Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sovi wrote:Ezt az üzenetet kapom: Cannot send session cookie – headers already sent by …..
a session_start(); az első sorom…írd ide be nekem pls a php-d elsö sorait hadd lássam..
Nekem is volt már ilyen hibám, de fogalmam sincs már hogy oldottam meg 🙁
Ékezetes fájlnév/könyvtárnév/path ugye nincs?
A session_start(); a legeslegeslö sor a <? után, igaz?
Jogosultsága a apache-nak megfelelö a /tmp-re?
php.ini session beállításai?
a header() függvényt használod? Szedd ki és próbáld úgy…Más ötletem hirtelen nincs…
Sovi wrote:Session-os dolog jó lenne nekem, csak egy picit rövid az agyam most hozzá. Elolvastam mit írnak a használatáról, de nem értem. Tudnál valami rövid magyarázatot adni? Köszi!megpróbálom:
egszerüen ha session-t akarsz használni, akkor minél elörébb a php fájlokban (az összesben, amivel el akarod érni a sessiont) el kell indítani a kezelést vezérlö mittoménmit. Legjobb a legelsö sorok valamelyikében megtenni.session_start();
ha bele akarsz írni valamit változóként:
$_SESSION=123433 vagy $_SESSION=’halleluja’ szokás szerintennyi.
Asszem a session_destroy(); -al lehet törölni a session-t, de php iniben úgyis van egy timeoutja (alapban ha minden igaz 180sec)a php.iniben szintén meg van mondva hova tárolja ezeket a sessionoket, ha linux alól fejleszted, akkor nagy valószínüséggel a /tmp mappa, ahol is csak a root-nak van rw joga (illetve az apache-nak) ezekre a fájlokra.
Ezekben a fájlokban ‘clear text’ formában van benne minden, úgyhogy részben óvatosan, ha olyan helyre megy…Sok sikert! 🙂
ui:
ez talán egy egyszerübb és érhetöbb példa:
http://www.segedletek.hu/segedletek/php/sessionok_kezelese_phpben.html
bár a php.net-es is biztos van jónéhány…Sovi wrote:Sziasztok!Hogyan tudnám azt megoldani, hogy egy php kódban kikalkulát változó értékét, egy másik(különálló file) php kódban is használni tudjam?
Session, fájlba írod :P, egyéb módszer…
pl: GET, POST stb form-os „átadások”
mást nem ismerek…Ilyen FTP-s kapcsolati/sebességi problémáim nekem is voltak. Söt sajnos vannak is.
Nem értem bizonyos irányú kapcsolatok illetve másolások miért lassabbak,mint visszafelé. Söt az irány és a lassúság változik is. Szerencsére 4Mb/s alá nem igen megy, így még nem téptem ki az összes hajszálam az idegtöl… 🙂Mindenesetre a probléma elött tanácstalanul állok idönként, föleg ha nagyon belassul.
Ha satikusan müködne, csak egy gépröl lassú és bizonyos irányban, akkor legalább tudnám hol keressem a hibát… de nem így van…Az elsö, ha a sebesség kevesebb mint a legminimumabb, amire az ember gondol vagy sok a hiba, akkor disztró vagy disztró-verzió váltás talán a megoldás.
Nekem ez általában megoldotta a problémát.
(Sokszor talán jobb a lefele irányú verzióváltás, mert legalább bejáratott dolgok müködnek benne, nagy valószínüséggel ha nem írtak sok problémáról, akkor megbízhatóan is, hacsak nincs valami speckó dolog, amihez az új kell…)uaz wrote:Igazából a tv ami ha csak 5percet foglalkozik is a témával ütősebb mint egy újság cikk (többen látják) s talán elgondolkoznak rajt, a másik utána lehet hogy több újság is ír majd cikket s komolyabban veszik az ilyen problémákat.
A múltkor hallottam hogy reklámnak minősül ha a tv-ben látszik az épp futó oprendszer, hát az xp futott ezerrel a műsorban:) remélem vagy a tv-üdvédje vagy az ablak lessz olyan hogy láthatunk futó blackPanther-t:) ez sem több vagy nagyobb reklám a windows-énál:) gondolom én.Ezzel teljesen egyetértek.
Sajnos eddig még ritka volt az a müsor (pl fix.tv néhány adása/müsora), ahol nem valami M$ képernyökímélö vagy ablak látszott a háttérben.
Végre szeretnék mást is látni!
Amire használják a userek 90%-a arra több mint tökéletes a linux is.
