Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ezt már nézted?
http://ksmoothdock.sourceforge.net/
Valami ilyesmit valósít meg.
Csak sajnos elég független az ikonsora, így neked kell rápakolni mindenfélét….maxthor wrote:Erröl a tdbsam-ról tudnál bövebben irni. Annyit tudok hogy túl sok mindent nem kell állitani hogy müködjön (passdb backend = tdbsam). de ha esetleg részletesen le tudnád irni az remek lenne!Kb ennyit is kell tudni róla 🙂
Sajna már nem emlékszem igazán, de azthiszem valami ilyesmi parancsal lehet importálni a smbpasswd-ben lévö usereket, ha nem teszi meg autómatice:
pdbedit -i smbpasswd:/etc/smbpasswd
de én egyböl tdbsam-ot választottam, úgyhogy ilyennel nem volt dolgom. Max man pdbedit ha gond van 🙂
De mintha képes lenne magától használni az smbpasswd user adatait… úgyhogy talán importra nincs is szükséged.Ha jól tudom, a a különbség a smbpasswd meg a tdbsam között, hogy ez utóbbi inkább támogatja az NT-k mindenféle beállításait. Ergó egyetlen tartományvezérlö esetén kicsit könyebb dolgod van.
pl egy lista egy user beallitásáról:
Unix username: andras
NT username:
Account Flags: [U ]
User SID: S-1-5-21-1502951165-4167518450-3661381292-3000
Primary Group SID: S-1-5-21-1502951165-4167518450-3661381292-1201
Full Name: ,,,
Home Directory: \bigfootandras
HomeDir Drive:
Logon Script:
Profile Path: \bigfootandrasprofile
Domain: BIGFOOT
Account desc:
Workstations:
Munged dial:
Logon time: 0
Logoff time: Fri, 13 Dec 1901 21:45:51 GMT
Kickoff time: Fri, 13 Dec 1901 21:45:51 GMT
Password last set: Sun, 07 Jan 2007 21:59:16 GMT
Password can change: Sun, 07 Jan 2007 21:59:16 GMT
Password must change: Fri, 13 Dec 1901 21:45:51 GMT
Last bad password : 0
Bad password count : 0
Logon hours : FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFman pdbedit és minden fontosabbat megtalálsz benne.
Hátha ez segít még… a google dobta ki a samba tdbsam keresésre:
http://sambadchowto.uw.hu/szakdolgozat.pdfEgyetértek VektoR!
Bár inkább ATI legyen egy notiban, ha már Nvidia nem lehet (nagyon drágák az ilyen gépek…), mint Intel vagy egyéb „selejt” integrált gagyi videókártya 🙂
bepe79 wrote:OK. 🙂Meg annyit, hogy az AMD nemhogy tonkre nem ment, de felvasarolta az ATi-t. Innentol kezdve olyan rohamos mertekben fog teret hoditani a desktop grafikus es egyeb piacokon is, hogy az nem igaz. (:
Ha most hozzászólnék akkor azt is mondhatnám, hogy azé’ mert… de nem mondom 🙂
Kellemes napot! 🙂
VectoR wrote:pomm: ~tizen..-éve nyomom az IT-ben, hát elhiheted, hogy van AMD tapasztalat, persze, elfogadom ha másnak az kell, hiszen ma is vannak emberek akik a Dacia-ra esküsznek :))))))))))))Na, azé’ az az új Dacia nagyon jó! Ne szidjuk! 😛
És szerintem lassan térjünk vissza témához, mert ez megintcsak azaz még mindig egy INtel VS AMD összehasonlítás, amit ugyebár nagy fan-okra való tekintettel nem lehet objektívnek mondani. De egyébként sem, mert mindig valami közbejön a tesztelésnél is.
Mert ugyebár a tesztelö is favorizál valamit…Én személy szerint Intel fan vagyok (lehetnék), mint VektoR, soha nem ajánlok senkinek AMD-t, illetve mindig lebeszélem róla, föleg ha utána engem akar megbízni a szervízelésével.
Te meg bepe79 használd egészséggel az AMD-det!
Örüljünk egymásnak, hogy a LINUX-os problémákban tudunk segíteni, oszt mindenki használja a neki tetszö procit meg rendszert, amíg megteheti, és örüljünk, hogy egyelöre van miböl választani. Mert ugye még nem ment tönkre egyik cég sem…Béke veletek! 🙂
Sovi wrote:a register_globals off-on van….amúgy má rmegoldottam a problémát, hagytam a session-t és egy kicsit bonyolultabban adatbázisba feltöltöm majd letöltöm az adatokat…szorított a határidő és kellet valami megoldás….majd idővel átalakítom ha rájöttem mi a hiba oka.
Köszi mindenkinek a segítséget!
Esetleg írj egy tök üres php-t amibe csak ez van:
Code:aztán nézegesd meg állítgasd a php.ini-t meg ellenörizd a temp-ben lévö session fálokat…
Naja… ;D
Jóccakát!bepe79 wrote:Hu!!! Sok-sok eszrevetel:1., nagyon nem az en CPU-m, merthogy ez notebook proci (Turion), azok ott meg desktop gepek procijai
2., marcsak azert sem, mert ott a tesztben Athlon 64 es FX van, nem Turion
3., meg jo, hogy a C2D (Core 2 Duo) knocks out the Athlon64… 2 magos procit egymagoshoz hasonlitani… nemhiaba a legeslegmegbizhatatlanabb tesztoldal a tomshardware
A Porsche-t sem a trabanthoz hasonlitjuk, az USA gazdasagi helyzetet sem Magyarorszagehoz, es ugyanigy nem allitunk ossze egy tesztben egy nemreg debutalt csucskategorias Intel C2D-t egy ezereves sima egymagos A64-el… no comment (:
Jó, okés, ezért is mondtam, hogy kár is belevágni a dologba.
Már egyébként se követem régóta a CPU-k majdnemhogy heti változásait. Nagyívben tojok rá… Ha valaki kér egy gépet, megnézek róla egy árlistát egy-két teszt alapján eldöntöm jó-e oszt kész… Arra amire összerakom, tökéletes, söt több mint tökéletes.
A kódneveiket meg föleg nem fogom tudni megjegyezni, majd legfeljebb a /proc/cpuinfo-nál nézek egy nagyot, hogy a gyártó már megint milyen kreatív nevet talált ki 🙂Úgyhogy itt akár le is zárhatjuk szerintem ezt a csevegést. A témától úgyis azthiszem már jócskán elkanyarodtunk…
Meg egyébként se tudok a te tudásoddal szembeszállni 😉
Találtam valami ilyen tesztet…
http://www.tomshardware.com/2006/07/14/core2_duo_knocks_out_athlon_64/bár ez nemtom pont az-e az a proci ami neked van, de itt mindenesetre mintha fordítva lenne a dolog…
De mindegy, ez engem annyira nem is érdekel, de ha gondolod nézd meg a linket.Bár mondjuk azthiszem közismert dolog: ahány teszt, annyi eredmény…
Hmm… szép géppark 🙂 grat hozzá!
Na de ha megint jönnék az ‘én’ el, akkor ezekután ha ennyi intel gép után, tuti hogy maradnék a számomra úgymond ismertebb intel mellett…
De ezt is tettem. Szerencsére egy-két gagyi gép után (cyrix, amd, szerencsére tényleg 2 🙂 persze sis-es, via-s, ali-s alaplapok…) az összes gépem (alaplapostul, teljesen) intel így valahogy jobbnak láttam ennél maradni.De mint már mondottam, örülök, hogy neked bevállt….
-
SzerzőBejegyzés