lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,771-1,780 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egy Beryl videóban láttam… #2090620
    lada2105
    Felhasználó

      Ezt már nézted?
      http://ksmoothdock.sourceforge.net/
      Valami ilyesmit valósít meg.
      Csak sajnos elég független az ikonsora, így neked kell rápakolni mindenfélét….

      Hozzászólás: Samba kérdések! #2090184
      lada2105
      Felhasználó
        maxthor wrote:
        Erröl a tdbsam-ról tudnál bövebben irni. Annyit tudok hogy túl sok mindent nem kell állitani hogy müködjön (passdb backend = tdbsam). de ha esetleg részletesen le tudnád irni az remek lenne!

        Kb ennyit is kell tudni róla 🙂
        Sajna már nem emlékszem igazán, de azthiszem valami ilyesmi parancsal lehet importálni a smbpasswd-ben lévö usereket, ha nem teszi meg autómatice:
        pdbedit -i smbpasswd:/etc/smbpasswd
        de én egyböl tdbsam-ot választottam, úgyhogy ilyennel nem volt dolgom. Max man pdbedit ha gond van 🙂
        De mintha képes lenne magától használni az smbpasswd user adatait… úgyhogy talán importra nincs is szükséged.

        Ha jól tudom, a a különbség a smbpasswd meg a tdbsam között, hogy ez utóbbi inkább támogatja az NT-k mindenféle beállításait. Ergó egyetlen tartományvezérlö esetén kicsit könyebb dolgod van.

        pl egy lista egy user beallitásáról:

        Unix username:        andras
        NT username:         
        Account Flags:        [U          ]
        User SID:            S-1-5-21-1502951165-4167518450-3661381292-3000
        Primary Group SID:    S-1-5-21-1502951165-4167518450-3661381292-1201
        Full Name:            ,,,
        Home Directory:      \bigfootandras
        HomeDir Drive:       
        Logon Script:       
        Profile Path:        \bigfootandrasprofile
        Domain:              BIGFOOT
        Account desc:       
        Workstations:       
        Munged dial:         
        Logon time:          0
        Logoff time:          Fri, 13 Dec 1901 21:45:51 GMT
        Kickoff time:        Fri, 13 Dec 1901 21:45:51 GMT
        Password last set:    Sun, 07 Jan 2007 21:59:16 GMT
        Password can change:  Sun, 07 Jan 2007 21:59:16 GMT
        Password must change: Fri, 13 Dec 1901 21:45:51 GMT
        Last bad password  : 0
        Bad password count  : 0
        Logon hours        : FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

        man pdbedit és minden fontosabbat megtalálsz benne.

        Hátha ez segít még… a google dobta ki a samba tdbsam keresésre:
        http://sambadchowto.uw.hu/szakdolgozat.pdf

        Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090389
        lada2105
        Felhasználó

          Egyetértek VektoR!

          Bár inkább ATI legyen egy notiban, ha már Nvidia nem lehet (nagyon drágák az ilyen gépek…), mint Intel vagy egyéb „selejt” integrált gagyi videókártya 🙂

          Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090387
          lada2105
          Felhasználó
            bepe79 wrote:
            OK. 🙂

            Meg annyit, hogy az AMD nemhogy tonkre nem ment, de felvasarolta az ATi-t. Innentol kezdve olyan rohamos mertekben fog teret hoditani a desktop grafikus es egyeb piacokon is, hogy az nem igaz. (:

            Ha most hozzászólnék akkor azt is mondhatnám, hogy azé’ mert… de nem mondom 🙂

            Kellemes napot! 🙂

            Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090384
            lada2105
            Felhasználó
              VectoR wrote:
              pomm: ~tizen..-éve nyomom az IT-ben, hát elhiheted, hogy van AMD tapasztalat, persze, elfogadom ha másnak az kell, hiszen ma is vannak emberek akik a Dacia-ra esküsznek :))))))))))))

              Na, azé’ az az új Dacia nagyon jó! Ne szidjuk! 😛

              És szerintem lassan térjünk vissza témához, mert ez megintcsak azaz még mindig egy INtel VS AMD összehasonlítás, amit ugyebár nagy fan-okra való tekintettel nem lehet objektívnek mondani. De egyébként sem, mert mindig valami közbejön a tesztelésnél is.
              Mert ugyebár a tesztelö is favorizál valamit…

