Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Bármit is mondtok szerintem az Intel&IBM a nyerö 😛 😀
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-55328természetesen nem shared vga-val meg hasonló gagyi nyalánkságokkal…
vadkan wrote:Köszönöm lada2105!
Ez világos válasz volt!Nem haragszom egyáltalán mert mint mondtam nekem még kinai a Linux és épp azért az internet beállitást tartom elsődlegesnek,hogy onnan gyüjtsek valami okosságot a Linux-rőlHajrá, jó tanulást!
Mindenesetre addig is a kábeles LAN biztonságosabb erre, mint a nyílt wlan. 🙂
vadkan wrote:Na jó!Rosszul mondtam.Arouternél a vezetéknélkülinél meg van az a lehetőség is,hogy kábellel csatlakozzunk.Ami az Ethernet hálózati kártyába csatlakoztatható..Azt a kábelt huztam ki..Akkor dugd vissza és egy ideig felejtsd el a wlant míg rendesen be nem lövöd a routered 😛
_J19 wrote:Nagyon köszi a segítséget, én azért megpróbálkozok az ASUS-al, már csak azért is, mert már fél úton van hazafelé… 🙂
Nagyon szeretném, ha vmelyik Linux disztró menne rajta normálisan, de ha minde kötél szakad, végső megoldásnak ott a M$ legújabb „csodája”.Tapasztalataimat leírom a fórumba.
Üdv.: _J19
Ok, rendben, sok sikert hozzá!
Viszont ha valami gáz azaz nem megy, akkor mindenképp googliz, hátha segít!
Sok megoldást találtam, csak mindegyik olyan nyögvenyelös… és mint mondtam túl bonyesz…polyazoli wrote:Nekem is OOO 2.1 van UHU 2.0-án. Néha az a gond, hogy a magyar ó betűt nem tudom beírni a billenyűzetről. Így visszacseréltem OOO 2.04-re. Még egy kis adalék: a haverok szerint az OOO 2.1 Win alatt lefagyasztja a pendrájvot, ha visszarakjuk az OOO 2.04-et minden rendben.Ezért szoktam mondani: „minek kapkod mindeki a váltással?”
Ha az emberek kicsit kivárnának, kiderülnének az elsö hibák aztán utána (javítás, jobb verzió kiadása) már válthatnak ha akarnak és stabilnak érzik.
Addig felesleges ilyen szenvedéssel tölteni órákat, ha a régivel tökéletesen meg lehet (még) ugyanazt csinálni percek alatt.vadkan wrote:Helló!
Kezdem azzal,hogy kezdő vagyok a Linuxban.Voltak már próbálkozásaim(Uhu./Suse 9.1)Eddig minden kinaiul van de érdekel a dolog.Most felraktam a Suse 10.2-t és mindjárt jött az első gond: a hálózat.Első telepités után minden OK volt.Az internet elindult vezetékes hálózatban.Ezután próbálkoztam a vezeték nélkülivel.
A router:SMCWBR 14-G2 a vezeték nélküli hálózati kártya:SMCWPCI-G.Kihuztam a kábelt és az internet kapcsolat továbbra is meg maradt.Az ujra inditás után azonban már vez.nélkül nem tudtam csatlakozni.Söt a próbálkozások után megszünt teljesen az internet kapcsolat annyira,hogy a másik gépen sem tudtam netezni(Xp).Reseteltem a routert igy nost vezetékkel megy a net.
Mi az amit nem állitottam be vagy rosszul állitottam be vagy egyáltalán bele kell-e nekem nyulni a beállitásokba?1. mindig be kell állítani a routert!
2. nyitott wlan hálózatot akarsz?
Mert ha csak resetelsz és csak csatlakozol a netre, akkor ezt bárki megteheti töled 5 méterre is, úgy hogy sz@rt se látsz az egészböl, csak azt, hogy elfogyott a sávszélességed, ha épp letölt valamit. Persze jó esetben…
Rosszabban megcrackeli a géped, cyberwar-t (hú milyen szép szó 😀 ) indít ellenedSzóval kezd azzal, ha nem tudod mi micsoda, akkor fogod a router manuálját meg egy google-t és végigolvasod! Amit nem értesz, azt meg kigooglized!
Legalább egy WEP kulcsot adj annak a szerencsétlen még publikus wlannak, hogy azé’ mán’ ha van ilyen ne legyen annyira publikus…Elöször ajánlom figyelmedbe a wlan kikapcsolását, kábelen ultrastabilan összehozni a belsö hálót, aztán ha már megy, akkor wlanozz!
Pl minek oszt a routered alapba 200 gépnek DHCP-t ha otthon csak max 3 géped van pl?
Elöször ilyeneket állítsd, aztán ess neki a wlannak!Sok sikert!
Mi itt vagyunk, ha tudunk segítünk, de az alapokat próbáld egyedül elsajátítani, mert egyébként vagy el fogunk beszélni egymás mellett vagy te nem fogod igazán érteni, mi mit mondunk.
Sok sikert (!) és bocs, ha kirohanásnak érzed ellened, de kicsit már kezd sok lenni az ilyen kérdésböl, ahelyett, hogy használnák az itteni keresöt vagy a google-t.
_J19 wrote:„Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? „Ez a tipikus „csík húzza a repülőt” eset. 🙂 🙂 🙂
Én is mostanába gondoltam laptopit venni.
