lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,801-1,810 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: PHP #2024662
    lada2105
    Felhasználó
      Sovi wrote:
      Ezt az üzenetet kapom:  Cannot send session cookie – headers already sent by …..
      a session_start(); az első sorom…

      írd ide be nekem pls a php-d elsö sorait hadd lássam..

      Nekem is volt már ilyen hibám, de fogalmam sincs már hogy oldottam meg 🙁
      Ékezetes fájlnév/könyvtárnév/path ugye nincs?
      A session_start(); a legeslegeslö sor a <? után, igaz?
      Jogosultsága a apache-nak megfelelö a /tmp-re?
      php.ini session beállításai?
      a header() függvényt használod? Szedd ki és próbáld úgy…

      Más ötletem hirtelen nincs…

      Hozzászólás: PHP #2024659
      lada2105
      Felhasználó
        Sovi wrote:
        Session-os dolog jó lenne nekem, csak egy picit rövid az agyam most hozzá. Elolvastam mit írnak a használatáról, de nem értem. Tudnál valami rövid magyarázatot adni? Köszi!

        megpróbálom:
        egszerüen ha session-t akarsz használni, akkor minél elörébb a php fájlokban (az összesben, amivel el akarod érni a sessiont) el kell indítani a kezelést vezérlö mittoménmit. Legjobb a legelsö sorok valamelyikében megtenni.

        session_start();
        ha bele akarsz írni valamit változóként:
        $_SESSION=123433 vagy $_SESSION=’halleluja’ szokás szerint

        ennyi.
        Asszem a session_destroy(); -al lehet törölni a session-t, de php iniben úgyis van egy timeoutja (alapban ha minden igaz 180sec)

        a php.iniben szintén meg van mondva hova tárolja ezeket a sessionoket, ha linux alól fejleszted, akkor nagy valószínüséggel a /tmp mappa, ahol is csak a root-nak van rw joga (illetve az apache-nak) ezekre a fájlokra.
        Ezekben a fájlokban ‘clear text’ formában van benne minden, úgyhogy részben óvatosan, ha olyan helyre megy…

        Sok sikert! 🙂

        ui:
        ez talán egy egyszerübb és érhetöbb példa:
        http://www.segedletek.hu/segedletek/php/sessionok_kezelese_phpben.html
        bár a php.net-es is biztos van jónéhány…

        Hozzászólás: PHP #2024657
        lada2105
        Felhasználó
          Sovi wrote:
          Sziasztok!

          Hogyan tudnám azt megoldani, hogy egy php kódban kikalkulát változó értékét, egy másik(különálló file) php kódban is használni tudjam?

          Session, fájlba írod :P, egyéb módszer…
          pl: GET, POST stb form-os „átadások”
          mást nem ismerek…

          Hozzászólás: FTP #2090287
          lada2105
          Felhasználó

            Ilyen FTP-s kapcsolati/sebességi problémáim nekem is voltak. Söt sajnos vannak is.
            Nem értem bizonyos irányú kapcsolatok illetve másolások miért lassabbak,mint visszafelé. Söt az irány és a lassúság változik is. Szerencsére 4Mb/s alá nem igen megy, így még nem téptem ki az összes hajszálam az idegtöl… 🙂

            Mindenesetre a probléma elött tanácstalanul állok idönként, föleg ha nagyon belassul.
            Ha satikusan müködne, csak egy gépröl lassú és bizonyos irányban, akkor legalább tudnám hol keressem a hibát… de nem így van…

            Az elsö, ha a sebesség kevesebb mint a legminimumabb, amire az ember gondol vagy sok a hiba, akkor disztró vagy disztró-verzió váltás talán a megoldás.
            Nekem ez általában megoldotta a problémát.
            (Sokszor talán jobb a lefele irányú verzióváltás, mert legalább bejáratott dolgok müködnek benne, nagy valószínüséggel ha nem írtak sok problémáról, akkor megbízhatóan is, hacsak nincs valami speckó dolog, amihez az új kell…)

            Hozzászólás: Harc az egyenjogúságért #2088491
            lada2105
            Felhasználó
              uaz wrote:
              Igazából a tv ami ha csak 5percet foglalkozik is a témával ütősebb mint egy újság cikk (többen látják) s talán elgondolkoznak rajt, a másik utána lehet hogy több újság is ír majd cikket s komolyabban veszik az ilyen problémákat.
              A múltkor hallottam hogy reklámnak minősül ha a tv-ben látszik az épp futó oprendszer, hát az xp futott ezerrel a műsorban:) remélem vagy a tv-üdvédje vagy az ablak lessz olyan hogy láthatunk futó blackPanther-t:) ez sem több vagy nagyobb reklám a windows-énál:) gondolom én.

