ezeket a csoportokat.
Esetleg úgy megoldható, hogy még egyszer be kell loginolni ha progit akar valaki felrakni, de nem domainbe, hanem a lokális gépre… Na bumm… Egyébként se jó szerintem ha telehányja a gépét mindenféle szir-sz@rral, amit aztán utána neked kell pucolnod, mert haldoklik tölle a win…A SID-re neked kell rájönnöd. Sorry. Sajna ehhez nem tudok semmi segítséget adni 🙁
Mindenesetre elöször lödd be rendesen a unix primary group, secondary groups dolgokat, tesztteld stb, majd mikor okés, akkor bíbelödj a win-nel.
A win úgyse követi a szabványokat, szóval általában ö a ludas, ha valami linuxban tök jól megy, ott meg nem…Szóval kitartás!
Ezzel én is így vagyok. MInt modtam nem ennél a szolgáltatónál, és ahol vagyok, azzal tökéletesen meg vagyok elégedve 🙂
Hm, a virtualizációval sem futhat több gép egyszerre egy gépen? Esetleg emulációval? 🙂
Szerintem az elsö eset pl XEN-el abszolúte esélyes lehet otthoni környezetben ;D ;DAzért mindenesetre köszönök minden információt, jó tudni ezeket és legalább kicsit utánaolvasok a dolgoknak…
aty wrote:Sajnos nem, de nézd egy meg egy külső gépről. A külső gépen aktiválj egy iptablest, egy adot portot dobj el, és te a megosztott internetről telnetelj rá a portra, és nézd a csomag adatait.
Megerősíteni csak azzal tudom, hogy netmegosztással egyszer azért buktunk le, mert egyik kliens újra lett telepítve és nem lett növelve a default indító ttl rajta.
De hol számít, hogy meg van-e osztva a net egyébként? ISP-k tesznek rá magasról.Igen, én is hasonló csekkolásra gondoltam. Bár egy etherealra tippeltem volna.
Nálam nem számít szerencsére, bár nem akarom elkiabálni, de van egy 3 betüs szolgáltató, amelyiknek a neve U-val kezdödik, akinél az ismerösöm van. Nála talán, illetve hallottunk rossz híreket efelöl…
egyébként itt megtaláltuk azt amit említettél, csak valahogy mindig az iptables körül keresgéltem és nem a TCP/IP-nél.
http://www.szabilinux.hu/tcpip3/aty wrote:Ha jól emlékszem nem látszik, egyedül a TTL mezőből látszik élesen, hogy netmegosztás folyik. Gyanúsan eggyel kisebb ugyanis:)Hm, ez máris egy kicsit megnyugtatóan hangzott 🙂
Alá tudnád esetleg egy linkkel is támasztani?
Mert a google-ben nem találtam semmi hasznosat és egyértelmüt 2-3 órányi keresés után… 🙁 -
SzerzőBejegyzés