              Én személy szerint Intel fan vagyok (lehetnék), mint VektoR, soha nem ajánlok senkinek AMD-t, illetve mindig lebeszélem róla, föleg ha utána engem akar megbízni a szervízelésével.
              Te meg bepe79 használd egészséggel az AMD-det!
              Örüljünk egymásnak, hogy a LINUX-os problémákban tudunk segíteni, oszt mindenki használja a neki tetszö procit meg rendszert, amíg megteheti, és örüljünk, hogy egyelöre van miböl választani. Mert ugye még nem ment tönkre egyik cég sem…

              Béke veletek! 🙂

              Hozzászólás: PHP #2024672
              lada2105
              Felhasználó
                Sovi wrote:
                a register_globals off-on van….

                amúgy má rmegoldottam a problémát, hagytam a session-t és egy kicsit bonyolultabban adatbázisba feltöltöm majd letöltöm az adatokat…szorított a határidő és kellet valami megoldás….majd idővel átalakítom ha rájöttem mi a hiba oka.

                Köszi mindenkinek a segítséget!

                Esetleg írj egy tök üres php-t amibe csak ez van:

                Code:

                aztán nézegesd meg állítgasd a php.ini-t meg ellenörizd a temp-ben lévö session fálokat…

                Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090374
                lada2105
                Felhasználó

                  Naja… ;D
                  Jóccakát!

                  Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090372
                  lada2105
                  Felhasználó
                    bepe79 wrote:
                    Hu!!! Sok-sok eszrevetel:

                    1., nagyon nem az en CPU-m, merthogy ez notebook proci (Turion), azok ott meg desktop gepek procijai

                    2., marcsak azert sem, mert ott a tesztben Athlon 64 es FX van, nem Turion

                    3., meg jo, hogy a C2D (Core 2 Duo) knocks out the Athlon64… 2 magos procit egymagoshoz hasonlitani… nemhiaba a legeslegmegbizhatatlanabb tesztoldal a tomshardware

                    A Porsche-t sem a trabanthoz hasonlitjuk, az USA gazdasagi helyzetet sem Magyarorszagehoz, es ugyanigy nem allitunk ossze egy tesztben egy nemreg debutalt csucskategorias Intel C2D-t egy ezereves sima egymagos A64-el… no comment (:

                    Jó, okés, ezért is mondtam, hogy kár is belevágni a dologba.
                    Már egyébként se követem régóta a CPU-k majdnemhogy heti változásait. Nagyívben tojok rá… Ha valaki kér egy gépet, megnézek róla egy árlistát egy-két teszt alapján eldöntöm jó-e oszt kész… Arra amire összerakom, tökéletes, söt több mint tökéletes.
                    A kódneveiket meg föleg nem fogom tudni megjegyezni, majd legfeljebb a /proc/cpuinfo-nál nézek egy nagyot, hogy a gyártó már megint milyen kreatív nevet talált ki 🙂

                    Úgyhogy itt akár le is zárhatjuk szerintem ezt a csevegést. A témától úgyis azthiszem már jócskán elkanyarodtunk…

                    Meg egyébként se tudok a te tudásoddal szembeszállni 😉

                    Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090370
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Találtam valami ilyen tesztet…
                      http://www.tomshardware.com/2006/07/14/core2_duo_knocks_out_athlon_64/

                      bár ez nemtom pont az-e az a proci ami neked van, de itt mindenesetre mintha fordítva lenne a dolog…
                      De mindegy, ez engem annyira nem is érdekel, de ha gondolod nézd meg a linket.

                      Bár mondjuk azthiszem közismert dolog: ahány teszt, annyi eredmény…

                      Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090369
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Hmm… szép géppark 🙂 grat hozzá!
                        Na de ha megint jönnék az ‘én’ el, akkor ezekután ha ennyi intel gép után, tuti hogy maradnék a számomra úgymond ismertebb intel mellett…
                        De ezt is tettem. Szerencsére egy-két gagyi gép után (cyrix, amd, szerencsére tényleg 2 🙂 persze sis-es, via-s, ali-s alaplapok…) az összes gépem (alaplapostul, teljesen) intel így valahogy jobbnak láttam ennél maradni.

                        De mint már mondottam, örülök, hogy neked bevállt….

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,771-1,780 / 2,340