Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
susyp wrote:lada2105 tegnapi postjáról jut eszembe, a fix.tv nem harapott rá a témára? Gibzo?
Jó kérdés! Sajnos már régóta nem követem nyomon. Ahhoz fáradt vagyok már, hogy fennmaradjak és megnézzem, bár szívesen tenném…
De hopp! Most nézem csak, hogy így mondod… végre nem 22.00 utáni az idöpont 🙂
http://www.fixonline.hu/index.php?action=musorok&time=het&datenap=Wednesday
21.15…
Nah majd emailben rákérdezek vagy valami, aztán majd meglátjuk…bepe79 wrote:Notebookban? Meglepodnek rajta… legalabbis nekem AMD Turion 64 van, es az egvilagon semmi gond vele. Legutoljara AMD-vel kapcsolatos gondokrol a T-birdek, es a Bartonok idejen hallottam…
es akkor sem a procival voltak gondok, hanem lesarkazas, stb. stb.Ok-ok, megadom magam 😀
Notiban nem találkoztam még vele. Azaz, de mégis, egyszer. Egy MSI notit kellett belöni egy projektorhoz rendesen mert a user-e nem tudta…
De elég volt ránézni a gépre és egy életre elvette a kedvem az AMD notiktól a kinézete.
Szerintem nem volt úgy összerakva mint egy IBM és ilyenkor engem nem a proci érdekel, hanem a gép kinézete, meg bill. kiosztása megy ilyenek fogjuk rá, hogy az ergonómiai és küllemi szempontok…Teljesen igazad van, a Bartonok idejében utáltam meg az egészet.
De ahogy vesszük, neked nem a proci hibája egy lesarkazás, de nekem az.
Szerintem a CPU gyártójának kellett volna ez ellen védeni a procit. Pl mint az Intel, hogy vastagabb a széle illetve maga a vastagsága vagy ilyesmi.
Szóval nekem nem százas ez így, és a régi tapasztalat el is vette tölle egy életre a kedvem.
Plussz a fagyások, meg egyéb hibák. Sokszor azért kellett „imádkozni”, hogy bekapcsoljon a gép… szóval inkább kössz nem… Nincs ilyenre idöm és már csak azért se váltok ezekután.De ha neked bevállt, akkor örülök neki. Használd egészséggel és ne haragudj, hogy nekem ilyen a szemléletem!
Nem baj, én akkor is az Intel mellett teszem le a voksom 😛
Lehet neked bevállt, de sajnos amilyen AMD-kel eddig én találkoztam, mindel csak probléma volt…csomagold ki! (már ha tar.gz az opera.com-ról…)
Ha akarod egyböl futtathatod is az opera -val simán, de ekkor ajánlott egy linket készíteni pl a /usr/bin/ -bevagy van egy install.sh vagy egy setup.sh
majdnem csak végig kell enterezgetni és készAz mc-nek van valami recovery opciója…
talán azzal megpróbálhatod, de nem garantált a siker.
command -> undelete files…VectoR wrote:hát olyan akit életében használt már Notebookot az AMD-t nem vesz, persze ha normális :))))))))
Tetű, melegszik, sokat zabál és fejlesztni csak akkor tudnak ha az Intel megdja az irányt :Ezzel én is így vagyok, de ne robbantsunk ki háborút itt a fórumon, mert a végén nem marad még a kék háttér sem a helyén ;D ;D ;D
csinálj egy scriptet a /etc/init.d alá amiben ezek a parancsok legyenek, amiket mindig beírsz.
Adj neki futtathatósági jogot és linkelgesd be a /etc/rc#.d könyvtárak alá a megfelelö módon.
Talán egy ideig jó lesz…bepe79 wrote:Nekem hangkartya, wlan (ha beallitom), dwd-rw, kijelzo, ati radeon kartya, automount, stb.: minden megy kapasbol a legtobb disztrib alatt az Acer-el (a wlan-t kell tul keppen kicsit tovabb configolni, de a Mepis a bcm43xx-emet is eletre kelti kapasbol). Ugyhogy en meg az Acer Aspire-ra eskuszom, linuxhoz ez is tokeletes.Akkor ezen ne vesszünk össze 🙂
De azt talán megállapíthatom, hogy minden márka alatt van egy-két kevésbé jól sikerült széria.
Valamelyik alatt talán több is 🙂bepe79 wrote:Hat lehet, hogy az altalad linkelt laptop 32 megas mobility radeon 7500 vagy 9000-eset kenterbe veri az en shared memory-s 256MB DDR2 VRAM-os, hypermemory-s, DX9-es, SM2.0-as Radeon Xpress 1100 (X300)-am…Nem baj, nem DTR gépnek vettem, és nem is játszani 😛
Hanem arra, amit már elmondtam.
Ha linux megy rá – márpedig az elsö az volt – akkor ne napokig szöszöljek a configgal.
Az Ati-hoz is elég nekem az xorg.conf-ban a
driver „ati”
bejegyzés, ami nem került 10 másodpercembe se és már megy is a gép tökéletes felbontásban és jó mindöségben 😛(Na meg nem is volt elfekvö 3-4 százezrem egy jó gépre. Ezt használtam vettem 1,3 és néhány nulláért utána :P)
smica wrote:Én pontosan ezért ajánlanám a Lenovo -t. Jó volt az első megérzés…
Bár nekem csak egy régebbi Thinkpad -et sikerült kipróbálnom, de 4 féle Linux (köztük a Kubuntu) korrektül ment rajta. A Lenovo pedig az IBM (mint noteszgépmárka) jogutódja. Tudtommal a minőségükkel is a megbízhatóságukkal sincs probléma.Szerintem is és ehhez a kijelentéshezcsatlakozok. Már amelyik a thinkpad-re és a linux kompatibilitásra vonatkozik. Eddig egyetlen egy linuxot sem sikerült (leszámítva az öskoriakat) felrakni, amelyik ne kezelte volna egyböl a dolgok 97%-át rendesen.
(Maradék 3% hangkártya, wlan, irda ) De ezek meg egy-két modul betöltésével percek alatt orvosolhatók. -
SzerzőBejegyzés