Mit gondoltok, az ASUS laptopok mennyire szeretik, ha Linux fut rajtuk?
Van esély rá, hogy az újjlenyomat-olvasó működni fog, mondjuk egy SUSE 10.2-es rendszerrel?
erre a gépre gondoltam:
http://www.fotexnet.hu/sid000039/page/item/208810Asus? Hááát szerintem felejtös. Már legalábbis amennyit én tapasztaltam felöllük.
Egy A6R-re próbáltam Linuxot telepíteni, de se a hangkártya, se a acpi (telep/áram visszajelzés) se egyéb más alap dolog nem ment.
Úgyhogy én messze elkerülöm innentöl kezdve az asus laptopokat.Természetesen láttam egy-két megoldást, ahol alap cuccok viszonylag mentek megfelelöen rajta, de az szerintem hekkereknek való, nem embernek…
De mindegy, végülis ez az én véleményem…Pedig próbálkoztam 1-2 napig… a szokásos disztrókkal… Suse, [KX]Ubuntu, Fedora, Knoppix, Slackware, UHU (ezt adták hozzá „gyárilag”) de egyikkel se…
Elméletileg a forumok a fedorat ajánlgatták, de a 3.óra telepítési idö után inkább kikapcsoltam a gépet…Személy szerint inkább az IBM-et javasolnám mindenkinek. Eszméletlen stabil és megbízható gépek. Nincs nagy baj velük linux alatt, mert sok a leírás és mindent meg lehet oldani.
Ha pomm ajánlja a Fujitsu-kat talán azt is meg lehet próbálni. Én nem teszem 😛De természetesen ez a laptopososdi mindekinél saját magára van bízva.
Ki mit szeret… chipset, videókártya, billentyü kiosztás, optikai drive, kijelzö, akku, portok … stb…stb…stbSzerintem mindenképp írd össze, hogy mi az alap ami kell neked, mi kell opcióként (ami nem baj ha van, de az se ha nincs) és mi az ami semmiképp sem kell, és ettöl a boltban a nagy kínálat ellenére se térj el, nehogy olyat sózzanak rád több tíz (száz) ezrekért, amit késöbb megbánsz!
Sok sikert hozzá!
l_lorincz wrote:HaliA következőt tapasztaltam proftpd-nél. A gép újraindítása után nem enged csatlakozni. Csak akkor ha gproftpd-vel újraindítom. Próbáltam, hogy a System service-nál leállítottam és újraindítottam a szervert úgy sem működött. Ha dpkg-reconfigure-val újraconfigoltam és így újraindítottam szintén nem működött.
A kérdéseim. Mi lehet az oka, hogy mindig újra kell indítani boot után? És miért csak akkor működik ha a gproftpd-vel indítom újra?
Ha jól emlékszem régebben a proftpd-t le lehetett állítani „stop” opcióval illetver újraindítani „restart”-al. Viszont most az 1.3.0-ást csak a gproftpd-vel tudom. Jól emlékszem, hogy régebbi verzióknál voltak ilyen opciók??A config fájlt mellékeltem, ezt a gproftpd generálta.
proftpd.conf-ban a initd-re vagy standalone-ra van állítva?
Az utóbbival simán indíthatóvá válik a /etc/init.d/proftpd start -al
bár állandóan futni fog.
De szerintem így jobb is…Az IBM-ek elég jól támogatják a linuxot. Ha más nem kisebb hekkeléssel mennek a cuccok. (Max 1-2 óra és nem napok, mint más laptopoknál…)
A kifejezetten lenovokat (szerencsére) nem ismerem, így nem tudok véleményt mondani róla igazán, de talán megpróbálkozhatsz vele. Annyira nem lehet ismeretlen, hisz valamilyen szinten IBM compatible cucc van benne. Ami ergó linux compatible … szóval szerintem elég nagy esélyed van rá, hogy az „extrém” cuccok is müködjenek. Pl webcam, wlan, újlenyomatolvasó
Bár pl a Thinkpad-ekbe 3 fajta wlan minipci kártya rakható (Thinkpad T41-embe legalábbis…) és ezt természetesen cserélni is lehet. 2-höz elég nagy a támogatás a 3. megoldható asszem ha jól olvastam ndiswrapperrel vagy mivel.
Szóval szerintem van esélyed.
Bár ezeket az extrákat csak akkor javasolnám (webcam, újlenyomatolvasó) ha elég pénzed van erre.
Én személy szerint inkább csak a wlanosat választanám, így nem is kellene szívnom, hogy „márpedig ennek is mennie kell!” 🙂első sorok:
szerintem itt vannak a bajok! Ez: $_POST lenne vagy $_POST ha nem szabad számot tartalmaznia…
…..innetől mysql lekérdezések, if-ek stb.header()-t nem használok sehol sem, 2 változó kerül be form-ból. /tmp-re is oké minden.
nemde?
ha meg space meg mindenféle karakter van a POST-oladnó oldalon, akkor pl:
elso.phpCode:echo(”„);
…..masodik.php
Code:<?php
$var=$_POST['akarmi'];
$_SESSION['akarmi']=$var;
echo ($var."
„.$_SESSION[‘akarmi’]);
………hm?
-
SzerzőBejegyzés