lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,811-1,820 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Debian Install #2087628
    lada2105
    Felhasználó
      sipdav wrote:
      Egy céges proxy-n megyek ki, lehet, hogy az kavar be? Elvileg nem kéne…

      lada2105 wrote:
      sipdav wrote:
      Ha firefox-al belépek erre a címre 2 db ~2 gigás iso-t látok, ami a probléma gyökere is volt…

      Nálam szintén 4 gigásnak látszik.
      Max húzd le wget-el oszt’ majd kiderül 🙂

      wget…
      ha céges, akkor föleg nem lehet gond lehúzni aztán majd max törölni…

      Hozzászólás: Debian Install #2087625
      lada2105
      Felhasználó
        sipdav wrote:
        Ha firefox-al belépek erre a címre 2 db ~2 gigás iso-t látok, ami a probléma gyökere is volt…

        Nálam szintén 4 gigásnak látszik.
        Max húzd le wget-el oszt’ majd kiderül 🙂

        Hozzászólás: web szerver #2090122
        lada2105
        Felhasználó
          masterminds wrote:
          guardian88 wrote:
          meg a bind biztos hogy jó arra, hogy egy domain nevet hozzunk létre?

          Igen jó rá. A belső hálóra… Én azt hittem, hogy van már egy regisztrált domain-ed. 😮

          Akkor lada2105 megoldása kell neked. Ilyen ingyenes neveket még a no-ip.com-on is találsz.

          a dyndns.org-on/nál is választhatsz többfajta végzödés közül…
          De emailcímhez között a regisztráció. Asszem 1 mailcímhez 4 dinamikus domain tartozhat.
          (Ha még nem változtattak rajta…)

          Hozzászólás: Harc az egyenjogúságért #2088482
          lada2105
          Felhasználó
            bepe79 wrote:
            Jol kineznenk, hogyha az FPS-ek alatt elszamolna, hogy hova losz, es nem tudnal celozni. Vagy ha az auto lemenni mindig az utrol, amit vezetsz. (:

            Szerintem hasonló okok miatt nem müködhetnek a banki programok, mint annó az AMD vs Intel-eken a windows meg a quatro meg már mittoménmik, amik különbözö szoftveres ciklusokkal – asszem – lassították/ütemezték a programokat, amiket az AMD proci feleslegesnek tartott és nem hajtotta végre mint müvelet…
            Na de mindegy, ne menjünk bele, maradjunk a témánál.

            Hozzászólás: Harc az egyenjogúságért #2088481
            lada2105
            Felhasználó
              uaz wrote:
              Ahogy a banki tranzokat is meg lehet oldani veben, úgy szerintem az adózást is, semmivel nem felelőség teljesebb az adózás mint egy pénz átutalás de bonyolítani kell mindent:)szer.

              Szerintem is, bár az abev wines programozói szerintem még eletükben nem hallottak még a phpról 😀

              Biztos láttátok már az abev webes részét is… emagyarország vagy miffene…
              Szóval ha már egy olyat összeütöttek – mégha sz@r is -, akkor miért kellett a másik felét windowsra írni? Miért nem lehetett volna akkor az egészet megvalósítani ott egy helyen? Talán kicsit áttekinthetöbb lett volna?
              Bennem ezek a kérdések is felmerültek már… de ahogy láttam már másban is 🙂

              Mindenesetre remélem lesz az ügyböl valami és drukkolok a BlackPanther -nek illetve VectoR-nak, hogy legyen belölle valami! (És természetesen ne fizzesetek rá…)

              Hozzászólás: Összeomlik az Openoffice.org #2090153
              lada2105
              Felhasználó

                Próbáld ki akkor egy LIVE-al.
                Lehet az ubuntu build hibás valahol vagy az OS-nek nem akaródzik segíteni az OOO-nak…

                Hozzászólás: Összeomlik az Openoffice.org #2090150
                lada2105
                Felhasználó

                  Ezekután már kipróbáltam én is…
                  Nekem visszanyitotta, bár az igaz, hogy egy kicsit csak feltupírozott txt fájl-t mentettem rtf-be.
                  (tupír = cím kiemelés, igazítás, betüméret)

                  OOO verzió: 2.0.4 FSF.hu Build 1 (= magyar)

                  szintén megnyitás – odt, mentés – rtf, „fájl-bezár”, megnyitás – rtf -> no problem

                  Hozzászólás: Összeomlik az Openoffice.org #2090148
                  lada2105
                  Felhasználó
                    ejbenjaro wrote:
                    Hát igen de a tanár a pdf-be pl nem tudott beleszerkeszteni. Végül is doc-ba mentettem, de mint az ma kiderült az odt is jó volt neki:). Csak kölcsönösen nem feltételeztük egymásról, hogy OpenOffice.org-ot használunk.