              Ezzel teljesen egyetértek.
              Sajnos eddig még ritka volt az a müsor (pl fix.tv néhány adása/müsora), ahol nem valami M$ képernyökímélö vagy ablak látszott a háttérben.
              Végre szeretnék mást is látni!
              Amire használják a userek 90%-a arra több mint tökéletes a linux is.
              (Most disztrós dolgokba nem mennék bele)

              Bár ilyen rejtett reklámot én is csináltam a munkahelyemen.
              A laptopon, aminek a képe ki lett vetítve kiraktam egy firefox-os hátteret. Ha már sajna win – bár linuxal is lehetne még megbízhatóbban is bemutatót tartani – akkor legyen valami, ami kicsit a „függetlenség” felé kacsintgat 🙂
              Kíváncsi lennék, ezekután ki keresett rá otthon, hogy mit is takar az a háttér, meg az alapként beállított nem-internet-explorer-böngészö 🙂

              lada2105
              Felhasználó

                Akár Fidel akár nem, akár kábszer stb akár nem, végre mégegy ország ami megpróbál váltani és akár törvényekkel is kiáll a zárt forráskodú M$ ellen.

                Reméljük, hogy ez lassan nálunk is megtörténik. Mármint a váltás…
                Talán lassan észbekapnak odafenn, hogy nem kéne annyi pénz elherdálni és kidobni a semmiért az ablakon…

                Konklúzió, lezárás:
                Hajrá nyílt forráskód! 🙂

                Hozzászólás: Debian Install #2087634
                lada2105
                Felhasználó

                  Nekem szintén 1.5-ös (1.5.0.7)-es a firefoxom és szintén jó.
                  (Valahogy nem tetszik a 2-es fox és valahogy ódzkodom a váltástól…)

                  Nemtom mi lehet a probléma.
                  Mindenesetre próbáld meg letölteni, max letörlöd…

                  Hozzászólás: Samba kérdések! #2090182
                  lada2105
                  Felhasználó

                    elképzelhetö, hogy az smbpasswd helyett a tdbsam-ot kellene használnod. Az egy kicsit jobban ki van hegyezve erre a domaines dolgokra.
                    Azt az adatbázist meg a pdbedit-el tudod machinálni.
                    (Asszem, hogy az smbpasswd viszont elég volt azután is a jelszó megadására illetve új user felvételéhez…)

                    Ha ugye ezeket a config részeket egy default „gyári” smb.conf -ból ollóztad ki, akkor tuti gyári, aminek mennie kellene, úgyhogy nagy a valószínüsége, hogy a tdbsam-ra kellene áttérned…

                    Hozzászólás: Samba kérdések! #2090180
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Rendben.
                      Most sajnos nincs elöttem XP domainbe lépve, de azért megpróbálom minél pontosabban leírni.
                      Szóval ugyebár belépsz a windowsba:
                      username: blabla
                      jelszó: *****
                      ok, meglátod az asztalt és az ikonokat.
                      Ilyenkor megnyomod a ctrl-alt-del-t, amire elöjön ez a „6 gombos” ablak
                          kb így néz ki: http://www2.tech.purdue.edu/tcn/resources/password/Laptop_clip_image002.jpg
                      Ekkor ráböksz a change password-re értelemszerüen, azaz a jelszó változtatására. (Már nem emlékszem hogy hívják magyarul)

                      aztán ha minden oké és a samba is jól van configolva, akkor elfogadja és gond nélkül megváltoztattad sikeresen a jelszavad azaz megváltoztatta a user a jelszavát.

                      Itt van angolul egyébként valami ilyesmi leírás:
                      http://www2.tech.purdue.edu/tcn/resources/password/Laptop.html

                      Hozzászólás: Samba kérdések! #2090178
                      lada2105
                      Felhasználó
                        maxthor wrote:
                        Találtam is valamit, persze ez nem újdonság:D
                        Szóval erre a célra a webmin tesókáját az usermin-t érdemes még kipróbálni. Ha fent van a webmin akkor csak csomagból feldobjuk az usermint mellé, és a 20000-es porton elérhető. A unixos userek be is tudnak jelentkezni rögtön viszont elég sok beállítási lehetőségük van hirtelen ami nem igazán jó:D Érdemes testreszabni a webminbe bejelentkezve root-ként. Webmin -> Usermin Configuration -> Module Restrictions -> Add a new user or group restriction -> All users -> Modules (Remove selected) (összes kijelöl kivéve „Change Password”) és katt a Creat-re! És ki lehet próbálni: http:\host:20000. Ha minden igaz nekem legalábbis csak a „Change Password” látszik. Nah most smb.conf-ba fe kell venni [global]-ba a „unix password sync = yes”-t , és akkor a samba szinkronizál a unixos jelszóval. Kipróbáltam! ahogy a userminben megváltoztatom a jelszót a samba rögtön szinkronizál, és a domainba már az új jelszóval lehet belépni! Röviden ennyi!:) Persze ebben az esetben feltétel hogy legyen unixos accountja a júzernek!

                        Naja, de jól írtad domained van?
                        Mert akkor az NT-ken ctrl-alt-del és ott lesz a „6-os menüben” a „jelszó váltása” gomb…
                        Persze a fenti tökéletes megoldás a win9x-ekre. De azok nem is lépnek domainbe 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,801-1,810 / 2,340