(Most disztrós dolgokba nem mennék bele)Bár ilyen rejtett reklámot én is csináltam a munkahelyemen.
A laptopon, aminek a képe ki lett vetítve kiraktam egy firefox-os hátteret. Ha már sajna win – bár linuxal is lehetne még megbízhatóbban is bemutatót tartani – akkor legyen valami, ami kicsit a „függetlenség” felé kacsintgat 🙂
Kíváncsi lennék, ezekután ki keresett rá otthon, hogy mit is takar az a háttér, meg az alapként beállított nem-internet-explorer-böngészö 🙂Akár Fidel akár nem, akár kábszer stb akár nem, végre mégegy ország ami megpróbál váltani és akár törvényekkel is kiáll a zárt forráskodú M$ ellen.
Reméljük, hogy ez lassan nálunk is megtörténik. Mármint a váltás…
Talán lassan észbekapnak odafenn, hogy nem kéne annyi pénz elherdálni és kidobni a semmiért az ablakon…Konklúzió, lezárás:
Hajrá nyílt forráskód! 🙂Nekem szintén 1.5-ös (1.5.0.7)-es a firefoxom és szintén jó.
(Valahogy nem tetszik a 2-es fox és valahogy ódzkodom a váltástól…)Nemtom mi lehet a probléma.
Mindenesetre próbáld meg letölteni, max letörlöd…elképzelhetö, hogy az smbpasswd helyett a tdbsam-ot kellene használnod. Az egy kicsit jobban ki van hegyezve erre a domaines dolgokra.
Azt az adatbázist meg a pdbedit-el tudod machinálni.
(Asszem, hogy az smbpasswd viszont elég volt azután is a jelszó megadására illetve új user felvételéhez…)Ha ugye ezeket a config részeket egy default „gyári” smb.conf -ból ollóztad ki, akkor tuti gyári, aminek mennie kellene, úgyhogy nagy a valószínüsége, hogy a tdbsam-ra kellene áttérned…
Rendben.
Most sajnos nincs elöttem XP domainbe lépve, de azért megpróbálom minél pontosabban leírni.
Szóval ugyebár belépsz a windowsba:
username: blabla
jelszó: *****
ok, meglátod az asztalt és az ikonokat.
Ilyenkor megnyomod a ctrl-alt-del-t, amire elöjön ez a „6 gombos” ablak
kb így néz ki: http://www2.tech.purdue.edu/tcn/resources/password/Laptop_clip_image002.jpg
Ekkor ráböksz a change password-re értelemszerüen, azaz a jelszó változtatására. (Már nem emlékszem hogy hívják magyarul)aztán ha minden oké és a samba is jól van configolva, akkor elfogadja és gond nélkül megváltoztattad sikeresen a jelszavad azaz megváltoztatta a user a jelszavát.
Itt van angolul egyébként valami ilyesmi leírás:
http://www2.tech.purdue.edu/tcn/resources/password/Laptop.htmlmaxthor wrote:Találtam is valamit, persze ez nem újdonság:D
Szóval erre a célra a webmin tesókáját az usermin-t érdemes még kipróbálni. Ha fent van a webmin akkor csak csomagból feldobjuk az usermint mellé, és a 20000-es porton elérhető. A unixos userek be is tudnak jelentkezni rögtön viszont elég sok beállítási lehetőségük van hirtelen ami nem igazán jó:D Érdemes testreszabni a webminbe bejelentkezve root-ként. Webmin -> Usermin Configuration -> Module Restrictions -> Add a new user or group restriction -> All users -> Modules (Remove selected) (összes kijelöl kivéve „Change Password”) és katt a Creat-re! És ki lehet próbálni: http:\host:20000. Ha minden igaz nekem legalábbis csak a „Change Password” látszik. Nah most smb.conf-ba fe kell venni [global]-ba a „unix password sync = yes”-t , és akkor a samba szinkronizál a unixos jelszóval. Kipróbáltam! ahogy a userminben megváltoztatom a jelszót a samba rögtön szinkronizál, és a domainba már az új jelszóval lehet belépni! Röviden ennyi!:) Persze ebben az esetben feltétel hogy legyen unixos accountja a júzernek!Naja, de jól írtad domained van?
Mert akkor az NT-ken ctrl-alt-del és ott lesz a „6-os menüben” a „jelszó váltása” gomb…
Persze a fenti tökéletes megoldás a win9x-ekre. De azok nem is lépnek domainbe 😛 -
SzerzőBejegyzés