                    Végre egy tanár, aki valami értelmes szövegszerkesztöt használ 🙂

                    …és esetleg – csak azért, hogy megoldjuk – ha mielött visszanyitnád az rtf-et bezárod az OOO-t?
                    Abiword-be visszanyitva próbaképp megy, igaz?
                    Esetleg html? 😀

                    Hozzászólás: web szerver #2090120
                    lada2105
                    Felhasználó
                      guardian88 wrote:
                      hát nem tom külsősök nem látják. meg a bind biztos hogy jó arra, hogy egy domain nevet hozzunk létre?

                      A Bind egy név szerver!
                      Az nem erre való tudtommal.

                      Ha kívülröl akarják elérni, soha a qva életbe nem fogják xyz.hu -ként elérni a géped, hacsak nem regisztráltatod a névszolgáltatóknál vagy hol ezt a domain-t és irányíttatod a TE IP címedre!

                      Megoldás:
                      Ha adsl-ed van vagy olyan netelérésed, ami NEM Fix IP címes, akkor regisztrálj egy dyndns.org-os címet. pl: xyz.dyndns.org
                      ezt be lehet állítani a routeren, hogy amint újrakapcsolódott (ergó változott az IP-d) frissítse le a névhez tartozó IP-t a dyndns.org adatbázisában.
                      Így ha kintröl akarják elérni a géped, akkor az xyz.dyndns.org címmel bármikor el tudják érni. (Max 1-2 perces csatlakozási hiba, mikor a szolgáltatód mondjuk 24 óránként bonja a kapcsolatot és a routerednek újra kell kapcsolódni)
                      Plussz természetesen, amit már fentebb is említettek neked, a routeren a 80-as portot továbbítani kell a belsö mondjuk 192.168.0.1-es IPvel rendelkezö gép 80-as portjára. Magyarul forwardolni.

                      Hozzászólás: Spamassassin #2089694
                      lada2105
                      Felhasználó

                        tessék:
                        http://spamassassin.apache.org/

                        Sajna annó végigolvastam, és egyelöre túl bonyesznak találtam, így még nem vágtam bele az ismerkedésbe.

                        Egyébként esetleg segíthet…
                        http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=urz&q=sendmail+spam&btnG=Keres%C3%A9s&meta=
                        http://www.hansenonline.net/Networking/sendmail-spam.html
                        http://www.sendmail.org/antispam/
                        http://www.sdsc.edu/~jeff/spam/Sendmail.html

                        Bár igazán nem ismerem, de azthiszem a postfix tartalmaz valamiféle spam szürést alapból is.
                        Elég egyszerü felrakni a postfix-et különbözö disztrókra. Egyszerü make install az egész és már csak konfigolni kell.
                        Talán egyszerübben kezelhetö, mint a sendmail.

                        Egy-két találat:
                        http://www.google.hu/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=hu&q=postfix+spam&meta=&btnG=Google+keres%C3%A9s
                        http://www.postfix.org/spam.html
                        http://www.postfix.org/uce.html
                        http://www.freesoftwaremagazine.com/articles/focus_spam_postfix/
                        http://hup.hu/node/17823
                        a többire már te is rá tudsz kattintani…

                        ui:
                        sehová ne rakd ki a szervered elérhetöségét (mail cím stb) és a usereknek is mond meg, hogy ne adogassák meg felbukkanó ablakokban, mert az ezt eredményezi…
                        Ha már meg kell adni, akkor arra van egy-két kikerülö módszer.
                        [at] [dot] stb… illetve képként, gombként meg mittoménmik.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,811-1,820 / 2,340